Skoči na vsebino

V?igalni kabli


Srachko

Priporočeno sporočilo

Torej, v prtlja?nik bi si rad zlo?il v?igalne kable (?e slu?ajno kdaj kak?ni bejbi avto ne v?ge...), pa me zanima na kaj moram vse paziti pri nakupu.

 

Ve?ina, kar sem na?el izmed "ugodnih" ponudb, je ve? ali manj repa in si odkrito povedano nebi upal pri?igati maminega mikserja prek tistih ?i?k.

 

Trenutno se odlo?am med 300A in 500A, vendar ?e sam ne vem kaj dejansko pomeni tistih 500 amperov. Vem samo, da ne sme biti pretanek kabel, saj se druga?e lahko v?ge kabel in ne avto :D

Plin je za kuhanje, elektrika je za razsvetljavo, diesel je za oranje, bencin... bencin pa je za vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupil carpoint za oba avta na petrolu pred cca 6leti in z njimi uspesno resil po moje cca 20+ vzigov brez pozara.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

500 A pomeni, da v?iga? tovornjak...

 

Na take kable lahko obesi? elektromotor z mo?jo 6000W, ?esar pa osebni avtomobili zagotovo nimajo.

 

Pri 300A kablu pa 3500W elektromotor, kar je ?e vedno povsem zadosti.

 

Seveda, ?e so le kvalitetno narejeni spoji, ki so najve?krat najbolj problemati?ni in ti tam najprej zakuri. Mislim na tisti spoj, kjer so kleme pritrjene na kable.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi, bodo 300A ?isto dovolj za osebne avtomobile. :D

 

Ja itak!

 

Jaz "ku sem ?tromar" sem pa enkrat na terenu ostal z praznem akumulatorjem od opel kadeta. In kaj zdaj :zvizga: Slu?ajno sem v prtlja?niku imel dva 12V 7.2Ah akumulatorja in 15 m kabla 2.5mm2.

Akumulator?ka sem zvezal vzporedno in povezal z kablom na akumulator od kadeta. Po?akal 2 min. in v?gal :prstgor:

 

Ampak, tega nikar ne po?nite z va?imi vozili :jezicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja itak!

 

Jaz "ku sem ?tromar" sem pa enkrat na terenu ostal z praznem akumulatorjem od opel kadeta. In kaj zdaj :zvizga: Slu?ajno sem v prtlja?niku imel dva 12V 7.2Ah akumulatorja in 15 m kabla 2.5mm2.

Akumulator?ka sem zvezal vzporedno in povezal z kablom na akumulator od kadeta. Po?akal 2 min. in v?gal :prstgor:

 

Ampak, tega nikar ne po?nite z va?imi vozili :jezicek:

 

Hehe, verjetno so ti kabli zgledal skoraj kot varovalka :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.