Skoči na vsebino

Mazda 626 2.5 V6 nasveti.


DDDD

Priporočeno sporočilo

220.000 km je kar dosti samo ne za mazdo ?e je prej?ni lastnik lepo delal z njo in jo vzdr?eval tako kot mora ker je to V6 motor priporo?am ti da vzame? kak?nega mehanika zraven al pa nardi? generalko!

 

Ti sporo?im kako je s tem avtomobilom, ker ga ima en moj kolega tudi, motor 2.5 V6 morm ga poklicat :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vzemi mehanika, obveno pazljivo poslu?ati dro?nike !! izku?en mehanik bo lo?il tudi med okvaro(obrabo) dro?nikov, ali pa serijsko napako na teh avtomobilih( kro?nikasta vzmet na odmi?nih gredeh)

dobro je preveriti v?igalne kable in ?e ima? mo?nost izmeriti kompresijo...

 

?e je avto bil dobro servisiran, motor vedno z kvalitetnim oljem vzdr?evan, potem 220.000 km ni veliko

 

poraba pa pri normalni vo?nji od 10-12 litrov

vendar pazi ! razpon navzgor je lahko precej velik :)

 

druga?e pa pazit na vse ostalo kar se pa? pri rabljenem avtu mora paziti !

 

?e je redno vzdr?evan in se je z avtom pametno delalo, potem ni panike, konc koncev je to le MAZDA ! ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nisem gledo te Mazde zal sem iz Mb kaj je mogo?e na avto.net?

 

No to mi je povedal glede avta :)

 

?e je redno vzdrzevan je zelo v redu, oziroma kdaj je bil menjan zobati jermen in ce je ?e kdaj bila menjana vodna pumpa.

Zobati jermen je drugace 10K SIT , pumpa pa 30K SIT (neoriginal seveda)

Poglej koliko pije olja in ce kaj kadi modro iz izpuha (olje) 1 liter na 10.000km, mogoce 2 za tak star motor je se kar v redu.

Poraba je od 9 litrov navzgor. Avto je kar velik in tezek tako da racunaj na povprecje 10 litrov na 100km.

2.5 ima 167KM in 8.3 sec do 100.

Ostalo je kot za druge stare avte, pogledat stanje izpuha in katalizatorja, obrabo amortizerjev in koncnikov, ce je podvozje v redu in ni kaj zvito.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tudi 1.7 je dražje kot je pri nas. Kolko šimfate Ptiča, imamo zelo ugodno gorivo.   Ne tankam na avtocestah, ne v Italiji, ne v Sloveniji. Sem v Srbiji, ker so cene ble iste.   Jaz v Italiji vedno iščem self service ročke. Ne bi dal 10-20c več, da mi stric tanka.   To te pač izkušnje naučijo, pred tem sploh nisem vedel, da ti še kje kdo tanka, ampak izgleda so italjančki pripravljeni plačat, da si rok ne umažejo.
    • Saj pravim, da se da tudi dokaj poceni tankat. Nazadnje sem tankal konec aprila po 1,7€/liter v okolici Milana. Sem naletel na eno malo Shell črpalko, sicer si moraš sam tankat, a vseeno. Pa še poraba mi je do Kopra padla. Ne vem, mogoče je pa shell gorivo kaj boljše?  Drugače pa ja, na avtocestah je okoli 2€ ali tudi več. Zato sam nikoli ne tankam na, avtocestah. Ja, se ustavimo na odličnih rogljičkih in še boljšem kapučinu. 
    • In za po vrhu-ponudba,katero nihče ne potrebuje🤣🤣...Mazda pa ima prodajne rezultate,ki so rekordni v njeni zgodovini😃...kdo bi si mislil😄     
    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.