Skoči na vsebino

Mazda 3 - od l. 04 dalje


Jerc

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

 

Sem nov na forumu in sicer zato, da se mal pozanimam o Mazdi 3, nekje od letnika 04 dalje.

 

Fotr menja avto in se je nekak zapi?il v Toyoto Yaris, ker kot pravi sam, ne potrebuje ve?jega avtomobila, kot tudi nepotrebnih stro?kov...sm meni se vseeno zdi premajhen avto zanj, zato bi mu rad svetoval Mazdo 3....sedaj ima Audi A3 1.6 :rolleyes:

 

Mislim, da bi bila Mazda 3 zelo dobro nadomestilo zanj in ne Yaris, ker je razred manj?i avto...

 

Kako je z motorji 1.4(mal premal, moje mnenje), 1.6, ima avto kak?ne pomanjkljivosti??? Karkoli, na kar je potrebno paziti pri nakupu!!!

 

Tnx in lep dan ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Sem nov na forumu in sicer zato, da se mal pozanimam o Mazdi 3, nekje od letnika 04 dalje.

 

Fotr menja avto in se je nekak zapi?il v Toyoto Yaris, ker kot pravi sam, ne potrebuje ve?jega avtomobila, kot tudi nepotrebnih stro?kov...sm meni se vseeno zdi premajhen avto zanj, zato bi mu rad svetoval Mazdo 3....sedaj ima Audi A3 1.6 :rolleyes:

 

Mislim, da bi bila Mazda 3 zelo dobro nadomestilo zanj in ne Yaris, ker je razred manj?i avto...

 

Kako je z motorji 1.4(mal premal, moje mnenje), 1.6, ima avto kak?ne pomanjkljivosti??? Karkoli, na kar je potrebno paziti pri nakupu!!!

 

Tnx in lep dan ;)

 

 

Ciao Jerc...

 

 

Evo jaz sem eden izmed zadovoljnih lastnikov te mazde.. in sicer motor 1,6 benzinar... in morem re?t da sem bil relativno navdu?en nad performansi tega motorja.... ki glede na te?o avta relativno dobro pelje.

Prav tako sem zelo navdu?en nad designom notranjosti, zunanjega videza, lege na cesti.... ima ZELO dobre zavore.... ima pa eno slabost ki je pri meni izpostavljena ?e v malo ve?ji meri... in to je poraba....

 

3 meseno povpre?je na pribli?no 10000 km imam trenutno 9,8 l / 100 km.... kar je za tak motor kar precej...

 

No to je v veliki meri najverjetneje "kriva" moja vo?nja.....

 

1.4 motorja niti ti res ne priporo?am ker je precej podhranjen in te?o skoraj 1300 kg bolj s te?avo vle?e okoli....

 

1.6 diesel je sicer super motor z zelo nizko porabo... je pa za moje pojme malenkost preglasen.... in ima? mal preve? tisti "traktor" feeling.... <_<

 

 

Kakorkoli.... priporo?am nakup! :bravo:

 

 

LP daVid

 

 

P.S. z nakupom rabljenega nebi smel imet problemov ker kot poznam situacijo na trgu, ti avti niso imeli nobenih ve?jih hib.... tako da nima? kaj skrbet... :prstgor:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

David, blatnik ?e ti ne rjavi od zadaj?

 

 

Nada Matej........ ni?... sicer pa je itak 12 letna garancija na pleh... tako da me to sploh ne sekira...

 

 

Pojma pa nimam kaj je blo s tistim na?im uporabnikom ki mu je po 1,5 leta za?elo gnit.... :ne vem:

 

 

Jaz nimam problemov.----....

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moram reci, da nasa Mazdica 3 nima vecjih problemov oz. v dveh letih se je pojavil samo en problem; in to je bil luft v pomiku stekla v voznikovih vratih. Na seervisu so ga odpravili.

 

Ne vem pa kaj silis oceta, da bi kupil vecji avto, ce si pa zeli manjsega. In nova Yariska sploh ni tako majhen avto.

 

Obremenjenost z avtomobilskimi razredi je samo v glavi lastnikov in glavah sosedov :D

LP Lenuh007

m3cw8.jpg

wrcwn2.jpg

slobg8.jpg

9526mg9.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moram reci, da nasa Mazdica 3 nima vecjih problemov oz. v dveh letih se je pojavil samo en problem; in to je bil luft v pomiku stekla v voznikovih vratih. Na seervisu so ga odpravili.

 

Ne vem pa kaj silis oceta, da bi kupil vecji avto, ce si pa zeli manjsega. In nova Yariska sploh ni tako majhen avto.

 

Obremenjenost z avtomobilskimi razredi je samo v glavi lastnikov in glavah sosedov :D

 

Nikoli se nisem obremenjeval z mnenji oz. miselnostjo drugih, sploh pa s slovenskim hobijem (kdo ima ve?jega in dalj?ega :P )

 

Ne more? pri?akovat, da se bo Yaris isto peljal kot Audi A3...zato mu svetujem Mazdo 3 in nikakor ga ne silim...

 

?e tole, kako je s servisi in kak?ne so cene na poobla??enem servisu(redni servis), ker v Novem mestu ima servis Makoma d.o.o., ki so poobla??eni za bavarijo..."baba rekla, baba ?ula", naj bi bili servisi dragi. Vem pa ne 100%.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Servisi te pridejo tam okoli 35k sit di 45 k sit.... odvisno... prvi in drugi sta okoli 40k sit.... tretji malo ve?... ker zamenjajo po potrebi plo??ice, zra?ni filter....bla bla bla.---

 

Mislim da so servisi cenovno v neki zlati sredini v tem rangu aftekov.....

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Servisi te pridejo tam okoli 35k sit di 45 k sit.... odvisno... prvi in drugi sta okoli 40k sit.... tretji malo ve?... ker zamenjajo po potrebi plo??ice, zra?ni filter....bla bla bla.---

 

Mislim da so servisi cenovno v neki zlati sredini v tem rangu aftekov.....

LP daVid

 

?e ho?e? pocen servis si kup raje hondo. Redni servis je max do25 ksit.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem pa kaj silis oceta, da bi kupil vecji avto, ce si pa zeli manjsega. In nova Yariska sploh ni tako majhen avto.

 

Obremenjenost z avtomobilskimi razredi je samo v glavi lastnikov in glavah sosedov :D

 

s tem se pa res ne morem strinjati - se ?e nisem peljal z avtomobilom A ali B segmenta, ki bi bil udoben in tudi Yariska ni nobena izjema. Jo ima mama moje drage pa lahko re?em, da za mojo postavo to ni avto s katerim bi vsak dan delal 100+ kilometrov, tako da je prekleto pomembna tudi velikost avtomobila pa ?e najmanj zaradi sosedov, ker me ba? boli kurec kaj si oni mislijo in tudi jaz ne razmi?ljam o njihovih avtih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Ne vem pa kaj silis oceta, da bi kupil vecji avto, ce si pa zeli manjsega. In nova Yariska sploh ni tako majhen avto.

 

Obremenjenost z avtomobilskimi razredi je samo v glavi lastnikov in glavah sosedov biggrin.gif

--------------------------------

s tem se pa res ne morem strinjati - se ?e nisem peljal z avtomobilom A ali B segmenta, ki bi bil udoben in tudi Yariska ni nobena izjema. Jo ima mama moje drage pa lahko re?em, da za mojo postavo to ni avto s katerim bi vsak dan delal 100+ kilometrov, tako da je prekleto pomembna tudi velikost avtomobila pa ?e najmanj zaradi sosedov, ker me ba? boli kurec kaj si oni mislijo in tudi jaz ne razmi?ljam o njihovih avtih.

 

Vredi!

Naj bo pomembna velikost in se veliko drugih stvari.

Ampak ne vidis kaj sem napisal; ce zeli oce Yaris, naj si jo kupi. Samo to sem dejal.

LP Lenuh007

m3cw8.jpg

wrcwn2.jpg

slobg8.jpg

9526mg9.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vredi!

Naj bo pomembna velikost in se veliko drugih stvari.

Ampak ne vidis kaj sem napisal; ce zeli oce Yaris, naj si jo kupi. Samo to sem dejal.

 

Odgovor je bil namenjen samo na tisti del, ko pravi?, da so avtomobilski razredi pomembni samo v glavi in s tem se nisem strinjal. Druga?e ima pa vsak svojo pamet in debelino denarnice ;) , da ve kaj si ?eli kupiti in kaj zmore in pri tej izbiri faktorja "sosedje" sploh ne sme biti :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni;

 

Ker se tudi sam zanimam za nakup mazde3 diesel ene dve tri leta stare me zanimajo va?e isku?nje s temi avti predsem kar se ti?e porabe in pa voznih lastnosti saj bom delal dnevno od 100 do 150 km na dan

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem mel Mazdo 3 1.6 bencinarja,pa morem re?t,da ni bla tak po?re?na,tam nekje med 7.2 in 8.litri. Dizel torej ?e manj popije. Kaj se ti?e vo?nje je super,ravno prav,ne pretrda ne premehka! :bravo: Z avtekom nisn mel nobenih problemov,tak da go for it! ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.