Skoči na vsebino

stopljen katalizator


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Na tehni?nem sem padel zaradi plinov. Po besedah preglednika naj bi bil zani? katalizator. Res je bil zani?, notranjost je bila stopljena, zato sem ga dal zamenjati. Serviser je rekel, da se satovje stopi zaradi napa?nega delovanja motorja. Po menjavi katalizatorja sem ?el spet na pregled plinov, kjer je CO kazalo 0,50 - 0,60, najve? pa je lahko 0,30. A mi lahko mogo?e kdo pove, kaj povzro?a tako delovanje motorja oz. kaj bi bilo za pogledat?

Avto je mazda 323F BJ, 1999, 14.i, 16V, 74KM, prevo?enih 225000 km.

 

Hvala vsem za pomo?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me ce si pred meritvijo katalizator ustrezno segrel, npr.avtocesta in malo bolj po gasu stopil?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto ni na plin, katalizator je nov, menjan pri Novaku v Novem mestu. Sve?ke so bile vgrajene nove NGK, sedaj imajo prevo?enih nekaj 1000 km. Vsi servisi so bili redno delani na 12000 km.

 

Razmi?ljam o prodaji. A mogo?e koga zanima nakup za rezervne dele? Prodam po "sindikalni" ceni. Registriran je ?e do 23.9.2015.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah, sej veste, kako je to. Avto je star 16 let. Zdej smo vanj dali ?e skor 200 EUR (nov kat + lambda), torej ve?, kot je sam vreden, pa ?e ni v redu. Vsak dodaten EUR je ?ista zguba. Sej smo pri?akovali, da bo enkrat spustu du?o, ampak nas je vseeno malo presenetil. Predvsem zato, ker ni zaznati nobene slabosti, motor dela ko singerica, samo ti plini nas hebejo. Avto je 2. avto pri hi?i in je sicer super duper za na?e potrebe (drkarije po mestu sem in tja) in nam je ?e dobro slu?il. ?e bi ga uspeli porihtat ?e s kakimi min. stro?ki, oz. da lahko ?e sami kaj postorimo, bi ga ?e porihtal, sicer pa ga ne nameravam vozit okoli mehankarjev in ?e dodatno zgubljat denar. ?e ne druga?e, bo ?el v rashod.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce bi Jo jaz vozil preko zime, co Jo daste za ugoden denar :)

 

Lahko mi tudi napisete ZS preko tega foruma.

 

Lep pozdrav!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi grejo ?e itak na roko, ko mi kar naprej zastojn ?ekirajo pline, pa ne morm zdej ?e to fehtat. Poleg tega mora naprava kazat OK, sicer ne more izdat potrdila. Pa ?etud bi ga kako lahko, bi s tem samo podalj?al agonijo za ?e eno leto. Avto al zrihtat, al pa stran.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

reskiraj 10 eur pa opravi meritve pri kak?nem servisu v bli?ini,da bo? videl na ?em si.  dostikrat se zgodi da ne menjavajo filtra na merilni napravi in potem so rezultati katastrofalni.pri nas se je zgodilo da sem imel v enem dnevu 4 avte ki jim leve zavore slabo dr?ijo-potem en klic na tehni?ni pregled-rezultat pokvarjen levi valj

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meritve so bile narejene v dveh razli?nih AMZS poslovnih enotah (na Oto?cu in v Ko?evju), pa je pri obeh kazalo enako. Zdej mi je ?e en rekel, da je lahko kaj z vbrizgom goriva narobe ali pa da so ?obe zamazane in naj probam v rezervar nalit kak aditiv za ?i??enje. A bi bilo to mo?no? Sam sicer dvomim, da bi bilo kaj s ?obami narobe, glede na to, da avto normalno potegne in ga ni? ne mori ali du?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tam okol 7 - 7,5 litrov, je pa ve?ina mestne vo?nje. Nisem ?e dolgo natan?no meril, tankam ko je treba. Jebiga, ?e se vozi? je treba tud tankat. Opa?am pa, da se s pojavom te?av poraba ni bistveno spremenila, vsaj po tem, kako hitro pade cagar za gorivo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto ni na plin, katalizator je nov, menjan pri Novaku v Novem mestu. Sve?ke so bile vgrajene nove NGK, sedaj imajo prevo?enih nekaj 1000 km. Vsi servisi so bili redno delani na 12000 km.

 

Razmi?ljam o prodaji. A mogo?e koga zanima nakup za rezervne dele? Prodam po "sindikalni" ceni. Registriran je ?e do 23.9.2015.

To je spet ta Novak zaradi katerega je ?lan tukaj skorajda bil ob avto?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne me zdej stra?it. Katalizator sem videl na lastne o?i, tudi notri tisto satovje. Novak pravi, da teh katalizatorjev veliko vgradijo in da ni te?av. Dvomim, da bi res bili taki prevaranti in vgradili le imitacijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.