Skoči na vsebino

323f l.96- ne dela vec


Priporočeno sporočilo

Vceraj ko je dezevalo se peljem z toplim motorjem(1.5 16v) in mi po petih kilometrih avto "cukne" nato slisim za kratek cas zvok, kot da bi jermen "zacvilil".Potem pa motor ugasne.Jermena, olje, zracni, olni filter, sponar,.... ,vse je blo menjano priblizno 3000km nazaj.Jermen naj ne bi preskocil, kot je povedal mehanik.Iskra je, pumpa tudi deluje, avto pa se vedno ne vzge.Starta normalno, tako da kompresija je.

Zdej me pa zanima ce je kdo imel podobne tezave ali pa ve kje iskati napako.Je mozno da se je napaka pojavila zaradi vode oziroma dezja?

 

 

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja lohk so sve?ke al pa frtajler sam ?e je frtajler bi mogu hladen motor zalavfat, pol pa k bi se mal segrev bi pa za?el cukat in bi ?e kasnej crknu. za kej ve? pa ne vem, edin kr lohka proba? je to da namest 1,1mm razmeka pri sve?kah da? 0,9 al pa 1 mm.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

benz pumpa ?

 

gorivo dobi ?

 

?e ma? iskro pa vse ostalo...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja lohk so sve?ke al pa frtajler sam ?e je frtajler bi mogu hladen motor zalavfat, pol pa k bi se mal segrev bi pa za?el cukat in bi ?e kasnej crknu. za kej ve? pa ne vem, edin kr lohka proba? je to da namest 1,1mm razmeka pri sve?kah da? 0,9 al pa 1 mm.

 

Se pravi, ce razdelilec vziga zeza mora hladen motor vzgati ,ce je pa motor topu pa cukat.Pri obstojecih sveckah pa nastavim razmak recimo na 1mm.

Sprasujem pa se zakaj so prej delovale. pa da bi zdej nehale?

Bom sprobal ter porocal.Zaenkrat pa hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moja situacija je bla taka. ko sm ?ov k sestri cca 7km sm se peljov normalno, pol k sm ?ov dam ?ez 2h in mogo?e se ni ?ist ohladu, mi je u?gal normalno in sm se pelu cca 500m mi je za?el cukat, najbolj da ga zapeljm k punci tm bo lohka po?aku kak?en dan ?e mi umre. se pelm ?e 100m in mi cuka k pri norcih in mi crkne zapelm mal k kraj in ga verglam in mi kon?no rata u?gat avto in se nekako cukajo?e pripelm ?e tistih 200m do punce. sumil sm vodo v bencinu, k sm prej?ni dan tanku, snamem cevko za bencin in bencin je bil lep, k je bla nedelja nisem mel kaga vpra?at,in sm tma avto pustu do pon.ponedeljek zjutrajkli?em na servis in mi re?ejo da je ?la elektronika v frtajlerju in da stane 145k sit, in spotama ?e povem simptome in kako se je zgodl. reku je da sedaj k je hladn bi se mogu pelat, tko da sm se pol komi dam prpelu-ampak sm se. doma si re?em da ne dam tok dnarja za frtajler k je preve? denarja, zdrem nesem k enmu elektroniku in mi re?e da je tranzistor hin in da se bo pozanimal ?e se da druzga dobit, za foro nesem ?e enmu in un m re?e da je ?e dobr, pol sm bil v dilemi in sestavim nazaj zamenjam sve?e na?timam zra?nost na sve?kah 1 mm in mi ?e dons gre.

 

priporo?am ti nove sve?ke in probej k je to najceneje zaenkrat, pol bo? pa vidu

 

aja lahko je pa tud merilec zraka (luftmeser) (?e ti zalavfa in takoj crkne ?ez cca 5 sek) ?e ma? ?portni filter gor ti je skor sigurn on crknu stane okol 45k ne da se ga pa popravt. kar je ?e vedno cenej kokr pa frtajler menat

 

To so moje ideje in moje izku?nje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moja situacija je bla taka. ko sm ?ov k sestri cca 7km sm se peljov normalno, pol k sm ?ov dam ?ez 2h in mogo?e se ni ?ist ohladu, mi je u?gal normalno in sm se pelu cca 500m mi je za?el cukat, najbolj da ga zapeljm k punci tm bo lohka po?aku kak?en dan ?e mi umre. se pelm ?e 100m in mi cuka k pri norcih in mi crkne zapelm mal k kraj in ga verglam in mi kon?no rata u?gat avto in se nekako cukajo?e pripelm ?e tistih 200m do punce. sumil sm vodo v bencinu, k sm prej?ni dan tanku, snamem cevko za bencin in bencin je bil lep, k je bla nedelja nisem mel kaga vpra?at,in sm tma avto pustu do pon.ponedeljek zjutrajkli?em na servis in mi re?ejo da je ?la elektronika v frtajlerju in da stane 145k sit, in spotama ?e povem simptome in kako se je zgodl. reku je da sedaj k je hladn bi se mogu pelat, tko da sm se pol komi dam prpelu-ampak sm se. doma si re?em da ne dam tok dnarja za frtajler k je preve? denarja, zdrem nesem k enmu elektroniku in mi re?e da je tranzistor hin in da se bo pozanimal ?e se da druzga dobit, za foro nesem ?e enmu in un m re?e da je ?e dobr, pol sm bil v dilemi in sestavim nazaj zamenjam sve?e na?timam zra?nost na sve?kah 1 mm in mi ?e dons gre.

 

priporo?am ti nove sve?ke in probej k je to najceneje zaenkrat, pol bo? pa vidu

 

aja lahko je pa tud merilec zraka (luftmeser) (?e ti zalavfa in takoj crkne ?ez cca 5 sek) ?e ma? ?portni filter gor ti je skor sigurn on crknu stane okol 45k ne da se ga pa popravt. kar je ?e vedno cenej kokr pa frtajler menat

 

To so moje ideje in moje izku?nje.

 

Imam original filter.Motor pa niti malo noce "zalavfrati".Bencin je, iskra prav tako.Tako, da je res zanimivo.

Najlepsa hvala zaenkrat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam original filter.Motor pa niti malo noce "zalavfrati".Bencin je, iskra prav tako.Tako, da je res zanimivo.

Najlepsa hvala zaenkrat.

 

se pravi:

bencin mas sigurno (ce bos motor vrgalal, morajo svece biti mokre)

iskra je (to si pomojm probu na ohi?je)

?e je vse to ok, potem je lahko samo dvoje:

-iskro ti da ob napacnem ?asu (napreimer da bi se rotor v razdeliolni kapi zasukal)

-drga? pa probi dat komplet razdelilc od ene druge take mazde gor (kaksen ki ga posodi tu z foruma)

 

kdaj si nazadnje menjal svecke (koliko km imajo)?

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je butasto ampak vseeno... pa daje dovolj mo?no iskro - preklet dobr mora sekat pa sli? se jo tud, ker ?e je ?voh se jo sicer vidi samo vpra?anje pa je a bo v?gala me?anco ali je ne bo

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je butasto ampak vseeno... pa daje dovolj mo?no iskro - preklet dobr mora sekat pa sli? se jo tud, ker ?e je ?voh se jo sicer vidi samo vpra?anje pa je a bo v?gala me?anco ali je ne bo

 

Druga?e pa prijet iskro pa vidi? kaj bo!:rispekt:

 

Da ne bi slu?ajno res naredil, razen ?e ima? ?eljo da se vsem naje?ijo kocine ko te vidijo!

 

:bravo::unsure:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ena mo?nost, kaj pa ?e ti kabli previjajo?

 

k takrat k da? sve?o vn je tist del tok odmaknjen da ne prebija, drga? pa

 

Pa to poglej

 

spuci sve?e dej notr pol zaverglej mal dl in vzem takloj sve?e vn in poglej a so suhe al mokre, ?e so mokre ne pride do v?iga bencina kar pomeni da ni taprave iskre oziroma prebija, ?e so suhe sve?e je pa nekaj na bencinu.

 

hja kaj pa to kdaj si nazadnje tankov? kak?na voda v benzu ?e to poglej: snem cevko za bencin in ga spusti malo v posodo in bo? vidu ?e je lep pol ni n? z bencinom narobe. aja pa takrat ko bo? staknu cevko ga mor? pol zaverglat ?e ho?e? da bo bencin prteku.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

svecke potemtakem ne bi smele biti problem

ti probi razdelilc od druzga dat gor, s poudarkom da je verjetno kriv tranzistor, ki se nahaja v razdelilcu

 

To bom preveru, takoj ko bo cas.Se da pregledat ce je tranzistor fuc?

 

 

 

?e ena mo?nost, kaj pa ?e ti kabli previjajo?

 

Za kable nisem siguren, bom tudi ti preveru.

 

k takrat k da? sve?o vn je tist del tok odmaknjen da ne prebija, drga? pa

 

Pa to poglej

 

spuci sve?e dej notr pol zaverglej mal dl in vzem takloj sve?e vn in poglej a so suhe al mokre, ?e so mokre ne pride do v?iga bencina kar pomeni da ni taprave iskre oziroma prebija, ?e so suhe sve?e je pa nekaj na bencinu.

 

hja kaj pa to kdaj si nazadnje tankov? kak?na voda v benzu ?e to poglej: snem cevko za bencin in ga spusti malo v posodo in bo? vidu ?e je lep pol ni n? z bencinom narobe. aja pa takrat ko bo? staknu cevko ga mor? pol zaverglat ?e ho?e? da bo bencin prteku.

 

Tank je bil ze izpraznjen, tako da tukaj ne bi smel iskati napake.Me pa zanima kero cevko tocno mislis.Ce benz pride, potem je to ql.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no jst mam webasto in sm z vebasta jo dol staknu in ga zaverglu in mi je ene pol jitra natekl v fla?o in sm pol gledu ?e je kej vode not.

 

s kje si? mogo?e bi se dal zment da bi se kej uglasu in bi mogo?e skup pogledal.

 

Drga? ma? pa eno cevko za bencin za motorjem tm k filter za bencin pride. kam gre naprej bi mogu pa pogledat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no jst mam webasto in sm z vebasta jo dol staknu in ga zaverglu in mi je ene pol jitra natekl v fla?o in sm pol gledu ?e je kej vode not.

 

s kje si? mogo?e bi se dal zment da bi se kej uglasu in bi mogo?e skup pogledal.

 

Drga? ma? pa eno cevko za bencin za motorjem tm k filter za bencin pride. kam gre naprej bi mogu pa pogledat

 

Bencin ima tako da tudi ta opcija odpade.Danes je vzgal in delal kar nekaj casa v prostem teku in tudi nekja km.Potem pa je avto cuknil in crknil.Iskre ni tako da je treba pogledat/zamenjat frtajler.

Bomo potem videli kako bo, ko ga dobim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ponavad je vzrok takih tezav tranzistor. Ce priklopis na racunalnik, ti te napake racunalnik ne pokaze. Kot sem reku, naj tu eden posodi tak razdelilc in bos takoj videl pri cem si. Nov tranzistor na gami stane cca 40000 in mas enoletno garancijo, dobis pa ga tud od konkurence, za pravilno delovanje pa pri konkurenci ne garantiram. Preber stevilke dol z tranzistorja ter ga probi narocit v kaksni trgovini z avtodeli...zna bit bolj poceni kot v gami...lahko pa tud na mitsubishiju vprasas, ker je razdelilna mitsubishijeva.

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tranzistorja se ne da dobit. preverjeno. zamenjat ga nemor? doma, ker je to?kovno privarjen, vsaj pri ba,

 

nadomestega v?iga se za Mazdo 323 BA oziroma za Z5 motor ne dobi (vsaj pol leta nazaj se ni) za prej?ni model se je. sm mel podobne te?ave.

 

cena frtajlerja je 140k sin in ne samo 40k sit ?e mi jih zrihta? za 40k jih kupm 5

 

Ja mitsubishi dela elektronike za velik avtov in od nobenga mitsubishija ne pa?e sm ?e iskov pa opel ma tud mitsubi?ijevo elektroniko.

 

pa tranzistorja se zlo te?ko kupi k ga mor? z ZDA naro?it pa so dolo?ene komplikacije ?e nisi ferma...

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a tko hudo da je pr teh modelih?

V kolikor je res tko, pa ne govort da se ne spla?a rabljenga vzet. Kaj bo od zdej naprej pe? hodu al kaj?

:bravo:

Se mi zdi pa ?udno da mazda ne zagotavlja rez. delov...sploh glede na to da avto ni tako star...

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za rablenega bo dal nekje od 50 pa do 80 k sit pa ne ve a mu bo delal en mesec al pol leta al pa 14 dni k pr teh mazdah to ?e kr rad crkuje. vsaj do letnika 97. se pravi da so na udaru modeli 94,95,96, za modele 97 naprej pa nevem, rekl so mi da naj nebi mel ve? te?av.

 

Pa ?e bo? ?e rableno kupoval mor? pogledat k majo eni 1 priklju?ek na frtajler eni pa 2 ne vem kerga ma?

 

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za rablenega bo dal nekje od 50 pa do 80 k sit pa ne ve a mu bo delal en mesec al pol leta al pa 14 dni k pr teh mazdah to ?e kr rad crkuje. vsaj do letnika 97. se pravi da so na udaru modeli 94,95,96, za modele 97 naprej pa nevem, rekl so mi da naj nebi mel ve? te?av.

 

Pa ?e bo? ?e rableno kupoval mor? pogledat k majo eni 1 priklju?ek na frtajler eni pa 2 ne vem kerga ma?

LP

 

STARI JAZ IMAM OBA FRTAJLERJA, TI GA IMA? NA EN KONEKTOR CENA JE 60000 TI GA JAZ ZMONTIRAM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

STARI JAZ IMAM OBA FRTAJLERJA, TI GA IMA? NA EN KONEKTOR CENA JE 60000 TI GA JAZ ZMONTIRAM

 

Sem mal pozabu na to.

Sem dobil elektronko/frtajler.Avto je vzgal takoj tako da se sedaj deluje.Moti me edino to da malo cuka pri konstanti hitrosti od 1700 do 2100 obratov.Frtejler je nastavljen.

Me pa zanima kako pride oz. kaj je razlog da se elektronka pokvari.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.