Jump to content

Energetika

Create short link


Recommended Posts

Posted

To že vrabci čivkajo. Samo ponoči ni elektrike, ker ni sonca. Večje kapacitete shranjevanja energije pa še ni na vidiku. Kaj še tu ni jasno?

  • Like 3
  • Love 2
Posted (edited)

Še še jaz dodam kakšno črtico, -

-energija dobljena s panelom pokrije energijo porabljeno za izdelavo le tega šele v 3 do 4 letih. Energija za razgradnjo tu ni všteta. Aja se pač samo ekološko zakoplje v zemljo, tako kot to počno z rabljenimi vetrnicami, ki jih je treba redno menjat.

 

 

 

Za omrežje so solarni paneli prava naravna katastrofa, mnogo hujša od vetrnic.

Edited by Mraušk Mčk
  • Like 3
  • Confused 1
  • Love 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Posted

Pa ker idiot se lahko spomni nekaj tako neumnega kot je net metering. Točno se ve, da sonce sije samo podnevi in poleti. Razen če so imeli v načrtu zaustavitev rotacije in nagiba Zemlje.

 

Na koncu bomo tako kot vse idiotizme države Slovenije tudi tega plačali davkoplačevalci.

Ok. Odločevalci imajo itak svetovalce za optimizacijo davkov. 

 

 

 

WWW.RTVSLO.SI

Podjetje SunContract je sporočilo, da zaradi dodatnih stroškov, ki nastajajo pri dobavljanju električne energije lastnikom sončnih...

 

  • Like 3
  • Wow 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Posted

Me zanima, kako se bo dolgoročno odvila tale zgodba. Ker tisti uporabniki, ki bodo pobegnili drugam, drugje ne bodo kar tako dobili istih pogojev z netmeteringom, zaradi katerega so se mnogi odločili za investicijo.

 

Fizika in njeni zakoni so ultimativni in ne jebejo politikov ali kogar koli drugega. To je meni najlepša stvar tega sveta.

  • Like 4
Posted
pred 11 urami je Mraušk Mčk napisal:

Pa ker idiot se lahko spomni nekaj tako neumnega kot je net metering. Točno se ve, da sonce sije samo podnevi in poleti. Razen če so imeli v načrtu zaustavitev rotacije in nagiba Zemlje.

 

 

Baje so to pogruntali v Ameriki. Vsaka jim čast 🤮.

Dokler je bilo malo elektrarn je še šlo (smo jim vsi plačevali), zdaj se bo pa počasi sesulo.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.