Skoči na vsebino

Servis moje Mazdice


Priporočeno sporočilo

Evo, pa je napo?il ?as in potrebno bo narediti malo ve?ji servis. Ta vikend se je ?tevec obrnil na 180.000km in jest mazdi ?elim ?e enkrat tolk :) od zadnjega servisa je pa tudi ?e skoraj 15.000km. Kam ga bom peljal ?e vem, thx to YavarYe X6V6, ?eprav samo ra?unico sedaj dela in kje bi kaj ?im ceneje dobil.

V glavnem zamenjati in zrihtati mislim:

- menjavo olja v motorju ter menjalniku, menjalnik me mal zeza tudi pri prestavljanju v rikverc

- oljni filter

- sve?ke

- akumulator

- jermen (neki cvil in se mi zjutri trga k ga poslu?am)

- diske+plo??ice (jep ?e ?e originalni gor tko da to ni ve? dobr)

- ?al sta zani? tudi oba homokineti?na zgloba (pokata :( )

- ob?utek imam da mi tudi ?e sklopka malo ?epa :(

- verjetno bo potrebno tudi kon?nike menjat, vsaj tak filing imam

- ?e nekaj se dogaja in mi ni jasno kaj bi lahko bilo. V glavnem ko pre?altam iz prve v drugo in ?e sklopko spustim malo hitreje nekaj potihoma pokne kot da bi bil nekje luft in mi ni jasno kaj bi lahko bilo)

 

Koliko bi bilo narobe da bi hokomineti?ne menjal spomladi, ker tole bo kar velik stro?ek, se lahko ?e kaj drugega po?koduje ?e jih ne zamenjam, npr. polosovina ali mogo?e tisti zobni?ki v pesti?

 

Zgleda da bo bo?i?nica in ?e kej ve? ?lo za servis avta, mogo?e kdo ve kje bi najceneje dobil homokineti?ne zglobe in katere diske in plo??ice priporo?ate (sam imam v mislih brembo+lucas), akumulator bom vzel zmogljivej?i, verjetno kar 75A od Midaca.

 

lp, Grega

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 61
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ampak z obnovo bo? vseeno kar pri?paral.

Aja pa jaz razmu?ljam o brembotovih narezanih/naluknjanih diskih. Da jih ne pregrejem prehitro. :D Druga?e je pa ta kombinacija kar posre?ena in priljubljena. Iz izku?enj lahko re?em, da ne zastonj. B)

 

 

Kje bo? pa dobil te diske?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- ?e nekaj se dogaja in mi ni jasno kaj bi lahko bilo. V glavnem ko pre?altam iz prve v drugo in ?e sklopko spustim malo hitreje nekaj potihoma pokne kot da bi bil nekje luft in mi ni jasno kaj bi lahko bilo)

 

ammm...mogoce pa so nosilci motorja ze zj**ani??

 

meni je tko pokalo pri micri, ko so bili nosilci fu? :/

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak z obnovo bo? vseeno kar pri?paral.

Aja pa jaz razmu?ljam o brembotovih narezanih/naluknjanih diskih. Da jih ne pregrejem prehitro. :D Druga?e je pa ta kombinacija kar posre?ena in priljubljena. Iz izku?enj lahko re?em, da ne zastonj. B)

 

..bi pri?paral samo se bojim da bi po pol leta ali letu ponovno za?elo pokati in potem nisem pri?paral ni?.

Poglej malo ?e za EBC diski, mislim da jih tudi RSR prodaja, kje bi pa te ?portne brembo dobil pa tudi mene zanima.

 

..hmmm a nosilci da bi bli, jao upam da ne, konec koncev je lahko tudi kak?na gumica stabilizatorja oz. bog ve kaj??

 

Upam da ko vse to zrihtam da bo pa mir a ne. No sej zdej tudi ni krize ampak kar je treba zrihtat je treba da ne bo ?e ve?ja ?tala ratala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sem pa? ugibal, da se jih da dobit. :huh: Saj se skoraj za vsak avto jih da. ?e se ne motim tam blizu ?tadiona prodajajo Brembo vsega boga in bi se mogu pozanimat.

Marko, kaj ti je pokalo? A na ovinkih na dolo?eno stran in grbinah? Mislim, da takrat nisem skuril samo bremze ampak ?e nekaj drugega poka. :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sem pa? ugibal, da se jih da dobit. :huh: Saj se skoraj za vsak avto jih da. ?e se ne motim tam blizu ?tadiona prodajajo Brembo vsega boga in bi se mogu pozanimat.

Marko, kaj ti je pokalo? A na ovinkih na dolo?eno stran in grbinah? Mislim, da takrat nisem skuril samo bremze ampak ?e nekaj drugega poka. :(

 

?ez vsako luknjo na cesti je po?lo, kot da bi en s palco udaru po karoseriji. Potem smo pa stabilizator zamenjal pa je bilo vredu.

 

 

Mislim da se vidi kaj je bilo zamenjano

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

..stabilizator sem ?e pri prej?njem avtu menjal ampak ne po? tkole, mal druga? kot da je nekje luft, ma mal sumim tudi volansko gred samo ne vem kaj ti tm lahko ?lo, res mi ni jasno, sej ni krize samo ker ?e poznam avto in vem da tko nebi smelo biti.

 

Symon sam tole pa ni dobr da tkole ?e na 1.5 motorju bremze kuri? vse povprek :blink: ..a to pri Be?igrajskem ?tadionu misli?? ker bi ?el pogledat ?e je res kje tm ?tacunca.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Symon sam tole pa ni dobr da tkole ?e na 1.5 motorju bremze kuri? vse povprek

:ph34r: Ne spra?uj. Vpra? Mareta, ?e sem res tako brutalno bremzu. Pomoje so bile ?e preve? fri?ne pakne (?e ne dva tedna in okoli 150-200km).

Hja, ?e gre? naprimer po Dunajski zavije? pri ?tadionu notr proti ?i?ki. Potem je uno veliko kri?i??e (zadnje pred podvozom) in zavije? levo (torej na jug ne na sever) Gre? po tisti cesti ene 100-200 (v glavnem ne dale?) metrov pa je tabla na desno stran, kjer imajo tut Monroe amortizerje, pa vulkanizerstvo je zraven. ?e pa pride? iz ?i?ke je pa torej prvo kri?i??e za nadvozom. Pa seveda desno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

verjetno se bo treba kar v ita zapelat, druga? pa kontaktiri na avtomobilizem.com uporabnika mihakrapez, sem bral en topic in je napisal da jih je v?asih uva?al, verjetno pa ?e kaj lahko zrihta, samo je tudi napisano tole:

 

Tarox diski so cisto zanic

brembo tudi niso bogve kaj

Hudo je: Ap-racing, ferodo racing, omp racing

ce te zanimajo cene in kje zadevo dobiti mi poslju pm

 

Jaz sem ucasih uvazal taroxa.

kvaliteta je slabsa kakor original od 10 prodanih diskov jih je prislo 7 nazaj.

ce zelis styling diske pa kupi omp sport cena cca 140euro set.

ce te zanima mi poslji pm.

link za slikico.

http://tuning.fosgate.ee/catalog/images/om...brake_discs.jpg

 

...jest se bom jutri po ?tacunah malo vozil, rabim sve?ke NKG platinum ali iridium, bom pa tud za diske mal pogledu, baje so narezani bolj?i kot luknjani, bremo max naj bi bli ok, ampak se kot hladni naj ne bi tako dobro obnesli kot navadni :blink: ...no bom mal po?ekeru kje se jih da dobit in po kak?ni ceni.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma tale obnovna ne vem no, zdej moral bi tudi nekoga najti ki je to tam ?e obnavljal potem narediti ra?unico kolk pride obnova, samo avto bo potem pri mehankarju stal par dni dokler se zadeva ne obnovi in to je pol spet sranje.

 

Mojster, obnova homokineti?nega zgloba traja MAX 24 ur.?e pa se mehanik zmeni pa jih zjutraj prinese in so lahko do 4. popoldne ?e obnovljeni. Kvaliteta je popolnoma enaka kot ?e kupi? nove, to sem ugotovil po 15 letni praksi.Cenovno pa te bo stal tam 1/4 cene novih ponaredkov.Diski brembo za xedosa SUX, jih zjebe?-obrabi? ko za ?alo.Jaz sem svoje menjal pri 185 kkm sedaj mam 217 kkm, pa bodo komaj do spomladi, so povsem obrabljeni(diski).Verjetmo bom ?el na EBC(zelo zadovojen na motorju) ali pa samo na race oboro?e(potrebuje? ?e zvon da ga pritrdi? obro?(disk)na pesto = $$$).

 

Prilagam pa ?e sliko predelanih diskov za hondo.To se da narediti z vsakimi diski in preverjeno zdr?ijo vse obremenitve.So pa levi in desni.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Diske predelava jaz in moj brat.Predelava pa SAMO NOVE in NE rabljenih.

 

Diki in plo??ice najdete na kLiK.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Diske predelava jaz in moj brat.Predelava pa SAMO NOVE in NE rabljenih.

 

 

..sem poslal mail na pro car ?e majo diske za mazdico. V glavnem pa so po tej predelavi diski enako varni kot da jih nebi rezal?? Sej verjetno v tovarni zvrtajo al pa zare?ejo luknje v navdn disk in so potem ?e kao neki racing al je tud material druga?en?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.