Skoči na vsebino

Ground loop problem


Priporočeno sporočilo

Ker se mi ne, vedno priklapljat aux kabla na telefon, sem kupil BT -> aux kabel (https://www.aliexpress.com/store/product/Blueido-BL-Bluetooth-Adapter-with-Metal-3-5mm-Audio-Stereo-Cable/1405349_32749374160.html?spm=2114.12010615.0.0.6fdeb4baswSD0h).

Ker pa se kabel napaja iz USB-ja je prislo, do tega da zvok konkretno hresci in je zadeva neuporabna.

Ce dongle vklopim preko baterije zadeva deluje tako kot mora, v kolikor pa se ta ista baterija poveze se z avtom pa zacne hrescat.

 

Po nekaj googlanja sem ugotovil da je to kar pogost problem in se imenuje ground loop problem. Nekaj je narobe kako je vezana zemlja od radia in polnilca.

Vecina jih priporoca kot najlazjo resitev nakup ground loop isolatorja: https://www.amazon.de/Entst%C3%B6rfilter-Entst%C3%B6rer-Bluetooth-Lautsprecher-5-mm-Audiokabel-Isolator/dp/B01LX0H29W/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1524941730&sr=8-1&keywords=AUKEY+Ground+Loop

 

Ima kdo kaj izkusenj s tem oz. je ze reseval ta problem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest re?ujem podobne te?ave pri dronih, mi sicer temu re?emo 'noise' in se ve?inoma pojavlja pri video signalu. Sem pa 99% da je isto pri zvoku, signal ki potuje ?ez ?ice deluje na isti princip za audio ali video. Re?itve so, da da? ground ?icki od kamere in vtx-a na isti ground pad (nih?e ne zna to?no pojasniti zakaj ampak ve?inoma deluje), ali pa nekam vmes butne? ustrezen kondenzator, kar sklepam da je v ground loop isolatorju. (je; ?e googla? 'ground loop isolator inside' ima ve?ina pdb, in & out ter kondenzatorje.)

 

TL;DR: te ?katlice bi morale re?it problem, ja. :)

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest imam tako zadevo in cist lepo spila. Sumi zelo zelo malo pa se to samo ce pritisnes na pavzo. Med predvajanjem glasbe se ne slisi sumov in tudi zvok je normalen in ni nic popacen. Sem pa dal okoli 3e za ta usb pretvornik :)

 

post-7623-0-93043600-1525257435_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjamem da deljuje. Sam nekaterim dela, veliko jih je pa ki ima tezave.

 

Pojavijo se pa v skoraj vsakem primeru. Ali poslusas iz telefona (prek aux) in potem vklopis polnilec v telefon ... katastrofa. Lahko gre prek externe baterije ... ce pride v stik z avtom je problem.

 

Tako predvidevam da verjetno bi tudi ta zadeva hrescala. Bom narocil tisto iz amazona in porocam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.