Skoči na vsebino

M 323f Poraba goriva


Priporočeno sporočilo

Sicer posedujem mazdo sele 2 tedna, a vseeno podelim izkusnje (naredil ze 1000km):

v 323f imam 1.5 16V stroj, in je rezultat takle:

enkrat poraba 8,9litrov pr vecinoma mestni voznji.

drugic poraba 10 litrov :ne vem: Od tega je bilo 250km voznje izven mesta na relaciji LJ-Col-Predmeja (pa se mi je ZELO mudil :D )

Se pravi trenutno sem na 9,5l/100km

Se pa se privajam avtomobilu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 139
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ja, 1.6 16V SOHC motorji so ful varcni, ce je z motorjem vse OK...

 

Jaz sem z mojim sel na pag in imel porabo 5l/100km s 4 osebami v avtu (2 deklici) si lahko predstavljate kako nabit je bil prtljaznik...haha :D

Tankal sem 32l naredil pa priblizno 640km

 

Ko mi je sla sonda v klinac pa sem z isto kolicino goriva...cca. 32l naredil kvecjemu 480km :blink:

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

480km z 32L = 6.7L poraba. ?e vedno gud.

 

ma ni ne, ce si prej navajen na 550 hehe :P

 

pa to je blo v povprecju...sem imel tudi tako porabo, da sem naredil samo 400km...kaksno zapravljanje denarja...

 

Se spomnem, ko sem naredil vozniski izpit, je bilo 10l benza 1k sit...sem tankal polni tank na micri za 3k pa nekaj tolarjev...hehe :D

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se spomnem, ko sem naredil vozniski izpit, je bilo 10l benza 1k sit...sem tankal polni tank na micri za 3k pa nekaj tolarjev...hehe :D

 

To so bli lepi cajti.....smo se ?li skrivalnice z avti.... :prstgor:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moja mazda; (prema mom izra?unu..) sa 195/50/15 tro?i cca. 7,5l mje?ane vo?nje.. ili cca. 8,0 mje?ane

'divlja?ke' vo?nje..

 

- testiral sam na isti iznos benzina; kod normalne mje?ane vo?nje tro?i mi skoro pa isto kao i kod divlja?ke

mje?ane vo?nje (razlika je kaj ga kod 'divlja?ke' sti??em do 5000 o/min; a kod normalne vo?nje jedva do

3000 o/min..); potro?nja mi se digne toliko kaj napravim manje 10-15km..

 

u svakom slu?aju - ja ZADOVOLJAN! :mi pijemoo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo zdej v roku dobrega tedna dni sem bil trikrat na benzi, pa nekako sem upo?teval pravilo - do zadnje ?rtice, pol pa pumba poje! <_<

 

1. 469 km = 40.26 l (kar pomeni slabih 8.6 l)

 

2. 453 km = 40.73 l (kar pomeni mal pod 9 l)

 

3. 432 km = 37.36 l (kar pomeni malo nad 8.6 l)

 

Pa pr prvem tanku sem res vozil "evnu?ko" :P - tko obrati nikol ve? kot 4.000, pri drugem sem ga kar malo ti??al (vsaj parkrat sre?al ddd), no pri tretjem pa je bilo kar nekaj ti??anja, pa vmes ena relacija, ki je verjetno malo popravla statisiko tistega tanka! :bravo:

 

Te ?tevilke so me kar navdu?ile, ?e posebej, ker vem da zna kak?en Golf III 1.6 75 kM piti 10 l, brez problema in to normalne vo?nje, pa tut vo?nja je verjetno malo bolj "vesoljska" v mazdi?u kot golfi?u! :mi pijemoo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo moja nova statistika:

8.3 litrov ponovno! Zahvaliti se moram ?kodinemu potovalnem ra?unalniku kjer sem opazoval svojo vo?njo in trenutno porabo. <_< Ampak, da sem dobil tak?no porabo v svojem je bil re?im vo?nje: Gasa, da dobim ?eljeno hitrost potem pa malo manj kot v prostem teku voziti. Ampak bi lahko spravil porabo pod 8, ?e se ne bi v petek ganjal, pa ?e ene parkrat sem ga teral. Recimo skupaj 70 km teranja nonstop skupaj. Kar pa ?e povi?a porabo za par deci....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

men ga moja pije pozim pomoje nism zihr 9l ,mam pa gor 195/60r15, pa ga vozm dostkrat nad 3000obr

 

?e se nisi zmotu in ima? res 60 visoke, je pa to ena nenavadna dimenzija! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

No spet se je pr men izkazal da bo poletna poraba precej vi?ja od zimske <_< pa klima ?e ne laufa, tko da al je sonda crknla, al pa ima bk lisast polet tok te?jo nogo, glede na to da je sonda v odli?nem stanju, bo bolj to drugo! :danzoman:

 

Tko da zdele se ?e 1 mesec vozim s porabo nad 9 - skoraj bli?e deset, je pa res da vsaj vem zakaj v prometni pi?e 96 KW in zakaj je registracija dra?ja kot sem jo imel pr golfu - 40KW! :ljubezen:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No moja trenutna poraba je pa 8.05 litra na 100 km! :danzoman:

Ampak morate vedeti, da z zimskimi gumami (ponavadi ve?ja poraba) in ob tem, da sem vsaj 1/3 tanka avto priganjal torej malo hitreje pritiskal gas in pospe?eval. Aja in imel sem ogromno kratkih relacij 2km v eno smer torej ponavadi to samo zvi?a porabo. Da ne omenjam, da ko grem domol, ( :D ) da imam kar ene 500m klancov kjer poraba fajn posko?i (po drugi strani pa ne porabi n?, ko grem dol).

Skratka, ?e bi imel letne gume in bi zmogel cel tank lepo voziti, bi mi pod 7,5 poraba pri?la brez problema! :danzoman::jupiii:

Moj dizel?ek! :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha,pol sma pa ista! :bravo: Jaz tudi skoraj nikoli ne ?akam do konca,grem ?e prej tankat! :D

 

Jaz tudi ne ?akam - sem bol trotelziher tip....hehehe :bravo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz se ?e 5 mescev vozim med 10 in 11... pa kaj... :P

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi ne ?akam - sem bol trotelziher tip....hehehe :bravo:

 

Jaz isto,skoraj nikoli ne grem niti do lu?ke za rezervo! :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moja izmerjena poraba pred 3 dnevi z 100 oktanskim bemcinom je bila 8.39 me?ane vo?nje (mesto-avtocesta), moram pa priznat da imam nekako prirojeno hibo da mi nogo vedno k tlom ti??i pa newem zakaj... vedno te?ja postaja :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.