Skoči na vsebino

Eno resno vpra?anje!


poky

Priporočeno sporočilo

Torej,kot sn ?e napisal,sem se malo ogrel za tako Mazdico! :D Me pa nekaj stvari zanima in ker vem,da sam nisem taki "tehni?ni strokovnjak" z tega podro?ja,kot tu nekateri,vas spra?ujem enih par stvari! :P Torej,?e kupim recimo 2 leti staro Mazdo RX 8,pa ima recimo kakih 60000 km prevo?enih,je to preve? za Wankel motor? Kaka je kaj ?ivljenska doba teh motorjev? Vem, da je treba pogosteje dolivat olje kot pri navadnem motorju,me pa zanima kaka je kaj povpre?na poraba za motor z 192 KM? Kak je z zavarovanjem,sem povsod ?e v odprtem razredu?(kaj se ti?e kubikov mislim) Nazadnje pa,kaj si kaj mislite o tem avtu,se ga spla?a met? :whatever: Meni je v glavnem ful v?e?! :bravo: Torej na dan z besedo,pa napi?te vsa va?a mi?ljenja o tem avtu,pozitivna pa negativna. :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 56
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

... 60000 km prevo?enih,je to preve? za Rotax motor? Kaka je kaj ?ivljenska doba teh motorjev? Vem, da je treba pogosteje dolivat olje kot pri navadnem motorju,me pa zanima kaka je kaj povpre?na poraba za motor z 192 KM? ...

 

 

 

 

Prvo ni Rotax, Rotax motorji so v skuterjih za na vodo, motornih zmajih in ATVjih, licenco pa mislim da ima zdej Bombardier. Je Rotary engine ali po slo. Rotacijski motor. Pa naj bi izbolj?al ?ivljensko dobo glede na predhodne Wankle.

 

Za registracijo je pa mislim da tako da si za cestnino v nizkem razredu, zavarovanje pa po konjih, ker razred pade? pa ne vem.

 

Tolk jaz vem kaj ve? nej pa kdo drug pove

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvo ni Rotax, Rotax motorji so v skuterjih

 

 

:vskalo:sramezljiv My bad!! Tolko stvari sn hoto vpra?at na 1x,da sn take osnovne pojme zame?al.... :( Seveda sn mislo Wankel motor,Rotax motorje vem kje so ja,se pravim my bad! sramezljiv

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

porabo pod 12l /100km bo? te?ko dosegel tudi z ?ibkej?o razli?ico aparata :)

 

predvsem po mestu in pa nad 5000 RPM (tu jih je najlep?e vozit) so zelo po?re?ni RENESISi

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Madona,a res tolko ?ere ta stvar?? :( Pol kaj se ti?e porabe,zavarovanja in nasplo?no vzdr?evanja se mi ne spla?a taki avto kupit? ?koda,pa tak bi ga mel.... -_-

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alo,kaj zaj??? Sn mislo,da je ve? strokovnjakov tu.....po prej?njih postih sode?.... :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Madona,a res tolko ?ere ta stvar?? :( Pol kaj se ti?e porabe,zavarovanja in nasplo?no vzdr?evanja se mi ne spla?a taki avto kupit? ?koda,pa tak bi ga mel.... -_-

 

 

 

Glej, nekaj ?asa je moj o?e ta avto imel v "izposoji" (192km), Porabo se da dost umilit (blizu 11), kar bo te?ko (verjem mi) To je glih tko kokr da bi mel dobro ?ensko doma (tko kokr jst) pa bi jo dal sosedu za porihtat kr ma manj?ga.... :P Mal heca..... Uglavnem.... Pri registraciji mor? upo?tevat da je ekvivalentna mo? motorja 2600 (ccm). se pravi da si v najvi?jem ranku, to pomeni da bo registracija brez bonusa ko?tala cca. 320000 SIT.

 

Drga? pa se mi zdi da je edina izmed (skorajda) super?portnikov s katerim gre? lahko dejansko "na morje" (za en teden) ...ne pa se samo ?minkat. Je tudi zelo varna in najnazadneje je MAZDA!

 

Aja zapomni si da ?enska s tabo ne bi bla preve? zadovolna..... in prov je da Wankla preve? ne zamori? kr pol bo? pa res samo olje tanku.

 

P.S.

 

?eprov se hecam, to ?e ne pomen da doma nimam dobre ?enske :P

IPB Image
IPB Image
...::RX-8 LEPOTICA IN ZVER::...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma fu** no,si bom ?e premislo..... :( Se mislim,da je bolj?e,da ostanem na tem modelu ,ko ga mam! :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm...sam za info....rx-8 pri nas slovencelnjih baje oznacujejo kot avtomobil s kubikazo 2.500ccm na tehnicnih pregledih...

 

bi morala wildcat kaj glede tega povedat...

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja saj,po kubikih pridem tudi v odprti razred! :( Sn se pozanimal tudi pri mojem zavarovalni?kem agentu glede cene zavarovanja,pa me je skoraj kap!! ?zmeden? Tak,da sn si skoraj definitivno premislo glede nakupa takega avta,je pa fenomenalno lep! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma se porabo bi pre?ivel,samo ostali stro?ki so malo too much,sploh zavarovanje.... :(

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma se porabo bi pre?ivel,samo ostali stro?ki so malo too much,sploh zavarovanje.... :(

 

Potem tudi premisli glede motorja;tam so tudi stro?ki.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem tudi premisli glede motorja;tam so tudi stro?ki.

 

Ja itaq da so,samo ne more? primerjat vsote pri zavarovanju enga in drugega! :P:D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja itaq da so,samo ne more? primerjat vsote pri zavarovanju enga in drugega! :P:D

 

No kolko $$$ so ti nara?unali z RX8ko.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No kolko $$$ so ti nara?unali z RX8ko.

 

Z 50 % popustom med 300 in 350kSIT! :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.