Skoči na vsebino

M 323f Poraba goriva


Priporočeno sporočilo

Z iskanjem podobne teme nisem nic dosegel, zato me zanima koliko povprecno porabijo mazde 323f, letnik 95 ali 96?Seveda ob "pametni" voznji?Se tole mogoce: koliko litrov naj bi bilo v rezervoarju, ko naj bi bila rezerva?

Meni namrec kar prevec spije, kljub temu da naj ne bi bilo nobenih napak na njej.

 

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 139
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Guest BrainLess

pred tremi dnevi izmerjena poraba 9l

v extremnih zimskih razmerah sem mel ?e tud 10 ampak na tako kratkih relacijah da se avto niti segrel ni prav!

poleti pa opkoli 8 (tud ?ir?e gume)

 

vse je ve?inoma mestna vo?nja (od semaforja do semaforja)

 

z rezervo je pa blo mi?ljeno tak, da ko se ti lu?ka pri?ge, bi naj naredil ?e cca 100 km, ampak jaz se nebi na tvojem mestu preve? zana?al na to!

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

te mazde so pa res ?udne!!!

 

Kolega ma glih tako kot jaz f-ko pa njemu pije skor 9l ?zmeden?

pa ni? narobe!

Pri meni je pa tko 8.3l max pozimi mestna +avtocesta +10km klanca

poleti pa od 7.3-8l ista relacija in bol extremna vo?nja odvisno kok se mi mudi

 

Ko se je meni pri?gala lu?ka sm s tankom naredil ?e 60km(ni bil ?ist prazen) natankov sm pa max 48l tko da tud js ne vem kok ma velik tank(50l-55l)

skupno pa delam med 570-610km :bravo:

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ?re od 7.5 do 10 litrov. :bravo: 7.5 mi je ?rlo na za?etku, ko sem ga "ogreval". :P Zdaj pa tako okoli 9 pozimi mi kar po?re, da ne re?em ve?. Imam pa 13km do doma, 3 km 50 km/h potem imam 9 km teranja pa 500m klanca za veliki finale. Mislim, da bi ob zmerni vo?nji porabil pod 7.5 litrov. Ampak se ne izide, da bi cel tank vozil penzionersko. Sploh glede na to, da sem vozil avto z board computerom pa sem ugotovil, da postanem kar ?iv?en, ?e imam vklopljeno trenutno porabo. :D Enostavno nikamor ne gre avto, ?e bi vozil nonstop var?no...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:D jaz vedno tankam kak se lucka prizge in dam stevec na nulo noter gre pri tem 45 litrov goriva in naredim od 550 pa do 650 km odvisno od voznje ampak magari divjam 550km naredim vedno :bravo:

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moja tudi pije ene 8-9. niso to lih neka ?parovni avteki.

Sicer pa... sm kdaj pa kdaj ?paru,pa sm se pelu po ac 100kmh. pol pa mim mene vse mo?no,razn traktorja.

In si dela? sramoto. vse neki v spojlerjih,pele? se pa ko dedi.Narod se ti smeji..."mazda nikamer ne gre".

In pol... da? gas... in avtek pije... :huh:

Only those without any talent, have no obsessions!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo ja sam sve testiral....tank pa ma 55 litrov!!! (ne prasajte me kak sam to izvedel) :ph34r:

 

Po zimi kad je temperatura bila pod -5 stupnjeva stalno potrosnja gradske voznje je bila 8.3 litrov, a po ljetu se kretala okoli 7.4 litrov isto gradske voznje!! Na autu su po zimi pa 175/65/14, a po ljetu 195/50/15 gume i sve drugo je tvornicki (filtri pa auspuh)!! To je naravno bilo koliko tolko umjerene voznje....samo 30-40% voznje je bilo ganjanje u vise okretaje!!

 

hrdzodr0iy2rt.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a si se s kantico v prtla?niku vozu!!!

 

No mislm da si marsikomu odgovoru glede velikosti tanka!!!!

Svaka ?ast!!!! :jupiii::jupiii::bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole bi lahko postala moja najljub?a tema! :P

 

Imam sicer letnik 93, mi je pa prov zanimivo vidt da znajo 90 konjske ve? popit kot men s 50 konji ve?!

 

Ker zdej ko furam hrano okol po mestu, zna bit poraba ob pametni vo?nji pod 8 l, kar je nooooro! :jupiii::ljubezen:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a si se s kantico v prtla?niku vozu!!!

 

No mislm da si marsikomu odgovoru glede velikosti tanka!!!!

Svaka ?ast!!!! :jupiii::jupiii::bravo:

 

Da sam bar imal kanticu.....

jedan put sam ostal bez benzina 100m pred benzinskom, i jedan put tocno ispred svoje kuce!! sramezljiv

 

hrdzodr0iy2rt.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opazam da imate,zelo razlicne stevilke navedene, glede porabe.Glavnega razloga naj ne iscem v motorju, ker vem da vse vpliva na to, samo mi ni jasno kako lahko men porab 9.5 do 10l(zimske gume), ce ne se kaj vec, enim pa samo 8l.Kja pravite na to, da izklopim lambdo sondo in se probam vozit nekaj casa z izklopljeno, da vidim ce je kaj bols?

 

 

 

 

Imam sicer letnik 93, mi je pa prov zanimivo vidt da znajo 90 konjske ve? popit kot men s 50 konji ve?! ............

Sej to se mi najbl neumno zdi, ker potem imam rajsi vec pod pokrovom, in vem od kej taka poraba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj sem danes :blink: na bencinski!

Fantje ve?krat morem v MB, da bo avto manj ?rl. :hohoho: Poraba:8.3 litre/100km

Teranje po lokalni cesti, normalna vo?nja (v okviru omejitev) proti MB in teranje (ne spra?ujte>namig:kon?na) domov!

Ve? gre manj ?re! :danzoman: Od zdaj niti po naselju pod 100 ne gre! :policaj:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje ve?krat morem v MB, da bo avto manj ?rl. :hohoho: Poraba:8.3 litre/100km

 

Ti samo pridi ve?krat k nam,pa kake krofe ?e zraven pripelji! :P:hohoho:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole bi lahko postala moja najljub?a tema! :P

 

Imam sicer letnik 93, mi je pa prov zanimivo vidt da znajo 90 konjske ve? popit kot men s 50 konji ve?!

 

Ker zdej ko furam hrano okol po mestu, zna bit poraba ob pametni vo?nji pod 8 l, kar je nooooro! :jupiii::ljubezen:

 

To bi pa te?ko verjel <_<

 

P.S: Men pa ko je parkirana n? ne ?re :ne vem:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa ?re v skladu z re?imom vo?nje.

Mi jo je enkrat ?e uspelo spravit under 7l, druga?e pa je poleti povpre?na poraba nekje 7,5l, pozimi pa 8,5 do 9l.

Vozim pa nekako pribli?no takole; v vi?jo prestavo prestavljam pri 3500 do 4000rpm, pa ko je avto mrzel ga nikoli, ampak res nikoli ne teram (mrzel, vi?ja prestava pri 3000rpm).

 

Nevem pa kaj je s tem mojim tankom saj ga vedno tankam ko mi lu?ka zasveti, pa ponavadi natankam okoli 43-44l.

Pomeni da ?e je res 55l tank, mi lu?ka sveti ko je ?e 12l benza v tanku ?zmeden? , fak ej!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo preve? bi bolelo dati 10 jurjev naenkrat. :(

 

A ni isto ?e da? 2x na mesec po 10 jurjev ali pa 4x na mesec po 5 jurjev??? :P:bravo: Na koncu si na istem.... :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni isto ?e da? 2x na mesec po 10 jurjev ali pa 4x na mesec po 5 jurjev??? :P:bravo: Na koncu si na istem.... :D

 

Narobe si razumel. Nisem eden tistih, ki tankajo po jurja ali pet. Ko je tank na 1/4 grem tankat pa pika, ker ne tvegam. In ne dam 4x5000 SIT ampak 3x8000 SIT. :hohoho:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha,pol sma pa ista! :bravo: Jaz tudi skoraj nikoli ne ?akam do konca,grem ?e prej tankat! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

..se ne spla?a do konca ?akat....sem kolegu skos te?iu da naj ne fura na rezervi pa ni poslu?u. Ok ene 2x sem mu mogu benz prnest. Potem je ?el poleti na morje v dalmacijo in mu je ?la pumpa adijo....stro?ek je pa bil ?ez 70k tam doli :huh: ...zdej se ne fura ve? z rezervo nikol :hohoho: ...jest pa kot sem napisal grem tankat al ko se lu?ka pri?ge ali pa tam nekje pri 1/4 tanka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Symon, ti si ?krtoba, ne prvo??i? avtu da se posladka z enmu cankar?kam! :hohoho:

 

Drga? pa fantje, ?e mate kantico v kufru (polno seveda), vam ne zasede dost placa, koristna je pa loh fuuul!

Odkar jo mam sabo, se pa (to je res) tud bolj zana?am, da ?e zmanka, pa? zmanka, pa samo dolijem, prej pa je bla total panika! :bravo:

 

No kantico sem izna?el, ko sem enkat prevozil natanko 613 km in bil obenem prepri?an, da mi ?re avto 7 litrov :ne vem: , pol pa kajla med obemi tuneli Golovec, ampak druga? pa sem opazil se da z rezervo prevozit tut 130 km (iz prakse govorim), ker o?itno jo je kakih 10 litrov ?e noter, pa isto imam 55 litru tank! :danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odkar jo mam sabo, se pa (to je res) tud bolj zana?am, da ?e zmanka, pa? zmanka, pa samo dolijem, prej pa je bla total panika! :bravo:

Sicer pa sem nekaj sli?al, da ?e ti benz pumpa na suho laufa, da se zna pokvariti (hitreje crkne).

Da ne omenjam, da lahko potem pobere vse morebitne usedline. Skratka to je zelo zdravo za avto- NE! :unsure:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pro?lo ljeto testirao sam svoju Mazdu, i potro?nja u zimi je bila negdje oko 8(ne sjećam se vi?e toćno),

a u ljeti sa ljetnim gumama 205/55/16 uz normalnu vo?nju (do 3000okr/min) je bilo 7,4 l/100km!

 

E al nisam jo? testirao kolko je potro?nja uz malo br?u vo?nju(do 6000okr/min)!

IPB Image

Shot at 2007-07-12

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je glih govora o 1/4 bencinskega tanka in da se ga gre pol filovat - dons sem prav gledal mojga mazdi?a in ko pridem do zadnje ?rtice (od kere do za?etka rezerve se zna prevozit ?e cca. 100km), sem imel prevo?enih 430 - 440 km, kar pomeni, da naj bi pri?el krepko ?ez 500 ob vklopu rezerve in bo poraba spet komaj dobrih 8, mogo?e 8.5 l, kar je ziher pohvalno za dostavljanje robe, pri?iganje - uga?anje, laufanje na mestu, 1., 2., je pa seveda kolkor mo?no tut obvoznica v igri, kjer pa ga ?ez 120 ne grem prtiskat! <_<

 

Da nimate vi v 1.5 16v motorjih kak?ne skrite turbine, ki je ne uporabljate, hranite jo pa! :hohoho:

 

V starih - BG mazdah naj bi baje 1.6 16v motorji pili pod 7 litrov, zdej pa me prav zanima a je res ali ne, ker s parimi sem se pogovarjal, ko sem dobil te podatke! :bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.