Skoči na vsebino

Mazda 6


Violet

Priporočeno sporočilo

Med ?portnimi mazdami je

roadster MX-5 sinomim igrivosti z

majhnim" motor?kom".

 

Razvpiti kupe RX-8 je po drugi plati

bencinsko za?eljen in prepri?ljiv

predvsem v obmo?ju najvi?jih

"vrtljaj?kov", ko sloviti wankel diha

na polno.

 

Tretja, naajbolj peklenska "najbolj?i peklen??ek" pa je mazda MPS

 

 

 

Najmo?njej?a mazda odkriva ?portne gene predvsem od zadaj. Spodnji del odbija?a je dodobra obdelan. Na ?rnem spodnjem robu stojita velika okrasna zaklju?ka izpu?nih cevi, ki skrivata avspuha. Sprednji del izstopa predvsem zaradi hladilnika polnilnega zraka privzdignjen motorni pokrov. Ve? agresivnosti odrivajo ?e prednji odbija? in ?arometa. Za vas pa so najbolj va?ne ?ir?e in ni?je pnevmatike, katere ima. Za vse skupaj pa najbolj poskrbi srce mazde, in to je motor. Zdi se kot posnetek nekdanjih turno motorjev z izbruhi mo?i in nezasli?no porabo. 2,3-litrski ?tirivaljnik z neposrednim vbrizgom goriva, turbopolnilnikom z nadtlakom polnjenja do 1,07 bara, 191 kW (260 KM) IN 380 Nm navora pri 3000 vrtljajih na minuto. Najbolj divji je v sprednjem obmo?ju. Vle?e kot bik. Pospe?ki so konkretni - do 100 km/h potegne? v 6,6, sek. Enako divja je poraba. (?tirikolesni pogon, zajetna masa in turbomotor) ?e si privo??i? zabavo, in kdaj tudi potegne? do ?astitljivih 240 km/h, za?ge? na 100 km vsaj 20 litrov. Ima ?eststopenjski ro?ni menjalnik z natan?no in ?portno trdimi gibi. Za dalj?e mestne vo?nje pa je pretrda le sklopka.

Pogon je speljan na sprednja kolesa, dokler ni te?av, ko pa sistem zazna zdrs se prenese najve? polovica mo?i ?e na zadnji kolesi, kar stabilizira vozilo. Je pa res, da lahko zaradi tega na spolzkihg podlagah in ob konkretno v tla zabitem plinu spravi? zadek v adrenalinsko drsenje.

Mazda MPS je hiter in bencinsko po?re?en dru?inski ?portnik s prostorno kabino in ?e doosti udobja. ?tirje se povsem civilizirano peljejo na dalj?o pot, saj nastopa manj ostro in huligansko kot subaru impreza WRX STi ali mitsubischi evo IX.

S ?portnimi dodatki oplemenitena notranjost in druga?na od klasi?nih izvedb. Le prednja sede?a s preskromnim bo?nim oprijemom in zastarelemu informacijskemu sistemu bi podala manj?o grajo.

Euro NCAP: ?tiri zvezdice (31 to?k od 37)

cena 34.759,82 evra (8.321,500 tolarjev)

zastopnik: MMS

 

Vir: Delo

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

ja mi je v?e?, da opi?e? avto z vseh detailov, da ne nakladate samo o dobrih stvareh, tudi o pomankljivostih, kot so poraba ?e raje pa imam da kdo napi?e kaj o cenah servisov, vzdr?evanju itd. Zame so to stvari, na katere gledam, ko se odlo?im kupiti avto. Je pa ful dobra ma?ina tole, sam cena pa je tud kr ubita?na.

Pa sre?no

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdi se kot posnetek nekdanjih turno motorjev z izbruhi mo?i in nezasli?no porabo. 2,3-litrski ?tirivaljnik z neposrednim vbrizgom goriva, turbopolnilnikom z nadtlakom polnjenja do 1,07 bara, 191 kW (260 KM) IN 380 Nm navora pri 3000 vrtljajih na minuto

turno ali turbo motorjev?

:blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja mi je v?e?, da opi?e? avto z vseh detailov, da ne nakladate samo o dobrih stvareh, tudi o pomankljivostih, kot so poraba ?e raje pa imam da kdo napi?e kaj o cenah servisov, vzdr?evanju itd. Zame so to stvari, na katere gledam, ko se odlo?im kupiti avto. Je pa ful dobra ma?ina tole, sam cena pa je tud kr ubita?na.

Pa sre?no

 

 

Ubita?na, niti ne ?e gledamo konkurenco...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:bravo::bravo:

 

No ja cena je pa sprejemliva ?e bi kakega konkuren?nega pasata, mercedeza ali bmw-ja bi bla cena zih malo vi?ja!!!

porabo ma tud tam ene 7l po moje!!!

 

avto je pa za pohvalit!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tole MPS sem v neki avto reviji (ne vem to?no naslova) prebral da so na testu dosegli celo bol?i pospe?ek kot je naveden fabr?ko, kar pomen, da je bil tam se mi zdi 6.2, oni so jo pa nateral v 6.0, al pa je blo 6.2 in 6.4, ne spomnem se to?no, ampak novinarji so bli navdu?eni, za razliko od ve?ino fabrik, ki probajo mal pretiravat s podatki, ki pa bi jih pol avto dosegel mogo?e edinole v prostem padu, ?e ga vr?ejo npr. z Lune! :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap na Top gearu so jo po performansih uvrstili na prvo mesto izmed ?e dveh kandidatov Mondeo ST 220 in Vectro OPC

Samo rde?e barve MPSka je pa najbolj huda :rispekt:

 

true true - res je strup, ker srebrna na ?alost zgleda premalo ?portno :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avto bo "popoln, ko bo dizelska izvedba in s tem manj?a poraba goriva ter prednja sede?a z bolj?im bo?nim oprijemom ter dodelanim informacijskem sistem

 

me pa zanima, kak?ne vzmeti so uporabili za "zni?anje avtomobila" - ni?je pnevmatike?

 

perokalimero

na servise verjetno vpliva mo? motorja, ?e je v istem kot moj, ti lahko povem, koliko me je stal prvi servis, samo vzdr?evanje pa je verjetno ?e nekoliko dra?je.

 

druga?e pa laho kaj ve? pove tisti, kateri ta avto ?e ima

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh Violet, ti sploh ne razume? bistva tega avta - primarna naloga tega avta ni t.i. peoplecarrier ampak je namenjen u?ivanju voznika. Kdor ho?e ?parat pa? ne bo izbral tega, ker var?evanje in visoke zmogljivosti se med seboj izklju?ujejo. Tudi ?e bi bil HighPower diesel z 260 konji bi bila poraba ?e vedno samo kake dva litra manj?a od bencinarja, kar pa pri povpre?ni porabi okoli 11-13 litrov ni tak?na bistvena razlika, da bi upravi?ilo uporabo diesla v ?istokrvnem ?portniku.

 

Bo pa glede izku?enj z MPS-ko, verjetno ?e nekaj ?asa zijala velika luknja na tem forumu, ker glede na informacije sta v Sloveniji trenutno samo dva in tudi jaz ga verjetno vsaj ?e kak?no leto ne bom kupil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

namenjen u?ivanju voznika. Kdor ho?e ?parat pa? ne bo izbral tega, ker var?evanje in visoke zmogljivosti se med seboj izklju?ujejo. Tudi ?e bi bil HighPower diesel z 260 konji bi bila poraba ?e vedno samo kake dva litra manj?a od bencinarja, kar pa pri povpre?ni porabi okoli 11-13 litrov ni tak?na bistvena razlika, da bi upravi?ilo uporabo diesla v ?istokrvnem ?portniku.

 

za kaj je namenjen ta avto res ne potrebuje? produkt 2x2.

dizelska izvedba ne pomeni, da "?param" pri porabi, ker velja pravilo, da za mal dnarja in goriva mal muzike, oz. mo?an motor in majhno porabo ?e niso izumili; enostavo mi je dizel bolj v?e?.

?e s to mazdico u?iva? tako kot jaz, potem ve? kaj si predstavljam pod mazdico 6 2.3 i MPS :D

 

se pa RAZPI?I in hvali na vse pretege, ko jo BO? IMEL in ne pozabi napisati tudi SLABOSTI

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem bral po nem?kih forumih, glede MPS-ke je avto baje fenomenalen in to so pisali lastniki MPS-ke, mote?e je baje samo pri vo?nji ko prestavi? in ?eli? dalje pospe?evati ima baje za kratek ?as zakasnitev kao turbo luknjo in ne vle?e takoj dalje, vendar se da to re?iti in ni ve? tega pojava ko so si ga dali ?ipat na 301HP.... :) Jeble? toto zakasnitev, jaz bi ga vseeno imel, pa pustimo te malenkosti od sede?ev, ?e te je dovol skupaj ima? dovol stranskega oprijema :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene ni! Zame so po ?irini ravno prav?nji otro?ki ti me ?isto stisnejo ne migam ne levo ne desno! :hohoho:

 

sicer ne vem a obstaja isofix pritrditev tudi na vozni?kem sede?u, ampak ?e je to mo?no pol Symon tud ti ne bo? imel problemov :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sicer ne vem a obstaja isofix pritrditev tudi na vozni?kem sede?u, ampak ?e je to mo?no pol Symon tud ti ne bo? imel problemov :D

 

:hohoho::hohoho: He he,dobra finta,Boss! :bravo: Sicer je Symon res bolj suhe sorte,samo za Isofix pa pomoje tudi ne! :P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.