Skoči na vsebino

Mazda 6 120.000km


Priporočeno sporočilo

Poslal poprasevanje za velik servis na avtorent v NG ter na A-Cosmos. S prvega dobil na vprasanje:

Pozdravljeni!

 

Zanima me cena servisa mazde 6 sportcombi 2.0 diesel na 120000 kilometrov z upo?tevanjem menjave:zobati jermen, napenjalec zobatega jermena, filter klime, pregled vozila ter delo. Olje ter ostale filtre imam ?e zamenjane.

Hvala za odgovor ter lep pozdrav.

 

Odgovor:

Sp?tovani,

 

 

 

Na?teti materjal za velik servis z 20% popusta na delom vas pride 817 eur.

 

 

 

Lp

 

 

Glede na to, da je dal Boss za vse 834 EUR(pa je menjal se olje, filtre, olje v menjalniku, webasto...) je to kar nekam zelo velika cifra!! <_<:angry: Al se motim? Cakam se odgovor iz Acosmos-a...

 

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako mas olje pa filtre zamenjane?

Ce delas privat servis zakaj bi sploh sel na uradni servis za jermene? To ti lahko vsi menjajo?

Jaz sem na gami imel opcijo, da prinesem svoje dele (jermene, sponarje, itd) pa sem se raje odlocil za original vse...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako mas olje pa filtre zamenjane?

Ce delas privat servis zakaj bi sploh sel na uradni servis za jermene? To ti lahko vsi menjajo?

Jaz sem na gami imel opcijo, da prinesem svoje dele (jermene, sponarje, itd) pa sem se raje odlocil za original vse...

 

 

Ne, ko sem pac avto kupil, sem zamenjal olje ter filtre, ker nisem vedel kako in kaj. Pac iz preventive. Tako bom menjal olje na 130000, ker sem ga zamenjal pri 110000. Velik servis bom pa naredil na uradnem servisu-tko sem se odlocil.

 

Saj meni ni toliko zaradi cene servisa-se mi zdi pa cudno, da je taka razlika-glede na Bossa in kaj vse so njemu menjali.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojem je to, ker jih poznamo tam :)

Jaz sem dobil popust vec kot 100eur...(dal sem 740eur)

 

ni samo to da jih poznamo - ampak so vsi servisi delani pri njih in tudi ?e je kaj narobe je servisirano pri njih vklju?no z kleparsko li?arskimi posegi sramezljiv

 

S tem smo nekako stalne stranke in je hitro privilegij v kak?nih 10% popusta - se mi zdi fair in edino pravilno, da nas pouj?kajo tudi s kak?nim popustom na stalnost :prstgor:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni samo to da jih poznamo - ampak so vsi servisi delani pri njih in tudi ?e je kaj narobe je servisirano pri njih vklju?no z kleparsko li?arskimi posegi sramezljiv

 

S tem smo nekako stalne stranke in je hitro privilegij v kak?nih 10% popusta - se mi zdi fair in edino pravilno, da nas pouj?kajo tudi s kak?nim popustom na stalnost :prstgor:

 

Glede na cene je to najmanj kar lahko storijo... <_<

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni samo to da jih poznamo - ampak so vsi servisi delani pri njih in tudi ?e je kaj narobe je servisirano pri njih vklju?no z kleparsko li?arskimi posegi sramezljiv

 

S tem smo nekako stalne stranke in je hitro privilegij v kak?nih 10% popusta - se mi zdi fair in edino pravilno, da nas pouj?kajo tudi s kak?nim popustom na stalnost :prstgor:

 

 

Boss se popolnoma strinjam. Samo na tvojem racunu se vidi, dasi dobil 6% popusta.Ce ne bi polna cena bila 885 EUR(popravi, ce se motim).Isto je bilo pri tebi Labi, samo ti si dobil 10%. Ce pa sestejem material (zobati jermen, napenjalec + podlo?ka napenjalca), ki bi ga meni menjali +toliko dela kot tebi(ceprav bi ga boilo manj) pride polna cena 535 EUR. To je pa se zmeraj skoraj 300 EUR manj (kot so dali "predracun"). To sem hotel povedat.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno so ti butnili ceno, ki je normirana za 120.000km in je v?teto tudi olje in filtri. Najbolje, da jih ?e 1x vpra?a? in ne omeni? servisa na 120.000 ampak samo re?e?, da bi rad jermene, napajalce pa recimo olje v menjalniku zamenjal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slaba novica za vse, ki vam je na avtu ?e potekla garancija in ste hoteli narediti veliki servis na nepoobla??enem servisu. Govoril sem z mehanikom, ki servisira tudi mazde in povedal mi je da neoriginalnih delov za M6 ni za dobiti. Zato grem na velik servis na uradni servis. Privar?eval bi malo pri ceni servisne ure, pa ?e nekaj malenkosti, vendar se ne spla?a.

Imate kak?ne info, je kateri originalni servis kaj cenej?i, dajo na obroke, popust ali pa se da kje dobiti brez ra?una :whatever: .

?e poznate prosim za info na pm.

Alex hvala za info.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slaba novica za vse, ki vam je na avtu ?e potekla garancija in ste hoteli narediti veliki servis na nepoobla??enem servisu. Govoril sem z mehanikom, ki servisira tudi mazde in povedal mi je da neoriginalnih delov za M6 ni za dobiti. Zato grem na velik servis na uradni servis. Privar?eval bi malo pri ceni servisne ure, pa ?e nekaj malenkosti, vendar se ne spla?a.

Imate kak?ne info, je kateri originalni servis kaj cenej?i, dajo na obroke, popust ali pa se da kje dobiti brez ra?una :whatever: .

?e poznate prosim za info na pm.

Alex hvala za info.

 

 

Tudi mene zanimajote informacije... :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa skoraj ne verjamem....

 

Pozanimaj se pri kakem neuradnem serviserju....

 

?e obstaja originar del, pol obstaja tudi aftermarket kos.....

 

In seveda bo na servisu rekel da to ne obstaja.... ampak OBSTAJA!

 

 

Tako da se ni? ne sekiraj in pokli?i ?e malo okrog za info...

 

 

LP DAvid

 

P.s. kontaktiraj uporabnika Yavarje... ti bo znal kaj ve? povedat.... :D

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo dobil predracun za velik servis z game-brez filtrov ter menjave olja... in je razlika glede ponudbe iz avtorenta (NG) kar ocitna-300 EUR. Tko da se bom naslednji teden kar zapeljal do Ljubljane.

 

lp

 

post-927-1205437768_thumb.jpg

 

 

P.S.1 Boss tud mene so dali nekaj popusta(6%) kot tebi, pa ceprav bom prvic tam...bi me zgleda radi obdrzali kot stranko...:D:D

 

P.S.2 Aja, se nekaj: kako se izvede placilo-vnaprej ali po opravljenem servisu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

P.S.2 Aja, se nekaj: kako se izvede placilo-vnaprej ali po opravljenem servisu?

 

Po opravljenem servisu ob prevzemu vozila ... ali je kje kaj drugace?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jah ne vem, zato sem vprasal :blink:. Se pravi, da je potrebno pla?at z gotovino?

 

Lahko tudi s karticami (placilne, kreditne,...) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo dobil predracun za velik servis z game-brez filtrov ter menjave olja... in je razlika glede ponudbe iz avtorenta (NG) kar ocitna-300 EUR. Tko da se bom naslednji teden kar zapeljal do Ljubljane.

 

lp

 

post-927-1205437768_thumb.jpg

P.S.1 Boss tud mene so dali nekaj popusta(6%) kot tebi, pa ceprav bom prvic tam...bi me zgleda radi obdrzali kot stranko...:D:D

 

P.S.2 Aja, se nekaj: kako se izvede placilo-vnaprej ali po opravljenem servisu?

 

no vidi?, da si se obrnil na pravi naslov :bravo::bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

No pa da se jaz pohvalim gamo: Sem imel servis na 120k in sem se zmenil samo za menjavo zobatega jermena, napenjalca ter olja v menjalniku. Predracun 524 eur. Ko sem ga v petek peljal na servis pa so mi naredili celoten servis z vsemi filtri ter olje (so malo zajebali)....pa ?e motor?ek za pomik stekla so mi zamenjali(voznikov). In pride racun 914EUR...Ko pa sem povedal, da je bilo dogovorjeno drugace, sploh niso kompliciral in mi zmanjsali racun na-ne bose verjel-694 EUR. Torej sem naredil celoten servis + nov motorcek za ta denar... :bravo::bravo::bravo: Tko da bom se kdaj peljal tja avto. :D

Pa se rekli so, da je avto ful ful dobro ohranjen. Ce to recejo na servisu ze more bit...:D (pa je iz italije).

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa da se jaz pohvalim gamo: Sem imel servis na 120k in sem se zmenil samo za menjavo zobatega jermena, napenjalca ter olja v menjalniku. Predracun 524 eur. Ko sem ga v petek peljal na servis pa so mi naredili celoten servis z vsemi filtri ter olje (so malo zajebali)....pa ?e motor?ek za pomik stekla so mi zamenjali(voznikov). In pride racun 914EUR...Ko pa sem povedal, da je bilo dogovorjeno drugace, sploh niso kompliciral in mi zmanjsali racun na-ne bose verjel-694 EUR. Torej sem naredil celoten servis + nov motorcek za ta denar... :bravo::bravo::bravo: Tko da bom se kdaj peljal tja avto. :D

Pa se rekli so, da je avto ful ful dobro ohranjen. Ce to recejo na servisu ze more bit...:D (pa je iz italije).

 

lp

 

zanimivo :ouje:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Zdravo!

 

Danes sem kupil od Japanparts (kit )za mazdo6 diesel zobati jermen ter dva lezaja ne vem pa kak?en bi naj bil napenjalec. A ni to en od teh le?ajev a je kak?en drug.

Ker mehanik mi je rekel da stane napenjalec 300eur in da bi naj zgledal kot mali amortizer (no poenostaljeno) in da ?e tega ni novega je vseeno OK vendar on podlo?i not(ne vem kam) podlo?ko in se itaq ne more napenjalec odmaknit in tako ne more jermen presko?it.

Jaz nisem mehanik ampak ?tromar in bol mal vem o tem

Prosim za info.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • In za po vrhu-ponudba,katero nihče ne potrebuje🤣🤣...Mazda pa ima prodajne rezultate,ki so rekordni v njeni zgodovini😃...kdo bi si mislil😄     
    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.