Skoči na vsebino

ARAG - pravna pomo? in za??ita


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Zdravo Mazda mojstri in ostali!

 

Ne vem koliko poznate storitve ARAG-a, ampak ker se vsakemu izmed nas zgodi kak?na neprijetna zadeva, pogosto tudi krivica, vam iz prve roke priporo?am pravno pomo? in za??ito, ki jo zagotavljajo strokovnjaki v sklopu podjetja ARAG.

 

Na podlagi osebne izku?nje lahko pi?em le o paketu VOZILA, ki ga imam kot je razvidno iz ?lanske izkaznice, sklenjenega ?e od za?etka 2013. 

 

ARAG paketa nisem sklenil zaradi tega, da bi bil imun na policijske globe ter bi lahko delal razli?ne neumnosti ter ogro?al ostale udele?ence, pri tem pa me sankcije ne bi doletele. Verjetno bi bilo izvedljivo tudi to, saj imajo odli?no ekipo (nekdanje sodnike za prekr?ke, vrhunske odvetnike, eksperte za posamezna podro?ja in poznajo zakonodajo ter vse njene pomanjkljivosti).

 

?e zadeva konkretiriziram in omejim na svoja 2 osebna primera, je ?lo pri prvem za to, da mi je medob?insko redarstvo na dom poslalo fotografijo vozila in navedlo kr?itev (nekoliko prevelika hitrost znotraj naselja), medtem ko voznik pa s fotografije ni bil razviden. S pomo?jo odvetnika ARAG-a smo dosegli, da mi globe ni bilo potrebno pla?ati in je bil postopek zaustavljen. (Kdo je bil tedaj za volanom prepustimo domi?ljiji). :)

 

Drugi tak?en primer se mi je pa zgodil pred nekaj meseci, ko sem imel svoje vozilo (takratno Mazdo6) pri avtoli?arju Lak Tom d.o.o., je on vse korektno popravil in dokumentacijo pripravil, medtem ko je v nadaljevanju navkljub cenitvi, zavarovalnica temu znesku oporekala in odbila znesek cca. 77? od vsote navedene na ra?unu avtoli?arja.

 

V tem primeru sem se ponovno obrnil na ARAG, jim povedal za kaj gre in naj mi pomagajo. Oni so presodili, da uspeh v postopku proti zavarovalnici ni zagotovljen, stro?ki postopka pa bodo v vsakem primeru presegli teh 77?.

 

Ne boste verjeli, kaj so potem storili v tem primeru. Enostavno sem po po?ti dobil dopis, da bo ?el ARAG v odkup ?kode in naj jim sporo?im svoj TRR, na katerega mi bodo nakazali navedeni znesek in bo s tem zadeva zaklju?ena.

 

Takrat moram priznat, da sem dejansko bil popolnoma POZITIVNO presene?en in nisem mogel verjeti kako gladko se je zadeva razpletla.

 

Pred kratkim sem se z na?im prijateljem Markom pogovarjal o ARAG ponudbi in mi je povedal, da imajo sedaj pri njih ?tevilne nove produkte in je moj paket ?e nekoliko zastarel ter bi bilo smiselno menjati za kak?nega drugega, dejansko ugodnej?ega, glede na to, kaj mi potem zagotavlja.

 

Verjetno se bova v bli?nji prihodnosti sre?ala in zamenjala paket, namre? ARAG ponuja tudi pakete z ostalih podro?ij, ve? pa tule;

 

http://www.arag.si/products/

 

Kar vam svetujem na podlagi svoje osebne izku?nje, da se o ponudbi pozanimate pri na?em zavarovalni?kem ma?ku - Marku Ferlinu, ki ga dobite na gsm: 031 209 143 ali na e-po?to: marko.ferlin@arenaskupina.com oz. marko.ferlin@gmail.com

 

?e pa imate kak?no vpra?anje, vam bom seveda posku?al odgovoriti, v kolikor odgovora ne bom vedel, se bom obrnil na Marka.  

post-185-0-52663900-1428481196_thumb.jpg

post-185-0-96053100-1428481215_thumb.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ARAG paketa nisem sklenil zaradi tega, da bi bil imun na policijske globe ter bi lahko delal razli?ne neumnosti ter ogro?al ostale udele?ence, pri tem pa me sankcije ne bi doletele.......

 

.....je ?lo pri prvem za to, da mi je medob?insko redarstvo na dom poslalo fotografijo vozila in navedlo kr?itev (nekoliko prevelika hitrost znotraj naselja), medtem ko voznik pa s fotografije ni bil razviden. S pomo?jo odvetnika ARAG-a smo dosegli, da mi globe ni bilo potrebno pla?ati in je bil postopek zaustavljen. (Kdo je bil tedaj za volanom prepustimo domi?ljiji). :)

 

 
Kaj pa je drugega to kot "imunost na globe" in izogibanje sankciji?  :ne vem:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...

?e zadeva konkretiriziram in omejim na svoja 2 osebna primera, je ?lo pri prvem za to, da mi je medob?insko redarstvo na dom poslalo fotografijo vozila in navedlo kr?itev (nekoliko prevelika hitrost znotraj naselja), medtem ko voznik pa s fotografije ni bil razviden. S pomo?jo odvetnika ARAG-a smo dosegli, da mi globe ni bilo potrebno pla?ati in je bil postopek zaustavljen. (Kdo je bil tedaj za volanom prepustimo domi?ljiji). :)

...

Sorry, ampak zaradi takih zadev se pri meni izgublja pike.

?e ima? dovolj poguma, da se v naselju(!) vozi? prehitro, imej ?e dovolj poguma za kazen pla?at.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa vendar obstajajo tudi nepravilno in nekorektno vodeni postopki in tedaj je fajn, da ti na pomo? prisko?i strokovnjak tega podro?ja, se strinjate? Kar je ?e potrebno poudariti, da imajo ni?elno toleranco do vo?nje pod vplivom alkohola in drugih prepovedanih substanc. To se mi vsekakor zdi po?teno.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa vendar obstajajo tudi nepravilno in nekorektno vodeni postopki in tedaj je fajn, da ti na pomo? prisko?i strokovnjak tega podro?ja, se strinjate? Kar je ?e potrebno poudariti, da imajo ni?elno toleranco do vo?nje pod vplivom alkohola in drugih prepovedanih substanc. To se mi vsekakor zdi po?teno.

prekr?ek je prekr?ek......tako kot odvetniki ki i??ejo prostost kriminalcev v postopkih, a dejanje je bilo storjeno.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa vendar obstajajo tudi nepravilno in nekorektno vodeni postopki in tedaj je fajn, da ti na pomo? prisko?i strokovnjak tega podro?ja, se strinjate? Kar je ?e potrebno poudariti, da imajo ni?elno toleranco do vo?nje pod vplivom alkohola in drugih prepovedanih substanc. To se mi vsekakor zdi po?teno.

Se povsem strinjam.

Bistvo, ampak prav zares bistvo vsake demokracije je brezhiben pravni postopek. Vsako arbitrarno odlo?anje vodi v dvojna merila itd. Tu ti dam popolnoma prav. Res je tudi, da ima? vso pravico se na prekr?ek prito?iti in zaradi postopkovnih napak zmagati.

Pravno in demokrati?no je vse pravilno - med kolegi je pa svinjarija.

 

In zato ker ima ARAG ni?elno toleranco do alkohola so pa dobri? WTF

Ko bo? zbil otroka v naselju (upam, da brez trajnih posledic), bo otroku popolnoma vseeno ali si ga zbil zaradi predolge zavorne poti kot posledica previsoke hitrosti, ali si ga zbil zaradi slab?ih reakcijskih sposobnosti zaradi pijanosti.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se moje hitrosti na cestah ti?e, vozim zares umirjeno, tako da nimam neke bojazni glede teh zadev (zdej ?e je nekdo cini?en, bo reku, da ve? kot po omejitvah s telim R Cliom itak ni mo?no, hehe).

 

Ko je ravno tematika ARAG, pokrivajo oni tudi ?e marsikatero drugo podro?je, npr. DELOVNO MESTO, kjer vas ??itijo pred mobbingom in ostalimi nepo?tenimi ravnanji s strani delodajalca.

 

Poznam recimo primer, ko je nadrejeni (blago re?eno) maltretiral in zani?eval svoje zaposlene, ampak ko je izvedel, da ima ena od uslu?benk njihovo pravno za??ito, so se v trenutku pri?ela dvojna merila in je do nje opustil tovrstno ravnanje.

 

Ok, zdaj se bo zopet na?el kdo, ki bo bolj pape?ki od samega pape?a in bo rekel, da to pa spet ni po?teno. Pa vendar sem mnenja, da je na vsakem slehernem posamezniku to, da v dani situaciji najbolje poskrbi za svojo sedanjost in prihodnost, ne pa da domov hodi kot ?iv?na razvalina, prina?a slu?bene te?ava domov, ki v resnici niti niso njegova krivda oz. te?ava in po mo?nosti v kon?ni fazi celo zboli na ?ivcih. :glare:

 

Imam kar precej izku?enj z razli?nih podro?ij in aspektov ter na podlagi tega zlahka re?em, da ni vse tako lepo, kot je morda videti na prvi pogled in zavito v darilne vre?ke.

 

Velja vsaj nekoliko razmisliti o zgoraj napisanem. :prstgor:

 

Sicer mi je pa v?e?, da napi?ete svoja mnenja in argumentacijo ter da ne pihamo vsi v isti rok, kot pripadniki neke politi?ne stranke v na?i preljubi Koko?ki. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj sosed mislim da z njimi dela ?e kar nekaj ?asa. Ker ima dve podjetji in se najdejo nepla?niki, nateguni, lopovi, ukvarjanja z zavarovalnicami, ipd., in z njimi re?uje vse te zadeve.

 

Se pa kar malo strijam z juresom. Take storitve se veliko uporablja samo za potuho, da se lahko zganjajo bedarije, ker se bo lahko izkori??alo zakonske luknje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je za tiste ki se bojijo da bi jih ujela roka pravice......

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se povsem strinjam.

Bistvo, ampak prav zares bistvo vsake demokracije je brezhiben pravni postopek. Vsako arbitrarno odlo?anje vodi v dvojna merila itd. Tu ti dam popolnoma prav. Res je tudi, da ima? vso pravico se na prekr?ek prito?iti in zaradi postopkovnih napak zmagati.

Pravno in demokrati?no je vse pravilno - med kolegi je pa svinjarija.

 

In zato ker ima ARAG ni?elno toleranco do alkohola so pa dobri? WTF

Ko bo? zbil otroka v naselju (upam, da brez trajnih posledic), bo otroku popolnoma vseeno ali si ga zbil zaradi predolge zavorne poti kot posledica previsoke hitrosti, ali si ga zbil zaradi slab?ih reakcijskih sposobnosti zaradi pijanosti.

Svinjarija je potem tudi to da se lahko policaj na licu mesta povsem subjektivno odlo?i kak?no kazen ti bo napisal, in kak?no kazen bo za isti prekr?ek napisal naslednjemu, ki je slu?ajno njegov znanec... Tako da se je brezveze prepirat ali je prav ali ne ?e se brani?, ?e je zadeva preve? ohlapna ?e pri samih temeljih kaznovanja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri tejle na?i debati sem se spomnil ?e na primer na?ega kolega Bossa, ki mislim da ga je ZM takrat konkretno o?kodovala v primeru prometne nesre?e, za katero pa ni bil kriv. Upam si trditi, da ?e bi bil ?lan ARAG-a, bi se zadeva razpletla druga?e, tako pa so imeli njihovi "ma?ki" posla takoreko? z neuko stranko in se okoristili na njegov ra?un.  :glare:

 

Upam, da bo sam pri volji napisati kako in kaj, ker ?e se ne motim so nekako zmutili in mu podtaknili "deljeno krivdo"  :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej niso uspeli.... sem to predal odvetnikom Triglava pa so oni uredili, ker se jim je tudi ?lo, da ne pla?ajo popravila iz mojega kaska ampak, da to pla?a ZM.

 

No ja pa tudi v poslovalnici ZM v Novem Mestu so se me dobro zapomnili in verjetno ne ?elijo, da pridem ?e kdaj tja. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.