Skoči na vsebino

3 otroski sedezi v Mazdo 6


mihaaa

Priporočeno sporočilo

..vas je kar nekaj znalcev pa me zanima ce bi mogoce kdo imel kaksno inovativno resitev.... tuhtam namrec kako dati 3 otroske stolcke v Mazdo 6,

 

nekaj ugotovitev: 

- isofixa sta 2, 

- ce sta noter 2 stolcka se kaksna ozka zenska rit na sredo se stlaci, moja (normalna) ne, razen ce bi vsakic klical gasilce :D

- ce bi dal jahaca na sredo ima otrok z vsake strani pri glavi trdo plastiko, kar pomeni da je to najslabsa varianta v primeru nesrece saj z glavo prakticno sigurno udari v trd plasticni rob

 

Ali je mogoce kdo zasledil kaksne kombinaicje, mogoce kaksno ozjo varjianto sedezka (saj je vecina sedezkov prav zelo presirokih glede na dimenzije otrok) , mogoce kaksne napol diy variante oz kombinacije (ki ne znizujejo varnosti) ipd, 

 

Osnovna ideja je ohraniti Mazdo 6, in prilagoditi sedezke, ker je pa le super avto :) ... na uradnem servisu so rekli, da po njihove m vedenju ne gredo 3 noter, sam se vseeno upam da najdem kaksno fajn resitev.. 

 

..nekaj podobnega mogoce, le za pri nas dobavljive sedezke? -> http://www.essentialbaby.com.au/forums/index.php?/topic/1118566-3-car-seats-in-mazda-6/

 

hvala za ideje :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko pa imate stare otroke:)? Mi smo pred kratkim kupovali sede?,  ampak takrat ?e ni blo Mazde pri hi?i in smo zato kupili tega:http://shop.carseat.se/car-seats/britax-max-way.html. Ki naj bi bil tudi za manj?e avtomobile. Sklepam, da je potem kaj manj?i. Smo ga pa kupili v babycentru. Nima pa isofixa. Naj bi ti, ki so obrnjeni v kontra smer itak bili bolj varni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

otroci 4 in 6 let,.. 3. pa za lupinico... 

 

po moje da bi bila realna varianta najti ozje sedeze (da niso ravno siroki kot fotelji :D) ... 

 

za btw. zanimivo resitev ima VW Touran (pa ne vem ce ne tudi passat), s ti integriranimi sedezi, kjer smao sedalni del dvigne in pri strani doda scitnika (lej link spodaj), res skoda da se ni te opcije kdo tudi pri Mazdi...

 

http://oneighturbo.com/volkswagen/volkswagen-passat-more-safety-for-children/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne stekam cist vsega tlele, kot prvo sem imel 2 6ki in imam 2 otroka velikokrat v spremstvu tretjega ali v spremstvu starejsega zadaj, nikoli ni bil problem.

Drugo kar ne stekam je da z jahacem v sredini zadane ob plastiko...a v sedeze? Kako ce je en v lupinci? A ce sedi pri vratih na jahacu pa ne more v plastiko vrat ali steklo butnt?

 

Ne me narobe razumet ce ves cas mislimo na crni scenarij bi bli doma.

Kaj potem delas ko ti otrok v jahacu zaspi in se zakrivi navzdol? Najvecja nevarnost pri otrocih je varnostni pas. In to zato ker nikoli ni na pravem mestu, saj ali spijo ali se med seboj dajejo its idt

 

Ravno zato je jahac na sredini z dvema stolckoma poleg najboljsa varianta ker drzi otroka v sredini vedno pokonci tudi ce zaspi. Sunek ob trku je tisti ki se ga moramo bat ampak ne trka temvec zatega pasu, tu gredo tilniki, kljucnice...

 

Ce se bo pa avto kotalil ali pa bo bocen trk je pa spet vazno da je otrok v pokoncni drzi

 

Ce je pa tak problem pa das lupinco na prvi zic, mamo na sredino zadaj in problem resen. Moja mati - babi je med stolckoma sedela in hodila ven brez problema pa jo je kar orng....., tako da ne res ne vem.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Miha, takole kot je JureS opisal v zadnjem odstavku se tudi kolegova dru?inica s tremi otroki (4, 2 in 5-mese?ni) vozijo in to v precej manj?em avtu (Kia Ceed, 5-vratna verzija in ni karavan). To naj bi imeli kot za?asno re?itev in sta zadaj oba v sede?ih, vmes nabijejo ?e mamo, ki je sicer izjemno nizke rasti, najmlaj?o ?lanico pa spredaj v lupinci. Ob tem predvidevam, da imajo spredaj zra?no vre?o izklopljeno, druga?e je to lahko hitro tragedija namesto popotovanja. Kakorkoli, tole bo gotovo samo za?asna re?itev zanje, ker ?e ?ez par mesecev za najmlaj?o lupinica ne bo ve? aktualna in bo potrebovala sede? 9-18 kg, takrat pa bo verjetno potrebno dobit neko drugo prevozno sredstvo. No toliko v razmislek ali kot idejo.  :party0035:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zivjo

 

imamo sedeze Romer,.. v visini glave se navzven, stran od otroka precej razsirijo, na notranji strani so seveda tapicirani, na zunanji strani pa je plastika (sicer neka prevleka malo cez) ampak sopdaj je trda plastika z ostrim orbom,.. ce otrok sedi med tema 2 sedezema in pride do nesrece (jahac, ne mislim v prvem letu z lupinico ampak npr pozneje) ti skoraj garantiram da mu razbije glavo... ne gre se za to da razmisljam o crnem scenariuju, ampak t obi bila po moje slabsa varianta kot ce nebi imel nicesar za otroke... 

 

ce pride vmes lupinica med te sedeze (itak ni prostora) potme ni problema, da bi bil vmes jahac pa se mi ne zdi najbolj smiselno, oz precej nevarno ,... 

 

posledicno vidim resitev: 

- prvo leto tkao kot je bilo predlagano, lupinica spredaj, zena na sredi zadaj (kar je tecno saj ne vidis v sredinskem zrcalu nista)

- naslednja leta, najti ozje sedeze, da bodo lahko 3 vstric, ali pa nov avto,.. ala passat ali touran ki imata integrirane sedeze

 

mogoce sem kaj spregledal,.. 

 

pozna kdo mogoce kaksno dobro varianto ozjih sedezev (ki so dobri)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zivjo

 

imamo sedeze Romer,.. v visini glave se navzven, stran od otroka precej razsirijo, na notranji strani so seveda tapicirani, na zunanji strani pa je plastika (sicer neka prevleka malo cez) ampak sopdaj je trda plastika z ostrim orbom,.. ce otrok sedi med tema 2 sedezema in pride do nesrece (jahac, ne mislim v prvem letu z lupinico ampak npr pozneje) ti skoraj garantiram da mu razbije glavo... ne gre se za to da razmisljam o crnem scenariuju, ampak t obi bila po moje slabsa varianta kot ce nebi imel nicesar za otroke... 

 

ce pride vmes lupinica med te sedeze (itak ni prostora) potme ni problema, da bi bil vmes jahac pa se mi ne zdi najbolj smiselno, oz precej nevarno ,... 

 

posledicno vidim resitev: 

- prvo leto tkao kot je bilo predlagano, lupinica spredaj, zena na sredi zadaj (kar je tecno saj ne vidis v sredinskem zrcalu nista)

- naslednja leta, najti ozje sedeze, da bodo lahko 3 vstric, ali pa nov avto,.. ala passat ali touran ki imata integrirane sedeze

 

mogoce sem kaj spregledal,.. 

 

pozna kdo mogoce kaksno dobro varianto ozjih sedezev (ki so dobri)

naslednja leta bos imel ?e 2 jaha?a in bo ful placa (na tem sem jaz sedaj)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da smo teh debat imeli ?e precej tudi na tem forumu. ?e se ne motim, je ravno Zmaj iskal nek sede?ek, pa ne vem ve?, kje je to bilo.

 

Mi imamo navadne sede?ke (ne iso-fix ampak tiste, ki jih pritrdim z varnostnim pasom od avta), pa postavimo enega levo in enega na sredino, na desni pa ostane dovolj prostora zame. Najmlaj?i in najstarej?i (se pravi mo?) pa sta spredaj. Za volanom naj ne bi bil otrok, ?eprav nisem vedno prepri?ana...

 

Sicer imamo pa zdaj "minibus" (kot pravi mo?), pa sta dva v zadnji vrsti, eden na srednji vrsti levo, jaz v srednji vrsti desno, spredaj pa tako kot prej: najmlaj?i in najstarej?i...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da smo teh debat imeli ?e precej tudi na tem forumu. ?e se ne motim, je ravno Zmaj iskal nek sede?ek, pa ne vem ve?, kje je to bilo.

 

Mi imamo navadne sede?ke (ne iso-fix ampak tiste, ki jih pritrdim z varnostnim pasom od avta), pa postavimo enega levo in enega na sredino, na desni pa ostane dovolj prostora zame. Najmlaj?i in najstarej?i (se pravi mo?) pa sta spredaj. Za volanom naj ne bi bil otrok, ?eprav nisem vedno prepri?ana...

 

Sicer imamo pa zdaj "minibus" (kot pravi mo?), pa sta dva v zadnji vrsti, eden na srednji vrsti levo, jaz v srednji vrsti desno, spredaj pa tako kot prej: najmlaj?i in najstarej?i...

Jaz sem takrat le spra?eval kaj mi najbolj priporo?ajo za otroka, ki je dosegel 18kg mase in je torej na zgornji meji svojega sede?a (9-18kg), pa so mi nekateri svetovali jaha?a, drugi pa nadaljevalni sede?, ki je do cca. 36kg, ?e se ne motim.  ;)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.