Skoči na vsebino

Mazda 6, svetijo lu?ke ABS in DSC OFF


Priporočeno sporočilo

Tole sem ?e do?ivel 2* (enkrat je bilo ravnotako na avtocesti). Kar sem ugotovil je, da ?e zapelje? ravno prav ?ez lu?o/sneg/blato/.... se ti nekako zama?e senzor za ABS in potem svetijo te lu?ke kot napaka na ABS senzorju.

Sam sem ponavadi avto parkiral (naredilo se na poti v slu?bo ali iz nje) in ko sem zopet ?el na pot so lu?ke po cca. 1 minuti ugasnile.

 

Pusti avto malo na miru da se odte?e oz. uredi in bo verjetno samo izginilo.

 

Evo na?el temo, kjer sem mel ta problem: http://www.mazda-si.net/topic/11411-light-show-abs-dsc-off-spodrsavanje-koles/

Toda kot ?e re?eno.....vse se je samo uredilo :)

Popravljeno od Bossek
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?el k prijatelju in njegova Bosch diagnostika je kazala, da je nekaj narobe s stikalom na zavornem pedalu. Stikalo sva snela in ga odprla, ter odkrila, da je nekoliko za?gan v notranjosti. Kupila sva novega, identi?nega in ga namontirala. In zgodilo se ni ni?, vse lu?ke so ?e naprej svetile. Napaka pa se z Boschovo diagnostiko ni dala izbrisati. Kasneje sem doma ?e snel kleme z akumulatorja in po ponovni namestitvi mi zdaj sveti ?e lu?ka AFS OFF   :aaaaa:

 

O?itno bom ?el v ponedeljek na poobla??eni servis. V Ljublajno ne mislim ve? iti, ima kdo izku?nje s servisom v Kranju oz Britofu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Dol?an sem ?e zaklju?ek zgodbe. Avto sem peljak na Mazda servis na Britof pri Kranju. Tudi oni takoj niso mogli brisati napake oz odkriti zakaj svetijo vse te lu?ke. Pripeljati sem jim ga moral za cel dan in po nekaj urah preverjanja vseh kablov so odkrili, da mi je pri?la voda v vti?nico za prikolico. Zamenjali so mi jo in zdaj je vse OK :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.