Skoči na vsebino

Temperatura vode


Priporočeno sporočilo

Par vpra?anjc.

 

1. V ?em je trik da mi zjutraj po v?igu avta temperatura hladilne iz recimo polovice kar je normalno, pade na 1/4? Pred tem se avto recimo pol ure ogreva z webastom, zato je ?e pri v?igu recimo na polovici. Nisem pa pred v?igom preveril koliko je dejansko temperatura vode, to bom danes.

 

2. Do slu?be imam cca 13km, ve?inoma po naselju se pravi tretja ali ?etrta 50-60kmh. Ko pridem v  Kranj je temperatura vode (vsaj danes je bilo, zunanja je bila cca -6), 60 stopinj. 

Kazalec je sicer na polovici, ampak preko OBD pa ka?e da je to 60. Vem, da to ni ?ist taprava delovna, ker obi?ajno pride tam do 80 stopinj voda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Toplota vode gre v ogrevanje motorja, olja. Oz se le ta prenasa se na ostale dele - menjalnik itd.

Ko kuris webasto ogrevas samo blok motorja, olje na primer lezi v karterju ko zalavfas pa dejansko olje shladi masino itd

 

Potem pa se termostat odpre pa gre na killer in se voda mesa + mrzel killer

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja Jures, to je mogo?e res, da olje potem dodatni ?e shladi motor, ta pa posledi?no ?e vodo. Mi je pa ?udno ,da pri prej?nji ?estki tega res ni bilo. Kar je webasto pogrel, je tako tudi ostalo. Tukaj pa pada skoraj za polovico recimo. 

 

Razmi?ljal sem, ?e bi bil mogo?e kej zrak v sistemu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja Jures, to je mogo?e res, da olje potem dodatni ?e shladi motor, ta pa posledi?no ?e vodo. Mi je pa ?udno ,da pri prej?nji ?estki tega res ni bilo. Kar je webasto pogrel, je tako tudi ostalo. Tukaj pa pada skoraj za polovico recimo. 

 

Razmi?ljal sem, ?e bi bil mogo?e kej zrak v sistemu?

Mora? vedeti, da je sedaj tudi webasto drugje kot tovarni?ko... :) Na edinem mo?nem mestu v avtu....?e bi bil zrak bi ti manjkala voda, ni pa ne-mo?no, ker ti je pu??alo. malo ga preluftaj, ne ?koduje.

 

?e pa vpliva ?vohnej ma?ina pa ne vem  :ne vem: jaz sem ?e omenil da v avtobusu nenormalno hitro segreje, da sumim elektri?no predgretje v ?obah, da potem sploh nisem nadgrajeval sistema (170KM?), po moje to nima veze

 

Ko sem vozil tvojo se nisem ubadal s tem, opazoval...

 

enkrat v?gi po webastu pa pojdi na autobahn meriti, 50 na uro 13km resno ne more segreti avta...:) Icemanu se je na mestu hladil v makedoniji :):)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.