Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Koje ulje ide u Mazdu cx-5?

Bio sam u mazda servisu i stavili su: mazda skyactiv 0W-20

Znanost kaže da je to za podneblje gdje temperatura ne prelazi 20°C (vidi prilog).

Kaj sad, da tražim da stave drugo ulje?

NzEwMTYyMTgtODJmNi00MWI3LTlmZGQtMTk0NmI0ZjNiZjI5_sae_viscocity.png

Napisano (urejeno)
pred 33 minutami je mazda_gg napisal:

Koje ulje ide u Mazdu cx-5?

Bio sam u mazda servisu i stavili su: mazda skyactiv 0W-20

Znanost kaže da je to za podneblje gdje temperatura ne prelazi 20°C (vidi prilog).

Kaj sad, da tražim da stave drugo ulje?

NzEwMTYyMTgtODJmNi00MWI3LTlmZGQtMTk0NmI0ZjNiZjI5_sae_viscocity.png

To olje je po predpisih in tudi olje 5-30. Prvo je bolj varčno in se bolj žge tako, da ga je bolje menjat pri 10-15k km. Jaz osebno bi rajši dal drugo olje naslednjič. Če pa v 1 letu narediš malo km pa je 0-20 ok. :prstgor:

Popravljeno od Bini
Napisano

Tudi 0w20 je predpisano in je tudi ok, čeprav bi jst bolj priporočal 5w30, ker ima več rezerve glede mazalnih sposobnosti. 

Poišči malo nazaj ono temo o oljih sem malo več razložil kako in kaj. 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Sem tole že vse pregledal in še par drugih EU trgovin, pa je s črnimi kar problem ja. Sicer neke variante dobiš, samo potem je problem ISO/ANSI ja in ne bom dobil vseh tipk pravih oblik. Če pa kombiniram bo pa čudno, ker najbrž ne bojo ista višina. Obstaja par cenejših izvedenk, kjer me pa mal skrbi sama kvaliteta. Verjetno bom še kar en cait gledu nemške napise 😅scheise
    • To gumo T005 bi morali prepovedat z zakonom. Ko sem jo zamenjal z Conti 7 je bilo dobesedno kot dan in noč. Z njo lahko voziš v suhem in mokrem enako hitro. 
    • Tukaj je pa razlika med mini dinotom in x186. V porabi. Jaz spravim mojo cx30 na 7l/100  edino tako, da ga gonim do nezavesti, krepko preko omejitev.  Ko smo imeli trije s tega foruma na preizkušnji  ta tvoj motor, smo takoj ugotovili, da pije več. S časom bo poraba mogoče malenkost padla a spet ne toliko. 
    • Ja, no. Do konec oktobra me niso slikali. Ali pa sem bolj normalno peljal. Kako imate drugi na Android Auto? Vam daje obvestila za stacionarne radarje?
    • Res mi je čudno to vse skupaj. Tisti konji so res požrešni ni kaj! Še vedno jo lahko prodaš, če tako slabo vpliva na tvoje počutje in slabo voljo.... 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.