Skoči na vsebino

Mazda 6, 2014 2.2 -175km- VISOKA PORABA GORIVA

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

Fina zgodba, srečanje 👍

 

Glede povprečnega intervala regeneracij pa bi ugibal, da nekaj ne štima. Ali so bili prevrteni kilometri, ne pa prenastavljen števec regeneracij, ali pa se je avto veliko življenjske dobe vozil zabasan s sajami (recimo zaradi slabih injektorjev ali njihovih podložk, kar bi pojasnilo tudi visoko porabo). Možno je tudi oboje. Kolikor vem, imajo ti avti interval med regeneracijami cca 400 km, zato je povprečje 136 km zelo nizko, to je tako Alex, kot bi bil pri tvoji M6 l.2017 povprečen interval 68 km.?zmeden?

Pa kje si našel interval 400 km? 🤔 Vsi skayactiv dizli od začetka  Imajo popolnoma enak interval in to je povprečno vsakih 160-180 km za mestno in hitro vožnjo in do 250 za umirjeno ali avtocestno vožnjo. (tudi po omejitvah). V bistvu je odvisno, koliko ga tiščiš. In očitno ta njegova ni bila šparana, saj je znižana. 😉

Avto lepo potegne, v bistvu ava bila najhitrejša na cesti. 🤗

pred 8 urami je Bini napisal:

........s temi 17" kr neki. 🤪

 

........verjetno zadnjič in nikoli več 🙈🤔😂

👍

pred 2 urama je binel napisal:

Vse je res kar je povedal!😁 super smo se mela, malo bolj sem miren zdaj glede avta kot prej, mislim da je res kriva malo bolj aktivna voznja, problem pa je tudi mestna voznja z krozisci saj vsako malo hitrejse speljevanje kar dvigne obrate in tam pokuri to razliko.🥺✌ je pa res da bom dal nekaj crnih dodatkov na avto, nardijo avto bolj odpiljen👌👌 ko bo pomlad in nebo vec soli na AC in bodo gor 19" pa pripeljem spolirat mašino😁😁

Je lepša črna barva namesto kroma, a ne? 🤗

Ni problema, enkrat spomladi ga lahko spoliramo, da bo lepši kot je prišel iz tovarne. 🤗

 

 

Napisano
pred 8 minutami je dvorjan napisal:

Ne vem, no, meni se zdi 8,5-9l/100 km čez cel tank res prehuda poraba, sploh če je AC vmes (pa saj se tam tudi ne moreš ves cajt voziti 180-200 km/h).

 

Jaz imam tako porabo samo v načinu "nema bog brata", ampak ni dejanskih pogojev (posebej zdaj pozimi), da bi se vozil v načinu "track attack" cel čas.

 

Pa sem pozimi in poleti na 19'' platiščih in gumah - na manjših je tudi poraba takoj manjša ...

 

In ja, 136 km povprečje med regeneracijami je prenizko - vsaj okoli 200 km bi morala biti številka.

 

Meni jih dela med cca. 160 in 230 km (glede na to, da imava podobne kilometre in avtomatika), pa ga tudi ne šparam (edino ko je hladen, ga bolj nežno peljem).

V bistvu sva oba ugotovila, da je ob vožnji nad dovoljeno na avtocesti poraba, skupaj z krožišči, okoli 8 litrov/100. Če bi vozili ta avto po omejitvah 130/ uro bi imel porabo nekje 6,5-6,7 /100. "Kakor sem že napisal, ta avto se ne vozi počasi. Verjemite, da bi imeli tudi vi tako porabo z podobno vožnjo. 😉 Le skupinski izziv poraba da lahko  realno porabo oziroma primerjavo. 

Vse ostalo je brez veze, ker ni niti približno enako. 

 

 

Napisano

Kaj je pa bilo tam na 148000km? nek izreden servis? Jaz bi definitivno menjal olje in vse filtre, sčistil sito v koritu, podložke injektorjev, preveril verigi, speskal kolektor, menjal olje in filter v menjalniku, menjal hladilno tekočino, menjal zavorno tekočino, dal na tester in po potrebi napravil prisilno regeneracijo. Potem naprej bi pa servise delal na 10000km max.

Napisano
pred 1 minuto je scania napisal:

Kaj je pa bilo tam na 148000km? nek izreden servis? Jaz bi definitivno menjal olje in vse filtre, sčistil sito v koritu, podložke injektorjev, preveril verigi, speskal kolektor, menjal olje in filter v menjalniku, menjal hladilno tekočino, menjal zavorno tekočino, dal na tester in po potrebi napravil prisilno regeneracijo. Potem naprej bi pa servise delal na 10000km max.

Pregledal sem olje.,ki naj bi bilo pred kratkim zamenjano.Je na max in nič preko. Pomeni, da ni nafte v olju. Izgleda res kot novo. 

Ja, omenil sem mu tudi sam za olje v menjalniku in podložke ter korito. 

 

 

Napisano (urejeno)

Meni tam ni vsec na 148000km (15000km od servisa) menjano samo olje (ni bila uporabljena asistenca MES vendar se je nekaj zgodilo) možno da se je lučka prižgala za nizek tlak olja (zadelano sito). Potem naslednji servis pa 24000km od servisa. To me malo bega.

Popravljeno od scania
Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Pa kje si našel interval 400 km? 🤔 Vsi skayactiv dizli od začetka  Imajo popolnoma enak interval in to je povprečno vsakih 160-180 km za mestno in hitro vožnjo in do 250 za umirjeno ali avtocestno vožnjo. (tudi po omejitvah). V bistvu je odvisno, koliko ga tiščiš. In očitno ta njegova ni bila šparana, saj je znižana. 😉

Avto lepo potegne, v bistvu ava bila najhitrejša na cesti. 🤗

👍

Je lepša črna barva namesto kroma, a ne? 🤗

Ni problema, enkrat spomladi ga lahko spoliramo, da bo lepši kot je prišel iz tovarne. 🤗

Bom še spremljal porabo z umirjeno voznjo, ma kot sem ze reku, za umirjeno dolgocasno voznjo bi kupil Toyoto Verso in bi se vozu po jajcih, se pa bojim da ce bi vozu ta avto tko k bi ga res hotu bi blo nad 9.🤨🤨bomo nardili se preiskave, @Alex lahko bi se zmenli en dan da pridem do tvojega serviserja da malo bolj profi pogleda?!😀 da bomo pustili bavarce za sabo brez pogleda na stevc goriva🤣🤣

Napisano
pred 37 minutami je binel napisal:

Bom še spremljal porabo z umirjeno voznjo, ma kot sem ze reku, za umirjeno dolgocasno voznjo bi kupil Toyoto Verso in bi se vozu po jajcih, se pa bojim da ce bi vozu ta avto tko k bi ga res hotu bi blo nad 9.🤨🤨bomo nardili se preiskave, @Alex lahko bi se zmenli en dan da pridem do tvojega serviserja da malo bolj profi pogleda?!😀 da bomo pustili bavarce za sabo brez pogleda na stevc goriva🤣🤣

Ni problema. Ga pokličem, kdaj bo imel prosto, ker je kar zaseden. 

 

 

Napisano

Prav zanimivo branje in sem prav vesel in zadovoljen,da je s to 6tko vse vredu in da je 

@binel navdušen nad avtom :bravo:

Naslednjo sezono pa na zimske 19" 😊

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Pa pravijo da je na forumu sama kregancija . Pohvalno za Alexa,da je pomagal in me veseli ,da je s porabo Mazde vse ok.

:prstgor:

Napisano
pred 26 minutami je Alex napisal:

Ni problema. Ga pokličem, kdaj bo imel prosto, ker je kar zaseden. 

👌

pred 23 minutami je Bini napisal:

Prav zanimivo branje in sem prav vesel in zadovoljen,da je s to 6tko vse vredu in da je 

@binel navdušen nad avtom :bravo:

Naslednjo sezono pa na zimske 19" 😊

:prstgor:

Z avtom zgleda vse v redu, itak je raketa, z voznjo in obcutkom na cesti se z lahkoto primerja z avti visjega cenovnega razreda..😁 ja kar se tice zimskih, sem ze bil na tem da bi uzel gume za 19", ma sem zadnji moment dobil odlicno ponudbo platisca+gume, zato sem vzel to, avto pa izgleda ku na berglah🤣

Napisano
pred 10 urami je binel napisal:

👌

Z avtom zgleda vse v redu, itak je raketa, z voznjo in obcutkom na cesti se z lahkoto primerja z avti visjega cenovnega razreda..😁 ja kar se tice zimskih, sem ze bil na tem da bi uzel gume za 19", ma sem zadnji moment dobil odlicno ponudbo platisca+gume, zato sem vzel to, avto pa izgleda ku na berglah🤣

🙈👍

Napisano
pred 9 urami je Janez007 napisal:

Itak vsi želimo, da je z avtom vse OK in zelo verjetno je vsaj povprečen za te km. 🙂

 

Ampak tukaj nisem videl še nobenega trdnega dokaza, da je res čisto OK. Ravno tako tudi nobenega dokaza, da je kaj resnega na avtu narobe. 😁 Dober znak je, da so kilometri pravi, da so bili redni servisi vsaj približno delani in to celo pri Interclassu, da se z avtom odlično pelje, da dobro vleče. Slab znak pa, da je poraba visoka in da so regeneracije zelo verjetno pogoste. 

 

Če bi sam kupil tak avto, bi se pri Interclassu pozanimal, kaj bistvenega (recimo veriga oljne črpalke) je bilo zamenjanega in pri katerih km. Da se ne dela kakšnih naslednjih menjav na pamet.

 

Če bi si želel zamoriti življenje, potem bi spremljal še nivo olja na šibki, na vsakih 2.000 km ter hkrati vzei še kapljico za analizo in jo objavil tukaj. Ta bo pokazala, ali se sčasoma v olju pojavlja tudi znaten delež nafte oz. vode. Za boljše spoznavanje svojega avta bi beležil intervale med regeneracijami, kar se da tudi brez OBD2 adapterja, a z adapterjem še bistveno lažje in varneje. Vse te ugotovitve pa ti itak ne bi dale kakšne konkretne koristne informacije. Vse skupaj bolj za preganjanje dolgočasja.

 

Druga boljša varianta je, da samo uživaš v vožnji in se ne oziraš niti na porabo. Če bo kaj narobe, bo že zasvetila kakšna lučka oziroma boš drugače opozorjen. 😉 Probleme pa naj rešujejo mehaniki.

Ja sem na precepu al se sekirat za teh nekaj vec evrov na leto, ampak mislim da bom dal avto pokazat mehanikom ki so strokovnjaki da podajo mnenje.

Sem pa definitvno mnenja da dober avto vzges, ga vozis normalno ga paziš in na 15k km nardis servis in mora delat, vse ostale sikirancije glede avta ali bo delal ali ne so mi malo mimo. Vseeno sem uzel mazdo ki veljajo za dobre avte, nisem vzel nekih jajc(upam), kilometri pa do 300k nebi smel biti problem za avto tega ranga?!

Samo gas, peri deri!!!🤣🤣👌

Napisano
pred 4 minutami je binel napisal:

Ja sem na precepu al se sekirat za teh nekaj vec evrov na leto, ampak mislim da bom dal avto pokazat mehanikom ki so strokovnjaki da podajo mnenje.

Sem pa definitvno mnenja da dober avto vzges, ga vozis normalno ga paziš in na 15k km nardis servis in mora delat, vse ostale sikirancije glede avta ali bo delal ali ne so mi malo mimo. Vseeno sem uzel mazdo ki veljajo za dobre avte, nisem vzel nekih jajc(upam), kilometri pa do 300k nebi smel biti problem za avto tega ranga?!

Samo gas, peri deri!!!🤣🤣👌

Tako se govori. 👍Optimistično. To mora zdržati 300Kkm+. Sem ti pa poslal na zs številko mojega mehanika, da se dogovorita za en preventivni pregled. 😊

 

 

Napisano
pred 11 minutami je binel napisal:

Ja sem na precepu al se sekirat za teh nekaj vec evrov na leto, ampak mislim da bom dal avto pokazat mehanikom ki so strokovnjaki da podajo mnenje.

Sem pa definitvno mnenja da dober avto vzges, ga vozis normalno ga paziš in na 15k km nardis servis in mora delat, vse ostale sikirancije glede avta ali bo delal ali ne so mi malo mimo. Vseeno sem uzel mazdo ki veljajo za dobre avte, nisem vzel nekih jajc(upam), kilometri pa do 300k nebi smel biti problem za avto tega ranga?!

Samo gas, peri deri!!!🤣🤣👌

Sekirat se na zalogo pa res ne gre.😊 Še nekaj takih dobrovoljnežev pa bo dosti lepše vzdušje na Mazda forumu.....:bravo:

 

Napisano
pred 38 minutami je binel napisal:

Bomo dali preverit, je pa fajn ce bo dosti pri mehanikih nebom dosti goriva pokuru, bo majhna poraba🤣🤣🤣👌

Ne kliči hudiča....😃😂🤣

Napisano
pred 50 minutami je Bini napisal:

Sekirat se na zalogo pa res ne gre.😊 Še nekaj takih dobrovoljnežev pa bo dosti lepše vzdušje na Mazda forumu.....:bravo:

 

Res je. Se vrača forum počasi v stare tirnice. Samo, da ni objav v korona temi pa je mir. 

Se vidi, da je ta tema razdiralna. Škoda, da je nismo ukinili. 

 

 

Napisano
pred 26 minutami je Alex napisal:

Res je. Se vrača forum počasi v stare tirnice. Samo, da ni objav v korona temi pa je mir. 

Se vidi, da je ta tema razdiralna. Škoda, da je nismo ukinili. 

Toooo....👍👍👍😉😁😁😄

Napisano
pred 17 minutami je Gelipter napisal:

Toooo....👍👍👍😉😁😁😄

Previdevam da so vozniki Mazd tolko pametni da se ne ukvarjajo z temo o koroni?? Ali?🤣🤣

Napisano
pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Ja, še dobro da ne poznaš kakšnega takega s tega foruma. 😏

 

A ja?

 

image.png.93f3719358914fca6c260c28a73cb11f.png

To je zato, da sem imel največ objav.🤗  V bistvu je pa vse skupaj kar nekaj. Me ne zanima več. Bi rekli pri nas na obali :" ki si e visto, si e visto". 

 

 

Napisano
pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Ja, še dobro da ne poznaš kakšnega takega s tega foruma. 😏

 

A ja?

 

image.png.93f3719358914fca6c260c28a73cb11f.png

Ta števec nekaj narobe kaže,da sem šele na 3 mestu.....😜 😃😂🤣

Joj kak mir je ko ni nobenih objav v 'kovid-cepilni temi,se vidi,da so eni na dopustih in uživajo v bivši Jugi....👌

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
    • S kolegi smo jo gledal po spustu z Rombona in nismo bil dovolj korajžni, pa tudi nismo neke ultralahke kategorije in bi bili lahko hitro glavni akterji v črni kroniki, heh
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.