Skoči na vsebino

Beton na avtu....


David

Priporočeno sporočilo

Ok banda....spet mam upra?anje za kolegico....

 

 

In sicer.... sosed ji je po avtu, po boku po?pri?al z malto oziroma z betonom.....

 

 

Zdej me pa zanima s ?im se da to odstranit dol brez da po?koduje? lak..... je mo?no??

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nasveti na Avtomobilizem.com

 

Paziti mora?, da lo?i? zajebantske poste (kot je tisti zadnji) od resnih nasvetov. Ker s ?temarco oz pnevmatskim kladivom se res ni za lotit stvari :lol:

 

Zanimivi sta ideji s Ferosanom in Wapom pod pritiskom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem ?e opazil, da bi kdo razmi?ljal v smeri fizikalnih razlik v raztezanju betona in plo?evine.

Ko se beton strdne ga ni mogo?e ve? raztopiti. Ferosan, mogo?e ja, vendar ali res ne po?koduje laka.

Moj predlog je :

segrevati mesto, kjer je beton prilepljen do 80°C in nato segreto mesto ohladiti. Za ogrevanje lahko uporabimo toplozra?no pi?tolo, ali enostavno po?kodovano stran izpostavimo soncu. Za hlajenje pa uporabimo hladno vodo iz vodovada. Postopek ve?krat ponovimo tako, da bo ve?kratno neenakomerno raztezanje plo?evine in betona povzro?ilo odlepljenje betona. Ko je ves beton odstranjen pa po?kodovane povr?ine spoliramo. Postopek je lahko dolgotrajen, vendar pa po mojem najmanj ?kodliv za lak.

Moja ideja je grajena na tem, da je raztezek betona precej manj?i od raztezka plo?evine. Ali bo to delovalo pa lahko ugotovimo le s preizkusom, ki ni? ne stane. :whatever::whatever:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam tut beton na avtu (nekje okol sprednjih koles, mal tut okol karterja, tko da nevem po kakih (gradbi??ih) je prej?n al pa predprej?n lastnik vozu, mogo?e pa so samo ?elel avto mal obte?it, ker bi biv sicer prehiter! :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam tut beton na avtu (nekje okol sprednjih koles, mal tut okol karterja, tko da nevem po kakih (gradbi??ih) je prej?n al pa predprej?n lastnik vozu, mogo?e pa so samo ?elel avto mal obte?it, ker bi biv sicer prehiter! :hohoho:

 

Mogo?e pa je to ostanek protikorozijske za??ite. :jupiii::jupiii:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.