Skoči na vsebino

najbolj zanesljiv avto 2006


Priporočeno sporočilo

Pa ja. Leta 2001 sem kupil novo Premacy z vso opremo. Cena cca 3.800.000 SIT.

Zdaj ima prevo?enih cca. 59.000 km in kaj se je zgodilo: Pred 3 meseci so se mi naklju?no za?ele pri?igati lu?ke na za airbage. Pregled na servisu, diagnoza slabi kontaki v sovoznikovem sede?u, re?itev menjava sede?a, cena cca 150.000 brez dela. 14 dni kasneje se vrata na desni strani niso ve? daljinsko zaklepala. Servis, diagnoze obrabljeni motor?ki, cena cca 40.000 za kos brez dela.

En teden nazaj, klima ni ve? delovala. Servis, diagnoza po?ena cev in iztro?en kondenzator, cena za cev 70.000, kondenzator 63.000 brez dela.

 

Avto ima prevo?enih ?e 60k ne, redno servisiran, gara?iran. Poraba: najmanj 10l (odkar je bil nov, do zdaj).

 

In obenem preberem na mazda strani da je najbolj zanesljiv v letu 2006?

 

15 let ?e vozim Mazdo, ampak zdaj je s tem konec. Servisi so dragi kot ?afran, avto je drag, vzd?evanje pa sploh.

 

In odgovor poobla??enega serviserja na te te?ave, ki so se pojavile v parih mesecih? "Predlagam, da avto prodate in kupite novega". Hvala, Mazda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm... kupil ponedeljkov avto ?

 

?al, tudi Mazde niso popolne, kakor tudi statistike ne ;)

 

?e si za napake in odpravo le -teh vpra?al samo na poobla??enem servisu, khm... mogo?e pa grejo po poti najmanj?ega odpora in najve?jega zaslu?ka ...

 

kontakte, kakr?nikoli ?e so, se ponavadi da o?istit, popravit, kar se motor?ka ti?e, se mi zdi ?udno, da je crknil, ker so ti motor?ki narejeni prav za veliko vklopov in izklopov, ampak se zgodi (mogo?e ga je pa potrebno samo ponovno nastavit)

 

kaj pa vem, kar se popravil ti?e, ?al marsikateri doma?i ?u?mar hitreje in kvalitetneje najde in odpravi napako...

 

deli so dragi, ampak v ve?ini primerov redkokdaj kaj crkne..

 

zate tola?be itak ni v mojih besedah, mogo?e pa bo? res zamenjal avto, upajmo da bo? kupil bolj?ega...

 

ali pa bolj za ?alo kot zares... PREMALO SE VOZI? ! ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo?tjan1 najprej lepo pozdravljen na forumu...

 

Na ?alost nisi edini, ki ima? te?ave s svojo Mazdico... ampak ko bere?, da je to najbolj zanesljiv avto potem si tudi ne upam predstavljati kaj se dogaja z ostalimi ?e manj zanesljivimi :ne vem:

 

Cene, ki si jih napisal so res katastrofalne in verjamem da ?loveka resni?no prime, da bi avto prodal in kupil nekaj novega pa imel vsaj tri leta mir dokler traja garancija.

 

?e ni skrivnost, na katerem servisu so ti take cene prijavili (cev 70.000sit - ma sej ni zlata) oz. ali si spra?eval tudi na drugih servisih koliko pride popravilo.

 

Zaradi slabih kontaktov menjati cel sede? - to se sli? glih tako, kot ?e bi zaradi po?ene gume morali zamenjal celo podvozje.

 

Iztro?en kondenzator pri 63.000km - wtf, pri vsakem ?e tako poceni Korejcu bo zdr?al 4x tolik?no ?ivljensko dobo... :huh:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?alost se zgleda spet potrjuje pravilo, da so avtomobili iz leta v leto bolj "potro?ni material", ki se ga naj bi dokaj pogosto menjavalo (kot celoto)! :ne vem:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo?tjan...o?itno si res naletel na "ponedeljkov" avto kot je KAAlman rekel... ?alostno je to da je ?e skorej pri usakem avtu serija polna ?rnih ovc....

 

 

Isto blo z o?etovim Landijem.... v prvih dveh letih je 2krat ?la klima po gobe, kardanska gred ?la po gobe.... komplet hladilni sistem ?el po gobe, BC tudi ?el... in ?e ogromno enih stvari ?lo...posledi?no zaradi tega pa kar en zajeten kup?ek denarja in ?ivcev..

 

Naslednjega ki je kupil.... v 4 letih brez enega samega stro?ka razen rednih servisov... :ne vem:

 

Se dejansko ne more? ve? vedet kdo pije kdo pla?a tuki...sam nekaj glede te "ponedeljkove" serije avtov zagotovo dr?i....

 

 

upam da ti naslednji avto prinese precej ve? sre?e kot ta....

 

 

Good Luck

 

 

daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj sem pa tako jezen, da bom javno objavil tele "problem?ke".

 

Namre?:

 

1. cena kondenzatorja se je zvi?al na 100k

 

 

2. Na poobla??eni servis sem peljal zamenjat olje, ker sem zadnjo menjavo pred enim letom. In danes dobim domov ra?un:

 

olje 3,5l 9.300

filter 2.100

podlo?ka 1.000

hladilna teko?ina-3500

drobni material-1.000

vitrex-1.000

delo - 16.200

 

Skupaj 36.000 (?e ?ez) za menjavo olja in 15 min dela? WTF?????????? Kaj so kirurgi ali kaj????

 

Mislim kar je preve? je pa preve?. In glede na to da imajo poobla??eni servisi menda enako ceno, ni drugje ni? bolj?e, ampak tega se pa v reklamah pa? ne pove. No, zdaj bo pa ?lo v javnost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj sem pa tako jezen, da bom javno objavil tele "problem?ke".

 

Namre?:

 

1. cena kondenzatorja se je zvi?al na 100k

2. Na poobla??eni servis sem peljal zamenjat olje, ker sem zadnjo menjavo pred enim letom. In danes dobim domov ra?un:

 

olje 3,5l 9.300

filter 2.100

podlo?ka 1.000

hladilna teko?ina-3500

drobni material-1.000

vitrex-1.000

delo - 16.200

 

Skupaj 36.000 (?e ?ez) za menjavo olja in 15 min dela? WTF?????????? Kaj so kirurgi ali kaj????

 

Mislim kar je preve? je pa preve?. In glede na to da imajo poobla??eni servisi menda enako ceno, ni drugje ni? bolj?e, ampak tega se pa v reklamah pa? ne pove. No, zdaj bo pa ?lo v javnost.

 

to je pa ful poceni...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj sem pa tako jezen, da bom javno objavil tele "problem?ke".

 

Namre?:

 

1. cena kondenzatorja se je zvi?al na 100k

2. Na poobla??eni servis sem peljal zamenjat olje, ker sem zadnjo menjavo pred enim letom. In danes dobim domov ra?un:

 

olje 3,5l 9.300

filter 2.100

podlo?ka 1.000

hladilna teko?ina-3500

drobni material-1.000

vitrex-1.000

delo - 16.200

 

Skupaj 36.000 (?e ?ez) za menjavo olja in 15 min dela? WTF?????????? Kaj so kirurgi ali kaj????

 

Mislim kar je preve? je pa preve?. In glede na to da imajo poobla??eni servisi menda enako ceno, ni drugje ni? bolj?e, ampak tega se pa v reklamah pa? ne pove. No, zdaj bo pa ?lo v javnost.

 

 

Ej to res ni visoka cena za reden servis.-.... prej normalna....

:ne vem:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kako se je premacy dr?al na testu zanesljivosti 2001, ampak za okvare si po moje prej izjema kot pravilo. Mogo?e pa tukaj dr?i, da izjeme potrjujejo pravilo sramezljiv .

Upam, da bo? imel naslednji? ve? sre?e pri izbiri.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj sem pa tako jezen, da bom javno objavil tele "problem?ke".

 

Namre?:

 

1. cena kondenzatorja se je zvi?al na 100k

2. Na poobla??eni servis sem peljal zamenjat olje, ker sem zadnjo menjavo pred enim letom. In danes dobim domov ra?un:

 

olje 3,5l 9.300

filter 2.100

podlo?ka 1.000

hladilna teko?ina-3500

drobni material-1.000

vitrex-1.000

delo - 16.200

 

Skupaj 36.000 (?e ?ez) za menjavo olja in 15 min dela? WTF?????????? Kaj so kirurgi ali kaj????

 

Mislim kar je preve? je pa preve?. In glede na to da imajo poobla??eni servisi menda enako ceno, ni drugje ni? bolj?e, ampak tega se pa v reklamah pa? ne pove. No, zdaj bo pa ?lo v javnost.

 

oprosti... ampak zdaj pa res serje?... za Cliota sem dal za tak servis 42800

za sve?ke 12900

 

a si ziher da je to kar si ti pla?al drago ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti ima? 60.000 prevo?enih kilometrov, pa ti jaz povem da si dal za tale servis poceni... Mi imamo tudi Premaciya doma vendar dizla, trenutno ne vem koliko smo dali za servis moral bi pogledat ra?un, bom pa javil koliko bo dal foter pri 75.000km ko gre jutri na servis...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo menjava olja (+oljni filter), tisti antifriz pa to so sami zamenjali. Redni servis imam avgusta pa kdor od vas trdi da je 16.000k za delo malo je mal usekan, oprostite izrazu. Delo je trajalo 15-20 minut, sem bil poleg. ?e pa vsi pa? mislite da je to poceni potem sem pa? jaz bedak o?itno. Kar se pa ti?e poceni materiala: Koliko je 3,5 litra najbolj?ega Castrol sinteti?nega na obi?ni bencinski? Olje ki ga to?ijo na servisu je iz sodov kobajagi Mazda olje (pa ja, Mazda ima zihr svoje olje, Valvoline na kubike po moje) Podlo?ka (?ajbca) 1k? Drobni material? Kak? Sendvi? za serviserja? Vitrex 1k - preveri bencinska ceno za 3 l.

 

Brez zamere ampak navajeni ste pla?evati brez pripomb - ker je Mazda kao japonski mercedes morajo biti servisi dragi. Pa ja, menjava olja je bolj zahtevna kot na drugih avtomobilih, zato pla?ajte 16k. Za ?tampiljko, se razume.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo menjava olja (+oljni filter), tisti antifriz pa to so sami zamenjali. Redni servis imam avgusta pa kdor od vas trdi da je 16.000k za delo malo je mal usekan, oprostite izrazu. Delo je trajalo 15-20 minut, sem bil poleg. ?e pa vsi pa? mislite da je to poceni potem sem pa? jaz bedak o?itno. Kar se pa ti?e poceni materiala: Koliko je 3,5 litra najbolj?ega Castrol sinteti?nega na obi?ni bencinski? Olje ki ga to?ijo na servisu je iz sodov kobajagi Mazda olje (pa ja, Mazda ima zihr svoje olje, Valvoline na kubike po moje) Podlo?ka (?ajbca) 1k? Drobni material? Kak? Sendvi? za serviserja? Vitrex 1k - preveri bencinska ceno za 3 l.

 

Brez zamere ampak navajeni ste pla?evati brez pripomb - ker je Mazda kao japonski mercedes morajo biti servisi dragi. Pa ja, menjava olja je bolj zahtevna kot na drugih avtomobilih, zato pla?ajte 16k. Za ?tampiljko, se razume.

 

In kaj ti bodo avgusta delali na rednem servisu? Ni mi jasno, zakaj si sel zdaj menjat olje. Bi pac samo dotocil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti je predrago bi sam menjal olje in olni filter...to si sam menjavam in pri?param veliko denarja

 

dal sem za 5l Castrol GTX 10W40 nekje 9.000sit + 800sit olni filter :) delo cc 15min... :)

 

da vpra?am takoj tu...katero olje najbol priporo?ate?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@bostjan1: malo se umiri, pa trezno razmisli, pa preberi ?e enkrat kaj si napisal...potem pojdi primerjat cene z drugimi servisi, pa bo? videl, da le ni vse pri Mazdi najdra?je, ?e pa ?e primerja? s cenami v navadnih ?tacunah, pol pa pelji avto k nepoobla??enem serviserju, ali ?e bolje, sam ?raufaj ... takrat namre? najbolje ve?, kaj dela? in koliko ti je tisto delo ter material vreden... ;)

 

na servisu pa? ni? ni poceni... pa kakr?en koli ?e je...

 

ti dam primer ?... kupi? baterijo za uro pri urarju pa ti zara?una 1000 SIT pa ?e ti jo vgradi ali pa ne, ?e jo kupi? pa v blagovnici ali npr. big-bangu, pa bo? dal za isto baterijo 257 SIT.

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ti dam primer ?... kupi? baterijo za uro pri urarju pa ti zara?una 1000 SIT pa ?e ti jo vgradi ali pa ne, ?e jo kupi? pa v blagovnici ali npr. big-bangu, pa bo? dal za isto baterijo 257 SIT.

 

prekleti urarji, ?ist nas bodo scuzal :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prekleti urarji, ?ist nas bodo scuzal :hohoho:

 

:bravo::bravo:

 

da ne govorimo o cenah pija? v trgovoni/kafi?u.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No res je da mazdini servisi niso med cenejsimi ampak niso pa tudi med drazjimi. O?e pla?uje tiste najmansje redne serv ise cca 30-40k vecje pa 60k+ ( se nikoli ni imel preko 100k z avtom tako da jermeni itd se niso prisli na vrsto ). Sosed ima npr 2003 letnik audi a4 1.8t in je VSAK redni servis prisel CEZ 100k tako da mirno kri.

 

P.s.: olje , filtre, svecke se da kupit lepo v gamma centru za cit< parkom ali kaki drugi bolje zalozeni trgovini z deli ... zamenja ti pa to vse skorajda vsak vulkanizer ali kjer imajo pac "mali servis".

Mazda Mx-6 2.0i 16V mnjam mnjam - GONE

MAzda 6 - 1.8TE - penzijamobile - HELLO :)
Optimizacija spletne strani

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.