Skoči na vsebino

Mazda 6 navigacija


krco22

Priporočeno sporočilo

Lep pozdrac na Ebay sem zasledil tole zadevico ki je na sliki za mazde 6 kakor sem prebral podpira dvd,mp3,dvix,usb priklju?ek,navigacija se lahka garmin gor nalo?i cena je pa 698 dolarjev! Ima mogo?e kdo kak?no iskusnjo s tem, ali pa saj mnenje?

 

http://cgi.ebay.com/Mazda-6-DVD-GPS-Naviga...0211145010r4357

 

Pred nekaj casa se je nekaj podobnega prodajalo na bolhi za 800?!

 

 

 

 

post-1962-1239602528_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 238
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

nekateri smo se ?e poigravali z mislijo, da bi si kaj podobnega nabavilil namesto originalne navigacije, ki ne podpira ju?ne in vzhodne Evrope, pa nas je minilo, pa smo raje denar v kaj pametnega nalo?ili :)

 

izgleda pa zanimivo... je pa tega ve? tipov, na USA mazda forumu so ene trije v opisu...

 

?e se ti da, pobrskaj malo na www.mazda6club.com

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem se pred pol leta zanimal za navi za Mazdo 6 in Toyoto rav pri slo distributerju.Nikjer nisem zasledil katere karte uporablja in tudi prodajalce mi ni znal drugega povedat, kot da v Slo dela <_< .

Ko sva se ?e skoraj zmenila, jih je umaknil iz prodaje, le zakaj !

Sem jih pa kmalu potem na ww.ebay.de zasledil po 420? , ampak me niso ve? prepri?ali, da bi se odlo?il !

Jaz se bom zdaj verjetno odlo?il za TV adapter kateri uporablja original monitor in ima 4 x video vhode in lahko potem gor priklopi? kar ?eli?, tudi garmina, tom toma,...

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to si se zanimu za to zadevo ki je aftermark al za original od mazde ker ne vem zakaj se nebi dalo uporabljat garmina in adriarout ce ima vse priklju?ke ?e ne druga? garmina na usb klju? pa gasa!

 

 

Moje mnenje sam jaz sm lajik glede teh stvari! Jaz raj kupm pa sprobam ?e ni to to kar pri?akujem pa na ebay in gre dajle! :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To zadevico sem si jaz lani omislil in si jo naro?il (iz Anglije, cca. 300? s po?tnino). Zmontiral v avto sem jo sam in deluje odli?no. Za navigacijo uporabljam karte iGO 8 3D (celotna Evropa, tudi SLO in HR).

Sistem ima operacijski sistem Windows CE in na to je treba biti pazljiv pri kartah, ker tiste za Win Mobile ne bodo delovale (jih sistem ne prepozna). Sistem tudi ?al ne podpira TMC - sicer ga pri nas ?e ni, v tujini bi bil pa precej uporaben. Ima pa naprava dva slota za SD kartice (podpira le do 2GB), ena le za GPS karte, druga pa za filme, slike, glasbo... in DVD player ter USB vhod. Isto?asno lahko deluje navigacija (navigiranje poslu?a? preko vgrajenega zvo?nika) in gledanje DVD-ja (zvok preko radija). Touchscreen deluje le pri navigaciji oz. GPS menu-ju, pri uporabi DVD-ja ali AV1/AV2 vhoda, je treba uporabiti tipke ob zaslonu ali pa prilo?en daljinski upravljalnik. Jaz imam na AV2 povezano kamero za vzvratno vo?njo in nastavljeno tako, da se zaslon (?e ni v uporabi) samodejno dvigne in prika?e sliko kamere ob prestavitvi v vzvratno. Je pa lahko zaslon lahko tudi zaprt ob uporabi navigacije in le poslu?a? navigiranje.

Tunerja za TV nima vgrajenega tako, da ?e ?eli? gledati TV, mora? tuner dokupiti, lahko tudi DVB-T, vendar ne bo delal pri nas (mi imamo ?e MPEG4, 12V tunerji so pa v glavnem ?e vsi MPEG2), v tujini bo pa delal odli?no in bo slika med vo?njo kot bi gledal DVD.

Je pa zadeva bolj "?ang?lang" narejena, ampak deluje in je uporabna. Aja, proizvajalec je pa Witson.

 

Pa Garmina ne bo? priklapljal gor preko AV vhoda, ker ga bo? moral ?e vedno upravljati preko njegovega zaslon?ka. Le Garminove karte na SD kartici mora? imeti pa bo delovalo.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

E super za 300? ga pa se jaz naro?m! Kako si ti to naro?u a prek ebaya ali kako druga?e ?e ni skrivnost! :bravo:

 

Ma ?e pomislem da je garmin tak solidn cirka 200? in da ti pol tisti kabli visijo ?ez armaturko pa vakumsk nosilc na ?ip bi raj to kupu! :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

E super za 300? ga pa se jaz naro?m! Kako si ti to naro?u a prek ebaya ali kako druga?e ?e ni skrivnost! :bravo:

 

Ma ?e pomislem da je garmin tak solidn cirka 200? in da ti pol tisti kabli visijo ?ez armaturko pa vakumsk nosilc na ?ip bi raj to kupu! :bravo:

 

Na angle?kem ebayu (ebay.co.uk), ?tacuna je bla angle?ka in paket je bil poslan iz Anglije (0 carine). Bom probal najdet papirje...

 

Druga?e je pa tole proizvajalec:

http://www.witson.com/newproduct.php?sort1...6&sort3=269

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Stroker, kako pa je zadeva povezana na vgrajen avtoradio, ?e sploh? ?in?i so ja za direkt za na zvo?nike priklopit, original avtoradio pa itak nima avdio vhodov v osnovi!?!

A se zadeva ?e sploh kje dobi ...ker mi ponudba in cene slabe zgledajo <_<

 

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stroker, kako pa je zadeva povezana na vgrajen avtoradio, ?e sploh? ?in?i so ja za direkt za na zvo?nike priklopit, original avtoradio pa itak nima avdio vhodov v osnovi!?!

A se zadeva ?e sploh kje dobi ...ker mi ponudba in cene slabe zgledajo <_<

lp,

D

 

Zadeva se priklju?i na original radio preko konektorja za CD menjalec (na zadnji strani radia). Preko tega konektorja dobi ?trom (se sam ugasne in zapre, ko potegne? klju? ven), ter v radio po?ilja Audio signal (na radiu ga vklopi? s CD tipko).

 

Potem pa ima? zraven ?e: ?tiri ?in?e za Audio OUT (FR, FL, RR, RL), dva za Audio IN (L, R), dva Video IN in en Video OUT.

 

PS: ?in?i so za direkt na oja?evalec, ne za na zvo?nike. Na?eloma bi lahko tudi preko teh ?in?ev naredil priklop na radio preko Audio Link-a, ki je vklju?en na priklop za CD menjalec ali pa ?e ima? kartico za audio vhodom namesto kasetarja kot imam jaz.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zadeva se priklju?i na original radio preko konektorja za CD menjalec (na zadnji strani radia). Preko tega konektorja dobi ?trom (se sam ugasne in zapre, ko potegne? klju? ven), ter v radio po?ilja Audio signal (na radiu ga vklopi? s CD tipko).

 

Potem pa ima? zraven ?e: ?tiri ?in?e za Audio OUT (FR, FL, RR, RL), dva za Audio IN (L, R), dva Video IN in en Video OUT.

 

PS: ?in?i so za direkt na oja?evalec, ne za na zvo?nike. Na?eloma bi lahko tudi preko teh ?in?ev naredil priklop na radio preko Audio Link-a, ki je vklju?en na priklop za CD menjalec ali pa ?e ima? kartico za audio vhodom namesto kasetarja kot imam jaz.

 

Ti Stroker, pa je tale LCD touch? Se mi zdi da ne.

Kako je pa s kartami za GPS? ... ups, zdaj videl: IGO 8 3D... kje to dobi??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti Stroker, pa je tale LCD touch? Se mi zdi da ne.

Kako je pa s kartami za GPS?

 

Seveda je Touchscreen. Le tako lahko navigacijo upravlja?.

Jaz imam karte iGO 8. Druga?e pa lahko uporablja? katerokoli karto - kompatibilno z Windows CE.

Sem si jih pa snel z neta. Tak da ?e rabi? ti jo lahko jaz dam.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda je Touchscreen. Le tako lahko navigacijo upravlja?.

Jaz imam karte iGO 8. Druga?e pa lahko uporablja? katerokoli karto - kompatibilno z Windows CE.

Sem si jih pa snel z neta. Tak da ?e rabi? ti jo lahko jaz dam.

 

O super!

Kaj pa BT za telefon? A to nima na touch screen?

 

Sem poslal mail tistemu prodajalcu, pa ?akam odgovor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O super!

Kaj pa BT za telefon? A to nima na touch screen?

 

Sem poslal mail tistemu prodajalcu, pa ?akam odgovor.

 

BT-ja pa tale zadevica ?al nima in ne more? upravljat telefona z njim. (Jaz imam Parrota.)

 

P.S. Pa po mojih izku?njah prodajalci nimajo pojma. ?e te ?e kaj zanima vpra?aj mene, ker ga uporabljam ?e ve? kot pol leta in ga dobro poznam.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BT-ja pa tale zadevica ?al nima in ne more? upravljat telefona z njim. (Jaz imam Parrota.)

 

P.S. Pa po mojih izku?njah prodajalci nimajo pojma. ?e te ?e kaj zanima vpra?aj mene, ker ga uporabljam ?e ve? kot pol leta in ga dobro poznam.

 

Ampak Tale zadeva bi naj imela BT. In tudi v navodilih tako pi?e.

 

Me prav zanima kolko ko?ta.

 

Torej to stvar ima? priklju?eno namesto CD playerja na vgrajen radio? Torej ?e prav razumem, preklopi? vgrajeni radio na CD source in ima? vse na tej napravi: radio, CD, DVD, MP3, NAVI,.....?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak Tale zadeva bi naj imela BT. In tudi v navodilih tako pi?e.

 

Me prav zanima kolko ko?ta.

 

Torej to stvar ima? priklju?eno namesto CD playerja na vgrajen radio? Torej ?e prav razumem, preklopi? vgrajeni radio na CD source in ima? vse na tej napravi: radio, CD, DVD, MP3, NAVI,.....?

 

A sori. Nisem vedel da so ga obnovili. Jaz imam ?e star model.

Ja po novem ima? vgrajen tudi BT in opcijsko celo DVB-T (tega imam jaz posebej), pa nov programski vmesnik je... Lu?no.

 

To stvarco priklopi? zadaj v radio na mesto za priklop CD menjalca. Radio in CD ti ostaneta na radiju, lahko pa zvok iz napravice poslu?a? preko radija (2x pritisne? tipko CD).

 

Plug&Play varianta!

 

Cene so pa od 390 - 465 USD. Verjetno glede na to kaj dodatno ?e vzame? (in kak?ne karte)...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So pa kon?no dali ven zadevico tudi za novo 6-ko:

 

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1472

 

Na italjanskem eBayu je po 779 ?. Direktno od proizvajalca je verjetno okol 600 USD.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za staro ?estico je direktno od proizvajalca s po?tnino vred 595 USD (brez carine in davka).

 

Hm, se je pa mal podra?il. A pri njih pa ni recesije? No OK, ma? pa zdej ?e mal ve? opremce zraven. Pa carina in davek bo ?e dobrih 100?. A dajo ?e kej popusta, ?e vzame? ve? kosov?

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, se je pa mal podra?il. A pri njih pa ni recesije? No OK, ma? pa zdej ?e mal ve? opremce zraven. Pa carina in davek bo ?e dobrih 100?. A dajo ?e kej popusta, ?e vzame? ve? kosov?

 

Za popust nisem vpra?al, sem pa tudi sam razmi?ljal o tem.

Sem pa zmenjen, da mi ni?jo fakturo napi?ejo....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za popust nisem vpra?al, sem pa tudi sam razmi?ljal o tem.

Sem pa zmenjen, da mi ni?jo fakturo napi?ejo....

 

 

js sem tudi kandidat za navi za novo mazdo..tako da povej ane..da si razdelimo stroske postnine ok?

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js sem tudi kandidat za navi za novo mazdo..tako da povej ane..da si razdelimo stroske postnine ok?

 

?e ste pametni za vec kosov zahtevajte vsaj 10% skonta

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Nasedel, zadel... ni glih neka velika razlika v pomenu besed?  Bom pa drugič bolj pazil na izbiro besed. 
    • Hmm ja... ko pa taisti kmetje točno na vodovarstvenem področju polivajo fekalije, ki jim rečejo tudi gnojnica je pa vse Ok. Takrat pa ni problem? Ne vem no, takrat, ko to polivajo te sterajo v kurac, da jim nimaš kej govorit kaj smejo in česa ne in takrat jim dol vidi za ekologijo, ko pa ni po njihovo je pa to glavni problem.     Skor tko k Dončićev roza Camaro.  
    • Sej bi ti narisal pa mi je monitor vse barve za ta teden porabil. Bom ob priliki nalil nove. 🤡
    • Pa še nekaj je zanimivo, ko izvajajo pospeševanje in je guma pokrita s snegom, se komaj štarta, ko pa se snega znebi se pa dejasnko vidi kako šele pospeši. V tem videu se tole vidi prav lepo    
    • A ti niti svojim občutkom ne zaupaš? Ok je res, da se zadnja leta malo vozimo po snegu, ampak najslabša je počasna vožnja po neutrjenem snegu, ko se sneg lepi na gumo. Večino je zaradi tega tako strah, da vozijo k po jajcih počasi in drseče. Ko se kolesa dovolj zavrtijo, da sneg odletava iz lamel je precej bolje, samo tam pač deluje fizika zaradi večjih gibalnih količin, ki s povečanjem hitrosti začnejo slabšati situacijo.   Problem videa, ki si ga ti objavil je v tem, da model slika gumo, ko se je ustavil in zaradi nizkih hitrosti pred ustavljanjem se je sneg nabral gor in iz tega on vleče zaključke. Poglej hitro premikajoče gume in v večini snega v lamelah skoraj da ni. Se pravi sneg nikakor ne bi mogel pomagati pri boljšem oprijemu.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.