Skoči na vsebino

?ari avtomobilske industrije


Gustav

Priporočeno sporočilo

ko bo 5 let star passat vreden ve? kot 5 let stara mazda se bodo pa zbudili. Vem iz velikih izku?enj  :jezicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- In zakaj je pri Octavii znesek za zavarovanje in cestnino toliko nizji? Ce gre za 150 KM (110 KW) so itak vsi v istem razredu pri zavarovanju... Cestninski razred pa je od 1.8 do 2.5 ... torej pasejo vsi trije v isti razred... 

 

- In ce je napisano, da je poraba cca 7l ... potem bi moral biti znesek tudi pri vseh treh enak :) ... 

 

- Glede gum... Ce so gor gume enakih dimenzij, je cena tudi za vse enaka... Ce ima pa Skoda manjse gume, pa ne mores tega primerjat :) ... 

 

- In tudi glede prodajne cene rabljenih se da se kaj napisat...  :P 

 

Vec kot ocitno je to napisal nek "Skoda lover" oz. "japan hater" :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je rahlo bu?a kot pravi Jures. Dejansko je Passatov in ?kod preve?, da bi dr?ale vi?jo ceno od Mazde. Podatek iz avtoneta je bolj tko tko - neki je kar se ogla?uje, drugo pa je za kero ceno se dejansko proda. Jaz bi tole ceno kr izena?il na okroglih 10 jurjev.

 

naslednja zadeva so zavarovanja - kako so nara?unali 1250? Manj pri ?kodi za isto ceno novega avtomobila? Pri sebi sem izra?unal, da pribli?no s polnim kaskom in 50% bonifikacijo pride ta stro?ek v 5 letih cca 5000?. Cena servisov... Mazda ima 5 let garancije tako, da razen rednih servisov ne more biti drugega stro?ka. ?e gledam pribli?no cene je to cca 2000? za 7 servisov in ne 4000 kot je napisano. Pri ostalih dveh sicerr ne vem ampak dvomim v vi?ino cifre.

 

Poraba... ja kako hudi?a so ocenili tako razli?no porabo in stro?ek pri vseh treh - to je kot bi kdo pisal reklamni plakat za ?kodo. Iz spritmonitorja je podatek naslednji:

Mazda 5,78l/100km -> 11.800?

?koda 6,11l/100km -> 12.500?

Passat 6,63l/100km -> 13.500?

 

Za 150.000 km sem rabim cca 1 komlet letnih gum in enega zimskega bi bilo cca 1400? ... za ?kodo in Passata pa recimo okoli 1000-1200?

 

Aja pa stro?ek kredita sem dal stran, ker marsikdo del nakupa pla?a iz cene starega avta, del ali pa vse ostalo pa ima pri?parano. V 5 letih, ?e si malo priden se da tudi to prihranit.

 

Na koncu pride cena takale:

Mazda 38.500? (bistveno manj od tistih 50 jurjev iz tabelce) - mese?ni znesek 640?

?koda 38.600?

Passat 42.100?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja sigurno ima vsak lahko svoj pristop k izra?unu. Jaz sem ga bolj na hitro preletel. Porabo ima pomojem najni?jo ?koda, ker je tudi verjetno najla?ja in najmanj?a. Z velikimi gumami se najbolj me?e ven mazda z 18 in 19 colami. 16 pa? nanjo ne mor? spravit temu primerna je cena. Da je rabljenih ?kod veliko ne morem trdit ker jo ?e lep ?as i??em pa je ni razen 1.6 ki niso predmet primerjave. Pasatov je morda res nekoliko ve?.

Zavarovanje gre na vrednost novega avta tukaj je spet ?koda najcenej?a. Morda pa avti niso pravi za primerjavo. Morda je pasat in mazda dosti vi?e in bi morala v tej primerjavi zraven dati kakega 320d propelerja. Vsekakor so odstopanja od realnosti. 

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja sigurno ima vsak lahko svoj pristop k izra?unu. Jaz sem ga bolj na hitro preletel. Porabo ima pomojem najni?jo ?koda, ker je tudi verjetno najla?ja in najmanj?a. Z velikimi gumami se najbolj me?e ven mazda z 18 in 19 colami. 16 pa? nanjo ne mor? spravit temu primerna je cena. Da je rabljenih ?kod veliko ne morem trdit ker jo ?e lep ?as i??em pa je ni razen 1.6 ki niso predmet primerjave. Pasatov je morda res nekoliko ve?.

Zavarovanje gre na vrednost novega avta tukaj je spet ?koda najcenej?a. Morda pa avti niso pravi za primerjavo. Morda je pasat in mazda dosti vi?e in bi morala v tej primerjavi zraven dati kakega 320d propelerja. Vsekakor so odstopanja od realnosti. 

 

Pri zavarovanju (kasko) za osnovo vzamejo ceno novega vozila brez popustov... In glede na tabelo so vsi trije z nekako podobnimi cenami... Passat je celo drazji, znesek zavarovanja pa je enak kot pri Mazdi :) ... 

 

Glede dimenzije gum... Na Mazdo 6 lahko tudi spravis 16" platisca... Kako potem izgleda, je ze drugo vprasanje... ampak to je najmanjsa dimenzija, ki jo lahko das gor... In ce se ze primerja, je fino, ce se pri vseh primerja podobno opremljen avto... Res pa je, da Octavia ne pase v isti razred kot sestica in Passat ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja sigurno ima vsak lahko svoj pristop k izra?unu. Jaz sem ga bolj na hitro preletel. Porabo ima pomojem najni?jo ?koda, ker je tudi verjetno najla?ja in najmanj?a.

Hja, ?e tko vzame? pol lahko napi?e? kero koli cifro, ki ti v dolo?enem trenutku ustreza. Moj izra?un temlji dejansko na realnem stanju in na podatkih, ki sem jih vzel o povpre?ni porabi na portalu www.spritmonitor.de. To so vse dejanske zadeve in ne neka navajanja iz prospektov. Primerjal sem tudi pribli?no enako motorizacijo in ?e ima Mazda dizel 150KM je primerjava tako Passat s 140KM kot ?koda s 140KM. ?e pa je kdo ra?unal pri ?kodi mlin?ek s 105KM potem pa verjamem, da je lahko razlika. Samo potem to ni ve? primerjava ampak navajanje razli?nih primerov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri skodi je v tabeli napisano, da gre za 2.0 TDI 150 ... In itak imajo samo takega na www.skoda.si (razen RS, kjer ima  2.0 TDI motor 184 KM ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker me je zanimalo , kako se cena giblje, ?e avto obdr?imo recimo ?e tri leta - se pravi, da ima potem 8 let in 240000km a me je vse skupaj kr malo presenetilo

 

 

27700? nakupna cena

-5000? (cena ob prodaji 8 let starega)

18850 gorivo
8000 zavarovanje (recimo, da obdr?imo polni kasko za vsa leta)
3600 redni servisi
3000 ostali servisi (morebitna sklopka, zavorni diski plo??ice, amortizerji, le?aji in ostali stro?ki zaradi obrabe oziroma morebitnih izrednih popravil)
2800 gume (2 kompleta letnih in dva kompleta zimskih)
1000 pralnice in razni potro?ni ?it (vitrexi, olje za dolivanje, poliranja, rainX...itd)

 

60000? skupaj pziroma 625? na mesec.

 

Se pravi to je le skromnih 15? manj povpre?no na mesec kot v primeru da ima? avto samo 5 let, kar dejansko pomeni to, da bi bilo smotrno avto po 5 letih in 150kkm zamenjat ter vzeti novega. Se pravi, se stro?ki na mesec ne zmanj?ujejo tako, drasti?no, da bi bilo smiselno avto obdr?ati dalj?e obdobje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, smotrno bi bilo kupit 5 let star avto za 10000 ?, ga voziti 5 let in potem prodati za  4000?, in spet jovo na novo.

 

V primerjavi z nakupom novega in prodajo po 5 letih (nov 28k ?, 5 let star 10k ?) samo pri izgubi vrednosti vozila pri?para? slabih 12k ?, in kot to dvakrat ponovi?, si prihranil ?e 24k ?, kar je prakti?no cena novega...

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem veckrat napisal da je vredno razmisliti o leasingu pri MAZDI ker drzi vrednost.

Primer ko ni bilo se te krize:

Mazda 5 gta 27000?

Polog 3000?

Obroki 36 x 350 = 12600?

Prodana za 18000?

 

Zgolj uporaba avta +3000? ki se nekako iznici s servisi in registracijami, jaz sem 'dobicek' ponavadi dal za polog novega. Seveda avto ni tvoj.

 

Ce ga pa odplacas do konca po recimo petih letih je vreden se cca 10000?

 

Gre se predvsem princip uporabe. Nekateri kupijo novega, si ga lastijo in ga zvozijo do konca, nekaterim se gre za kilometre....itd

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za v?e?ka. Dejstvo je da vsako stvar ki ti ni v?e? tolko ?asa obra?a? da se ve?ini ne da ve? kontrirat, tudi jaz ti ne bom in ti dam v vsaki to?ki prav. ?e bi tabelo sam delal bi se ?e trudil tako pa... Ampak tudi taki so nujno potrebni na forumu. We love you boss :)

 

Seveda ste vsi sko?ili v luft ker tabelca ni narejena po va? ena mazdo ampak na ?kodo. Vsi pa ste falili point, ki sem ga hotel prikazati s to tabelo to pa je da nam avtoindustrija puli ve? kot polovico prihodkov iz denarnic pa naj bo to citroen mazda al pa me?ka. Jaz sem ?el bolj v to smer. Seveda pa vsak posameznik zase ve (ali pa tudi ne) kok je za ?elezje pripravljen pla?at in kok si lahk privo??i da pla?a.

Nov avto je vsekakor najve?ji nateg in najve? izgube vrednosti. Verjetno je najbolj?e kupiti avto star  dve leti, malo ?e v garanciji in s ?im manj prevo?enih km. ?e ima? tak avto 10 let ali pa 8 je popolnoma vseeno katere znamke je, saj pri takih starostih ve? kot jurja razlike ne more biti. Pri 3 4 5 let starih je pa zelo va?no da ima? premima saj bo? zanjga najve? iztr?il glede na ostale.

 

Vpra?anej pa je, v kak?nem stanju bo 8 let star nepremium :) 

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za v?e?ka. Dejstvo je da vsako stvar ki ti ni v?e? tolko ?asa obra?a? da se ve?ini ne da ve? kontrirat, tudi jaz ti ne bom in ti dam v vsaki to?ki prav. ?e bi tabelo sam delal bi se ?e trudil tako pa... Ampak tudi taki so nujno potrebni na forumu. We love you boss :)

 

Seveda ste vsi sko?ili v luft ker tabelca ni narejena po va? ena mazdo ampak na ?kodo. Vsi pa ste falili point, ki sem ga hotel prikazati s to tabelo to pa je da nam avtoindustrija puli ve? kot polovico prihodkov iz denarnic pa naj bo to citroen mazda al pa me?ka. Jaz sem ?el bolj v to smer. Seveda pa vsak posameznik zase ve (ali pa tudi ne) kok je za ?elezje pripravljen pla?at in kok si lahk privo??i da pla?a.

Nov avto je vsekakor najve?ji nateg in najve? izgube vrednosti. Verjetno je najbolj?e kupiti avto star  dve leti, malo ?e v garanciji in s ?im manj prevo?enih km. ?e ima? tak avto 10 let ali pa 8 je popolnoma vseeno katere znamke je, saj pri takih starostih ve? kot jurja razlike ne more biti. Pri 3 4 5 let starih je pa zelo va?no da ima? premima saj bo? zanjga najve? iztr?il glede na ostale.

 

Vpra?anej pa je, v kak?nem stanju bo 8 let star nepremium :)

 

 

 

Ampak ce bi vsi tako razmisljali... potem rabljenih avtov ne bi bilo :) ... V bistvu avtov sploh ne bi bilo... Ker novega ne bi nihce kupil... rabljenih pa ne delajo  :jezicek:  :aaaaa:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ce bi vsi tako razmisljali... potem rabljenih avtov ne bi bilo :) ... V bistvu avtov sploh ne bi bilo... Ker novega ne bi nihce kupil... rabljenih pa ne delajo  :jezicek:  :aaaaa:

 

hja eni pa? ne zaslu?imo dovolj za novega. Enostavno. V bistvu marsikdo ne zaslu?i  za novega pa ima na ta ra?un raj?i prazen hladilnik in ni? dopusta. Stvar prioritet pa?. Saj obstajajo neke raziskave kak?en % prihodka je ?e nakako razumski da se ga da za avto. In to pomojem ni 50% :)

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja eni pa? ne zaslu?imo dovolj za novega. Enostavno. V bistvu marsikdo ne zaslu?i  za novega pa ima na ta ra?un raj?i prazen hladilnik in ni? dopusta. Stvar prioritet pa?. Saj obstajajo neke raziskave kak?en % prihodka je ?e nakako razumski da se ga da za avto. In to pomojem ni 50% :)

 

 

Saj to mi je jasno... me je pa zmotil komentar, da so novi avtomobili najvecji nateg  :) ... Ni vedno tako... tudi pri rabljenem se lahko fajn "nategnes" ... sploh taki, ki se na te zadeve ne spoznamo najbolj in ki ne kupujem avtomobilov ravno vsak mesec ... In "nategunov" je pri prodaji rabljenih se najvec ... :) ... Jaz sem se pri dveh rabljenih avtomobilih opekel... od takrat dalje vedno samo nove oz. par mesecev stare s preverjenim pedigreejem :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to mi je jasno... me je pa zmotil komentar, da so novi avtomobili najvecji nateg   :) ... Ni vedno tako... tudi pri rabljenem se lahko fajn "nategnes" ... sploh taki, ki se na te zadeve ne spoznamo najbolj in ki ne kupujem avtomobilov ravno vsak mesec ... In "nategunov" je pri prodaji rabljenih se najvec ... :) ... Jaz sem se pri dveh rabljenih avtomobilih opekel... od takrat dalje vedno samo nove oz. par mesecev stare s preverjenim pedigreejem :) ... 

s tem se  strinjam. Mislim pa, da ?e kupi? avto v fabr?ki garanciji in pred nakupom na poobla??encu preveri? ali je garancija veljavna nima? kaj falit edino ce je bil zaleten. 

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

s tem se  strinjam. Mislim pa, da ?e kupi? avto v fabr?ki garanciji in pred nakupom na poobla??encu preveri? ali je garancija veljavna nima? kaj falit edino ce je bil zaleten. 

roko na srce - kateri avto pa ni bil zaleten od 1 leta starosti naprej? Hitro se kdo malo tu malo tam po?i, meni so se v nov cx7, v rit novega toleda, sam sem nabasal kak kol, nekaterim de?niki letijo okoli, ampak najbolj va?no je kako je popravljeno / vzdr?evano...

 

Sicer pa pri mazdi ni ni? narobe ?e kak nosilec odbija?a zamenjajo, sami vemo zakaj..... :ninja:

 

P.S. presene?eni bi bili tudi ko bi videli v kakem stanju pridejo avti z vlaka, trajekta, kamiona - 40% avtov je treba popraviti....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ?e, mene to ne moti dokler se ne vidi. Problem je ko je avto zategnjen, morda sestavljen iz dveh.... 

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

s tem se  strinjam. Mislim pa, da ?e kupi? avto v fabr?ki garanciji in pred nakupom na poobla??encu preveri? ali je garancija veljavna nima? kaj falit edino ce je bil zaleten. 

?e je bil zaleten v zadnji blatnik, pri Mazdi jih itak menjajo v sklopu garancije za karosrijo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za v?e?ka. Dejstvo je da vsako stvar ki ti ni v?e? tolko ?asa obra?a? da se ve?ini ne da ve? kontrirat, tudi jaz ti ne bom in ti dam v vsaki to?ki prav. ?e bi tabelo sam delal bi se ?e trudil tako pa... Ampak tudi taki so nujno potrebni na forumu. We love you boss :)

 

Seveda ste vsi sko?ili v luft ker tabelca ni narejena po va? ena mazdo ampak na ?kodo. Vsi pa ste falili point, ki sem ga hotel prikazati s to tabelo to pa je da nam avtoindustrija puli ve? kot polovico prihodkov iz denarnic pa naj bo to citroen mazda al pa me?ka. Jaz sem ?el bolj v to smer. Seveda pa vsak posameznik zase ve (ali pa tudi ne) kok je za ?elezje pripravljen pla?at in kok si lahk privo??i da pla?a.

Nov avto je vsekakor najve?ji nateg in najve? izgube vrednosti. Verjetno je najbolj?e kupiti avto star  dve leti, malo ?e v garanciji in s ?im manj prevo?enih km. ?e ima? tak avto 10 let ali pa 8 je popolnoma vseeno katere znamke je, saj pri takih starostih ve? kot jurja razlike ne more biti. Pri 3 4 5 let starih je pa zelo va?no da ima? premima saj bo? zanjga najve? iztr?il glede na ostale.

 

Vpra?anej pa je, v kak?nem stanju bo 8 let star nepremium :)

 

Ja razumem, v nos ti gre, ker ne jamram s tabo in ne pizdim v veter ampak si pa? sam preverim in prera?unam ali napisano dr?i. In v ve?ini primerov ?al ne ter so vse take zadeve napisane zato, da ?okirajo bralce in jih tla?ijo navzdol v jamranje in jokanje nad usodo kako jih vsi naokrog samo tla?ijo.

 

Je pa zanimivo kako nekateri kar hitite v laganju samemu sebi, kot da ne bi radi enkrat pogledali ?ez mejo in si raz?irili obzorje ampak raje nesre?no ?epite v ogradi katero postavijo tisti, ki ?elijo, da ostanete v tej ogradi in ?elijo da ljude ostanejo otopeli in neodzivni, ker taki najbolj ustrezajo ?eljam vladajo?e elite. ?elijo, da varjamete tistemu, kar vam govorijo in v kar vas prepri?ujejo in nikakor ne ?elijo, da si sami preverite zgodbe in sami razi??ete resni?nost navedenega. Ne to jih ogro?a in ?al v borbi ?okiranja smo vse preve?krat dele?ni tudi novinarskega hotenega ali pa nehotenega sodelovanja v zbijanju morale in vzpodbujanju apati?nosti in smiljenja samemu sebi.

 

Avto je stro?ek... telefon, internet, kabelska tudi, vse ostale razvade tak?ne ali druga?ne ?e toliko bolj... ?ivljenje je fakin prekratko, da v kolikor si lahko nekaj privo??i? in ti je to v veselje, da si pa? ne privo??i? ter razmi?lja? samo o tem kako te skubijo in kolk neki stane. Ja ?e ne more? pol dat kej v lonec je res kriza ampak to ni na? problem, da obsojamo te ljudje, ker vsak se odlo?a sam. Razlagat kaj je nateg in v to prepri?evat vse ostale je pa pardon le za v kategorijo "kr neki". Mogo?e je, mogo?e ni... ampak ?tevilke so ?tevilke in matematiko ne more? okrog prina?at, medtem ko subjektivne ob?utke pa z lahkoto. In ?e si opazil nisem nikoli govoril, da starega avtomobila pa ne kupit ampak vedno razlagam, da je ra?unica tudi pri novem samo dejansko mora? pogledat zadevo ?ez celotno obdobje in ne samo v trenutku nakupa - in to je bistvo.

 

Mi je pa sme?no koliko je govori?enja o tem kako je nateg kupovati nov avto po drugi strani pa na?eloma nih?e na tem forumu ne razmi?lja, da bi kupil rabljene gate, rabljeno zobno ??etko, 5 let rabljen telefon, 10 let star TV al pa ravno toliko star hladilnik al pa pralni stroj... itd itd. Zakaj ne... saj je vsaka nova stvar v bistvu nateg in takoj?nja izguba vrednosti, ko jo za?ne? uporabljat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Osebno si veliko raje kupim rabljen avto, pa imam ob tem ?e denar za motor, teden smu?anja, morje, Philipsov top brivnik, ra?unalnik, itd.  kot pa da se odpovem vsemu temu samo zato, da bom lahko pla?eval kredit za nov avto. Pa? stvar osebnih preferenc.

 

Boss, pejdi ti ta tvoj pogled razlagat nekomu, kjer je npr. v 4 ?lanski dru?ini le en zaposlen, ima povpre?no pla?o (ve?ina jih itak dobi ?e manj), minimalca ali je celo na zavodu, kako ga mediji nategujejo in da ni vse ?rno, da naj si privo??i... bo? lahko vesel, ?e jo bo? odnesel le s ?rnim o?esom  :ninja: .

 

Gustav je ?isto lepo napisal, vse je odvisno od dohodkov in nekateri si pa? novega avta ne morejo(mo) privo??iti (pa tu ni govora o kak?ni osnovni Kia Ceed), precej slu?b je dandanes majavih in vzeti kredit, ?e ti ga sploh dajo, je enostavno (skoraj) le ?e javnemu sektorju (pa smo spet tam hehe). Itak pa kot pravi pregovor "siti la?nega ne razume", bubreg v loju pa socialne situacije v Sloveniji ne.

 

Strinjam se z Jest-om, da je super, da si nekdo lahko privo??i nov avto, lepo skrbi zanj in ga redno servisira, da ga kasneje lahko kupi nekdo drug kot dober rabljen avto. ?e pa ima komaj za lizing, potem tudi pri servisih in ostalem ?para in to nikoli ni dobro. In ?e je edini razlog za nakup novega postavljanje pred sosedi, je pa ?e toliko bolj zgre?eno vse skupaj.

 

Primerjava z zobno ??etko in gatami je neumesna (tu gre za osebno higieno, v trgovini teh artiklov ?e sprobati ne more?, pa tudi rabljene se te stvari ne prodajajo), prav tako s pralnim strojem in hladilnikom (ker jih ponavadi kupi? in ima? dokler ne crkne oziroma se ne spla?a ve? popravljati, potem je pa itak toliko star, da ga lahko edino ?e podari? ali da? za simboli?no ceno). Glede na to, da obstaja Bolha, e-bay in podobne strani, o?itno folk ?e vseeno kupuje rabljene stvari. 

 

Evo Boss, ti dam ?e jest v?e?ka... zaradi enakega razloga kot Gustav  :harhar:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.