Skoči na vsebino

raz?irjen servis pri 90.000 km


Priporočeno sporočilo

:o

 

Vozim MAZDO 323 F 1,5i letnik 1999. Avto sem dal na raz?irjen servis pri 90.000 km (jetmeni, napenjalec, vzmet, tesnilo pokrova). Pred ?asom sem opazil, da hladen motor cuka, pri pospe?evanju pa slabo vle?e. Pri AS SKORN?EK so ugotovili, da je ?el merilec pretoka zraka.

 

V nadaljevanju dajem ra?un:

 

1. olje motorno 3,5 l= 8.166,67 SIT

2. filter oljni: 2.080,00 SIT

3. tesnilo: 182,50 SIT

4. tesnilo: 196,67 SIT

5. filter zra?ni: 4.235,83 SIT

6. ?arnica natikalna: 190,00 SIT

7. teko?ina za ?i??enje stekla: 1.520,00 SIT

8. 4x sve?ke: 4.666,67 SIT

9. jermen zobati: 10.534,17 SIT

10. napenjalec: 15.625,00 SIT

11. vzmet: 1.295,00 SIT

12.jermen ZLO01-15-907 7.165,83 SIT

13. jermen: 6.735,83 SIT

14. filter goriva: 9.280,00 SIT

15. tesnilo pokrova: 6.735,83 SIT

16. merilec pretoka zraka: 58.900,83 SIT

17. olje za menjalnik: 8.001,00 SIT

18. letni servis v raz?irjenem obsegu: 34.650,00 SIT

19. menjava olja in oljnega filtra: 3.300,00 SIT

20. ekolo?ka rec. oljnega filtra: 450,00 SIT in

21 mast plastilura: 416,67 SIT

---------------------------------------------

SKUPAJ: 184.328,50 SIT

-popust: 3.300,00 SIT

ZNESEK: 181.028,50 SIT

+ DDV po stopnji 20%: 36.205,70 SIT

 

SKUPAJ ZA PLA?ILO: 217.234,20 SIT

 

KOmentar?

12.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni? nenavadnega, ?e odra?una? skoraj 70 jurjev za merilec pretoka zraka ( tvoj je bil verjetno v okvari ), potem to ni neka huda cifra... 150 jurjev...

 

sicer si ne predstavljam, kaj je v letnem servisu raz?irjenega obsega...

 

ko sem jaz za moj V6 hodil spra?evat, so mi samo za menjavo jermena in napenjalcev rekli 200k SIT (sicer ne pri Skorn?ku)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To res ni dosti za tolko obse?en servis.....sestra je na avdiju zamenjala SAMO jermene in pla?ala 238 000 sit......to je pa ?e precej.....

 

Tako da si lepo skozi pri?el....pa ra?unaj da zdej avto nima? kej ?raufat naslednjih 100k km......

 

Sre?no vo?njo...

 

 

daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sprijazni se pa?,da vozi? Mazdo,kjer so 'malo' dra?ji servisi in cene potro?nega materiala;Skorn?ki so pa tudi zaenkrat ?e kr ok

To da pa nima kaj ?raufat naslednjih 100.000 km je mogo?e res, vseeno pa ga ?aka ?e kr nekaj servisov do takrat in naj kr lepo pripravi $$$.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj mi ?e manj na misel hodi da bi vozil avto na servis.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pa kaj vi vsi slu?ite milijone :ne vem: ? A to ni velik??? No meni je ?ez 200kSIT za servis TO MUCH!

Temle novej?im avtom se stalno menjajo neki merilci pretoka zraka (tudi kolegom pri drugih znamkah) pa senzorji za ABS, Airbag, ...

Je pa tko novej?i kot je avto dra?ji je nakup avta in deli-vzdr?evanje...

 

Ne dam te moja stara nezahtevna Fka nubenmu!

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj vi vsi slu?ite milijone :ne vem: ? A to ni velik??? No meni je ?ez 200kSIT za servis TO MUCH!

Temle novej?im avtom se stalno menjajo neki merilci pretoka zraka (tudi kolegom pri drugih znamkah) pa senzorji za ABS, Airbag, ...

Je pa tko novej?i kot je avto dra?ji je nakup avta in deli-vzdr?evanje...

 

Ne dam te moja stara nezahtevna Fka nubenmu!

?e bi avto delu ne da bi se kej pokvaril bi avtomobilske firme propadle, mehankarji bi bankrotiral, podjetja ki izdelujejo rezervne dele bi tud propadla in to je to......minil so tisti ?asi ko so avti ve? ali manj delali brez problemov. Zdej je znanec omenil da mu je na Carismi crknil motor?ek ki premika loputo, popraskani so tudi magnetki v njej, to?na cena na poobla??encu 313.954,00 SIT :blink: ..jest bi bruhat za?el, prodal avto pa kupu golf 2.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:aaaaa::vskalo: Auch...that's a lot of money......

 

 

Jah dejstvo je da danes avtov ne delajo ve? kot so jih enkrat....Danes sop avti narjeni da zdr?ijo 5 let in konc...pol pa ?raufaj..... :angry:

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Jaz sem še brez FL-ja, tak da so analogni števci in manjši ekran.
    • Če rabiš prostor potem vzemi karavana. Še bolje vzemi karavna Mazdo 6., saj veš na mazda forumu si.   Moje nepomembno mnenje: - zunanjost obeh vozil je všečna, osebno mi je ST lepši, predvsem zaradi plastik CX30 - notranjost ima CX30 bistveno lepšo, uglajeno, luksuzno. Sam ne maram teh velikih štrlečih zaslonov kot jo ima ST. Nisem se vozil v ST, ampak za CX30 lahko rečem da je počutje v kabini odlično, materiali so na nivoju. - če hočeš turbo motor potem vzemi ST, če hočeš zanesljiv in uglajen motor vzemi CX30  
    • Fokusa lahko kupim takoj ,sem pozabil,je karavan ,ki se mi dopade😉To vse vem,da je drugi svet..,zato pa pravim,da me glava boli🙈 Je pa Mazda CX30 v notranjosti bolj dodelana,boljši materjali,čeprav ji zamerim,da nemoreš vseh šip odpreti preko daljinca.
    • Jaz imam Focusa karavan 182 bencin s športnim podvozjem.   Seveda pa je ST bolj brutalen stroj, vozi pa se verjetno isto dobro.   Moraš se vprašat kaj bi rad imel, ker Focus ST z 280 konji je totalno drugi svet kot pa cx30. Ford je stroj v pravem pomenu besede. CX30 bo mehkejši na cesti in z dosti manj brutalnosti.   Kakšni so kaj dobavni roki trenutno za Focusa?
    • Ali vaše plastike na CX30 mažete ,da ne zbledijo? Ta teden kupim CX30 ,ali Forda ...,jah ja vem,da sploh nevem kaj bi,sedaj imam že predračun za fokusa ST 😅🙈
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.