Skoči na vsebino

te?ava z webasto pri mazdi 6 2004


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

 

?e nekaj ?asa, mi pri v?igu avta pri ni?jih temperaturah, nekaj poka v webastu. ?e opi?em dejansko te?avo. Webasto se mi v?iga samo pri niskih zunajih temperaturah, torej deluje pravilno, glede na letni ?as. Po parih sekundah, mi za?ne pokati v webastu, v?asih malo v?asih pa kar po?teno po?i. To se dogaja samo nekaj minut, in potem ne poka ve?, med vo?njo. To pokanje je vedno prisotno pri v?igu mrzlega avta.

Prosim za nasvet oziroma izku?nje nekoga, ki je tako te?avo ?e imel.

 

Uro?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za pomo?.

 

Avto je parkiran v gara?i. Torej na temperaturi 15 stopin, kjub temu mi pri v?igu nekaj krat po?i. Res je da sem tudi sam pomislil na avspuh, vendar ta zvok prihaja prav od tam kjer se nahaja webasto. Res je avto druga?e dela odli?no.

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je tudi to dogajalo. ?util sem pod nogami ko je po?ilo iz webasto avspuha.. vendar je samo nehalo.. letos pozimi mi ni niti enkrat po?ilo.. to je bilo dokler mi je ?e v?gal avto ;)

 

Aha, to je dober podatek! Spominja me na vic o Vermontskih kmetih (ko ti vse natanko razlo?ijo, pozabijo pa na eno pomembno podrobnost):P

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e ima webasto slabo dizo ali sve?ko pa pride do slabega izgorevanja in zato poka.

 

webasto nima dize, ampak eno peno v kateri se nafta"upari" predno zagori.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

?e nekaj ?asa, mi pri v?igu avta pri ni?jih temperaturah, nekaj poka v webastu. ?e opi?em dejansko te?avo. Webasto se mi v?iga samo pri niskih zunajih temperaturah, torej deluje pravilno, glede na letni ?as. Po parih sekundah, mi za?ne pokati v webastu, v?asih malo v?asih pa kar po?teno po?i. To se dogaja samo nekaj minut, in potem ne poka ve?, med vo?njo. To pokanje je vedno prisotno pri v?igu mrzlega avta.

Prosim za nasvet oziroma izku?nje nekoga, ki je tako te?avo ?e imel.

 

Uro?.

 

Danes so se mi pri?gale te tri lu?ke, in ob enem pa mi je nehalo pokanje v webastu. Ali je mo?no da je to pokanje povezano z ERG ventilom, in da je delovanje webasta pravilno. prosim ?e lahko svetujete, kaj bi lahko ?lo po zlu.

 

 

Uro?

post-1306-1361469967_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pred ?asom so se mi te lu?ke pri?gale, zakar smo ugotovili da je bila kriva baterija. takrat ko so bile te lu?ke pri?gane. bil sem na dveh testerjih in ni pokazalo nobene napake. Zanima me ali moram priklopit na mazda servisu, ali pa lahko priklopi? na univerzalnem testerju.

 

Uro?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pred ?asom so se mi te lu?ke pri?gale, zakar smo ugotovili da je bila kriva baterija. takrat ko so bile te lu?ke pri?gane. bil sem na dveh testerjih in ni pokazalo nobene napake. Zanima me ali moram priklopit na mazda servisu, ali pa lahko priklopi? na univerzalnem testerju.

 

Uro?

 

Lahko tudi na univerzalnega, ?e podpira mazdo6. ?e si iz mojega konca ti lahko jaz pomagam.

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si menjal akomulator je normalno da se te lu?ke pri?gejo, poglej v navodila 3x volan levo 3x desno da ga spet nau?i? (rekel si da je bila kriva baterija), in res ?e jo menja? je potreben potem ta postopek. Stekla na oknu si tudi moral ućiti na vsakih vratih a ne, da so ?la potem avtomaatsko gor po menjavi akomulatorja.

 

Kar se ti?e pokanja - zrak v dovodu nafte in s tem prebogata me?anica z zrakom, ali kaj podobnega, preglej dovodno cev. Kdaj si nazadnje - ?e si dal v tank kako sredstvo za ?i??enje ?ob/vode?

Nenazadnje pa je lahko zelo slaba nafta, je to samo tank dva sedaj? PEtrolova nafta je pozimi porazna, mojemu webastu in avtu veliko bolj ugaja OMV - ne smrdi webasto, in avto lep?e lavfa, na petrolovem pa smrdi ko kuga in na za?etku 2x bolj tuli

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred nekaj dnevi sem opazil, da mi webasto sploh ne dela. Torej kjub nizkim temperaturam se mi ne v?iga.

Vpra?anje?

1. Ali lahko kdo pove katera varovalka je za pogledat,

2. Ali je varno vozit brez webasta, ?e je itegriran v vozilo ?e tovarni?ko,

3. Bral sem, da je mogo?e tipalo za temperaturo vode.

 

Avto deluje normalno, in ali je to mogo?e pogojeno z lu?kami, ki mi svetijo.

 

Hvala Uro?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred nekaj dnevi sem opazil, da mi webasto sploh ne dela. Torej kjub nizkim temperaturam se mi ne v?iga.

Vpra?anje?

1. Ali lahko kdo pove katera varovalka je za pogledat,

2. Ali je varno vozit brez webasta, ?e je itegriran v vozilo ?e tovarni?ko,

3. Bral sem, da je mogo?e tipalo za temperaturo vode.

 

Avto deluje normalno, in ali je to mogo?e pogojeno z lu?kami, ki mi svetijo.

 

Hvala Uro?.

 

Brez webasta lahko komot vozi?, samo ve? ?asa rabi avto za se segret, lu?ke ti pa sigurno ne gorijo zaradi webasta...

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred nekaj dnevi sem opazil, da mi webasto sploh ne dela. Torej kjub nizkim temperaturam se mi ne v?iga.

Vpra?anje?

1. Ali lahko kdo pove katera varovalka je za pogledat,

2. Ali je varno vozit brez webasta, ?e je itegriran v vozilo ?e tovarni?ko,

3. Bral sem, da je mogo?e tipalo za temperaturo vode.

 

Avto deluje normalno, in ali je to mogo?e pogojeno z lu?kami, ki mi svetijo.

 

Hvala Uro?.

 

Webasto se sam zaklene, to potrjuje da je nekaj narobe - ali z dovodom goriva, ali akomulatorjem ali pa premalo hladilne - sam se zaklene zaradi napake. Tipalo temperature vode nima veze ker ima webasto svojega. Webasto je popolnoma neodvisna zadeva od avta.....samo en signal za zunanjo temperaturo je tisti ki ga aktivira... in ni? drugega na motornem delu avta

 

?e enkrat dobro preglej vse cevi, benz, voda....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Webasto se sam zaklene, to potrjuje da je nekaj narobe - ali z dovodom goriva, ali akomulatorjem ali pa premalo hladilne - sam se zaklene zaradi napake. Tipalo temperature vode nima veze ker ima webasto svojega. Webasto je popolnoma neodvisna zadeva od avta.....samo en signal za zunanjo temperaturo je tisti ki ga aktivira... in ni? drugega na motornem delu avta

 

?e enkrat dobro preglej vse cevi, benz, voda....

 

ah jures, kaj pa vodna pumpa? si mogoce pozabil? tudi ta je del motorja in od tega je odvisen tudi webasto. ali se pa pac motim?

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah jures, kaj pa vodna pumpa? si mogoce pozabil? tudi ta je del motorja in od tega je odvisen tudi webasto. ali se pa pac motim?

 

Moti? se ?e webasto ni predelan na timer vodo okrog goni vodna ?rpalka motorja, ?e ta ne dela motor kuhne.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moti? se ?e webasto ni predelan na timer vodo okrog goni vodna ?rpalka motorja, ?e ta ne dela motor kuhne.

 

ja sj gli to govorim. k jures je napisal da webasto ni nc povezan z motornim delom. pa sm ga sam spomnu da je povezan.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni povezan ker je vodna crpalka mehaska gnana preko jermena,in webasto ne ve ali se vrti ali ne,webasto samo spremlja temperaturo da ne naraste prevec

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.