Skoči na vsebino

M 323f Poraba goriva


Priporočeno sporočilo

moja izmerjena poraba pred 3 dnevi z 100 oktanskim bemcinom je bila 8.39 me?ane vo?nje (mesto-avtocesta), moram pa priznat da imam nekako prirojeno hibo da mi nogo vedno k tlom ti??i pa newem zakaj... vedno te?ja postaja :hohoho:

 

Tudi moja desna noga je hitro utrijena in te?ka (verjetno zaradi let), pa imam porabo vseeno v povpre?ju 7,5 litra diesela...tako 25% avtocesta (do 230 km/h) ostalo mesto (do 140km/h)! :hohoho::pepsi:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 139
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

"Tehtam samo 68kg od tega polovico v desni nogi"

 

:hohoho::bravo: He he,dobra!Zaj,po kazni pa ma? manj ko pol v desno ne?? :P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi moja desna noga je hitro utrijena in te?ka (verjetno zaradi let), pa imam porabo vseeno v povpre?ju 7,5 litra diesela...tako 25% avtocesta (do 230 km/h) ostalo mesto (do 140km/h)! :hohoho::pepsi:

 

"rde?a lu?ka" na avtocesti, predvidevam, da ves ?as sveti :whatever:
IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"rde?a lu?ka" na avtocesti, predvidevam, da ves ?as sveti :whatever:

 

Jaoooo, pri mojem afteku sveti rde?a lu?ka samo pred predori (tam pa? moram zavirat :policaj: ) - ti pa mislim, da trenutno dosti rde?ih lu?k (pa zvezdic) vidi? ... :hohoho: :mi pijemoo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaoooo, pri mojem afteku sveti rde?a lu?ka samo pred predori (tam pa? moram zavirat :policaj: ) - ti pa mislim, da trenutno dosti rde?ih lu?k (pa zvezdic) vidi? ... :hohoho: :mi pijemoo:

 

nak, kolesarska tura je bila predolga, 2x me je napral, oblaki so kot nenaro?eni pri?li iz primorskega konca,

sedaj pa ?e sedet ne morem, au?

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nak, kolesarska tura je bila predolga, 2x me je napral, oblaki so kot nenaro?eni pri?li iz primorskega konca,

sedaj pa ?e sedet ne morem, au?

 

Uboga ritka :hohoho: - samo hladni tu? pa je koristil (mislim, malo glavo izbistri in duha :hohoho: )... :pepsi:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sedaj pa ?e sedet ne morem, au?

 

Kaj te,te jajc* bolijo od sede?a?? :P:hohoho:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Violet, upam da ti bo jutr ?e kaj bol?, drga? se ti v slu?bi slabo pi?e

 

hvalabogu, da imam tako slu?bo, da lahko sedim, al stojim al se pa tud sprehajam :D

 

moja mazdica ima majno porabo, zdaj ve? ne divjam, ker se mi nikamor ne mudi in zato je poraba goriva temu primerna

- na avtocesti od 4,6 - 5,4 (samo v?asih 6,7)

- mestna vo?nja 6,4 - 7,1

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LP!

Roko na srce. Mazda nikoli ni bil varcen avtomobil! Ce ti pije toliko kot ti popije je normalno. Bencinski motorji imajo pac slabost, da se vrtijo v visjih obratih in potem tudi rabijo vec goriva. Osnova je tudi navor motorja, ki je pri mazdinih motorjih majhen, zato potrebujemo vec plina pri speljevanju itd. Ce te moti poraba potem kupi dizla ni vazno kateri model. Danes so dizli tudi do dvakrat bolj popolni kot bencinarji. Le ti imajo vecji navor, vec kubikov in manj obratov motorja. Vsi so podprti s turbino, tako da ga ni bencinarja ki bi bil kos dizlu v istem razredu, nic vec. Ce te se moti poraba preveri se lambda sondo in katalizator. Nikakor ne verjemi foram glede oglasov o povecanju moci motorja in varcevanju z gorivom. To je larifari, ker sem sam probal. Vsekakor razmisli o nakupu dizla, ker cetudi vec stane ga potem tudi lazje prodas in za vecji denar. Ce pa delas letno nad 20.000km pa sploh nimas vec kaj pomisljati. LP Pigvin.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Jaz sem novope?eni lastnik Mazde 323F (1.5 - letnik98), tako, da bom zaenkrat spremljal forum "od dale?" :) Je bilo pa zanimivo opazovati va?o debato o porabi.

Torej ?e povzamem bo poraba pri moji Mazdi nekje od 7-9, velikost rezervarja pa je 55L?

 

No me prav zanima koliko bo pokazala moja poraba. Naredil sem 400km in je malce pod polovico padel kazalec za gorivo. O?itno ima kazalec isti sindrom kot sem ga imel na Hondi - proti koncu hitreje pada.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kazalec na koncu hitreje pada, vendar pri normalni vo?nji avto verjetno ne bo pil ve? kot 8l/100km

 

rezervoar za gorivo je pa 55l, do rezerve se ?e nismo pripeljali :) ker smo ?li pri 760km tankat :D (sicer '01 1.4 motor)

bomo videli zdaj, ko je avto na doma?em terenu, kako se bo z ?ejo obnesel :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

torej meni pa je za?el nekaj nenormalno veliko pit,divjam pa tudi nekaj dosti ne...

torej naredil sem 300km in sem ?el tankat,natankal sem pa 34l bencina... :(

to se meni osebno zdi zelo veliko, ker kolko vidim vam pije 8-9l

 

kaj se da tukaj naredit in kolko stane...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

torej meni pa je za?el nekaj nenormalno veliko pit,divjam pa tudi nekaj dosti ne...

to se meni osebno zdi zelo veliko, ker kolko vidim vam pije 8-9l

 

Lambda sonda :whatever:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba mora it malo gor, druga?e bol? kupit Lupo 3L! :hohoho:

 

?eprav "pravij da pije samo 3 litre" je to iluzija, vzame? katerkloi drug avto in se vozi? in se vozita drug za drugim pa na koncu razlika mogo?e 2 litra.?e pa lupota malo po?ene? ?ez 110 je pa poraba takoj 5 litrov.Pa glede na ceno katero pla?a? zanj, je po 60 kkm isti qu*** ?e kupi? cenej?i avto, ki malo ve? pokuri.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej Javar, se kar strinjam glede tega, ker na testih je ta "slavni" 3L lupo pil skoraj 5L, kar pa je dale? od treh litrov oz. pod pet litrov se pa pelje ?e tut kak?en mini bencinski stroj?ek, pa je bistveno cenej?i za kupit! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainY

problem se je re?il...zdaj sem ob normalni vo?nji, po prevo?enih 300km zra?unal 9l povpre?no na 100km :danzoman:

 

glede na to da je prej?nji teden bla poraba nekaj ?ez 10l :)

 

al si pa ti za?el malo bolj pazljivo in ne?no stiskat na gas :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.