Skoči na vsebino

Premik blokade - na bol?! :)


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Dans ho?em sodelavcu pokazat, da gre penzionerka teta mazda v 4. prestavi do 195 kmh in pa obrati nekje 7.5 - blokada, pa zadeva dose?e 7.500 rpm in ?e ni? dvojnega cukanja, pol pa ?ez kakih 200 obratov pa kon?no to slavno cukanje!

 

Sicer naj bi imel ?lovek blokado v glavi :)))), no tale na cca. 7700 pa me prov zanima kok ?asa bo trajala, preden bo dokon?ni pogreb Mazdilaka! :(

 

Ni pa mi ?ist jasn, kako se je stvar prestavla, ker res pa da sem ga parkrat na mestu (pazi to - celo ogretega :)), nabijal v blokado, nekej podobnega se mi je zgodil pr fotrovi vektri, ko je mela skoz blokado 2. pri 85 kmh, pol po parih zaletavanjih v blokado pa je ?la druga kar naenkrat do 90! Sej bi povedal kolk je blo obratov, pa je avto brez obratomera, tko da karkol bi napisal bi se zlagal!! .)))

 

Zgleda pa da tut prestavljena blokada ne pomaga, ker me je na cesti po?teno ustrahoval Mini Kuper S! Verjetno pa ima zadevca kakih 150 konjev, glih mal nad nulo KG in pa mal je mlaj?i od moje ljubezni?! :)

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je normalno ;)

 

to se tud najbolj?im dogaja.. ni? sekirat ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Please, ne mi blokade omenjat, ker to je domena Honda?ev, ko na mestu nabijajo VTEC-e in so vsi sre?ni sam, da sli?ijo dddddd ddddddd ddddddd :whatever:

 

Druga?e se mi pa zdi 7700 za ta motor malo previsoko, ker jaz sem ?e na Clarusu imel blokado pri 7200 pa se mi je zdelo previsoko saj je avto v drugi prestavi ?el 110km/h po ?tevcu tako, da ima ?lovek res slab ob?utek, da bo ?el motor rakom ?vi?gat, kljub temu, da ima mazdine korenine :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja teli mazdini motorji, se res v 2. prestavi za 100 na uro niti slu?ajno ne zmenijo, ker ?e prej sem se komot pelju ?ez 120 v drugi, zdej pa me je ?e kar strah pogledat! Je pa res da bo najr? bolj po sistemu: blo je fajn, ampak kratkotrajno! :)

 

No sej bomo vidl kaj bo kej povedala ma?inca, zaenkrat se samo ogla?a, ko pa bo enkat zares zavpila, pa bo itak ?e prepozno! :blink:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

No sej bomo vidl kaj bo kej povedala ma?inca, zaenkrat se samo ogla?a, ko pa bo enkat zares zavpila, pa bo itak ?e prepozno! :blink:

 

 

He he,pol pa Priam v jok!! :(

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja v jok pa na drevo, pa nkol ve? dol z njega! :)

 

Pol pa bo treba poklicat zdravnika za plehnate zadeve!

 

Sicer pa je na avtomobilizmu en alfist dobro napisu:

 

Alfa je kot ?enska, ?e se ji ne posve?a? dovolj, te hitro prevara (z mehanikom)!

 

Hehe tale misel mi je res segla do srca oz. lastniku alfe do denarnice! :))))))))))

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Please, ne mi blokade omenjat, ker to je domena Honda?ev, ko na mestu nabijajo VTEC-e in so vsi sre?ni sam, da sli?ijo dddddd ddddddd ddddddd :whatever:

 

 

Blokada ni domena Hondasev, ampak voznikov, ki jim nekaj manjka v glavi in radi unicujejo svoj avto.Prosm mal bl pravilno izbiraj besede...ko sem si sam lastil Hondo ni na mestu niti enkrat pela blokada, mam tut prijatle s Hondami, in ravno tako nihce ne pocne tega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Blokada ni domena Hondasev, ampak voznikov, ki jim nekaj manjka v glavi in radi unicujejo svoj avto.Prosm mal bl pravilno izbiraj besede...ko sem si sam lastil Hondo ni na mestu niti enkrat pela blokada, mam tut prijatle s Hondami, in ravno tako nihce ne pocne tega.

 

Sem razmi?ljal ali sploh kaj napi?em al sem raje tiho in si mislim svoje. Ker pa vidim, da sem te osebno prizadel se ti opravi?ujem, ?eprav bi bilo tudi s tvoje strani dobro, da moje prej?njo pisanje ?e enkrat prebere?. Namre?, nikjer nisem napisal da to velja za vse lastnike Hond. Se pa strinjam, da je to v glavi voznikov in je pa tudi res, da Honde zelo ?islajo mladci s podivjanimi hormoni in kadarkoli sem bil v bli?ini, kjer se le ti zbirajo (recimo mobikrog) so blokade pele svojo pesem in ko sem se naredil neumnega in vpra?al zakaj to po?ne je bil odgovor :whatever: "zato ker je cool in ker ima VTEC tako dober zvok pri blokadi" ... in kaj naj na to re?em, men je tole itaq butasto se pa ta fenomen "blokade" v veliki meri najbolj ohranja v dru?bah voznikov Hondinih vozil in to predvsem pri tistih vozilih, ki imaj za sabo 10 ali ?e 15 let. Novej?ih verjetno vozijo precej pametnej?i ljudje, ki jim je ?koda svojih vozil in ker vejo, da to izgleda butasto.

 

Da ne bo neke diskriminacije - enako butasti so razni burnouti (motoristi?ni sploh) ?e bolj pa, ker doti?ni osebki sploh ne vedo kako neumno zgledajo. Ostali jih pa seveda spodbujajo potem pa raznese kak?en motor in se mu vsi porogljivo smejijo in se kar tol?ejo po kolenih (videl na lastne o?i na zboru motoristov). "Dvorni nor?ek" pa nato s solzami v o?eh pe? domov - stupid as hell.

 

 

 

 

?e enkrat bom napisal, dane bo zamer - nikakor v to kategorijo ne spadajo(te) vsi vozniki Hond (?e zdale? ne) so(ste) pa med najbolj ob?utljivimi - hja ne vem zakaj ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno mas na nek nacin res prav.Ampak glej - sam sem mel Hondo, staro 15 let, ki ni stala veliko, ampak sem si jo pa kupil sam, s takrat tezko prisluzenim denarjem, in mi niti enkrat ni padlo na pamet, da bi jo nabijal v blokado, ker mi je prevec pomenila.In ja, vem kako je na VTEC showih, Honda piknikih,...sem tudi ze jst to zgodbo o VTECu pri blokadi na mestu slisal.Pa kaj ces, na BMW srecanjih tudi rad kdo burnoute dela...na Brncicevi redno opazujem Cliota ki ma sportni filter in ga nabija nonstop.Vozniki so idioti, avti samo nastradajo.In tisti ki nabijajo Honde v blokade, za moje pojme niso Hondasi, saj to ni ljubezen do dolocene znamke, ampak retardiranost. <_<

 

Mogoce sem prevec ostro napisal prvi post, ker imas 100% na nek nacin prav.Pa veseli me, da ves, da obstajamo tut Hondasi (zdej samo se po srcu :D ), ki tega nismo nikoli poceli, ampak smo uzivali v lahkem avtu, stevcu do 9000 pred sabo, cheap armaturko in zanic plehom, in res lepim zvokom. :D Mi je pa miata ravno tako zabavna kot civic, manjkajo ji nekatere stvari sicer, ampak jih nadomesti z drugimi hehe. :D

 

 

 

LP in hvalabogu za normalne ljudi s katerimi se da vse na normalnem nivoju zmenit! :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Folk, pa sej ?e pride do blokade ni n? hudga.... to je za nas, ki se na spoznamo na motorje, v tovarnah testirajo motorje na 8500+ rpm... ne ga srat, 10x do blokade nabije?, pa misli? da ti bo ma?ino razgnal?! DLjite si muvi ko so civicu 5.gen spustil olje in so ga 2 dni ?panal ko norci, vse je crknal, gume, polosi, menjalnik (v kon?ni fazi). Ma?ina (BREZ OLJA) pa ?e vedno tekla. Hladil so ga tak da so ga polival z vedri vode ?zmeden?

Sam sem bil zadnjih par let na skoraj vseh ve?jih honda sre?anjih in podobnem sranju (z hondo) in poznam nekaj honda?ev ki radi poka?ejo zvok svojih VTI-jev. Pa s tem ne ubijajo avtomobilov tak ko tisti k vle?te ?pure po parkingih.. THINK ABOUT IT. K kakim namenom pa so narejeni motorji ?e ne za izkori??anje?

Iz lastnih izku?en vam lahko povem da se ne bojte blokade :P avtomobili (japonski predvsem) so ornk in od teranja (zagretega motorja) ni ?e noben crknu ?e je bil tehni?no brezhiben motor!

Druga je ?e ?pana? neogreto in neizpravno ma?ino

 

?e je pa res tako ne zdravo gnat do blokade, zakaj pa potem ne dajo na 5000rpm, pa bo avto varen pred obrabami in nov (ne bo ?ou nikamor:D)

 

moje mnenje

LP

xtc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

posteno povedano, nobena skrajnost ni priporocljiva. Ni pa nic narobe ce kdaj pa kdaj avto do blokade zapeljes, kar pa vozniki hond tako ali drugace ze vemo. Seveda je pa to neumno v kolikor je tvoj glavni cilj doseci blokado in ne kaj drugega. Sem pristas mnenja, da je avto potrebno izkoristiti (tudi glede moci), ne pa unicevati.

Aja, x-t-c.

1.Za iztrosenost avtomobilskega motorja zal ni najbolj primerna mera stevilo prevozenih km, ampak stevilo delovnih ciklov valja. In kot ti zdrava kmecka pamet pove, je stevilo delovnih ciklov valja povezano z obrati motorja (linearno). Po domace povedano: 100.000 km pri 2000/min obratih je podobno kot 40.000km pri 5000 obratih/min. Potemtakem prosim ne trosi neumnosti da je vseeno pod kaksnimi obrati avto vozis.

2.Tisti zgodbi o hondi, ki so jo 2 dni brez olja gonili, bi tezko verjel. Lezaji v motorju namrec potrebujejo mazanje in verjemi mi, da se lezaji ze po zelo kratkem casu brez olja zacnejo oglasati, od kjer pa okvara ni vec dalec. Sploh pa to velja za honde, ki so posebej obcutljive na nivo olja.

Pa brez zamere!

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Peo si mi uzel besede iz ust.....

 

Namre?..... tudi sam poznam precej osebkov ki svoje avte nonstop nabijajo v +rpm.... Ponavadi ko je kje ve? folka.... pa ho?ejo s tem nekaj dokazat...

 

Moje mnenje.....pomanjkanje samozavesti!

 

 

 

LP dAVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no sicer se pa men zadevanje blokade na mestu ne zdi ne vem kak?en dose?ek, to bi lahko nau?u ?e papagaja! :P

 

?e pa nabije? v blokado med pospe?evanjem, pa itak vsi vemo, da to :danzoman: ni ve? optimum!

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.