Skoči na vsebino

Neprivezan - sledi pla?ilni nalog!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Evo super, v?eraj zve?er okol 19.30 v Lj, se pelje mimo mene v obratni smeri polcajski veliki voz, pa? nisem mu kej dost pozornosti posve?al in se peljem dalje ?e par sto metrov, medtem so o?itno obrnli in ?li za mano, pol pa ?im nekje parkiram vklopjo lu?i in hop Cefizelj, pa te mamo .... <_<

 

Res je da nisem bil privezan, je pa bilo vo?nje vsega skupaj med 500 m in 1 km od enga lokala do tam ko sem dostavil kolegico, tko da se mi je neumno zdelo ... zdej pa ne vem al je loh polcaj ?e ko se je nasprot pelju opazu da nimam pasu, ker bla je precej megla pa ?ipe mal zarosene imel sem ?rno bundo in pas je tut ?rne barve, tko da ne vem kdo se zdej tle heca al je pa jasnovidec, pol pa ko je pri?el do avta, sem se pa naredu kot da sem si pas glih odpel, skratka jeeba ?iva. :angry:

 

Kazen pa je itak kar po?tena oz. polcaj kot "dobra du?a", mi pribije eno v stilu, jah sej ?e takoj pla?a? je samo 10000, sem si mislu, kaj ?e bi nekdo teb pla?o zmanj?u za samo 10000 SIT in to takoj, me zanima kolk bi od veselja skaku do najvi?jih dreves??? :huh:

 

Zdej pa mi prosim na?tejte ?im ve? (realnih in izvedljivih) predlogov, da se izmaknem kazni, ker enkrat sem to ?e posku?al; pripeljal sem ?ez Drenov gri? ?ez 70 namest 50 kmh, pa kazen 15000 (stari dobri zakon ?e - enih 5 let nazaj), oz. polovi?ka ali pa klic v sili 7500 :P , pol pa jaz pameten; ma ne pla?am nikol, iz principa, pa se prito?im, enkrat in ?e drugi? potem, tko da na koncu sem moral pla?at ?e popre?nino in celotno kazen kar se mi zdi da je bilo pol 25000, tko da sem res naredil posel, ?e ve?jega pa bi uspel nardit, ?e ne bi (dobro) spravil pla?ane polo?nice, ker ?ez dobro leto so mi iz dav?ne poslali, da nisem pla?al in da mi bodo trgali s teko?ega ra?una ta znesek, sem jim ?el pol te?it, pa jih poslal v rodilne organe in so se pol opravi?eval na dolgo in ?iroko, ?eprav so pa tut smrdljivi gnoji, da bi radi ?e enkrat ?loveka ocurili, ?e se le da ... :whatever:

 

Mogo?e bi mi celo kolega policaj dal kak?en konstruktiven predlog, kje so kake luknje v zakonu, ali pa kak?en drug obvlada?! :rispekt:

 

P.S. ?e se vam zdi, da bi bila tema primernej?a za klubski koti?ek, pol povejte, no upam, da bomo zadevo nekak re?li, ker pa raj? dam ta denar za ma?o za starga fotra, kokr pa krofo?erom :angry: , al pa celo ?e ga v kanal vr?em, sem bol? naredu! :danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 62
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ja vstrajaj na tem,da si bil privezan,pa da so bli slabi vidni pogoji in da policaj ni mogo 100% opazit ali si ali nisi bil privezan! :D Na tem gradi prito?bo,al pa ?e ma? kakega policaja za kolega pa skup napi?eta prito?bo! :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti ReDevil, ampak moj pogled na zadevo je malo druga?en (mogo?e celo zelo druga?en). ?e nisi bil privezan in ?e so te dobili - PLA?AJ. Res se je te?ko na tako lahek na?in posloviti od 10k SIT, ampak moralna dr?a tudi nekaj velja.

 

Tudi sam vsakih pet let pla?am kak?en prekr?ek, ampak to razumem kot statisti?no nujo glede na prevo?ene kilometre. Policaji pa? opravljajo svoje delo, jaz pa svojega. ?alostno je seveda, da najraje kasirajo za take bedne stvari. Prave norce pa ve?krat pu??ajo pri miru. To pa je ?e druga zgodba.

 

Mislim, da je po?tenost in mirno spanje ve? vredno, kot pa dvomljivo dopisovanje s policijo. Pa ?e to: velikokrat imamo razli?ne metre glede na to na kateri strani primera smo!

 

Pa brez zamere!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tu se tudi jaz strinajam s Casperjem. Sam se namre? vedno prive?em. Oziroma se ne kve?jemu ?e grem res max. 200 metrov naprej in sem 100% da ne bo policajev niti nesre?e.

Ljudje privezujemo se zaradi lastne varnosti ne zaradi policajev!

Pla?aj in po mo?ko po?ri tale dogodek. Bolje vrabec v roki kot golob na strehi. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah tega sem ?e precej dobil.... za pas ?e nisem prito?be dajal ker sem bil dejansko sam kriv, in pa?,,,jebat ga... Pravila so baje zaradi tega na svetu da se jih ljudje ve? al manj dr?imo... Tako da kazni za pas se m vedno pla?al... pa tudi ?e sem posku?al policaju obrazlo?it da sem se dejansko premaknu za 50 m do ?rpalke.... pa ni zaleglo...

 

Kakorkoli... se mi je pa enkrat zgodilo v postojni (madmax ti bo? vedel, pa upam da nisi to bil ti...

 

Torej pripeljal sem iz stranske (iz Tr?a?ke) na glavno proti Liv-u... no in prletijo policaji za mano, me ustavijo marico s plavo lu?jo.... ok sem si reku... kontrola!!! :angry: Zapeljem pred Spar in policaj pride ven.... po moji oceni je pravkar imel 18 let..... <_<

 

Ok najprej mu dam dokumente pol me pa kar direkt vpra?al, oziroma me "povabil" na strokovni pregled, odvzem krvi in urina.... in ok... sem mu rekel da na?eloma ni problema pod pogojem da izpit dobim takoj nazaj! (Tisti ki ne veste.... izpit ti odvzamejo 24ur tudi ?e je test negativen)... No in fanti? meni ?e to pomeni da se ne strinjam.... In mu ponovim ?e enkrat.... da grem... pod pogojem da dabim izpit takoj nazaj ker sem na slu?beni poti.... In se je "vaja" ?e enkrat ponovila.... torej se ne strinjate????

 

Ok...po?asi mi je za?elo ?e kuhat... se zberem-.... in mu ?e ENKRAT povem... da ja....grem na pregleeed poood pogooojeeeem daaaa dobiiiim iiizzzpiiit takooooj nazaaaaaj!!!! No pol gre on ?e enkrat nekaj v marico ?ekirat... pa pride nazaj s pla?ilnim nalogom za telefoniranje v avtu.... jest samo ?zmeden?

 

Pa mu re?em da od kje zdej to njemu.... sem ga upra?al kje je bil s tem nalogom do zdej.. :blink: ???

 

In mi re?e... Veste pred nami se pa ne boste po GSM-ju pogovarjali....

 

Pa mu povem da imam vnetje srednjega u?esa in da me pa? precej srbi.... in ?e srbi treba popraskat....:aaaaa:

 

No in se spet zberem in sem mu reku da tega definitivno ne bom pla?al ker se nisem pogovarjal, in da naj ta list kar s sabo v marico odnese ker ga bom druga?e vrgel pred njim na tla... <_< in pol me bo spet obto?il onesna?evanja narave.... :angry:

 

Ok on ?e kar vztrajno zahteval naj podpi?em list...in ker je po svoji STROKOVNI presoji ugotovil da tega ne bom stroril, mi je kazen kar "vrgel" skozi okno na noge...

 

No in se mu lepo nasmejim, re?em hvala..... Pol se ?e on usede, jest upalim avto... vr?em kazen skozi okno , poro?ilo pustim...:P in speljem..... za?uda niso ?li za mano....:aaaaa:

 

Ok seveda sem potem napisal prito?bo zaradi neutemeljenega suma... in prilo?il zdravni?ko spri?evalo ki je potrdilo moje unetje... no in kazen ?la mimo....

 

 

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo so se te lotli... :D Samo drugi? pa se ne pogovarjaj po telefonu,ko vozi?..... :P:P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja samo za polcaje je o?itno najla?e dosegat normo s tem da po cesti pobirajo "drobtine", tam kje je pa treba dat jajca na rizik, pa raj? rep med noge, ne re?em so tudi izjeme, govorim pa iz lastnih izku?enj. :angry:

 

Bili smo v lokalu skoraj sredi Ljubljane, pa uletijo 3 pretepa?i na mene, ki imajo zunaj ?e 4 kolege, pa ?e redar me vr?e iz lokala (ker smo ugotovili da se jih je malo bal), pa pride policija in se niso upali iz svojega prelepega vozila - kible po doma?e, da bi prepre?ili "streljanje enajstmetrovk", kar se je takrat z mano dogajalo, no in kon?al sem lepo polomljen, polcaji pa so se izkazal kot prave pichke, brez da bi pri tem uporabljal ta izraz za nasprotni spol, ker se mi zdi precej ?aljiv! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@ReDevil moj nasvet : pla?aj! Je najceneje; konec koncev si prekr?ek naredu, pa vsi izgovori so na trhlih nogah, le komu bo sodi??e verjelo!?

Ja popolnoma se strinjam s Casperjem vsako tolko pa mora? neki pla?at, da te majo v evidenci med ?ivimi! :P

Jaz sem zadnji? v BTC-ju; grozna vrsta za izhod pri semaforju, pa se spomnem bencinske, tam kjer je znak "prepovedana smer", pogledam gre en avto, pa drugi, ja pol pa ?e jaz... aha za minuto je nevemodkje plava lu? za mano pa sirena ..pol mi policaj (kakih 25 let ) zrecitira prekr?ek, jaz pa brez besed, saj nima smisla karkoli razlagat, mi vzame dokumente, pa ?akam kakih pet minut pa se vrne ?edna policajka rosnih let s pla?ilnim nalogom, ma nisem zdr?al pa jo vpra?am, ?e je tajnica, a kolega ne zna p....?Ne nisim kon?al, me je bolj?a polovica sunila v rebra, ja ?e pravi ?as, druga? bi blo bisteno dra?je! :D

Ho?em povedat, da jim najbolj zamerim ker v bistvu so tam, kjer najla?je kasirajo, ja samo dva metra je tiste prepovedane smeri, nobenega oviral, izsiljeval, vsa ?isto ko suza, razen znaka ...! Me je melo, da bi ?el pogledat, kje se skrivata cel ?iht; sta namre? zavila nazaj v BTC..

Potem pa slaba volja verjetno vsem poznana, pa me ?ena spomni, da sem najmanj desetkrat ?e prevozu tisti znak, "pa vsake tolko pa lahko neki pla?a?, ?e ?e iziva?".. pa ?e res je!

Za to ?e enkrat PLA?AJ !

 

:blink:

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e pasu, se jaz prive?em tud, ?e grem samo 100 metrov dale? - ne prenesem namre? tistega piskanja. :P Nasplo?no sem se vedno privezoval pa ne zaradi policajev (ali pa piskanja, ki ga v prej?njih avtih itak ni blo), ampak predvsem zaradi lastne varnosti, ker se nekak ?udno po?utim, ?e nisem privezan, ko vozim.

 

Dosedaj sem dobil le eno kazen (5000 sit) za parkiranje, ko nisem imel park. listka. Ker je bila to povsem moja krivda, sem raj?i kar takoj pla?al (2500 sit). Nevem, ?e se ima smisel prito?evat, kadar so stvari o?itne in nedvoumne. :ne vem:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ReDevil,

lej, pomoje ti kar lepo pla?aj...Zakaj? Evo ti razlo?im - stvar je enostavna in se ji re?e oportunitetni stro?ki - torej koliko tebe stane (?asa, ?ivcev, slabe volje, itd) da se prito?i?, pa ponovno prito?i?, pa da gre? npr. k sodniku za prekr?ke. In potem ko se prito?i?, ?e ni nujno, da te bodo oprostili pla?ila - lahko da bo? pla?al celo ve?....

?e pa pla?a?, ma? pa mir...itak pa vsi vemo, da so tile :policaj: ene K...E, ki se nastavljajo samo tam, kjer lahko najbolj na "clean" najve? pokasirajo. Me prav zanima, ?e bi tadva z marico obrnila pa ?la za nekom, ki bi mimo njiju drvel 200/h pa prehiteval itd. Ne, gospodje bi si zatisnili o?i, pa pozabili, kaj so videli...

Veter v laseh...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak predvsem zaradi lastne varnosti, ker se nekak ?udno po?utim, ?e nisem privezan, ko vozim.

 

:bravo: To se tut meni dogaja. Enostavno se bolj po?utim dela avta ?e sem privezan. Bolj pribit v zic. :P

Sam sem zaenkrat fasal eno samo kazen. Ker sem se ?ez glavno avtobusno v LJ peljal. Pa sploh nisem vedel, da se ne sme, ker se vedno ljudje tam vozijo. To sem tut policaju rekel. Druga?e pa sem bil ?isto tiho, ker bi lahko na 106ki na?el kak?no kazen za prevelike gume (samo ?akal sem kdaj bo rekel to. Kako mi je srce ropotalo). Lepo sem ga poslu?al, si vzel na znanje to, da se tam ne vozi ter pla?al kazen. Pa je mir. In hvalabogu je bila to edina izku?nja s policaji! Korektno zaenkrat. :rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:bravo: To se tut meni dogaja. Enostavno se bolj po?utim dela avta ?e sem privezan. Bolj pribit v zic. :P

Sam sem zaenkrat fasal eno samo kazen. Ker sem se ?ez glavno avtobusno v LJ peljal. Pa sploh nisem vedel, da se ne sme, ker se vedno ljudje tam vozijo. To sem tut policaju rekel. Druga?e pa sem bil ?isto tiho, ker bi lahko na 106ki na?el kak?no kazen za prevelike gume (samo ?akal sem kdaj bo rekel to. Kako mi je srce ropotalo). Lepo sem ga poslu?al, si vzel na znanje to, da se tam ne vozi ter pla?al kazen. Pa je mir. In hvalabogu je bila to edina izku?nja s policaji! Korektno zaenkrat. :rispekt:

 

Symon,

za avtobusno postajo je pa lozinka: Sem mamo peljal na postajo, je ?la na vlak...in ?e bodo dobrodu?ni te bodo spustili...druga?e pa, na napakah se u?imo, tudi jaz sem ?e tam pla?ala...

Veter v laseh...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tedi ti je vse lepo povedala in ker gre za minimalno (glede na ostale) kazen je najbolj?, da se malo kle zdu?a? na forumu, ostali bomo simpatizirali s tabo, ker je kazen res neumna. Na koncu pa le pla?aj, da ne bo ?e ve?jih stro?kov, dodatnega ?ivciranja in zgubljanja ?asa s pisanjem prito?b pri katerih je 50:50 ?anse, da bo uspe?na.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej tut sam, bolj ko razmi?ljam, bolj se mi zdi pametno res kar kmalu pla?at, ker drga? bo veeeliko dra?je, glede na to da imam ?e izku?nje s prito?bami! <_<

 

:policaj: se mi zdi zlo dobr slu?jo (in na izi), na raznih avtocestah, tik pred cestninskimi postajami, npr. Torovo proti gorenjski, ko grejo omejitve 100, 80 in 60, pa jasno tam noben ne pelje 60, tko da sem jih ?e dostikrat videl kako si manejo roko! Raj? bi pljunli v roke in prijeli za kramp! :bravo::hohoho:?

 

Aja pa za male ribce ne rabi? tok opreme in pa manj?o mre?o in manj mo?i, kot za velike! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v ?ivljenju nisem pla?al kazni, pribl. 50 na leto, uradno sem brezposeln, nimam uradno niti tolarja, zapret me no?ejo.jebiga eni imamo sre?o.

 

 

Dando kake prekr?ke pa ima? ti???

 

 

Sicer pa lastnino predvidevam da ima?... avto namre?... in dav?na ti lahko tudi tega uzame.....

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dando kake prekr?ke pa ima? ti???

Sicer pa lastnino predvidevam da ima?... avto namre?... in dav?na ti lahko tudi tega uzame.....

 

noben izmed ?tirih avtov ni name pisan , mami, pa punca pa kolegica.sem si pa? izbraql tak na?in ?+ivljenja, nobenih davkov ni? ne pla?am. za svojo penzijo sem pa lepo bogato poskrbel pribl. 80 -100 tiso? na mesec na stran.je pa res , da mora? ob sebi imeti ljudi, ki jim ZAUPA? 100 posto in pa v primeru, da se komu kaj stori ustrezno imovino tudi za??iteno, da jo dobi? ti.na?inov je milijon.sto ljudo sto ?udi...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dando kaj naj rećem.....zvito... sicer sem prepri?an da sam nebi mogu tako ?ivet...te pa usekakor podpiram pri odlo?itvi...

 

Torej vsak ima to pravico da si sam zbere svoj lifestyle.... :bravo:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.