Skoči na vsebino

stacionarni radarji


Marija

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 51
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

hmmm..lej tm je postavlen zato:

ta je postavljen na mestu kjer se res nic posebnega ne dogaja je pa postavlen zaradi povprecne hitrosti na tistem delu ceste cca 160 km/h!!in zaradi tistega blagega ovinka na levo kjer (skoraj) vsak teden kdo poci..

in ce bi stal ta radar pred tunelom bi se vedno imel moznost doseci max. hitrost na tistem spustu.

govorimo za slabsa vozila katera so ponavadi udelezena v teh prometnih nesrecah..

ze sedaj ko je samo ohisje radarja se je spustila pov. hitrost na 140 km/h.

 

evo tko nekako so utemlili

 

moje mnenje pa je da na tem delu res nebi blo treba tega postavlat al pa da ga vsaj ponoc sklopjo k se js vozm in sprobavam dnevno (oz.novcno) ce se je koncna kej spremenila :D

dj ce se ti da fotke gor prlimej al pa sam meil posli

 

Aha, tole je pa ?e bolj neumna razlaga kot sem sploh mislil in glede na to, da sem vsak delovni dan nekje med 7:30 in 8:30 na tem odseku lahko povem, da je tam hitrost precej nizka in da tudi slu?ajno ni povpre?je 160km/h ampak zaradi gne?e prej nekje 120km/h. In ve?ina nesre? se zgodi v teh jutranjih urah, ko gre folk v slu?bo, zgodijo pa se najve?krat zaradi nepravilne menjave pasu in posledi?no izsiljevanja.

 

Predvsem so eksperti Grosupelj?ani, ker tako kot oni prpeljejo na AC in nato vijugajo med avtomobili tako ne vozi nih?e na tem odseku. Pa ?e en podatek in sicer v petih letih, od kar se vozim iz Dolenjske so se na odseku Trebnje - razcep Malence dogajale nesre?e edino od uvoza Grosuplje proti Ljubljani - med Trebnjim in Grosupljem pa se v vsem tem ?asu ni zgodila nobena nesre?a oz. vsaj v jutranjem ?asu, ko se gre v slu?bo je ni bilo.

 

Da se vrnem k radarju, ki je tam postavljen tako na pamet kot ?e nikjer saj so izgleda vzeli podatke iz statistike tam je pa itak napisano, da je za ve?ino nesre? na AC vzrok neprilagojena hitrost. Suma sumarum mene itak ne skrbi, ker se ne spomnim kdaj sem na tem odseku peljal hitreje kot 140km/h, samo se mi pa zdi neumno, da si po drugi strani zakrivajo o?i pred dejanskimi vzroki za nesre?e in te vzroke radarji ne bodo prepre?ili, ?al - ?koda denarja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tale zemljevid ni cist natancen...

recimo na gorenjskem je skatla za kranjom (sred ravnine) te vem ker sem vceri letel tam in ga prepozno opazil, sam zdi se mi, da je se neaktiven

bezigrad: skatla slika samo tiste, ki prevozijo rdeco/oranzno luc na semaforju...hitrost pa ne

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se danes ?IST PO?AS peljala mimo gorenskih radarjev (pred Tr?i?ko Bistrico in pred galerijo Moste - v ube smeri) in sem skor prepricana, da tam notr ni cito nic drugega kot luft, skratka primeren plac, da kak ti? notr gnezd nardi. Ne vem kako je potem tisti policaj 1000 komadov na?tel???

Po drugi strani, bi pa jaz mogla ?e zdavnaj kake lepe pozdrave dobit od na?il policajev, pa do danes ni prislo prav nic. Upam, da ne traja 3 mesece predno ti posljejo dumu razglednico?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja Marija sej mo?no da so oz. bo itak vedno ve?ina ?katl praznih, kokr jz tole ?tekam, ampak jih bodo pa na?i vrli :policaj: okrog selil in pol itak nikol namo vedl na kva naletimo in kok bodo pocolal municije! :P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, tole je pa ?e bolj neumna razlaga kot sem sploh mislil in glede na to, da sem vsak delovni dan nekje med 7:30 in 8:30 na tem odseku lahko povem, da je tam hitrost precej nizka in da tudi slu?ajno ni povpre?je 160km/h ampak zaradi gne?e prej nekje 120km/h. In ve?ina nesre? se zgodi v teh jutranjih urah, ko gre folk v slu?bo, zgodijo pa se najve?krat zaradi nepravilne menjave pasu in posledi?no izsiljevanja.

 

Predvsem so eksperti Grosupelj?ani, ker tako kot oni prpeljejo na AC in nato vijugajo med avtomobili tako ne vozi nih?e na tem odseku. Pa ?e en podatek in sicer v petih letih, od kar se vozim iz Dolenjske so se na odseku Trebnje - razcep Malence dogajale nesre?e edino od uvoza Grosuplje proti Ljubljani - med Trebnjim in Grosupljem pa se v vsem tem ?asu ni zgodila nobena nesre?a oz. vsaj v jutranjem ?asu, ko se gre v slu?bo je ni bilo.

 

Da se vrnem k radarju, ki je tam postavljen tako na pamet kot ?e nikjer saj so izgleda vzeli podatke iz statistike tam je pa itak napisano, da je za ve?ino nesre? na AC vzrok neprilagojena hitrost. Suma sumarum mene itak ne skrbi, ker se ne spomnim kdaj sem na tem odseku peljal hitreje kot 140km/h, samo se mi pa zdi neumno, da si po drugi strani zakrivajo o?i pred dejanskimi vzroki za nesre?e in te vzroke radarji ne bodo prepre?ili, ?al - ?koda denarja.

 

 

kar se tice kolone vidm vsako jutro ker se peljem kontra vam :jupiii:

in tud v koloni sem dolgo casa vozil je bila hitrost tam neke med 100 - 80

je pa res ce gres malo pozneje po 9 uri ali pa po 19h mas pa res prihopate k vozjo cez 200

verjetno pa ves kako je ko samo malo zapiha na tem viaduktu...

 

se pa cist strinjam s tem kar si napisal

razn da je skoda dnarja sej ga bomo kmal mi splacal :D

policija pa more met tud neki da nimajo dobicka morjo v nekaj investirat :P

drgac prevec davka placajo drzavi :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej dost ucinka je ce so samo skatle, ali je prazna ali ne itak zves ko je ze "prepozno".

 

Namotiral jih bojo na vse vogale in potem se bo narod dobesedno v strahu cjazil in kolone bojo iz dneva v dan vecje. Po moje ne bo kej dost pomagalo, ker se bojo nasli pacienti, ki se bojo presral in bojo naeknkrat polno po bremzi stopil, ti pa pol v rit. Tistim, ki pa se jim dirka na smrt, je po moje itak vseeno.

 

Kot da bojo te kiste resile vse probleme. Na avtocestah je itak, koliko jest vem, najmanj problemov. Sej se po vecini vozi cez omejitev samo...

 

Kje so policaji na obvoznici, ko so "kolone" pa frajerji po odstavnem pasu vozijo (pa ne mislim to "10m" pred izvozi, mislim na one, ki kar picijo cez posepsevalne, zaviralen odstaven pasove....)

Kje so policaji ko ljudje prehitevajo na smrt in slepo v ovinkih (za to se mi razburja sodelavec vsak dan)

Kje so bili policaji ko je zadnjic en frajen parkiral na pasu za avtobus in sel ven iz avta (pri Banki slovenije in je bil tam sigurno vec kot 10 min)

.

.

.

 

Kaj hocem povedat, je da na dejaskih nevarnih odsekih jih redko opazis, ce pa so se pa spravljajo na one, ki grejo 5km/h prehitro. Ali pa tele hec, parkiram za Namo in ko se se vracam in vsedem v avto, vidim da se je ze kolona nabrala za onim, ki se je hotel na moje mesto parkirat. Seveda sem se "hitro" umaknil da se zadeva sprosti, speljem 5 m naprej in zagrabim za varnostni pas a kaj hudica ko je 15m naprej stal skrit policaj za vogalom. Verjetno si je mislil da se pripenjam ker sme njega opazil.. kazen 20 jurjov. Neumnost ce se mene prasa... Ce bi se jim slo za varnost, bi me mal grdo pogledal pa opozoril pa je....

 

Cele popoldneve pa poslusam fitness naspidirance, ki se po nasi ulici 100 na uro peljejo s cigumigu musko do konca (pa je to splano naselje z enim miljonom malih otrok).

 

Ampak se vedno "podpiram" nase policaje, v konci fazi so bogi. Karkoli nardijo je narobe pa se po njih udriha. Na nekom se pa morjo pol tut oni znest... sam skoda da se jest nikol nisem nabasal na koga, ki bi mel dober dan in mi kako kazen mal s "popustom oz. opozorilom dal", pa sem bil po vecini ustavlen iz cisto bednih razlogov in polna kazen. Sem pa posten "lopov" pa vse placam. :D

 

Mah spet se vid, da sem slabe volje pa se takoj razpisem... :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne vem ce spada sem: danes zjutri sem sel na brnik in je dezevalo. Vozil sem cca. 140km/h ko me je prehitel kot raketa policaj na motorju brez luci in brez sirene....

pa ma zanima zakaj nam solijo pamet o varnosti na cestah in upostevanju predpisov, ko un sam se ne more tega drzat (s tem, da je bil na motorju in to po dezju)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glej Labi... Mythbusterji so dokazali, da hitreje kot se premika? manj si moker in policaj je v tem primeru ravnal kar inteligentno saj bo manj moker, kot bi bil v primeru po?asnej?e vo?nje. :P

 

 

Je pa nekaj zanimivo in sicer ko so policaji udele?eni v nesre?ah se najdejo 100 in en vzrok ne njihove krivde. Interesantno, kako je pri policijskih karambolih vedno kriv tretji faktor, ko se pa navadni dr?avljani zaletijo je pa vedno kriv voznik in njegove napake ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam tole res ni fajn, ko bodo spet radarji tm, kjer se da ljudi najla?i "ogulit oz. olupit po sistemu banane", ne pa tm kjer dejansko poka in to grdo ter usodno! <_<

 

 

ja res!

ucer spet 2 mrtva pr nm. 19 letni puci

vsak mesc ene 2 mrtva v plehu..

:(

 

http://www.vecer.si/vecer2007a/default.asp...007060605211477

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ekola cist zadnje info kje bodo te kiste stale!!!!

 

GORENSKA:

pred viaduktom trziska bistrica smer lj omejitev 130

pred viaduktom trziska bistrica smer jesenice omejitev 130

pred galerijo moste smer lj omejitev 130

 

 

DOLENSKA

viadukt reber smer lj omejitev 130

pred mostom cez krko smer obrezje omejitev 100

 

 

?TAJERSKA

pred viaduktom slatina smer lj omejitev 130

pocivalisce polskava smer lj omejitev 130

lopata servis OMV smer maribor omejitev 130

lukovica servis omv smer celje omejitev 130

pred predorom podmilj smer celje omejitev 100

portal Fram- odsejk slivnica smer maribor omejitev 130

 

 

 

PRIMORSKA

pred izvozom za senozece smer koper omejitev 130

pred predorom kastelec smer koper omejitev100

pokrit vkop Vipavski kriz smer nova gorica omejitev ??

postajalisce sempas OMV smer nova gorica omejitev ??

 

 

LJ OBVOZNICA

pred predorom golovec smer lj-rudnik omejitev 100

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PRIMORSKA

pred izvozom za senozece smer koper omejitev 130

pred predorom kastelec smer koper omejitev100

pokrit vkop Vipavski kriz smer nova gorica omejitev 100

postajalisce sempas OMV smer nova gorica omejitev 130, priporo?ena 100

pokrit vkop Vipavski kri? - smer Podnanos - omejitev 100 - montirali 13. 06. 2007

 

danes montirali, videl na lastne o?i :P

 

 

druga?e pa po tisti cesti je najbolj? tempomat na?timat na 100, pa je.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lepo js pa dodajam ?e tole!!!(za tiste ki ?e niste videli!!!!)

post-363-1181982166_thumb.jpg

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ?e pri hrva?ki policiji.........neki se govori da naj bi meli njihovi policisti na turisti?nih obmo?jih med sezono usmeritev da naj ne kaznujejo tujcev (vsaj ne za manj?e prekr?ke), ker naj bi to ?kodovalo njihovemu turizmu itd.

 

Ne me pa za besedo dr?at, ker kot sem rekel to se neki kao govori! :ne vem:

 

 

Fajn bi blo ne!? :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ?e pri hrva?ki policiji.........neki se govori da naj bi meli njihovi policisti na turisti?nih obmo?jih med sezono usmeritev da naj ne kaznujejo tujcev (vsaj ne za manj?e prekr?ke), ker naj bi to ?kodovalo njihovemu turizmu itd.

 

Ne me pa za besedo dr?at, ker kot sem rekel to se neki kao govori! :ne vem:

Fajn bi blo ne!? :P

 

Hja,za tiste ki hodijo na Hrva?ko bi blo to ugodno. :bravo:

Jest pa nisem bil tam verjetno ?e kak?nih 10 let.Tudi v bli?nji prihodnjosti se ne vidim tam. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Use j to fajn pa krasn, sam men tuki neki ni čist jasn. Mrbit zato k sm kmet an s hribu doma... Al pei zato k je pozna ura...   Ko je Orban začel postavljati ograjo, so šli vsi v luft. Pred volitvam so vsi strašili, da se Janša zgleduje po Orbanu in da bo tudi on postavil ograjo in bomo zarešetkani... Potem je Cerar začel postavljati ograjo, pa je nekako šlo skozi...  Nato je Golob začel umikati ograjo in nihče ni protestiral. Vsi pa imate toliko za povedat čez ilegalce, ki zdaj toliko lažje prehajajo mejo... In zdaj se zdi, kot da so Avstrijci in Italijani krivi za napačne odločitve naše vlade oz. za napačne odločitve Slovencev na volitvah... In zdi se, da so severni in zahodni sosedje krivi, ker nas povezujejo z Balkanom, kamor smo sami prodali paradne konje našega gospodarstva... In zdaj so oni tisti tagrdi, ki bi Schengensko mejo potegnili severno in zahodno od Slovenije in nas tako priključili k Balkanu. Da bi pa naši politiki od Hrvaške zahtevali čuvanje Schengenske meje, pa nikomur niti na misel ne pride. Da bi naši politiki Hrvatom zagrozili, da bodo spet uvedli Schengensko mejo na meji med Slovenijo in Hrvaško, pa nikomur niti na misel ne pride. Da bi pa naši politiki še podaljšali ograjo od meje z Madžarsko do Jadrana in naj imajo Hrvati ilegalce, če ne znajo čuvat Schengenske meje, pa nikomur niti na misel ne pride.   Mah, kaj, itak bo na koncu Janša kriv za vse. Kot vedno...
    • Seveda so dragi, posledično pa ravno zaradi visokih cen novih vozil, ki so napihnjene ravno zaradi forsiranja električnih, ki se z visoko ceno nikakor ne morejo uveljavit pri večjem številu kupcev....  Za enako ceno bi se pa lahko prodalo več električnih vozil le več polnilnic še rabimo in 30% večjo kapaciteto baterije in bi se mogoče izšlo..... 🤔
    • Pushing, lizing, krediti... 
    • Tako kot si napisal, CX5 s polno opremo je cca. 47k, nova M6 v npr. PHEV verziji bi bila sigurno čez 50k, glede na to da se CX60 povzpne do 65k. Adijo cena. Tudi sam si je kot zaprišeni oboževalec ne bi kupil za ta denar, edino o rabljeni bi lahko razmišljal.
    • U ja, še mal pa boš tudi ti na Krku nogice namakal 😂
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.