Skoči na vsebino

M 323f Poraba goriva


Priporočeno sporočilo

Z mojo 323C 1.5, l96, sem dosegel prej?nji teden rekord v porabi: 6.0l/100. Res po?asi, po stari cesti na morje...

:cheers:

y.

ps. pa zimske gume so gor...

 

avto tekel v prostem teku da si lahko normalno bremzal, ?enska pa ?print teniske pa ti??ala od zadaj :hohoho:

 

... sicer si se mogel res potrudit ker mazda ni preve? var?na, jaz verjetno nebom nikoli pod 8 :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 139
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Sicer je to res rekordna poraba: ?e mal pritisnem na gas je takoj 7l, pozimi pa sem pri?el do 7.8l/100.

 

Upam, da mi ni nekje dnevni ?tevec presko?u za 100km :o

y.

 

Sicer je to res rekordna poraba: ?e mal pritisnem na gas je takoj 7l, pozimi pa sem pri?el do 7.8l/100.

 

Upam, da mi ni nekje dnevni ?tevec presko?u za 100km :o

y.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jst mam trenutno povprecje na mazdi 7,54 (poraba.com) s tem, da se vecinoma vozim v petih ali stirih v lj., voznja pa je normalna, potovalna. Glede na to, da je bila poraba dosedaj vec ali manj merjena pozimi, si sedaj poleti lahko predstavljam se nizjo. Zadnja 2 tanka mi je pila le 7 litrov. Mislim da to ni ravno pozresnost :)

 

Aja, avto je mazda 323 karavan, l.93, 1.6i 64kW

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

POZOR! Novi podatki meritev potro?nje benza! Na meji verjetnosti! :P

 

Zdej od SGja nprej vozim kot sem ?e povedal precej penzić stil, kar se odra?a na porabi, 8.0127, kar pomen 502,7 s 40.28 litri goriva! :danzoman:

 

Prej?nji tank pa je zajemal dokaj normalno vo?njo, kar nekaj prtiskanja, ena dost hitra relacija (do Lu? z mafio), vo?nje po monta?i Andreja ?ifrerja in pa udejstvovanje na zapra?enem SG letali??u, pa je bilo skupno popre?je samo 10,54 litra, oz. 498 km z 52,5 litri! :blink:

 

Jaz sem navdu?en, pa naj samo ?e kdo re?e da so mazde nevemkok po?re?ne zverinice iz Rezije! :ljubezen:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Opa, vidim, da so va?e kar po?re?ne. Meni za 1X pije 7 - 7,3. Je pa res, da sem jo ravno dobro nabavil in je ?e ne priganjam preve? (tankal sem do sedaj 3X). Torej predvidevam, da se bo poraba kmalu pove?ala za kak liter :P

 

Smo ?e nad 8l :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem tudi za foro sedaj malo prera?una ko sem ?el na morje in pride povpre?na poraba 7,8 litra in je tudi nisem ?paral :bravo:

 

Matr jaz sem pa pred ?tartom resetiral ?tevec, da smo videli koliko km je tako, da ne vem to?no, koliko km sem imel pred ?tartom. <_< Ampak glede na hitrosti, trije v avtu pa to tudi ni bila var?evalna vo?nja. Mogo?e je ?e bolje, da ne vem porabe. :hohoho:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Zadnja novica!

Izlet na ?tajersko in nazaj pol tanka, pa potem druga polovica v slu?bo in nazaj (15 km v eno smer) v?asih do podna v?asih var?no ampak v glavnem nisem ravno ekstremno po?asi mogu vozit.

Pa mi je avto ?rl 7.7 litra kar je za mojo nogo 2. absolutni rekord. Najmanj mi je ?rl, ko sem ga kupil in sem prvi tank imel porabo 7.5 litrov.

Druga?e je imel pa avto ravnokar menjano olje, sumim, da se je morda zato poznalo kak?en deci. Mogo?e, ne vem. Zdajle sem pa ?e sve?ke menjal, pa je avto spet dober za kak?no leto. :jupiii: Japonc power. Bratranc je moj mehanik pa me od sedaj, ko imam Mazdo skoraj ne spozna ve?, ker sem tako redko na obisku. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

323F letnik 96, klima - trenutna poraba prera?unano 7.2 litra. :vino: Dnevno se vozim po obvoznici (100km/h) z Vi?a (Brdo) do BTCja in nazaj, v petek/ponedeljek pa ve?inoma po avtocesti (najve? 130km/h) LJ-Ajdov??ina oz. obratno.

 

Glede na to, da ve?inoma laufam tudi klimo, se mi to zdi super. :bravo:

 

Gume so 185/70 R14 (original). Menjam na?eloma pri najve? 3000 rpm. Vsake toliko ga tudi nateram za par (10-15) minut... ;)

 

Na mesec naredim cca. 2000 km...

 

IPB Image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

323c '96 1.5

poraba nikoli ni?ja kot 6.8 (ve? kot 600km avtoceste, nekje 140km/h povpre?na) to mnda ne bom ve? do?ivel...

druga?e ?e nisem natankal ve? kot 48L, poraba nekje 8.5-9L je pa zanimivo, da ko sem odstranil katalizator, se poraba ni zmanj?ala... Poleti mi s ?portnim filtrom in gumami (195/50/15)?re majn kot pozimi z navadnim in zimskimi gumami(175/65/14).

 

Me pa ?e zanima kaj je s to lambdo sondo... ?e nimam katalizatorja, bi to blo najbol? cviknat stran?

 

KAK Fi(premer) cevi bi blo idealno dat za izpuh, ker je v na?tru inox od kolektorja do konca.

 

L.P.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih za 1.5 ne vem ampak za 1.6 sem nekje bral, da je 2" ve? kot preve? torej v najinem primeru ?e manj.

?e te slu?ajno zanima iz kje sem to pobral. In tale ki je to pisal ni nek bumbar ampak eden najbolj priznanih *neka znamka pa?* tunerjev.

Porabo ima? pa kar podobno kot jaz, le da imam zadnje ?ase jaz od 7,4-8L/100km ?e ga teram je pa hitro ?ez 8, 9 ampak maksimum je bil pa 9,5 samo to so bile izredne razmere (natankal, teral ter spet natankal naslednji dan)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih za 1.5 ne vem ampak za 1.6 sem nekje bral, da je 2" ve? kot preve? torej v najinem primeru ?e manj.

?e te slu?ajno zanima iz kje sem to pobral. In tale ki je to pisal ni nek bumbar ampak eden najbolj priznanih *neka znamka pa?* tunerjev.

Porabo ima? pa kar podobno kot jaz, le da imam zadnje ?ase jaz od 7,4-8L/100km ?e ga teram je pa hitro ?ez 8, 9 ampak maksimum je bil pa 9,5 samo to so bile izredne razmere (natankal, teral ter spet natankal naslednji dan)

 

?zmeden?

Pa to je za moj avto!!! :danzoman:

 

I'm shure gonna read this!

 

Symon tnx ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.