Skoči na vsebino

Navigacija Garmin N?vi 350 in Adriaroute


Boss

Priporočeno sporočilo

?e malo si bom sposodil tole temo :D

Kako se nastavi v Garmnia, da opozarja na radarje? Je treba ?e kaj nalo?iti ali samo vklopiti?

 

Na kaksni strani poisces datoteko s POI tockami (POI = Points Of Interrest) za drzavo, za katero potrebujes in jo s pomocjo programa POI loader ( http://www8.garmin.com/products/poiloader/ ) nalozis na napravo...

 

Slovenske POI (zadnjic posodobljeno 2.2.2009) dobis tukaj >> http://users.triera.net/jencipet/POI%20Slovenija.rar ali tukaj >> http://www.poiplaza.com/index.php?p=dc&amp...amp;d=&pg=2

 

SLO radarje najdes recimo na POIPlaza tukaj >> http://www.poiplaza.com/index.php?p=sdb&am...=dc&lstc=37 (zadnji update 14.5.2009)

 

Navodila pa najdes tudi tukaj >> http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat.../0/page/0#14807

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 197
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

  • 4 tedne kasneje...

boss eno vprasanje:

lani sem sel iz LJ v skopje in sem dal naslov cedomir minderovic in je blo vse ok

danes probam pa ne gre in ne gre...na kocnu ugotovim, da je noter napisan kot ledomir minderovic...

ocitno neka frka s sumniki...a je to kak bug al moram kaj narest?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss eno vprasanje:

lani sem sel iz LJ v skopje in sem dal naslov cedomir minderovic in je blo vse ok

danes probam pa ne gre in ne gre...na kocnu ugotovim, da je noter napisan kot ledomir minderovic...

ocitno neka frka s sumniki...a je to kak bug al moram kaj narest?

 

Novi Garmini so za Yugo en velik ?it...karte so slabe manjsih (beri ala nase stare ceste) niso notri, naslovi so f pi...nujno je potrebna Adria Route ali sli?no poleg na kartici...

Na Y v istri me je hotel izvoziti iz avtoceste kar po nadvozu, ki je samo pre?kal avtocesto, Garmin pa je imel tam izvoz....pa take...

 

Jebat ga recesija, vsi sparajo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss eno vprasanje:

lani sem sel iz LJ v skopje in sem dal naslov cedomir minderovic in je blo vse ok

danes probam pa ne gre in ne gre...na kocnu ugotovim, da je noter napisan kot ledomir minderovic...

ocitno neka frka s sumniki...a je to kak bug al moram kaj narest?

 

ej, pojma nimam... v Sloveniji ?e nisem zasledil napake saj so sam ?umniki zamenjani s si?niki. Lahko je pa? tipkarska... pa a si preveril, ?e je ?e kak?na napaka?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss eno vprasanje:

lani sem sel iz LJ v skopje in sem dal naslov cedomir minderovic in je blo vse ok

danes probam pa ne gre in ne gre...na kocnu ugotovim, da je noter napisan kot ledomir minderovic...

ocitno neka frka s sumniki...a je to kak bug al moram kaj narest?

 

Ka pa ce se je tip preimenoval... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ka pa ce se je tip preimenoval... :bravo:

 

To je ulica... tipov ne najde :bravo:

 

In sem probal zdajle in "Cedomir" res ne nejade... "Ledomir" pa... :)

 

Objavljena slika

 

Google Maps pa najde ulico Cedomir Minderovic :):bravo:

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz?la je nova verzija AdriaRoute 2.30

Od srede 17.6. je na voljo nova brezpla?na nadgradnja za kartografijo AdriaRoute, verzija 2.30. Glavna novost je, da je karti dodano cestno omre?je v Albaniji. Nova verzija karte je narejena z novo Garminovo tehnologijo NT. Ta tehnologija omogo?a nove funkcije karte (3d prikaz stavb, sledenje cesti v tunelih), hkrati pa je karta manj?a. Nekateri starej?i modeli GPS naprav formata NT ne podpirajo (eTrex Legend, eTrex Vista, eTrex LegendC, eTrex VistaC, GPSMAP 60C, GPSMAP 60CS, CPSMAP 76C, GPSMAP 76CS).

 

novo verzijo karte dobite na spleti strani http://www.navigo-sistem.hr

 

Novosti v verziji 2.30:

 

Slovenija

- kategorizacija cest prilagojena vinjetam

- novi cestni odseki

- pove?ana to?nost hi?nih ?tevilk v manj?ih krajih

- nove destinacije

- dodani novi povr?inski objekti (letali??a, pokopali??a, industrijski kompleksi, parki, ?portni kompleksi)

- popravljene prijavljene napake

 

Hrva?ka

- dodane hi?ne ?tevilke v 127 mestih in ulice v 104 mestih

- terenska merjenja: Istra, Dalmacija, Slavonija, Lika...

- Novi odseki avtocest: ?estanovac-Zagvozd, Zagvozd-Rav?a, Đakovo-Osijek, Velika Gorica-Bu?evec

- popravki vodenja in vrisani novi odseki cest

- popravljene prijavljene napake

- tlorisi zgradb v ve?jih mestih pripravljeni za 3D prikaz (vidno na n?vi 7x5 in n?vi 8x5)

 

Bosna in Hercegovina

- dodana 3 mesta do ravni ulic

- popravki vodenja in vrisani novi odseki cest

- popravljene prijavljene napake

 

Makedonija

- dodani 2 novi mesti do ravni ulic (Tetovo in Negotino)

- popravki vodenja in vrisane nove destinacije

- popravljene prijavljene napake

 

Albanija

- prvi? na karti podrobna cestna mre?a Albanije

- 5 najve?jih mest do ravni ulice z vrisanimi destinacijami

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najnovej?i update AdriaRoute 2.30 nima se sentviskega tunela, preverjeno...kaj so ga prekmalu naredili???

 

novo verzijo karte dobite na spleti strani http://www.navigo-sistem.hr

 

Novosti v verziji 2.30:

 

Slovenija

- kategorizacija cest prilagojena vinjetam

- novi cestni odseki

- pove?ana to?nost hi?nih ?tevilk v manj?ih krajih

- nove destinacije

- dodani novi povr?inski objekti (letali??a, pokopali??a, industrijski kompleksi, parki, ?portni kompleksi)

- popravljene prijavljene napake

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako nima ?entvi?kega tunela, ?e pa je to mela ?e 2.20 verzija :ne vem:

 

A se je men sesula po updejtu al kva?

 

Kje preveris verzijo? Iscem pa ne najdem.

 

P.s. drugac mi gre pa na k, kako vsi sparajo sedaj, vcsaih si z garminom dobil mapsource z vso evropo da si lahko vse nastavil na pcju in vnesel waypointe preko pcja. zdej se pa moras jebat za vsako stvar rocno na napravi.

 

Sem klical zastopnina Geo servis v sencur in ja gospod, ni vec tega...mi pa zapecejo enga...:)

 

Po update-u danes AR_v.1.0 unlocked:

 

Objavljena slika

?zmeden??zmeden?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

uninstal....

restart

start run regedit

zbrisal vse v registriju kar je adria, navigo sistem, garmin...

restart

install adriaroute

instal update

restart

 

dela.....

 

:vskalo::vskalo::vskalo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V vednost, danes sem svojega Nuvi 255 registriral na garmin.si in mi je ponudil brezpla?no posodobitev zemljevidov na City navigator 2010 NT (imel je pa 2009 verzijo)

 

Vse kar rabis je internet in USB kabel (pa ene 2 uri casa ker je 3GB)

Velik plus pa je da s to posodobitvijo tudi dobis na PCju MapSource z odklenjenimi mapami NT City navigator 2010 tako da vse waypointe, karkoli isces na PCju in exportiras na nuvija. Zraven pa se Adriarute dela za naso regijo

Enako importiras iz Nuvija kje si se vozil in podobno

 

Vsaj moj je prisel brez PC programske opreme, s tem sem jo pa sedaj dobil

 

:bravo:

 

Pa hude glasove in avte si zloudas lahko potem

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako 3GB, ?e je city Navigator v verziji 2010 velik 1,6GB. :ne vem:

 

Upps prav imas to?no 1,6 - ampak med prenosom je rekel xxx out of 3,06GB remaining ?zmeden?

 

Vazn da dela..:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej mi pa povejta kako del lahko mapa ve?ja od 2 Gb ? ?zmeden?

 

kako je lahko al kaj?? :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej mi pa povejta kako del lahko mapa ve?ja od 2 Gb ? ?zmeden?

 

v bistvu te?ko, ker je formatirana kartica po FAT tabeli... ampak to zaenkrat sploh ?e ni vpra?anje saj 2GB ?e ni velika nobena karta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v bistvu te?ko, ker je formatirana kartica po FAT tabeli... ampak to zaenkrat sploh ?e ni vpra?anje saj 2GB ?e ni velika nobena karta.

 

Pa mislis da ne bi delala na SD kartici tud ce bi bila?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa mislis da ne bi delala na SD kartici tud ce bi bila?

 

Dvomim...

 

Kartice so ponavadi formatirane v FAT32 ... ki podpira max. velikost datoteke 2GB... Ce bi jo pa formatiral v NTFS, pa dvomim, da bi jo Garmin sploh znal prebrati...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noben ni zadel ni problem v formatu kartice, ampak v garminu, ker ne zna brat-odpret fajla z mapami ve?jimi od 2 Gb. :ne vem: Pa na FAT32 lahko da? fajle do cca 3,5Gb brez te?av. :danzoman:

Pa citiy navigator 2010 + AR2,3 + SCG + Adria topo = 2150 Mb.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na mojo kartico 4GB ne gre file ve?ji od 2GB... pi?e, da ni placa, ker je to osnovna omejitev FAT32. Z raznoraznimi triki se da zadevo prepri?at, da bere tudi dalj?e filete in od tu naprej pa je res potem te?ava z napravo in pa tudi z raznoraznimi readerji kartic, ki tega nikakor ne znajo prebrat. Osnovni problem je pa ?e vedno FAT tabela.

 

Druga? pa ne vem zakaj bi nekdo zdru?eval vse te mape saj se med sabo prekrivajo. Edino AR + SCG route se spla?a dati skupaj pri tem, da vr?e? ven mape od Srbije in ?rne Gore, ki so del paketa AR in jih nadomesti? za bolj natan?nimi iz SCG routa. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.