Skoči na vsebino

MAZDA 6 DIESEL NE GRE


Priporočeno sporočilo

a je ?e gdo imel te?ave stem da mazda nevle?e.Gremo od za?etka danes se pripeljem do btc in pred tu?em kosem se hotel parkirati avto negre ve? kot 20 na uro.Po opravljenih nakupih se odpeljem normalno po prihodu domov (na vi?) 500 metrov pred stanovanjem avto spet po?epne komi se privle?em do doma za mano se vali ?rn oblak dima ,na mestu dela normalno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi ti turbina ?la bi vseeno ?el kar precej ?ez 20km/h.

 

A ti kak?no lu?ko pri?ge na armaturki?

 

Ne vem ampak kaj pa EGR ventil? To bi sicer pojasnilo kajenje ampak je pa tole precej drasti?no ?eprav je mo?no, da ra?unalnik ob napaki EGR-ja prestavi v safe mode in ne dovoli vi?jih obratov :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi ti turbina ?la bi vseeno ?el kar precej ?ez 20km/h.

 

A ti kak?no lu?ko pri?ge na armaturki?

 

Ne vem ampak kaj pa EGR ventil? To bi sicer pojasnilo kajenje ampak je pa tole precej drasti?no ?eprav je mo?no, da ra?unalnik ob napaki EGR-ja prestavi v safe mode in ne dovoli vi?jih obratov :ne vem:

 

tvoja predvidevanja so bila to?na EGR ventil je ?ist zme?al ra?unalnik.Na cosmosu so nastavili ra?unalnik in vse deluje tko kot prej sam jaz bom tale ventil menjal pod nujno ker nebi dasemi zgodi ?e kaj podobnega.

Ventil sicer stane 300? sam ga nimajo na zalogi.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

tvoja predvidevanja so bila to?na EGR ventil je ?ist zme?al ra?unalnik.Na cosmosu so nastavili ra?unalnik in vse deluje tko kot prej sam jaz bom tale ventil menjal pod nujno ker nebi dasemi zgodi ?e kaj podobnega.

Ventil sicer stane 300? sam ga nimajo na zalogi.lp

 

Zdarvo!

 

Ta ventil stane NOV sicer iz GB preko Ebay-a slabih 80eur+ po?tnina.

Meno so hotli tako nasrat na Selmarju.

Sam pol ko smo ugotovili da ni to so bli korektni in mi vrnili denar za EGR ventil, ki res stane 320eur.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tvoja predvidevanja so bila to?na EGR ventil je ?ist zme?al ra?unalnik.Na cosmosu so nastavili ra?unalnik in vse deluje tko kot prej sam jaz bom tale ventil menjal pod nujno ker nebi dasemi zgodi ?e kaj podobnega.

Ventil sicer stane 300? sam ga nimajo na zalogi.lp

 

Ej stric, ta ventil se da razstavit in spucat, problem je ker se v njemu nabarejo saje in potem dela kozlarije.

Mislim da je menjava nepotrebna.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kje je egr ventil pri 6ki dizl ? slikco ho?em ! :P

 

:) jaz ?u to pucat iz preventive :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kje je egr ventil pri 6ki dizl ? slikco ho?em ! :P

 

:) jaz ?u to pucat iz preventive :)

 

Kallman ne diraj, kolkor ?asa dela bp, ker tud crkne ne kr ne enkrat, bo? to naredu ko bo? za?utol da nelaj ni ok.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

tvoja predvidevanja so bila to?na EGR ventil je ?ist zme?al ra?unalnik.Na cosmosu so nastavili ra?unalnik in vse deluje tko kot prej sam jaz bom tale ventil menjal pod nujno ker nebi dasemi zgodi ?e kaj podobnega.

Ventil sicer stane 300? sam ga nimajo na zalogi.lp

 

Imam podobne probleme. A je zdaj pri tebi ?e vedno ok, ko so resetirali ra?unalnik?

 

Meni se to dogaja ve?inoma, ko je avto mrzel, ko je segret pa tega ni opazit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri men so ugotovili da je neki propeler na uvodniku sve?ega zraka odpadel (avto je bil na servisu dva dni rastavili so celi motor) pol ko bi pritsnil na plin naj bi ta lopatica zaprla dovod zraka nato pa avtomati?no ni ?el nikamor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri men so ugotovili da je neki propeler na uvodniku sve?ega zraka odpadel (avto je bil na servisu dva dni rastavili so celi motor) pol ko bi pritsnil na plin naj bi ta lopatica zaprla dovod zraka nato pa avtomati?no ni ?el nikamor.

 

Tist propeler je verjetno kak del turbine. 100% NISO razstavili celega motorja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tist propeler je verjetno kak del turbine. 100% NISO razstavili celega motorja.

 

phu ve? ka bi turbina delala pri takih obratih ?e nebi bla centrirana in bi mankala kaka lopatica :blink: vse bi ?lo rakom ?vi?gat :hohoho: vsaj mislim si :P

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

phu ve? ka bi turbina delala pri takih obratih ?e nebi bla centrirana in bi mankala kaka lopatica :blink: vse bi ?lo rakom ?vi?gat :hohoho: vsaj mislim si :P

 

G teoretik, si to ?e videl v ?ivo ? ?zmeden?

Prosim ?e ne komentira? zadev ki jih ?e nisi videl, ker zadeve rekla kazala, me rhlo raz...

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Ola,

 

po moje imam jaz isto napako pa me zanima kako se v sloven??ini imenuje VSC valve actuator, to je ventil ki je tik pred sesalnim kolektorjem in naj bi se handmanu podrl. Ima pa po moje funkcijo, da zapre zrak iz intercoolerja ko je odprt EGR ventil.

Prosim za pomo? ?e moja teza dr?i ker meni se ta ventil ni? ne premika kolikor sem gledal in menim, da avto ne gre ker ne dobi dovolj zraka.

 

hvala in lep pozdrav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.