Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

?estitke in velik dobrih in varnih km. Men osebno CX-7 bolj le?i. Js sem z Euro Wagni zaklju?u. ?koda da ni tole bel CX-7, ki je men najbolj u?e?.

 

hvala vsem, da ne bom preve? 'svinjal' foruma lahko samo re?em, da sem nadpovpre?no presene?en nad avtom, kljub temu da sem ga izbral iz dolo?enih razlogov. Lahko bi opisal ob?iren test a upam da bom kdaj ?e kako mazdo lahko obdelal :)

 

TDI 143 CR pa je zadetek v polno med navorniki, ma?ina vle?e, sploh ni glasna kot so rekli testi, pa ga ne vozim sedaj kot novega do 1500km, pa sem ga komajda spravil do 5,7 povpre?ne....kot da no?e pit ve? :) po 450km mi pravi 720km remaining...

skorajda trkam po cagru, ker se ?e nisem navadil....

 

Najbolj so pa nezadovoljni otroc, ker ni ve? mo?nosti izsiljevanja za gormite na bencinski....

 

P.S. Tudi jaz si ?elim da bi bila to bela CX-7....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem si moral kar o?i pomet - Jures hvali navornika. :aaaaa:

 

Pa tolk sta me pred kratkim za Ajvarjem maltretirala, k sem si dovolil kak plus za navor povedat :hohoho::hohoho:

 

 

kako gre ?e tisto o zare?enem kruhu :harhar:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem si moral kar o?i pomet - Jures hvali navornika. :aaaaa:

 

Pa tolk sta me pred kratkim za Ajvarjem maltretirala, k sem si dovolil kak plus za navor povedat :hohoho::hohoho:

kako gre ?e tisto o zare?enem kruhu :harhar:

 

Glej se vedno RAJE vozim bencinarja, ampak avto ni slab, a ga naj pljuvam ker je navor?? Pri rubriki + bi nabral veliiiko, a pri rubriki minus v glavnem prestop na dizla v smislu vo?nje, uglajenosti in konstantnega ?altanja...:), in pa predvsem da mam sedaj glavo tam kjer sem prej imel rit v CX-7

 

stro?kovno na hitro:

1100 bo tale naredu za 81? garant

CX-7:

450 km tank plina s 52L + 450 plina + 200 plina z recimo 25L plina = 124L plina x 0,66 = 81? + dodaten benz 14?

 

skupaj 95?

 

AMPAK primerjava CX-7 s TDI jem, treba bi blo na primer M6 170 bencinarko....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri se?tevanju plina in benza si mal premal se?tel - 99? je prav

 

Razlika je torej 18? na 1100km se prav cca 54? na mesec. No ja, prav dost francozi ne bojo pr?paral tko, da je kr mal sme?no kolk komplicirajo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri se?tevanju plina in benza si mal premal se?tel - 99? je prav

 

Razlika je torej 18? na 1100km se prav cca 54? na mesec. No ja, prav dost francozi ne bojo pr?paral tko, da je kr mal sme?no kolk komplicirajo.

 

roko na srce....

zavarovanje 500e ceneje

gumne 400? ceneje...

 

itd

 

:)

 

treba je globalno gledati, firma je prisotna po vsem svetu - preko 10.000 ljudi, vsak se mal vozi pa to....to je razumljivo, sicer pa se ne smem pritozevati, 12 let sem ze zadovoljen tukaj.

Loh bi bil baraba pa se v bemflu vozu navsezadnje, ampak mi to pomeni eno figo. Sem bolj prista? klasike, CX-7 je bla izjema - a svetla.

 

Worldwide web sites

 

Austria Germany Spain

Belgium Hungary Switzerland

Bulgaria Luxembourg United Kingdom

Czech Republic Netherlands United States

France Poland

Algeria

Argentina

Austria

Belgium

Brazil

Bulgaria

Burkina Faso

Cameroon

China

Congo

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Egypt

France

French Guyana

French Polynesia

Gabon

Germany

Greece

Guadeloupe

Hungary

Ireland

Italy

Ivory Coast

Lebanon

Lithuania

Luxembourg

Madagascar

Mali

Martinique

Morocco

Netherlands

New Caledonia

Norway

Poland

Portugal

Reunion

Romania

Senegal

Spain

Slovenia

Serbia

Sweden

Switzerland

Taiwan

Togo

Tunisia

United Kingdom

United States

Uruguay

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no jaz se bom hvalil, da sem bil na jugu albanije in se kopal v res hudo lepih plazah in morju

 

zdaj pa prava pohvala: mercedes a160 cdi (od punce avto): tankal 38l, naredil cca. 900km, kar pride dobrih 4 litre povprecne porabe (!!!???) ce to ni mal pol ne vem...

ce bi bla skoz normalna cesta bi padla se pod 4...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no jaz se bom hvalil, da sem bil na jugu albanije in se kopal v res hudo lepih plazah in morju

 

zdaj pa prava pohvala: mercedes a160 cdi (od punce avto): tankal 38l, naredil cca. 900km, kar pride dobrih 4 litre povprecne porabe (!!!???) ce to ni mal pol ne vem...

ce bi bla skoz normalna cesta bi padla se pod 4...

 

:jupiii:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moram pa pohvalit to kar kurcamo pri mazdi - elektronko in lu?i

 

lu?i so povezane s senzorjem svetlobe tako kot treba

 

POZICIJA 0 - ne dela ni?....

pozicija auto - senzor preklapla osvetlitev armature in lu?i, vendar stalno ?ez dan (ko zazna svetlobo vklopi 30% na H7 - dolgih lu?eh....ko zazna mrak ali temo preklopi na zasen?ene 100%)

pozicija park - samo parkirne

pozicija zasen?ene - parkirne in zasen?ene

 

pa to sploh ?e ni vse

 

ko senzor zazna mrak ali temo se vklopi coming/leaving home - se pravi takrat ko je treba

coming home

ko ugasne? avto, da? lu?i na 0, se ob odprtju voznikovih vrat vzgejo meglenke in osvetlitev avta do 60 sec oz ko zaklenes avto

 

leaving home

enako ko odklenes avto do takrat ko odpres voznikova vrata

 

zelo prakti?no kjer ni osvetlitve in tudi gara?ne hi?e

 

In najbolje - vse se da sprogramirati PO ?ELJI!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se se jaz malo "pohvalim" :) ... Sem se hotel ze v eni drugi temi, kjer je bilo ravno govora o Renaultih... pa sem potem videl, da Bojcu svinjamo mali (veliki) oglas :)

 

Prejsnji teden sem vozil Renault Laguna Coupe 3.0 V6 DCi automatic - navornik :harhar: (testne voznje, Renault je bil eden izmed sponzorjev NT konference v Portorozu) ... pa je avtocek kar vsecen... edino cena ni :) ... Okoli 175 kW je kar poskocnih in avtomatski menjalnik dobro opravlja svoje delo. Zanimiv je bil tudi 4Control sistem (stirikolesni volan), kjer se v ovinkih malo obracajo tudi zadnja kolesa, seveda v kontra smer... in se avto res drzi ceste kot bi vozil po tirih ...

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

http://www.siol.net/avtomoto/zanimivosti/2...laguna_ntk.aspx

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si bil na konferenci? Jest tut :) Ampak samo v pondeljek, ko ste meli dru?abni dogodek :D

 

Bil od ponedeljka, do cetrtka ... Si bila animatorka :punk: ? kelnarca :pepsi: ? Ali samo spremljevalka :ljubezen: ? :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to mi je pa ?al. V petek sem takoj navalil na Klijota RS ?eprav so rekli, da bi mogu probat ?e Laguno 2.0 dizel s tem sistemom. Vsi, ki so jo peljali so bili nad lego navdu?eni. Ko sem se kon?no opogumil so pa rekli, a-a ni? ve? testnih. :(

 

Jaz sem jo v torek vozil pol ure... pa sem vprasal, ce je se kaksen termin frej, pa je rekla, da v sredo takoj zjutraj ob 9ih... Sem rekel, ce lahko 1 uro in je rezervirala dva termina :) ... tako,d a smo sli lahko malo dlje... do Izole in potem cez Korte nazaj v Portoroz... Tam je vsaj malo bolj frej cesta, pa fajn ovinki :) ... Bi ga pa z veseljem vozil malo dlje... Edino zadaj je sedenje bolj coupejevsko. Dokaj nizek strop, tako, da ko sem zadnjih 10 minut sedel zadaj, sem cez vsako grbino butal z glavo v strop...Se dobro, da je vsaj fino oblazinjen ravno nad glavo... verjetno z namenom :bravo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Errrr, recimo da animatorka. Pa? stala sem na tistih ?tantih, ko ste mogli zbirat ?tampiljke :D

 

Sem zbral samo eno stampiljko... pa majcko zraven :) ... Se mi zdi, da je bila stojnica od Avtere (pri namiznem fuzbalu :) ) ... Drugje sem pa samo malo pofirbcal :) Tako ali tako je bilo prevec teh stampiljk za zbrat ... :bravo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mimo je super vikend s ?evapi, kopanjem, dru?enjem in fu?anjem.

 

Glavna poanta pa je da je celotna dru?ba sklenila (-1 ?lan), da ja ?as da Ajvar naredi ?ivljenski korak in sicer:

 

- se ostri?e

- malo jogginga (to je predlagala sopotnica)

- kupi karavana

- z navorom

- dodamo eno lepo Thule trugo za na karavana

 

in za?ne delati na dru?ini

 

Potem mu manjka samo ?e pes.

:jupiii:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.