Skoči na vsebino

Mazda 6 navigacija


krco22

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 238
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Aja, kdo nam bo pa not za?raufal? :blush:

 

En ?alabajzar ki bo ra?unal 50? na uro :bravo:

 

Pa ?e nekaj - tale navigacija je verjetno neuporabna v sloveniji? Se vam spla?a?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kater ?alabajzar?

 

Po besedah Strokerja, grejo gor tudi slovenske karte, ker v tej ceni je brez kart.

 

To je stara fora - vsi ki sravfajo mal tko so salabajzarji :)

Jah Adria rute ne bo ?la po moje, bolj kake druge samo vpra?anje natan?nosti- Tom tom gre drugace

Jaz osebno nisem fan tega - da je GPS na armaturki pa gledas dol, pa ni mi jasno kako lahko na enkrat na takem displajcku hkrati gledas navigacijo in DVD, a potniki zadaj vrat lomijo in se stegujejo v sredino - podnapisi - ali moras dokupiti se monitorje za zadaj????

Three Zone function, listening to Radio/watching GPS image in the front and watching DVD/TV from the back Monitor at the same time

Da ne bo na koncu to prislo 1000? - pa se karta Tom tom

 

 

Jaz imam za 150? iz quele 2 ekrancka na naslonjalih in se vidi 1A, otroc popadajo takoj ker so naslonjeni v sedezih, muziko ali slusalke imajo svojo, jaz pa svoje...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je stara fora - vsi ki sravfajo mal tko so salabajzarji :)

Jah Adria rute ne bo ?la po moje, bolj kake druge samo vpra?anje natan?nosti.

 

 

Ja, saj tut Adriaroute ga precej "sra?ka" zadnje cajte, tako da.... bo Stroker povedal, kaka je a?urnost njegovih kart.

 

Meni pa gre predvsem za BT telefonijo, MP3 in pa DVD za ta malo. ?e pa bo ?e GPS vsaj malo spodoben, pa ?e tolk bolj?e.

 

Jasno, da rabi? monitor za zadaj.

Jaz imam staro ?estico in ni montirano v sredino spodaj, pa? pa na vrhu, kjer imam predal?ek zdaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, saj tut Adriaroute ga precej "sra?ka" zadnje cajte, tako da.... bo Stroker povedal, kaka je a?urnost njegovih kart.

 

Meni pa gre predvsem za BT telefonijo, MP3 in pa DVD za ta malo. ?e pa bo ?e GPS vsaj malo spodoben, pa ?e tolk bolj?e.

 

BT, Mp3 = Xcarlink za 100? - in se prenosliv je (med mazdami)

http://www.xcarlink.si/MAZDA.html

DVD kot sem ti rekel:

http://www.quelle.si/si/q4r/home/shop/such...f923b13ae1098cd

 

Imam ga ze 3 leta, in bil je v Mazda 5, Xedos 6 in sedaj v CX-7, dela brez napake, in gre iz avta v avto....pa tudi ce otroci kaj polomijo se ni tolk za sekirat :)

 

V bistvu se moras vprasati kaj se ti spla?a, ker tista zadeva gre z avtom potem pa pa....

?e enkrat - stvar posameznika....jaz ne bi nikoli dal tok dnarja za nekaj kar potem ne morem prenesti...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BT, Mp3 = Xcarlink za 100? - in se prenosliv je (med mazdami)

http://www.xcarlink.si/MAZDA.html

DVD kot sem ti rekel:

http://www.quelle.si/si/q4r/home/shop/such...f923b13ae1098cd

 

Imam ga ze 3 leta, in bil je v Mazda 5, Xedos 6 in sedaj v CX-7, dela brez napake, in gre iz avta v avto....pa tudi ce otroci kaj polomijo se ni tolk za sekirat :)

 

V bistvu se moras vprasati kaj se ti spla?a, ker tista zadeva gre z avtom potem pa pa....

?e enkrat - stvar posameznika....jaz ne bi nikoli dal tok dnarja za nekaj kar potem ne morem prenesti...

 

?e enkrat: Imam STARO ?estico - predelava radia, pa spet dve napravi, pol pa ?e Garmin enkrat.... kaj pa vem, se mi tole le zdi lep?a re?itev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, kdo nam bo pa not za?raufal?

Lahko jaz (sem ?e ve? ?estkam narazen armaturko dal - svoji ne?tetokrat in mi taka vgradnja vzame 5 minut).

Pa ra?unal bomo 0? na uro. OK?

 

Jah Adria rute ne bo ?la po moje, bolj kake druge samo vpra?anje natan?nosti

Katerakoli karta se lahko uporabi. Va?no je le, da je kompatibilna z WinCE. Lahko tudi Garmin. Jaz imam iGO8 kjer je dobro pokrita celotna EU, tudi Slo in Hr. Karta ima dejanski pogled 3D (hribi, doline, zgradbe..).

 

ni mi jasno kako lahko na enkrat na takem displajcku hkrati gledas navigacijo in DVD

Ne more?. Lahko gleda? DVD, ki ga poslu?a? prek glavnih zvo?nikov in hkrati poslu?a? navodila navigacije (zavij levo, itd.) preko vgrajenega zvo?nika.

 

ali moras dokupiti se monitorje za zadaj

Itak, ?e ho?e? Three Zone function uporabljat. Jaz sem zadnja monitorja vgradil v naslona za glavo.

 

Da ne bo na koncu to prislo 1000? - pa se karta Tom tom

? Cena je kot je. Po?tnina, carina, davek in to je to. Karto (kdor rabi) lahko dobi pri meni (za 0?).

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, kdo nam bo pa not za?raufal?

Lahko jaz (sem ?e ve? ?estkam narazen armaturko dal - svoji ne?tetokrat in mi taka vgradnja vzame 5 minut).

Pa ra?unal bomo 0? na uro. OK?

 

Jah Adria rute ne bo ?la po moje, bolj kake druge samo vpra?anje natan?nosti

Katerakoli karta se lahko uporabi. Va?no je le, da je kompatibilna z WinCE. Lahko tudi Garmin. Jaz imam iGO8 kjer je dobro pokrita celotna EU, tudi Slo in Hr. Karta ima dejanski pogled 3D (hribi, doline, zgradbe..).

 

ni mi jasno kako lahko na enkrat na takem displajcku hkrati gledas navigacijo in DVD

Ne more?. Lahko gleda? DVD, ki ga poslu?a? prek glavnih zvo?nikov in hkrati poslu?a? navodila navigacije (zavij levo, itd.) preko vgrajenega zvo?nika.

 

ali moras dokupiti se monitorje za zadaj

Itak, ?e ho?e? Three Zone function uporabljat. Jaz sem zadnja monitorja vgradil v naslona za glavo.

 

Da ne bo na koncu to prislo 1000? - pa se karta Tom tom

? Cena je kot je. Po?tnina, carina, davek in to je to. Karto (kdor rabi) lahko dobi pri meni (za 0?).

 

 

Evo, Stroker je govoril!

 

Vidim, da si iz LJ. Mene res firbec matra, kako zadeva zgleda. A mi poka?e? za eno pivo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam neki pa vseen pozablja? Jures... zgleda full cool :ouje: ampak mene pa moti to, da je to neka ?ang?lang kitajska firma :ne vem:

 

Coll ze, to ja, sam gledat moras itak cesto...:)

 

Mene pa moti da je Bill Gates....imam samo 2 napravi v avtu garmina (po zelji, drugace v predalu) in ta ?unga lunga DVD player in mi ni ?al....(medtem ko Xcarlink ne ves da imas) saj ga upravljas z radijem in volanskim kontrolam.

 

Pa se to ce date tole notri v nov avto - adijo garancija - verjemte mi....servisi v slo so sitni ko muha glede tega. Nisem proti temu ampak samo opozarjam da ne bo pol se vec tezav.

Ce crkne - je samo posiljanje nazaj in prejem novega (carina, ddv) tudi veliko....

 

A obvolanske kontrole delajo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej gleda? cesto in poslu?a? zvo?na navodila navigacije.

Je pa zakon v stoje?i koloni pogledat kak DVD al pa televizijo gledat (sicer pri nas trenutno le SLO 1, 2 in 3, na primorskem ?e KP, na ?tejerskem ?e MB, v Lj. pa testno HD). (Pa pazi, ker s tem prilo?enim DVB-T tunerjem ne bo nobenega od teh programov).

 

Pa garancija normalno naprej velja.

 

Obvolanske kontrole delajo samo za glasnost. Lahko pa uporablja? prilo?en daljinski upr.

 

Pa pred tem sem imel tudi sam Xcarlink in mi je tukaj bolje, ker ima? na ekranu pregleden seznam skladb (MP3, wav..).

 

Vidim, da si iz LJ. Mene res firbec matra, kako zadeva zgleda. A mi poka?e? za eno pivo?

 

Sem iz Lj. BP ti poka?em kako zgleda, tudi brez piva, ampak najhitreje naslednji teden.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj je to s postnino in carino ali sam radio?kok pa potem pride se carina in postnina?priblizno?

 

To je naprava s po?tnino. Na to pride ?e carina in davek.

Pri CURS-u preverjam carinsko stopnjo (?e mi bodo sporo?ili), davek je pa 20% (DDV). Obra?una pa se na fakturno vrednost (faktura bo narejena posebej). Razen ?e se cariniki odlo?ijo, da je zadeva vredna ve? kot pi?e na ra?unu.

Bom vse sporo?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je naprava s po?tnino. Na to pride ?e carina in davek.

Pri CURS-u preverjam carinsko stopnjo (?e mi bodo sporo?ili), davek je pa 20% (DDV). Obra?una pa se na fakturno vrednost (faktura bo narejena posebej). Razen ?e se cariniki odlo?ijo, da je zadeva vredna ve? kot pi?e na ra?unu.

Bom vse sporo?il.

 

Pri mojih nakupih je bilo takole:

Carina za PRC je pribl. 13% in gre samo na stvar, DDV gre pa na stvar in po?tnino.

Primer: radio 80? + po?tnina 20? = 100? /=/ carina cca. 10? + DDV 20? = 30? dopla?ila

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri mojih nakupih je bilo takole:

Carina za PRC je pribl. 13% in gre samo na stvar, DDV gre pa na stvar in po?tnino.

Primer: radio 80? + po?tnina 20? = 100? /=/ carina cca. 10? + DDV 20? = 30? dopla?ila

 

URADNO je carinska osnova vrednost blaga na meji EU. ?e je torej zadeva iz Kitajske, bi se morala po?tnina obra?unati do meje, kjer prestopi v EU.

?e kak carinik obra?una tako kot pri tebi, dela narobe in v tvojo korist. :bravo:

DDV pa se potem obra?una na celotno vrednost s carino vred.

Zato bom jaz upo?teval to razli?ico.

 

To je uradna razlaga. ?e enkrat: ?e kdo dela druga?e, dela narobe. Pa hvala bogu, da je tako!

 

Ampak 13% se mi pa zdi kar veliko. Ponavadi je tam okrog 4 - 5%. Lahko pa da je kak embargo na to robo....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men sploh ni jasno kako ra?unajo. Ne vem tudi do katere vrednosti ni carine.

Zdaj gledam papirje carinske uprave od ene po?iljke iz USA in vidim, da so ra?unali le DDV = 8,98?, carine pa niso. So pa DDV ra?unali na artikel 35$ in po?tnino 26$. Ta po?iljka je pri?la prek navadne po?te in sem jo moral it iskat na carinsko po?to na Vi?.

Drug papir pa je od DHL-a od ene po?iljke iz PRC kjer je bil skupen ra?un 173$ in sem DHL-u (dostava na dom) pla?al 25? - ra?un ni bil detaljno raz?lenjen (carina/DDV).

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men sploh ni jasno kako ra?unajo. Ne vem tudi do katere vrednosti ni carine.

Zdaj gledam papirje carinske uprave od ene po?iljke iz USA in vidim, da so ra?unali le DDV = 8,98?, carine pa niso. So pa DDV ra?unali na artikel 35$ in po?tnino 26$. Ta po?iljka je pri?la prek navadne po?te in sem jo moral it iskat na carinsko po?to na Vi?.

Drug papir pa je od DHL-a od ene po?iljke iz PRC kjer je bil skupen ra?un 173$ in sem DHL-u (dostava na dom) pla?al 25? - ra?un ni bil detaljno raz?lenjen (carina/DDV).

 

Brez dajatev so nekomercialne po?iljke v vrednosti do cca. 25 EUR (s po?tnino vred). Nekomercialna po?iljka je takrat, kadar sta po?iljatelj in prejemnik fizi?ne osebe (ne me dr?at ?isto za besedo, ker ?e sami ne vedo razlo?it). ?eprav jaz nisem pla?al ni? tudi za po?iljko v skupni vrednosti 29 EUR iz Hong Konga....

 

?e je vrednost nad tem zneskom, letijo gor dajatve. Osnova za dajatve ni samo znesek nad 25 EUR, pa? pa celoten znesek.

1 . Carina (ki je lahko tudo 0%, odvisno od vrste blaga) - tarifna oznaka in carinska stopnja se dolo?i TULE (cela znanost).

2. DDV, ki je 8,5 ali 20% in gre tudi na carino.

 

Vse to velja seveda za uvoz iz tretjih dr?av in ne iz EU. Po?iljke iz EU so seveda carinskih dajatev proste. Pla?a? pa? DDV prodajalcu, ki ga odvede svoji dr?avi (?e kupuje? kot fizi?na oseba).

 

V glavnem, da ne bo kak admin tole brisal kot off topic: za navigacijo sem poslal na CURS vpra?anje za uvrstitev v tarifno skupino in ?akam odgovor. Je pa res, da lahko doti?ni carinik, ki bo dobil po?iljko v roke, zadevo uvrsti drugam. Ja, tako to je... na ?alost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spo?tovani,

 

na podlagi posredovanih podatkov menimo, da se va? izdelek uvr??a v slede?oTARIC ?tevilko 8526 91 20 90.

 

Zgoraj navedene ugotovitve o uvrstitvi blaga so narejene na podlagi podatkov in opisov, ki ste nam jih posredovali. Ta informacija o uvr??anju ni zavezujo?a. Konkretno uvr??anje blaga v carinsko tarifo se ugotavlja v postopku carinjenja blaga, na osnovi lastnosti blaga, ki se v konkretnem primeru uva?a.

 

Lep pozdrav,

 

 

Tole ?tevilko sem vnesel v taric in dobil: CARINA ZA TRETJE DR?AVE: 3,7%

Plus seveda 20% DDV.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

pozdravljeni sem nov na forumu :dudek::dudek: me pa zanima ce ma kdo kaksno novejso navigacijo oz cd (dvd) ki bi mi bil pripravljen poslati da bi mel novejso karto mam pa mazdo6 in original karto se notri ki ne podpira slo in hr.....lepo bi prosil koga ce je tako dober.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.