Skoči na vsebino

Sipa noce gor


Priporočeno sporočilo

Najprej bi vse lepo pozdravu, sem cist frisn na forumu :D

 

Da vm razlozim moj problem.

U pondelk sm koncno kupu dolgo pricakovano sosedovo mazdo 323 hb 1990 z elektricnim pomikom stekel, in mi je sosed reku da na sovoznikovi strani ne dela sipa (baje nej bi crknlo uno stikalo), jez seveda recem vredu, a kaj ko mi vceraj crkne se na voznikovi strani (sj dol gre, sam gre zelo pocasi nazaj gor, pa ?e to more? imet sre?o da sploh gre)..

In pol jez vceraj popizdim, ker se nocem kuhat v tej vrocini, vzamem uba stikala ven (pri vozniku in sovozniku), ter ugotovim da pri sovozniku sploh ni bil prkloplen na strom (seveda se ve da sem ga jaz takoj priklopu in probu kaj je z njim...

Super si recem, sajba je sla dol, sam problem je pa zdej v tem da nevem kako jo nazaj gor spravit ?

Tako da se nikamor ne upam it da mi nebo kdo kej iz avta plunu k je sipa vec kot polovico odprta... :(

 

Razmislu sem da bi mogoce kej z zickami skup zvezu da bi jo gor spravu, al jo lahko kar gor potegnem (skrbi me da bi se kaksen motorcek zjebu) ?

 

In se nazadnje, ma kdo kej izkusenj kje dobit te rezervne dele, stikala pa motorcke za sipo ?

 

 

Upam da mi bo kdo znov kako pametno mnenje podat :)

 

Lp in hvala !

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tako je prav!!!!

Vsak novi je mazda? dobrodo?el!!!! :jupiii::jupiii:

 

?e paravi? da ?ipa gre dol pol nj bi stikala delala!!!

?e se zelo po?asi dviga kot si reku potem je najbr? problem s kakim samim mehanizmom ki je zarjavel!!!

 

Razdri vrata(tapeto) nato pa probaj mehansko zapret ?ipo(more nekje imet mo?nost da se da mehansko zavrtet) kot stre?no okno!!!!!

 

?e gre te?ko potem malo (velik nama?i ves mehanizem itd.)

lahko sproba? tudi direktno motor?rk priklopit da vid? ?e se kj zgodi....upam da razume? kaj mislm!!!

 

no poro?aj kaj si u?timal!!!

 

 

lp

 

uro?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tako je prav!!!!

Vsak novi je mazda? dobrodo?el!!!! :jupiii::jupiii:

 

?e paravi? da ?ipa gre dol pol nj bi stikala delala!!!

?e se zelo po?asi dviga kot si reku potem je najbr? problem s kakim samim mehanizmom ki je zarjavel!!!

 

Razdri vrata(tapeto) nato pa probaj mehansko zapret ?ipo(more nekje imet mo?nost da se da mehansko zavrtet) kot stre?no okno!!!!!

 

?e gre te?ko potem malo (velik nama?i ves mehanizem itd.)

lahko sproba? tudi direktno motor?rk priklopit da vid? ?e se kj zgodi....upam da razume? kaj mislm!!!

 

no poro?aj kaj si u?timal!!!

lp

 

uro?

 

Zivijo

 

Ja stikalo dela ja, ampak samo za dol, za gor je pa zanic, tapeto mam vzeto dol...

Na konektorju na sovoznikovi strani za stikalo je 5 zic, pol na kablu ki pa gre do motorcka pa sta samo 2, kaksnega stikala pri motorcku nisem nikjer najdu, zicke pa ne vem kam nej vtaknem ??

 

Sipo ce jo hocem potegnit gor, gre najvec za kak centimeter in se to zelo tesko, vzamem motorcek dol? Samo nevem kako ga bom pol raztegnu da bo sipo gor drzal da nebo dol padla...Pocas bojo sli moji zivci :angry:

 

Lp

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no evo sj bo!!!

 

Prov je tako da je 5?ic na stikali!!

 

napel 2 ?ici direkt iz akom.(+,-) do enega izmed motor?kov ki bi jih rad sprobal (ali pa ?e ma? ?e kak akomulator bo? pa? mel bli?i use skup)

snemi konektor unih 2h ?ic ki gresti na motor?ek gor pa pritakni direkno iz akomulatorja,neki se more zgodit more se premaknit nekam!!! ?e zamenja? polariteto gre pa? kontra(gor-dol)Tko bo? vidu ?e je problem v motor?ku in mehanizmu!!!

ne rabi? snemat ?e motor?ka za 1x

 

no ?e pa si kje bliz lj me pa lahk pokl.pa bova kj skup po?timala!!!

 

Aja pozabu sm pra?at ?e mehanizem lepo te?e(predvidevam da ne ?e komi se ?ipa zapera oz se sploh ne)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no evo sj bo!!!

 

Prov je tako da je 5?ic na stikali!!

 

napel 2 ?ici direkt iz akom.(+,-) do enega izmed motor?kov ki bi jih rad sprobal (ali pa ?e ma? ?e kak akomulator bo? pa? mel bli?i use skup)

snemi konektor unih 2h ?ic ki gresti na motor?ek gor pa pritakni direkno iz akomulatorja,neki se more zgodit more se premaknit nekam!!! ?e zamenja? polariteto gre pa? kontra(gor-dol)Tko bo? vidu ?e je problem v motor?ku in mehanizmu!!!

ne rabi? snemat ?e motor?ka za 1x

 

no ?e pa si kje bliz lj me pa lahk pokl.pa bova kj skup po?timala!!!

 

Aja pozabu sm pra?at ?e mehanizem lepo te?e(predvidevam da ne ?e komi se ?ipa zapera oz se sploh ne)

 

 

To?no tako mora? naredit kot je klopko rekel

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no evo sj bo!!!

 

Prov je tako da je 5?ic na stikali!!

 

napel 2 ?ici direkt iz akom.(+,-) do enega izmed motor?kov ki bi jih rad sprobal (ali pa ?e ma? ?e kak akomulator bo? pa? mel bli?i use skup)

snemi konektor unih 2h ?ic ki gresti na motor?ek gor pa pritakni direkno iz akomulatorja,neki se more zgodit more se premaknit nekam!!! ?e zamenja? polariteto gre pa? kontra(gor-dol)Tko bo? vidu ?e je problem v motor?ku in mehanizmu!!!

ne rabi? snemat ?e motor?ka za 1x

 

no ?e pa si kje bliz lj me pa lahk pokl.pa bova kj skup po?timala!!!

 

Aja pozabu sm pra?at ?e mehanizem lepo te?e(predvidevam da ne ?e komi se ?ipa zapera oz se sploh ne)

 

 

Najlepsa ti dala uklopcic :)

 

Ja ucerej nism nic gledu na forum k sm bil prevec zivcen zaradi sajbe in sem sajbo odsraufu, gor potegnu pa s dvema dilcama podlozu da je stala.... :vesel:

 

Tak da sem sele danes zjutraj, ko sem prebral tvoj post se lotil te zadeve, in res je sla cist lepo gor....

 

Zej pa studiram da bi na voznikovo stran ugradil 2 obicna stikala k bi obracata pola da bi lahko lepo sipe gor pa dol sibal, ker na ebayu sem najdu to original stikalo ki pride okol 75? pa se samo v nemciji jih posiljajo, in se mi zdi prevec nabita cena... ?zmeden?

 

Torej bi se prosu za mnenje ce bi z navadnimi stikali ki bi menjali pole se to dal ustimat ? Samo kaj je pol s tistim ?ipovljem na voznikovi strani, a to more bit nujno zraven al bo tudi brez delal ??

 

 

Lp in hvala :rispekt:

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm......?

 

s tem se pa js nism igral!!!

Probaj ?e se dajo stikala razdret in jih kj po?timat,?e ne probaj dobit kje rabljene za probo obstaja pa tudi mo?nost da vgradi? nadomesne tipke -neorginalne!!!

edino kar bi se lahk zgodil je to danebi mogu odperat sovoznikove ?ipe iz voznikove strani!!

obstajajo pa mislim da 2polne tipke(IC elektronika,ipd. pra?aj) pol pa samo ?e improvizacija in zadeva mora gret!!!

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nebi jaz nekaj dosti na pamet.. ampak ?e si vsaj malo mojstra, probaj stikalo po?asi razdret, jaz sem mel z mojim podobne probleme, pa sem ga razdrl in spucal kontakte ki so bli vse ?rni, pa ponovno malo namazal, in mam zdaj ?e eno leto mir...

 

skratka, probaj sam, po?asi razdiraj in opazuj kaj je sumljivega, ?e se po?asi dviga, je mogo?e samo potrebno mehanizem namazat...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nebi jaz nekaj dosti na pamet.. ampak ?e si vsaj malo mojstra, probaj stikalo po?asi razdret, jaz sem mel z mojim podobne probleme, pa sem ga razdrl in spucal kontakte ki so bli vse ?rni, pa ponovno malo namazal, in mam zdaj ?e eno leto mir...

 

skratka, probaj sam, po?asi razdiraj in opazuj kaj je sumljivega, ?e se po?asi dviga, je mogo?e samo potrebno mehanizem namazat...

 

Stikala so ko ?enske, ?e niso dobro namazane in o?i??ene pol te?ko ali pa sploh ne delajo. :whatever:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stikala so ko ?enske, ?e niso dobro namazane in o?i??ene pol te?ko ali pa sploh ne delajo. :whatever:

 

 

ti kaj pa pri ?enskah nebi delalo ?e ni kaj o?i??eno!!! :hohoho::hohoho:

da js to mal po?as razdrem pa poserviseram!!!!

:hohoho::hohoho:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sj bi posliku pa na vsak kos napisu zap.?tevilko!!! :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.