Skoči na vsebino

mazda pokvarila?!


Priporočeno sporočilo

danc se je sestrca peljala od Tolmina do Kobarida (15km), tam pa se je ustavla v trgovini. Ko je prsla po 2 minutah iz trgovine, avto ni hotel ve vzgati...samo klik klik klik... je delalo v zaganjacu. Povedala mi je se, da je ze med potjo videla, da ura v avtomobilu ni svetila tako mocno kot ponavadi, ter tudi luci niso tako mocno svetile. Zelo rahlo ji je svetila tudi lucka za akumulator.

Sam menim, da je kriv alternator, ki je slab. Tako ni polnil baterije, zato se je baterija ob prizganih luceh, ventilatorju ter radiu spraznila v tem casu (baterija ze zdavnaj ni bila vec nova). Rahlo prizgana lucka za akumulator to se dodatno pove. Naj me popravi kdo, ce se motim...

Sedaj pa vprasanje...je dovolj, da zamenjam le scetke, da bo stvar delovala, ali je potrebno zamenjati se kaj drugega, ter koliko okvirno te scetke stanejo. Ali so te scetke za mazdo drugacne kot za ostale avtomobile, ali so te scetke vec ali manj enake?

 

Za odgovore se vam najlepse zahvaljujem

 

P.S.

Aja, avto je Mazda 323 karavan, l.93, prevozenih pa ima 150k km

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam glede alternatorja. Ena varijanta je menjava alternatorja. Za ceno novega ne vem (verjetno ni poceni). Druga je kupiti rabljenega, samo to ti ne priporo?am (lahko se stvar ponovi). Tretja in po moje najbolj?a, pa je obnovitev starega. To ti naredi vsak avtoelektri?ar. Jaz poznam enega zelo dobrega v LJ-Dravlje. Cena bi bila cca 10-15 kSIT, pa ?e garancijo ti da. ?e te zanima telefonska, mi sporo?i na PM.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tako vrsto napake je krivo lahko ve? stvari zato pazi, da se ne bo? prehitro zaletel in menjal stvari, ki niso v okvari:

 

1.) snet oz. strgan jermen, ki poganja alternator

 

2.) akumulator je na kak?ni celici prebil

 

3.) krta?ke na alternatorju (kar tudi sam predvideva?)

 

4.) kontakti na akumulatorju so oksidirali in ne dajejo optimalnega kontakta

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tako vrsto napake je krivo lahko ve? stvari zato pazi, da se ne bo? prehitro zaletel in menjal stvari, ki niso v okvari:

 

1.) snet oz. strgan jermen, ki poganja alternator

 

2.) akumulator je na kak?ni celici prebil

 

3.) krta?ke na alternatorju (kar tudi sam predvideva?)

 

4.) kontakti na akumulatorju so oksidirali in ne dajejo optimalnega kontakta

 

Prva tocka odpade.

Druga tocka zna bit sumljiva, ker akumulator je ze star....samo se mi zdi cudno da bi gorela lucka za akumulator...ali gori ta lucka tudi, ce mas povsem izrabljen akumulator? Pa se to, ce bi se akumulator na kasni celici prebil, bi verjetno morala tekocina izteci iz akumulatorja ven...bo treba preverit nivo tekocine v akumulatorju...

Tretja tocka pac je mogoca

Cetrta tocka naj ne bi bla, saj sem pred pol leta oba + in - kontakta na akumulatorju ocistil ter namazal z mastjo.

 

Hvala za odgovore...seveda se ne bom branil novih moznih razlag :)

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo nasvet kot avto?tromar!!!!!

Najprej probaj jermen ?e je dovol na?ponan

Avto zalavfej-na kable ?e ne drga?!!!

Izmeri napetost na akomulatorju (napetost filanja 13.5V-14.5V)

?e ne polni akomulatorja in v armaturi gori oz brli lu?ka za baterijo je zagotovo alternator!!!

 

preden snema? alternator ne pozabi odklopit -kleme (zaradi stika)

 

Ko razdre? alternator!!

 

poglej najprej krta?ke na regulatorju(ponavadi je ena kraj?a in ta nagaja-zamenja? obe)

Lahko pa je cel regulator fu?(zamenja? cevga-pa? potro?ni materjal kot krta?ke)

Mo?nost je tudi kaka dioda prebita na diodni plati(?e ni skurjeno useeno premeri-pazi ima? 3+,3-,in 3 vzbujevalne diode zavisi od tip plate)

Preglej tidi kolektor ?e ima dovol mesa(tam kjer te?ejo krta?ke)

?e so samo krta?ke jih zamenjaj in preden vstavi? regulator malo pobrusi krta?ke na koncu da se usedejo v utore!!!

Ni tok te?ko kukr sm napisu-praksa je la?ja

 

sicer pa res pride obnova med 10-25jurju(odvisno kaj je fu?)

Se pa use po?tima

zamenja le?aje po potrebi,podreja kolektor,....itd!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

peo spet jaz.. :P

?e bi celica prebila potem bi ta zavrela pri startu

preveri z merilcem gostote elektrolita ali pa idi v top start na celov?ki mislim da je pa to bo tam pregledal stanje akumulatorja

?e ja aku star ve? kot 4 leta ga raje po mo?nosti menjaj

?e rabi? altenator mi javi saj ma? mojo telefonsko ?e bom pa kaj v lj pa te itak pokli?em... :bravo:

gremo na?i.....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

wiperboy, nate se pa vedno lahko zanesem :)...sej mari de bo jutre popravljeno! Je sestrca peljala do enga kolega avtostromarja, kr sm jst v ljubljani pa se mi ne da it to Tolmina to popravt... Bom porocal ko bo popravljeno

 

Hvala vseeno!

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A ti niti svojim občutkom ne zaupaš? Ok je res, da se zadnja leta malo vozimo po snegu, ampak najslabša je počasna vožnja po neutrjenem snegu, ko se sneg lepi na gumo. Večino je zaradi tega tako strah, da vozijo k pojajacih počasi in drseče. Ko se kolesa dovolj zavrtijo, da sneg odletava iz lamel je precej bolje, samo tam pač deluje fizika zaradi večjih gibalnih količin, ki s povečanjem hitrosti začnejo slabšati situacijo.   Problem videa, ki si ga ti objavil je v tem, da model slika gumo, ko se je ustavil in zaradi nizkih hitrosti pred ustavljanjem se je sneg nabral gor in iz tega on vleče zaključke. Poglej hitro premikajoče gume in v večini snega v lamelah skoraj da ni. Se pravi sneg nikakor ne bi mogel pomagati pri boljšem oprijemu.
    • hehe,.. no sej bo zmagu še letos 100% sam mora ustavit se tolk pushat
    • Najboljša ledena kava s pogledom na Trst. 😁  
    • Pa ne sam on... važn, da si nabere okoli sebe fanboyse in pol lahko tud crap prodaja pa se bo kupovalo.   mam pa občutek, da bo Musk končno odvrgel masko, pograbil nagrado in spravil podjetje v tako itgubo, da ga bo mpral prodati kakemu kitajcu. Tako bo tud Tesla kmal kitajska.
    • Sem imel en videjo, pa ga ne najdem. Bom poiskal, brez skrbi. Fant naredi test gume s kepo snega.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.