Skoči na vsebino

Kako prebarvati ALU feltne na ?rno mat


Sishi

Priporočeno sporočilo

No ?e pred ?asom se je ReDevil odlo?il, da bo preberval svoje trikrake ALU feltne na mat ?rno barvo. Pa sem se odlo?u, da mu pomagam. Na kratko bom opisal postopek, ki sva ga izvedla:

1. Temeljito pranje felten

2. ?mirglanje/matiranje z vodobrusnim papirjem P1000 (stalno polivanje felten in namakanje papirja v vodo!)

3. Popolno su?enje felten (100%)

4. Nana?anje/?pricanje fleten s 'primer-jem' v spreju (podloga za barvo) in su?enje

5. ?mirglanje/matiranje z vodobrusnim papirjem P1000 (stalno polivanje felten in namakanje papirja v vodo!)

6. Popolno su?enje felten (100%)

7. Nana?anje/?pricanje fleten s ?rno mat barvo v spreju in su?enje

 

In to je bilo to. Prej sva kupila ?e eno piksno ?rne mat barve in eno piksno 'prajmerja' skupaj cca 2500 SIT. Med barvanje sva ugotovila, da bo zmanjkalo ?rne barve, zato je moral ReDevil nazaj v LJ (pazite, da se vam to ne zgodi). Stro?ki skupaj cca 4000 SIT.

Aja + benz + pivo + cigareti + klobase (doma?e seveda) + ?pageti + barilla + sok + kurilno olje + elektrika + voda + pokvarjen/skurjen turbo fen (sestra mu tega ne bo nikoli oprostila) + po?kodovana gara?na vrata + po?ene plo??ice + ?istilo za plo??ice (od barve) + potol?ena notranja vrata + uni?eni ?evlji + strgane hla?e + pranje oblek + pra?ek + ?ajfa + popraskani prsti + zlomljan noht + krema za roke + kava + ?ivci + pivo (kr gajbo) + cigareti + pa ?e kej sem pozabu!

Na koncu je ra?un pri?el malo dra?je kot barvanje pri pravemu li?arju z garancijo (tako bi to naredila vsaka pametna ?enska), AMPAK ?e vedno par jurjev ceneje, kot ?e bi kupil nove mat ?rne feltne! Tko da ?e vedno trdiva, da je to low cost ReDevil home varijanta sramezljiv !

Poleg tega sva zdej ratala prava specijalca za ?tihanje felten, tko da ?e si kdo ?eli prebarvati feltne naj gre kr k najblji?njemu li?arju :ph34r: !

 

P.S: pozabil sem ?e vodobrusni papir ;)

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sledi s slikami podkrepljen prikaz poteka del. Uporabila sva Nikon 1.3 Megapixel digitalni fotoaparat.

OPOZORILO: Vse pravice so intelektualna last 323F in ReDevil-a. Vsak presnemavanje, kopiranje, objava v javnosti, prepis ali celo objava knjige pod lastnim imenom je kaznivo dejanje po 35 ?lenu, 7 odstavek zakona o varovanju ?lovekovih pravic in intelektualne lastnine. Zagro?ena je kazen do 6 mesecev zapora in 1.000.000 SIT globe (denar bova nakazala na ra?un Mazda forum-a za prednovoletno zabavo)!

 

1. Temeljito pranje felten (pi*da ?gav je un stroj v ozadju :ne vem: )

Objavljena slika

 

2. ?mirglanje-matiranje felten z vodobrusnim papirjem (vodo uporabljat!)

Objavljena slika

 

Feltne da? nato v su?ilnico (v najinem primeru kurilnico) in gre? na pivo

Objavljena slika

 

3. Su?enje felten (ker po popitem pivu feltne ?e vedno niso bile suhe sva si pomagala s turbo fenom od ReDevil-ove sestre - zelo se ji zahvaljujeva za prijaznost :rispekt: )

Objavljena slika

 

Kot sem omenil morajo biti feltne 100% suhe, zato je ReDevil vklju?il fen na turbo! Vidite, da je mokra lisa z zgornje slike popolnoma izhlapela (uporaba fena je bila moja ideja :bravo: )!

Objavljena slika

 

Pa ?e vse ostale

Objavljena slika

 

4. ?pricanje felten s 'primer-jem'

Objavljena slika

 

Ne pozabit na pokrov?ke

Objavljena slika

 

5. Sledi ponovno ?mirglanje-matiranje felten z vodobrusnim paprijem P1000 (vodo uporabljat!)

Objavljena slika

 

Sledilo je ponovno su?enje (valda sva dala fen na turbo in glej ga zlomka - na koncu se je za?elo kadit iz njega :ne vem: )

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol je blo mal delavskega fotose?na

Objavljena slika

 

?e ena

Objavljena slika

 

Pol sva ?la na zaslu?eno kavo, kakav pa sok

Objavljena slika

 

7. Sledi kon?no barvanje felten na mat ?rno

Objavljena slika

 

?e iz pti?je perspektive. Slika la?e :angry: . Kon?ni izdelek je skor popoln. Se boste prepri?al na prednovoletni zabavi.

Objavljena slika

 

Ne pozabit na pokrov?ke!

Objavljena slika

 

Kon?ni izdelek. ?e enkrat poudarjam, da slika ne ka?e dejanskega stanja! V ?ivo je dosti bolje :bravo: !

Objavljena slika

 

 

?eprav bo kdo mislil, da je to zaje*ancija, je postopek del popolnoma pravilen! Le opis je malce za?injen.

Pa veliko uspeha pri barvanju Vam ?eliva 323F in ReDevil :danzoman:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob tak?nih dogodkih, se poka?e da se mazda?i res fino razumemo in si znamo tut pomagat med sabo! :bravo:

 

Fant pa res obvlada ?trihanje, ker ?e bi jz to sam delov, bi bla u najbol?em primeru ratala pomaran?asta ko?a, pa ?e ta bi se pol zlo hitr olu??la!

 

Kak?ne pa izgledajo feltne glede na srebrno barvo, pa dost pove komentar kolega - maherja Sishija (323F), ki je reku da so mu ble prej feltne nagnusne, zdej pa so bomba, pa ?e ful dobr bodo pasala, ko bo cel avto rde?e-?rna kombinacija! S temi feltnami in gumami 205,15 je tut u planu da gre stroj?i? ?ez pol leta od hi?e, skratka men je v?e?, ?e bo pa ?e komu, boste pa sami povedal :jupiii:

 

Na koncu ?e javna zahvala kolegu (maherju), ki se je res potrudu in si vzel cajt cev popoudne in del ve?era, pri tem pa upam, da se mu je trud vsaj delno popla?al, s tem ko je videl, kak?no mojstrovino je ustvaru! :rispekt:

 

 

P.S. Unale slika v gostilni je pa kot da so jo najdl na potoplenmu Titaniku! :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U matr je dobr napisan sm skor po?u od smeha k sm tole bral! :bravo::D Svaka ?ast obema, sicer sm ?e vidu izdelek v ?ivo in je res BOMBA!!! Moram priznt da so mu kr ratale u?e? te 3-krake felne!!! Borut a proda?? :P

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js mam pa eno pra?anje ............. kok se pa to kj lu??i!!!!!!

 

Druga?e pa lepo sta po?timala,samo ?e slike gor kako na avtu zgleda!!!

 

BRAVO FANTA :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bo cajt pokazu, avta pa itak ne mislm vozit v pralnice, ker raj? to doma po?timam, tko da je v smeri ne-lu??enja to ?e kr velik korak verjetn! <_<

 

Ko pa bo kak?en rob malo opraskan, bom pa s ?opi?em po?timu, da bo spet lepo ?rno! :jupiii:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdele ko gledam tele slike, vidm da se je spla?al anga?irat tacga profesionalca kot je 323f, da je izvedel svojo mojstrovino na mojih feltnah! :jupiii:

 

Do zdej jih ni ?e mben, ki jih je dobro vidu, jih ni spluvu! :ouje:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdele ko gledam tele slike, vidm da se je spla?al anga?irat tacga profesionalca kot je 323f, da je izvedel svojo mojstrovino na mojih feltnah! :jupiii:

 

Do zdej jih ni ?e mben, ki jih je dobro vidu, jih ni spluvu! :ouje:

 

Svaka ?ast tud jst sm jih vidu in samo kapo dol lahko bi bila Mazda forum li?arja :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, simon, pomoje bi si stokrat raj? ?pago montiru okol glave pa jo homologiru, kot da bi mojo ma?inko v tale stvor pretvoru! <_<:hohoho:

 

Ne zgleda slabo ta zadeva

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

323F kaj ?e bi prekopiral tole v DIY ali pa ?e moderatorji prstavijo.

Sem pa ?e jaz dobil eno idejo in da vidim ?e va?a mnenja :D

post-9-1167940835.jpg

 

 

osebno mnenje zgleda velik bol strupeno saj si tudi pri men in redevilu vidu da se crna barva felg lepo dopade na rdecem avteku!!!

 

tak da marko kar veselo presprejat pa bo!!! :bravo:

 

 

p.s. pa ne mojih prebojit k rabm take k so! :hohoho:

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Mogoče si se res nagaral, ampak si vsaj vozil "varčnega" bencinarja.
    • Tako je to...vsak ima "svoj" predalček😄
    • Enake znamke vozilo, enak model vozila, enak letnik vozila, enako veliko vozilo, še barve je enake, enkrat štirikolesni pogon in dvolitrski turbo dizel (poraba 6,7), drugič 1,5 litrski ne-dizel s sprednjim pogonom (poraba 8,8).    Zame ni več dileme, kakšen motor je edina prava izbira.
    • DANES SEM PA SPREMENIL VERO IN TRDIM, DA JE AVTOMATIK NEKAJ NAJBOLJŠEGA NA TEM SVETU!   Sem danes dobil kot nadomestno vozilo enakega, kot je naš dvolitrski dizelaš, le da nima štirikolesnega pogona in da je 1,5 litrski bbeeee eeenn eeennn ciiii narr brrr (me trese že če moram samo napisat). Se pravi težko vozilo z majhnim motorčkom.  Dragi moji, to pa je "trajben getriben"... Saj po avtocesti od Kopra mimo Trsta in do Monfalcona je lepo šlo, nič posebnega. Itak je pol poti omejitev 80 in s tujim avtom sem se omejitve držal kot klop. Ko se je omejitev dvignila, je bilo pa zmerno do pretežno vodoravno in je tudi kar šlo. Od Monfalcona do Solkana je pa polovico poti skozi naselja (50), ostalo pa 70. Nato sem v Solkanu počakal, da so trije otroci končali s športnim plezanjem in en otrok z avtošolo, pa še sosed me je prosil za prevoz, ker se je skregal s punco in dobil čevelj... In tako sen štartal s polnim, že tako velikim in težkim, vozilom v te naše hribe. Sem prekladal tisti menjalnik, da me zdaj bolita noga in roka. In že na pol poti do doma sem si zaželel, da bi bil avtomatik...    Zdaj razumem, kaj so nekateri tu razlagali. Dokler sem vozil dvolitrskega dizla, tega nisem razumel.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.