Skoči na vsebino

?e cca. en mesec


suicidal

Priporočeno sporočilo

tole bo zgledalo kot kak?en blog. ?e tema ne ustreza forumu, se jo lahko bri?e.

 

Ok, torej ?e pribli?no en mesec do nove Mazde. Danes je ?la ?koda na zadnji (moj) servis, ker potem pa gre v dar moji mami.

 

V zvezi s tem pa me zanima ene par stvari:

- kako bo potekala birokracija za moj primer - moji mami bi rad podaril mojega ?kodilaka

- kak?ne pogodbe potrebujem,

- kje in ?e sploh odjavim avto,

- a rabi mama delat tehni?nega al ga lahko jaz ?e zdaj pa velja tudi ?e kasneje,

- kako je s tablicami (a jih lahko obdr?im ali ostanejo pri avtu)

- ... (se bom ?e kaj spomnil)

 

za vse odgovore se ?e vnaprej zahvaljujem :rispekt:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 169
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Raje si naredi temo v predstavitev ?lanov in tam opi?e? vse v zvezi z tvojo mazdico

 

 

Za ?kodo pa kakor jaz vem naredi? darilno pogodbo oz. nekaj podobnega, tablice pa ostanejo na avtu sabo mislim da jih ne more? vzet, tehni?ni velja eno leto neglede ?e so se trije lastniki zamenjal, ve? pa ne vem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Raje si naredi temo v predstavitev ?lanov in tam opi?e? vse v zvezi z tvojo mazdico

 

ja ja to bom ?e naredil, brez skrbi.

 

tole sem odprl bolj za tehni?ne stvari, ki me zanimajo pri zamenjavi avta (da ne bom letal kot kura brez glave :P )

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm....ne vem kolko bi kej pri?paral z darilno pogodbo, verjetno bolj malo.

Normalno jo prepi? nanjo oz. ji kao prodaj. Pa? pla?a? komisionarju tistih 5k za prepis in to je to.

 

- tablice naj ostanejo na avtu, tako ti ga ni potrebno odjavljati in tehni?ni ostane do registracije (?e ga bo? odjavil bo? pla?al odjavo+novo prometno+nove tablice+tehni?ni = ni ra?unice :D )

- kar ti je ostalo zavarovanja pojdi z zavarovalno polico in overjeno pogodbo na zavarovalnico in dobil bo? vrnjen denar

- tvoja mami bo morala zavarovanje pla?ati, ampak proporcionalno do poteka te registracije npr. ?e je avto registriran ?e 6 mesecev potem bo zavarovanje pla?ala za 6 mesecev (ne da se ga ve? prena?ati)

- tvoja mami ga samo z prometno (n? odjavljeno) in overjeno kupoprodajno lepo prepi?e nase in pla?a zavarovanje.

 

To je to :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa a te je kaj strah domoto?ja - ?kodoto?ja, upam d ne bo prehudo? <_<

 

He he,ko bo 1x Mazdo probal bo pozabo na ?kodo! :P:bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

darilno pogodbo za avtomobile pomoje dobi? v papirnici al pa kej....

izpolni?, da? overit podpis, na davkariji dobi? ?templ d ni treba davka pla?at, ... skratka dobi? 4 ?temple, dva d ni treba davka pla?at, eden za overjen podpism eden k ga ne znam prebrat, ampak zgleda tut od dursa,... pa ra?un za 255,00 sit, ki jih za?uda lahko pla?a? v gotovini....

ostalo je pa ve? al manj Grega napisu.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za odgovore.

 

kok ene birokracije samo "za zamenjavo lastni?tva avtomobila" (na, zdaj ?e jaz govorim kot dr?avni uradnik :)), pa letanja. mah, za Mazdo se spla?a.

 

za danes sem si popedenal nadomestrni avto, dali so mi Fabio 1,2 bencinar. po za?etni vo?nji v slu?bo (cca 20km) se mi ni ravno prikupila: premajhna vidljivost iz avta, (tipi?ni za VAG) majhni ?pegli na desni strani (???), pretih avto (sem vozil 80km/h v 3. prestavi pa sem skoraj mislil da je ugasnjen avto), brisalci ?udni, zadnji pa slabo bri?e. aja, pa kratka je, skoraj za mojim sede?em jo je ?e konec.

 

za ornk servis bom pa v ponedeljek napisal kak?en je bil ra?un. baje da ne bo pod 100k, se bojim, da proti 200k. no ve? v ponedeljek.

 

pa ?e to: @Marko_mx-3, teme nisem hotel odpirati v Predstavitev ?lanov, ker dejansko ?e nimam Mazde. tukaj bom bolj bolj spra?eval razne stvari. jaz gledam na to temo kot pre-n00b Mazda owner tutorial :bravo:

 

po moje se bom kar hitro navadil na 6-ko, na dobre stvari se hitro navadi?.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pa ?e to: @Marko_mx-3, teme nisem hotel odpirati v Predstavitev ?lanov, ker dejansko ?e nimam Mazde. tukaj bom bolj bolj spra?eval razne stvari. jaz gledam na to temo kot pre-n00b Mazda owner tutorial :bravo:

 

 

Ja saj si ?e zgoraj enkrat povedal no. No ko bo? pa sestko dobu pa lahko ?e dnevnik tam zraven pi?e? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja saj si ?e zgoraj enkrat povedal no. No ko bo? pa sestko dobu pa lahko ?e dnevnik tam zraven pi?e? :D

 

mah, zgodaj je ?e, ni bilo ?e druge kave, he he. a ?e enkrat povem? ?ala.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

suicidal: pa sej ni tolk papirjev :) prej jih je blo potrebno ve? oz. zdej gre hitreje, vsaj men se tko zdi.

storm: sej davka ni potrebno pla?at?? Jest ga nikol nisem, tko al tko je bil davek pla?an ko je bil avto kupljen nov, tako da 2x ga pa ni potrebno pla?at, mogo?e ?e dela? te prepise preko ob?ine.

Jest sem ?e 2x tko naredil kot sem napisal in ni bilo nobenega problema. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bolj tih, kot moja felicia ?e, ne pa da na semaforju mislim, da ga moram spet pri?gat. mogo?e sem malo na?pi?en zdaj na ?kodo, al pa je vse skupaj samo nenavajenost..

 

@ Grega_ mogo?e izhajam iz moje ?elje, da ko gre prepis lastni?tva, vse lahko naredim na enem mestu s samo enim stavkom: "ta avto bi rad podaril mami." s sabo imam pa dokumente od avta, svoje ter mama svoje. to bi bila idealka. aja pa denarnico.

 

v ?em je pa razlika med darilno pogodbo al pa prodajno pogodbo? in ?e se ne spla?a darovat avta, za koliko naj bi ga potem prodal?

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem v ?em je fora, tko je tud men druga?e prvi avto fotr podaril sam to je blo 7 let nazaj.

Sej gor napi?e? en znesek in ni va?n kolk je, pa? komot da? realno ceno, sej ti prepis ne pla?a? na podlagi zneska pri posredniku, verjetno ?e bi ?el na ob?ino to delat bi pa moral pla?ati znesek glede na vrednost avtomobila. Druga?e pa najdi enega posrednika ?im bli?e upravni enoti pa bo :bravo: , se pa da v urci, dveh vse zrihtat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si navajen na ?kodo Felacijo potem je vse drugo pretiho :lol:

 

Felicijo :bravo: , bila je tudi felacija, ja.

 

pa ?e po?en auspuh sem imel. a so vsi avtomobili tako tihi, al kako :D

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a ni 130km/h najve?ja dovoljena hitrost v sloveniji? ?zmeden?

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

plan je tak, realnost lahko da bo odstopala.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bi lahko kdo dal kake slike gor od te mazde? :)

 

meni je ful ?al, ampak ne morem ?e, ker jo dobim nekje sredina/konec marca (glej podpis). ko jo dobim, jo bom ?e ob prevzemu slikal, brez skrbi. druga?e bo pa taka kot, ?e pogleda? v moj profil (iste barve). :bravo:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdaj vem zakaj mi je bila tista nadomestna Fabia tako tiha: ker je moja Felicia tudi (skoraj) tako tiha, sem se pa zadnje pol leta vozil s po?enim auspuhom, pa mi je pre?lo v navado da je avto glasen :D .

 

drga? me je pa servis pri?el 170.000,00 SIT (redni servis - menjave razne, nekaj kleparskih del 40k, nov prednji ?aromet 31k, srednji in zadnji del auspuha ?k), ma morem re?t da je avto zdaj prav lep.

sem ?e razmi?ljal, da bi odpovedal 6ko, hehe. :P ?ala. never.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Use j to fajn pa krasn, sam men tuki neki ni čist jasn. Mrbit zato k sm kmet an s hribu doma... Al pei zato k je pozna ura...   Ko je Orban začel postavljati ograjo, so šli vsi v luft. Pred volitvam so vsi strašili, da se Janša zgleduje po Orbanu in da bo tudi on postavil ograjo in bomo zarešetkani... Potem je Cerar začel postavljati ograjo, pa je nekako šlo skozi...  Nato je Golob začel umikati ograjo in nihče ni protestiral. Vsi pa imate toliko za povedat čez ilegalce, ki zdaj toliko lažje prehajajo mejo... In zdaj se zdi, kot da so Avstrijci in Italijani krivi za napačne odločitve naše vlade oz. za napačne odločitve Slovencev na volitvah... In zdi se, da so severni in zahodni sosedje krivi, ker nas povezujejo z Balkanom, kamor smo sami prodali paradne konje našega gospodarstva... In zdaj so oni tisti tagrdi, ki bi Schengensko mejo potegnili severno in zahodno od Slovenije in nas tako priključili k Balkanu. Da bi pa naši politiki od Hrvaške zahtevali čuvanje Schengenske meje, pa nikomur niti na misel ne pride. Da bi naši politiki Hrvatom zagrozili, da bodo spet uvedli Schengensko mejo na meji med Slovenijo in Hrvaško, pa nikomur niti na misel ne pride. Da bi pa naši politiki še podaljšali ograjo od meje z Madžarsko do Jadrana in naj imajo Hrvati ilegalce, če ne znajo čuvat Schengenske meje, pa nikomur niti na misel ne pride.   Mah, kaj, itak bo na koncu Janša kriv za vse. Kot vedno...
    • Seveda so dragi, posledično pa ravno zaradi visokih cen novih vozil, ki so napihnjene ravno zaradi forsiranja električnih, ki se z visoko ceno nikakor ne morejo uveljavit pri večjem številu kupcev....  Za enako ceno bi se pa lahko prodalo več električnih vozil le več polnilnic še rabimo in 30% večjo kapaciteto baterije in bi se mogoče izšlo..... 🤔
    • Pushing, lizing, krediti... 
    • Tako kot si napisal, CX5 s polno opremo je cca. 47k, nova M6 v npr. PHEV verziji bi bila sigurno čez 50k, glede na to da se CX60 povzpne do 65k. Adijo cena. Tudi sam si je kot zaprišeni oboževalec ne bi kupil za ta denar, edino o rabljeni bi lahko razmišljal.
    • U ja, še mal pa boš tudi ti na Krku nogice namakal 😂
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.