Skoči na vsebino

Pokrovi koles oz. radkape pozimi


Priporočeno sporočilo

Imel bi eno vpra?anje in sicer za vse, ki imate navadna jeklena plati??a in radkape: Je funkcija radkap dejansko ?e kaj drugega kot samo okras??

Namre? ve?krat  se mi je ?e zgodilo (nazadnje ravno zdaj ko je bil veter+sneg), da mi je sneg za?opalo fajn med radkapo pa felno in potem je seveda zmrznilo, jas pa ?tudiram celi cajt na avtocesti kaj za vraga se dogaja, da mi avto trese.

Razmi?ljam da jih sploh nebi ve? gor dajal ker pol ko trese pa vse dol jemat pa ?istit pa pol spet gor samo zavoljo ker lepo zgleda se mi res ne ljubi (sicer sem precej na cesti, cca 800 km/teden).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz jih imam montirane vedno pozimi na vsakem avtu. Seveda uporabljam originalne, morajo pa biti ?imbolj zaprte. Neke "fency blabla varianta plastikfantastik" z velikimi odprtinami odpadejo, ker tam notri se pa res nabere sneg in potem ima? same probleme.

 

 

Seveda so prednosti: -

- avto je lep?i :danzoman:

- plati??a ne rjavijo, ker jih pesek in sol ne tepeta diekno

- ?e pa so ?e rjava, se pa ne vidi :danzoman:

- vijaki in matice so ?isti.

 

V glavnem, nikoli te?av z njimi, samo ustrezna plastika in ?im bolj zaprte morajo biti.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na prvi Mazdi sem imel kovinske feltne in radkape pa ni bil nikoli problem sneg pod radkapo ampak je bil problem, da se je nabral na notranjem delu feltne s tem delno stopil in nato pomrznil, da je treslo kot pri norcih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Konec koncev te hitro pride ceneje oz. si tam tam ?e nabavi? "zimske litke" - dvojno lakirane, colo manj?e in je to to. Prav tako vsako leto 2x pri?para? za centriranje in premonta?o (npr. jest sedaj ?e tretje leto nisem centriral), guma manj?e dimenzije je cenej?a, + pokrove ne izgubi?, ti jih ne ukradejo in konec koncev na litkah je avto lep?i. ?e ima? pa kovinska plati??a ?e od ?tarta pa razumem, v kolikor ne nabavi? litih letnih plati??.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.