Skoči na vsebino

Project Miata


someoneON

Priporočeno sporočilo

Naj glede na razvijanje debate administrator prestavi temo v tisto rubriko, kamor spada.

 

Torej! :)

 

Cetudi avta ta trenutek se nimam, se pa po zelo dolgih raziskavah, ter vsemu kar spada zraven, zacenja. Namen je bil ze preteklih 5 ali 6 let, da si sestavim miato, kot drugo (oz. tretje) vozilo, za vsakdanjo voznjo, ki bo uporabna tudi za kaksen dan na dirkaliscu. Zadnji dve leti sta bili porabljeni intenzivno v velike kolicine branja, raziskovanja, ucenja in pa tudi dela, na drugih avtih. Praksa vedno pride prav.

 

Poleg ostalih stvari, je najvecja predelava, ki jo bo avto dobil, vgradnja turbopolnilnika. Nekaj materiala je ze "doma", nekaj pa ga se treba zvrtati.

 

Turbina je doma (oz pri kolegu v angliji), megasquirt tudi, ter nekaj ?rota, oljne cevi, vodne cevi, zra?ne cevi in spojke, vakum cevke itd. Treba je se nabaviti injektorje od RX-8, intercooler ter ostali ?rot, kolektor in izpuh se delajo pa custom doma.

 

Fajn je ker imam na voljo za lastno rabo avtomehanicno delavnico pri dobrem prijatelju, ter zelo dobre prijatelje varilce, kar bo prislo zelo prav za kolektor in izpuh.

 

Ciljani konnji so 160-200, absolutno pa ne vec. Ce bo pa masina kW happy, bomo dali manjso turbino.

 

 

Zazeljeni vsi komentarji, mnenja, predlogi in tudi kritike, dobre in slabe, ter vprasanja.

 

 

Zaenkrat toliko, v nadaljevanju seveda tudi izboljsave podvozja, varnosti, inovacije in izboljsave sistemov itd., veliko vec pa ko bo avto na dvoriscu.

 

 

 

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No me veseli, da se je nekdo opogumil in spoznal potencial Miate. Nisi omenil katero generacijo miate in motorno izvedbo bo? vzel? Glede na to na koliko konjev cilja? ugibam da 1.6? Ti motorji itak zdr?ijo 180-200hp kar brez te?av, ?e je kvalitetno sestavljeno in zmapirano (in motor v dobri kondiciji). To bo? dal T25, T28 in dobre pol bara boosta? Megasquirt bo? verjetno mapiral sam glede na to, da je to njegov plus, doda? wideband o2 in gasa.

Pod dirkali??a smatra? raceland ali Grobnik, RBR itd? Jaz ?e skozi govorim, da bi bila miata na kakem RLju s pravim podvozjem ena bolj okretnih avtov.

Mogo?e bo? kak nasvet na?el tudi tule. ?al so fotke/scani in shrani.si izginili, k sre?i je mazdaman vrgel tudi v PDF.

 

PS: Sam bi dal temo pod predstavitev, ali pa pod tuning.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je Symon, skoraj vse si zadel :)

 

Generacija NB, 1.6L, turbine ma kolega kar dve, T28 in TD04L od impreze, in verjetno bomo sli slednjo montirat.

 

Res je, wideband in mapirat sam, vsaj osnovno mapo. Ciljam pa na grobnik in podobne piste ja. Raceland je pa premali, sploh ko bo torsen vzadi z malo daljsimi prestavami.

 

 

Zaradi zakonske plati zgodbe nekaj razmisljamo da bi mel dve locene mape, bypass izpuha mimo turbine in Y ventil na intake-u, tako da bi lahko cel turbo sistem izklopil po potrebi, vendar baje da ni cisto enostavno in prinasa s sabo se ostale probleme.

 

 

Ko smo pri meni meli ze vse nastudirano, pa po dolgih prosnjah na Mighty car mods, pa so tudi oni naredili krasen tutorial prav za miato, ki povzame skoraj vse bistveno pri predelavi.

 

Ce se kdo ni videl:

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja glede na to da bo turbina je res vseeno ?e da? dalj?i diff, itak bo? rabil kupiti ?pero. ?eprav bo pa dovolj navora, jaz osebno bi ?el vsaj probati na RL. ?e ne drugega je dovolj tehni?en in rabi? za optimalen ?as biti res natan?en z gasom in volanom. Grobnik je pa supadupa hiter je skoraj vseeno a gre? nekje mal bolj po levi, desni, vseeno gre? 100 ali ve?. Edino ovinek pred rije?kim je bil meni vedno malo scary (ko gre? cca 140 ?e se prav spomnim) visi na not in ?uti? da si na meji ampak ko te tam katapultira te fajn. Dva meseca nazaj sem bil ko je ?el en na streho. Ko smo pri tem, predvidevam da bo? dal kletko, pa ne uno style bar ampak rollbar, z oja?itvami zadaj.

 

Tole mapirati mimo turbine se jaz ne bi ?el. Priznam, da prvi? sli?im. Itak nima smisla, ?e ima? enkrat pod haubo turbino je konec debate na tem podro?ju. Potem samo prijateljski namig, da podvozje, feltne, kak avspuh in mogo?e celo kak ?portni filter homologira?. ?E te ustavijo, da za vse kar je bolj opazno ima? vpisano, potem pa samo lepo kima? in ?im manj prca?. Nisem pa nikoli se ?el teh predelav, edinkrat ko sem mel turbo avto je bil raje ?e serijsko, potem je ?lo pa od tam naprej

 

MCM sta pa faci ja. :lol: Sicer ne spremljam ?isto skoz ampak vsake toliko ?asa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsekakor ja, nekaj v smislu hard-dog, predlogi zazeljeni, bomo pogledali kaj se dobi itd, vsekakor homologirati vse ostalo, izvedbo turbine pa narediti cim bolj diskretno, brez kakih piskajocih blow off ventilov in podobne krame. Stilsko pa tudi pod havbo in pod motorjem lepo pokriti kjer se da in vse narediti cim bolj lepo da ne vzbuja pozornosti, sleeper varianta :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?im pesti, da vam bo ?el projekt po na?rtih in bo vse tako kot mora, da bo ena res hitra Miata na cesti. :party0035:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.