Skoči na vsebino

mazda 323f BG ralzli?ice


bleki

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni , zanima me ena stvar glede BG 323fk , glede na to da se ravno odlo?am kupiti svoj prvi avto , pa bo to 99% mazda 323f BG me zanima naslednje : na avto.net redno pregledujem ponudbo in vidim da nekateri imajo dopisan I , recimo mazda 323f 1.6 I ,nekatere mazde ne , I naj bi pomenil injection ? , ali je mozno da majo starej?e,tm letnik 90 ?e fergazerje? Hvala za reply. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako, kot si sam sklepal! :bravo:

 

Letniki 89 in 90 so v glavnem ?e na "fergazarje", potem novej?i pa majo "ajn?pric" <_<:D

 

?e se ne motim imajo tastarej?e 64 KW - 87 KM, novej?a izvedba pa 62 KW - 84 KM! Poraba naj bi bila pri injection nekoliko manj?a! Sam se vozim s tem injection avtom, pa je zadeva precej var?na, nekje cca. 7 l, lahko tudi okrog 6,5, je pa avto izredno vzdr?ljiv in pa precej delov je na voljo, tako da je vzdr?evanje zanemarljivo poceni! :ljubezen::ouje:

 

Lahko si malo pogleda? v rubriki predstavitev ?lanov, kjer imam mojega ?rnega volka tudi predstavljenega! B)

 

Sicer pa, obilo sre?e pri nakupu, edino bodi pozoren na rjo - rjavi predvsem na zadnjih blatnikih, pragovi so skoraj vedno rjavi ali popolnoma pregniti, zadnji most (okrog zadnjih kolotekov) zna biti kriti?en glede rje, za motor pa praviloma ne rabi? preve? skrbet, je pa lepo ?e je I izvedba! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo se ena rec za vas tehnicarje :) ce se vam slucajno da , zanima me namrec avto plin , na hrvaskem sm videl veliko 323f BG predelanih na avtoplin (zraven izpuha ima se nek nastavek za plin pumpo) kolega mi je rekel da se bl splaca pol met fergazerje , ker ne nucas kompjutra programirat za vbrizg plina , ve kdo mogoce kej o tem ? glede na ceno plina se bi dost poznal pomoje

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja plin je zelo ugodna varianta, vem pa da ve?ina plinfahrerjev hodi zadevo montirat v Novi Sad, kjer se nahaja priznani monter g. Dora, cene se gibljejo pa pod 500 EUR, za tak?ne vrste strojev! Najugodnej?a pa naj bi bila monta?a ?e ima? seveda fergazer! :danzoman:

 

Kolk bi pri?paru, pa je seveda zelo odvisno od tega kolk se fijaka? okrog, cena plina je prot bencinu sme?no nizka, lahko sicer ra?una?, da ?e ti tro?i benza 8, ti zna potem plina npr. (od oka) 9, je pa cena tolko ni?ja, da :jupiii:

 

Skratka, ?e se kolkor tolko vozi?, se spla?a! B)

 

Jaz dam v naslednji avto zagotovo plin noter, pa ga potem tudi mislim kakih 2 ali 3 leta vozit, je pa kokr sem sli?u tut varianta da se potem instalacijo prenese v drugo vozilo, ?e ima podoben tip motorja! :vesel:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa ti si mi ziva enciklopedija avtomobilizma , najlepsa ti dala clovek :) hvala se enkat , se bo treba tole pozanimat ce se bomo kej fural dost po koncertih. 500eu je pa dost sitnica ce preracunas da je plin enkat cnej od benza , hm hm :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me je skor zvil od smeha, ker so pa tle na forumu, taki ki res kar jih bo? pra?u bo? zvedu od njih in sem vedno v vlogi tistga ki spra?uje! <_<:hohoho:

 

Lej tukile je bilo marsikej povedanga na temo plina;

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=1434&st=0

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

priznani? :blink: borut od kod pa ti ta informacija?

 

Na Mobisux in Avtomobilizem.com forumih sta obse?ni temi glede predelave na plin. Kar nekaj Slovencev je ?lo tja montirat plin in poro?ajo, da so zadovoljni z instalacijo. Na ex-yu podro?ju je eden najbolj poznanih...

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, zdej pa res nevem ?e imamo istega v mislih al kaj :ne vem:

 

Uglaunem moja izku?nja z avtogas Dora, Novi sad, je bolj tako tako......prvo do?ivi? ?ok ko sploh pride? tja....delavnica je namre? eno skorpucalo od gara?e, sredi stanovanjskih hi? (po cca 30min iskanju komaj na?li), obljubil nam je da bo narejeno v enem dnevu, potreboval je dva.....no in sodelavec na ?igar avtu je vsa zadeva montirana se ?e dandanes vozi naokrog na benz (b/p mu je delovalo cca. 14 dni), garancijo it uveljavljat nazaj "dol" pa vsi vemo kako je (600km u eno smer!!!)....je pa bilo poceni.

 

Aja, pa ko smo mu pripeljali avto je priznal v tak avto ?e ni montiral plina (audi A4 1,6, l.95) :whatever: ..... to je bilo cca. leto in pol nazaj.

 

Nevem no mene niti slu?ajno ni prepri?al.

 

 

Smo se pa v dveh dneh/no?eh kar nau?ili lepot Novega sada :bravo::P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sa?o, mogo?e ga je tale Audi mal okol prnesu majstra, vendar usen se mi zdi ?udno! Sicer pa ko debatiram s kolegi iz Srbskega foruma, jih ima kar nekaj montiran plin v BGjkah in so bili z njegovimi uslugami zadovoljni, pa noben ne jamra! :jupiii::ouje:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.