Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

No pristavim ?e svoj piskr?ek..... Dolo?ene stvari pri vzgoji psa so lahko podobne kot pri vzgoji ?loveka...

 

Seveda tukaj NE gledamo vzgoje delavskih psov (?uvajev, lovecev, re?evalcev, etc) ampak hi?nih ljubljen?kov ki ?ivijo v so?itju z nami... In to je spet gledano precej splo?no... lahko ?e re?emo da so podobnosti pri vzgoji "prijaznih" pasem... ne pa tistih kriti?nih..... :bravo:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ally, jaz te ?e od za?etka razumem in se strinjam s tabo. Otrok potrebuje meje do kje sme it in to za njega osebno pomeni varnost. Jih pa skozi preisku?a in preverja, ?e so ?e tam - ?e pa mej ni pa tudi varnosti ni, oziroma je tako kot ?e bi bila razgledna plo??ad na nekem 100m visokem stolpu brez ograje zraven pa ?e veter piha 80km/h.

 

Za vse tiste, ki se zgra?ate, da so osnovni principi vzgoje otrok skoraj enaki kot pri recimo psih se vpra?ajte ali res vsi ?ivimo v svetu brez mej? :hohoho:

 

Vsi imamo omejitve, ker ?e ne bi tega bilo bi ratala ?ista anarhija. Meje za nas odrasle so tudi postavljene in na?i "vzgojitelji" so zakoni, policija, sodniki, zapori... Za otroke pa smo policija, zakoni, sodniki in kaznovalci star?i, za psa pa njihovi lastniki. In to so te podobnosti, ki jih Ally posku?a dopovedati.

 

Je pa res, da nekateri star?i tega ne razumejo in ho?ejo biti otrokovi "prijatelji" in jih tretirajo enako kot sebe. Napaka, otrok ima prijatelje med svojimi vrstniki star?i pa so star?i in tisti, ki jih vodijo skozi ?ivljenje do samostojnosti - v tem navigiranjo pa mora biti star?i tudi dovolj avtorativni in pravi?ni, da otrok ve da ?e bo delal pizdarije, da bo sledila kazen, da ?e bo imel te?ave, da so mu star?i v pomo? in da ?e bo naredil nekaj dobro, da bo zato pohvaljen (hmm, isto velja recimo za pse). :P

 

?e pa tega ni se pa potem naenkrat vsi spra?ujejo kako je mogo?e, da je otrok zabredel, da je ratal baraba, drogera?, pijanec, da pretepa star?e (poznam primer 14 letnika, ki pretepa svojo mamo samohranilko) ipd. Ampak takrat je pa ponavadi ?e prepozno in takrat nastopijo tisti pravi policaji, sodniki in zapori...

 

Tega si pa nih?e ne ?eli, da bi doletelo na?e otroke in zato je to mogo?e v premislek vsem, saj ko je prepozno je prepozno in poti nazaj ni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem videl takega mucka kot ga ima Ally, samo da je bil kombinacija bele in ?rne barve. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Otroka nared, potem pa primerjaj. :P:hohoho: Res pa glede na to kako psa crklja?, ne vem, ?e bi otroka lahko sploh ?e kaj bolj. :blink::P

 

Psa crklam,..ja priznam,...ampak ne dela pa kar ji pa?e in ?e to?no ve da je FUJ res FUJ in da tega ne sme,..druga? prou hitr njena rit sre?a ?asopis. Je pa res da usaki? znova proba, ampak ker je vedno isto in to je FUJ ve kaj lahko in kaj ne. ?eprov vedno najde kej novga za glodat. Ampak se ne pustim.

In ja,..?e ni po njeno izsiljuje. Najprej ren?i, laja, grize pa praska, in ko vid da ne bo n?, za?ne prou milo cvilt in jokat (ja dejansko ji te?ejo solze, sm pa rabla en mesc da sm dojela zakaj je vsa mokra po gob?ku pod u?kam, ?e je res kriza je mokra prou do smr?ka).

In seveda njena hrana ni aktualna, ?e pa vid da mi jemo, ona bi use od sladkarij do mesa, tud hrana od Tie in Line je bol?a. Ampak NE SME.

Tko da ja,..dejansko je ogromno podobnosti z otrokom, ?e ne gleda? preve? ozko.

 

V?eraj sem videl takega mucka kot ga ima Ally, samo da je bil kombinacija bele in ?rne barve. :D

 

belo - ?rni yorkshirci ne obstajajo. Edina pasma k je podobna yorkshircem je avstralski terier (so mal ve?ji in majo temnej?o dlako). Ti si verjetno vidu shih-tsuja (k majo ve? variacij barve, tud ?rno-belo). So pa ve?ji, yorkiji majo max 3kg, shih-tsuji so pa nekje od 6-8kg.

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tko da ja,..dejansko je ogromno podobnosti z otrokom, ?e ne gleda? preve? ozko.

belo - ?rni yorkshirci ne obstajajo. Edina pasma k je podobna yorkshircem je avstralski terier (so mal ve?ji in majo temnej?o dlako). Ti si verjetno vidu shih-tsuja (k majo ve? variacij barve, tud ?rno-belo). So pa ve?ji, yorkiji majo max 3kg, shih-tsuji so pa nekje od 6-8kg.

 

V glavnem biu je kot en mejhn ma?k, pasje oblike.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no,..sam nej te ne zavede mejhnost,..?avsnejo k veliki,..in tud lajajo k veliki,..kr ne mor? verjet da tako malo bitje lahko sprav vn tak glas :D

 

 

To midva z Yavarjem veva :D:ouje:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse lepo in prav,se v vsem strinjam z vsemi glede vzgoje pri otrocih in pri psih......ampak vseeno je otrok nekaj ?isto drugega kot pes.Psa kupi?!!!.....ga ma? lahko rad,ga vzgaja?,ti je zvest itd.,otroka pa dejansko ti spravi? na svet(sploh ?enske dobesedno),ga ma? zato rad na en ?isto drug na?in kot psa,ga pa pol isto vzgaja? itd....skratka nikoli pa to ne more bit isto.Mislim,da ste vsi bolj na vzgojo potegnili po Bobijevem postu,on pa je vsaj po moje mislo nekaj drugega,torej to,kar sn zgoraj napisal. :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse lepo in prav,se v vsem strinjam z vsemi glede vzgoje pri otrocih in pri psih......ampak vseeno je otrok nekaj ?isto drugega kot pes.Psa kupi?!!!.....ga ma? lahko rad,ga vzgaja?,ti je zvest itd.,otroka pa dejansko ti spravi? na svet(sploh ?enske dobesedno),ga ma? zato rad na en ?isto drug na?in kot psa,ga pa pol isto vzgaja? itd....skratka nikoli pa to ne more bit isto.Mislim,da ste vsi bolj na vzgojo potegnili po Bobijevem postu,on pa je vsaj po moje mislo nekaj drugega,torej to,kar sn zgoraj napisal. :whatever:

 

 

bi kej rekla, sam je bol da sm tih :whatever:

 

a sploh kdo kej bere, al preberete sam tist kar vam pa?e? Govora je blo o tem, da ?e ne postav? mej ti in otrok in pes zrasteta ?ez glavo. Nadaljevala pa raj ne bom.

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pa sn napisal,da se strinjam z tem.... :blink: Jaz sn nekaj drugega pisal,ker se je ?e od za?etka tema narobe tretirala,glede na Bobijev post.....vsaj po moje. <_<

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kuga pa kej tvoja "SMREKCA" se kej dogaja z njo al je bolj suha? :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.