Skoči na vsebino

Nakup Mazda 6


zig@

Priporočeno sporočilo

Zdravo

 

Evo sem nov uprabnik na forumu in imam v planu kupit Mazdo 6 (2008 naprej). Gledam bolj za dizelskimi razli?icami okoli 140KM. Doma smo imeli dolgo ?asa eno serijo starej?o Mazdo 6, ki je delovala super zdaj pa me zanima kako se obnese nova.

 

Na kaj je treba paziti pri nakupu, so kak?ne "serijske napake", se pri ve? kilometrih (130k+) pojavljajo kak?ne te?ave? Skratka take informacije

 

 

?e v naprej hvala za pomo? :)

 

Lp ?iga

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam kje napisat:

 

v ?tirih letih in ve? kot 120kkm je bilo le:

 

- vodila voznikovega sede?a so se rahlo razrahljala in je v ovinkih pod ritjo rahlo po?ilo. Zadeva urejena v garanciji

- crknila parkirna lu?ka spredaj levo

 

Osebno sem zelo zadovoljen in sem z serijo II veliko bolj kot pa s prej?njo, ki pa tudi ni bila slaba.

 

Ima pa tale ?estka eno zelo veliko napako... zaradi nje sem izgubil tisto neko ?eljo, da bi menjal avto in poskusil kaj drugega. Nekako ti priraste k srcu in ?e ne bo kakega nepredvidenega dogodka se bova z mojo ?estko dru?ila ?e kar vrsto let. :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovore. Zanima me samo ?e nekaj, kako je z obrabo notranjosti (prestavna ro?ka, volan)...?

 

Tako, da si bom pribli?no znal predstavljati ali so kilometri realni, ker imam trenutno Seat Leon Nitro pa sta volan in prestavna ro?ka pri 90k ?e tako boga da bi rekel da jih ima proti 200k :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko sem avto imel na poliranju, so mi notranjost namazali z neko belo kremo... pa? neko lo??ilo... prestavna ro?ica se mi je v tednu dni odlu??ila (zgornja plast usnja), med tem ko je vse ostalo kot novo... po tem sklepat ali ima avto realne kilometre ali ne je bolj tak tak :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi ga z veseljem eno 170KM GTA, samo delam res veliko kilometrov pa se mi veliko bolj spla?a dizla :)

 

Nekateri na "mo?nej?ih" benz agregatih furamo LPG gorivo, pa si malo oglej izra?une kdo se cenej vozi. :D:cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovore. Zanima me samo ?e nekaj, kako je z obrabo notranjosti (prestavna ro?ka, volan)...?

 

Tako, da si bom pribli?no znal predstavljati ali so kilometri realni, ker imam trenutno Seat Leon Nitro pa sta volan in prestavna ro?ka pri 90k ?e tako boga da bi rekel da jih ima proti 200k :blush:

 

To je pa tolk odvisno od drugih dejavnikov predvsem tudi kak?en ?vic ima posameznik. Nekateri imajo tako agresiven, da je volan uni?en prej kot pri 100kkm. Pri meni je OK - pa? se vidi, da ni nov sam po tem ocenjevat kilometre bo bolj te?ka.

 

Od kod pa si? ?e si kje v Lj ali bli?ini se lahko med tednom zmeniva pa lahko pride? pogledat kako zgleda ohranjenost na moji pri 120kkm.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pr men lahko vidi? notranjost 6 let stare z realnimi 230tkm pa tut en mesec stare z 5tkm. Ro?ka je mal boga, plastika je popraskana pa oluplena na enmu delu pr utoru za ?tevilko, volan ma na enmu stiku ?e ?ist tanko usnje, druga?e je pa ?ist cel :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo

 

Evo sem nov uprabnik na forumu in imam v planu kupit Mazdo 6 (2008 naprej). Gledam bolj za dizelskimi razli?icami okoli 140KM. Doma smo imeli dolgo ?asa eno serijo starej?o Mazdo 6, ki je delovala super zdaj pa me zanima kako se obnese nova.

 

Na kaj je treba paziti pri nakupu, so kak?ne "serijske napake", se pri ve? kilometrih (130k+) pojavljajo kak?ne te?ave? Skratka take informacije

?e v naprej hvala za pomo? :)

 

Lp ?iga

 

CD 143 (enak motor) kupil brez skrbi pri 170.000 ga malo porihtal sam ljubiteljsko - sobe, podlozke, karter (preventivni).

Prodal pri 210.000km, lastnik ima danes 237.000km brez problema.

 

Se kot zanimivost, moja Mazda5 GTA CD143 kupil novo, prodal pro 60.000, danes ima pri novem lastniku 160.000, brez napake samo v faranciji se je dpf vklopil, kar so v Puli ocitno dobr zrihtal

Aja ne vem ce je kdo sploh odgovoril na vprasnje- pri 120.000 ina velik servis katerega akcijska cena je sedaj 720?. Tega je moral narediti in to naj dkoaze s servisnim izpisom, ali racunom nepooblascenega servisa - ne samo z listkom pripetim....Ce ga ni ga moras in zbijaj ceno.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozna kdo te mogo?e? kaka info..?

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6727338&show=1

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6690364&show=1

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6685273&show=1

 

trenutno mam hondo in o mazdah ne vem prav veliko, zato me zanima ?e razlika med 121 konjsko in 136... oz. katero bolj priporo?ate?? , hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav,

Zanima me kaj pravite o tem avtu, oziroma kako se kaj obnesejo motorji, podvozje,pleh ...

se spla?a it v nakup teh 140ps motorjev? Kako so servisi, so dragi?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6680588&show=1

 

Prevo?eni km: 123400

 

pri 120k mora imeti narejen veliki servis, ki je sedaj v akciji ? druga?e preko jurja na poobla??enem, ali 600? nepoobla??en

 

Druga?e to mora delati, ma?ina je ravno prav?nja + lahko da? powerbox za cca 250? pa dobi? cca 160 konjenice.

 

Glede na to, da je tole 30.000km na leto bo skorajda realno, pa tudi DPF se je s tem moral pucati...

Ne biti pa presene?en, ?e je ni na servisu nekje zabele?eno - potem je italijanski leasing, kateri so zavrteli km nazaj

 

torej - vzami VIN, pojdi na mazda servis in preveri zgodovino, predvsem servis na 120k, ?e je v digitalni knji?ici na servisih ni (v ra?unalniku) potem je uvo?ena in se lahko samo spra?ujemo kaj ni prirejeno (avto je lahko ok, ampak ima realno okoli 200k lahko)

 

Pa ?e to oprema executive - dvomim, tale nima gretja sede?ev, nima Bose....ne vem to?no ?e je Executive imela (kar se mi zdi da je italijanska oznaka opreme) pri nas so bile TE, TX, TX plus...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.