Skoči na vsebino

Oujeaa tuki so evropske cene goriv!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

NO zgleda smo kon?no konkuren?ni EU-ju po cenah bencina in bomo po?as loh mi za?el hodit v Avstrijo tankat.

 

Je pa zanimivo, da vedno do zdej ko se je ob torkih bencin podra?il, so ble podra?itve skoraj sme?ne, npr. ?e se je podra?il za 3 SIT, pa se bumbarji takoj pred podra?itvijo zagrebejo in grejo na benzo, pol pa ?akajo kak?ne pol ure ?e ne ve?, obenem pa majo ob?utek da so nekaj pri?paral, kar je ?ista iluzija.

 

NPR. Tanka? 50 litrov, kar pomen da je drug dan teh 50 litrov dra?jih za 150 SIT, no in prej?nji dan pa so ?akal v vrsti in pa zihr tut spu?ili neki bencina na ra?un ?akanja na benzi in pri?iganja in uga?anja svojga ljubljen?ka. No tko da kok je kdo na koncu v tem primeru pri?paral naj se vsak sam vpra?a.

 

No tale podra?itev je bla mal mo?nej?a, sam na sre?o smo tle gor lastniki mazd in te ne slovijo kot najbolj po?re?ne prasice!

 

Gremo se vozt ?e ve? kot do zdej, pa fakin bencin naj pa bo kokr ho?e cena!

 

P.S. Vo?nja z Mazdo je dr?avljanska dol?nost in mi smo na slu?beni poti v nebesa!

 

:vesel:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajajaj....no ?e dela? precej km pol so kar po?re?ne mazdice....pri moji porabi okoli 9 l pa v povpre?ju okoli 1000 km na teden si lahko sam ra?unico nardi?....tako da podra?itev precej ob?utim..... :angry:

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je totalni rop vse skupi. Povpre?no mi stroj tro?i med 8.5 pa tut 10 ?e je noga te?ka in sledi katastrofa oz. skoz postanki na benzi. Sicer pa v enem letu sem prevozil skoraj 37.000 km, raj? ne pomislim kok je ?lo za bencin. Dobra stran teh Mazd je vsaj da so NEPOKVARLJIVE! Skratka ni da ni....

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja saj ni samo gorivo edini stro?ek, ?e ma? avto. Pred kratkim sem si prera?unal (za mojo porabo) da me pride 1km nekje 26 sit. Oziroma nekje na mese?ni ravni pri 4.000 prevo?enih km je to 104.000 sit oz. letno 1.248.000

 

Za gorivo gre cca 16sit/km oz. letno je to cca 750.000sit

Za registracijo in zavarovanje je 220.000sit oz. 4,5sit/km

pri toliko km prideta dva in pol servisa kar je na u? 150.000sit oz. dobre 3sit/km

Porabim en komplet gum kar je okrog 100.000 sit oz. dobra 2sit/km

 

Ostane ?e slabih 30 jurjev za kak?en nepredviden stro?ek

In kaj sem hotel povedat, da je gorivo 60% skupnih stro?kov in da je ostalih stro?kov kar za 40%, da se sploh lahko vozim po cesti.

 

Druga? pa

post-9-1126624791.jpg

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej pa teli fakin podatki so res precej ?okantni, plus to da ti avto pije 6 litrov al pa neki ?ez, ?e pa bi ti 10 se pa loh kr obesi? z vezalkami :))

 

No kokrkol ko za?ne? se?tevat kak?en luksuz je plehnati voz, pol se res mal zamisli?. Tut jz sem malo razmi?ljal, da je ?lo samo za bencin cca. 800.000 SIT, pol pa ?e draga registracija ko prasica, z gumami pa se vse prej kot ?para! :))) Dobr je vsaj da ?eprav je stroj precej v letih, vsaj mi ne daje kalje kje sred ceste.

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi se sekiral,kolko mam stro?kov na leto z avtom,bi ga verjetno kr prodal!!! :( Pa brez kakih nepredvidenih stro?kov... :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah jest niti ne razmi?ljam o tem....je dosti bolj?e tako.......ko je la?en mu dam jest...ko je prehlajen ga peljem h dr. Gami....evo....

 

Ki ?e delam bilanco prihodkov konec leta se vedno ustra?im kam se mi je denar skril.... :vesel:

 

 

LP daVid

 

 

P.S. No kakor ka?e se bo pa benzin v kratkem pocenil...ker ?e zdej zaradi tro?arin upliva na inflacijo na?e ljube de?ele...in ?e inflacija raste....gre MR. ?uro pa-pa..... :danzoman:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja glede, na zadnje cene nafte bi ?ez 14dni res lahko ?la cena dol za cca tolk kot je ?la zdaj gor, ?e seveda ne bo na?a vrla dr?ava spet kaj okoli tro?arin namutila. Glede na to kolk so pogoltni je te?ko verjeti da ne bodo. :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja teli na?i vrhovni politiki se z bencinom zihr ne bodo ?li bo?i?ka al pa dedka mraza, tko da cene dol najbr? ne bodo ?le ve?.

 

Dons sem se z enim starim divjakom pogovarju, ki ima S 320 meco (1994) in sm reku da kako pa kej bencinske itd. Pa mi je reku da ma itak avto nekak na plin narejen in da mu kuri tok plina kokr bi tro?il cca. 7 litrov bencina, no zdej pa se mi glih preve? ne sanja kako je to vse skupi izvedljivo?! Ker pol tale plin niti ni slaba varianta a ne, ker sicer bi pa tale stara kripa pila, da bi jo komaj sproti tankal!

 

:cheers:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja u bistvu je varjanta to s plinom...ker je dosti bolj poceni kot benzin.....predelava pa te pride okoli 300 000 sit.....ki pa jih ?e se dosti vozi? kitro nazaj prnese?.....je pa res da gre avto malo slab?e.... :ne vem:

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja hitr bi pol mi to nadoknadli in ?e posebej kdor se veliko vozi, ?e pa stroj malo slab?e vle?e pa jebig..... Takemu norcu pri S320 pa se investicija hitr izka?e za genialno potezo. Po treba po?as razmi?lat v tej smeri .... :blink:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plin je ugoden je pa res, da ma? z njim ve? dela pri polnjenju (polnilnic ni na vsakem vogalu) tako, da mora? namensko iti tja in ne spotoma kot na bencinsko. Te?ave je pa dodatna ?e pri tistih, ki je imajo majhen prtlja?nik saj je plinski rezervoar precej velik.

Mo? motorja nekoliko pade, samo ?e gleda? skozi denarnico je pa to absolutno opravi?ljiva slabost.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja plin ni glih slaba varianta, ko se mal v kalkulator spusti?, je pa res da je za?etna investicija precej velka.

 

http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=34858

 

Na tem naslovu pa je ?e ful podatkov, ?e koga zanima, ker stvar je res vredna razmisleka glede na to da tale SLO bencinska ladja ?edalje bolj tone.

 

Nekje sem celo najdu podatek da znajo v Srbiji tole nardit za samo 150.000 SIT. No pol pa bi bla akcija res skoraj nujna?! ;)

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • No pol verjamem, da ga nočeš imet.   Meni je tudi na Mazdi variabilna jermenica pela od 40k km naprej. Kar je tudi krepko prehitro. Pa ABS enota je bila že pri 40k km zanič. To se še pri Alfi ni zgodlo 😉   Verjamem, da se pri vsaki firmi zgodi, važn pa je procent, kolkim se to zgodi. In seveda, če se meni, sem lahko tudi edini, pa ne pogledam več 🙂
    • Lahko je bil anti-stalinistično nastrojen Ali pa se je uprl Rusom, ko je videl, kako super in lagodno je živeti na veliki nogi s tujim denarjem. 😉
    • Ne jaz, pač pa kolega. Je imel Ford fiesto. Kolikokrat smo ostali na cesti in kaj vse je zamenjal na njej. Ko jo je končno prodal je kupcu po par mesecih zaribala. In je imel probleme še naprej, ko se ga ni mogel rešit. Skratka, odločitev je padla. Nikoli Forda, prav tako ne nobenega Peugeota, s katerim sem imel pa  jaz miljon  problemov. 
    • Italija bi prekinila schengenski sporazum, Slovenija o tem ne ve nič | 24ur.com WWW.24UR.COM Da je Italija zaprosila za prekinitev schengenskega sporazuma s Slovenijo, je dejal podpredsednik italijanske vlade. Kot razlog je Antonio Tajani navedel nevarnost, da bi se med begunce infiltrirali teroristi z...   E makaronarji moji, pa lih oni največ migrantov pokasirajo na jugu
    • A se niste na FBju v skupini menili, da en iz Brezovice obnavlja? Jaz imam namen ga poklicat
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.