Skoči na vsebino

Vozilo je bilo ukradeno


Blinki

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

 

Ne vem ?e ima kdo izku?nje s tem ?e ti policaji po letu in pol zase?ejo vozilo, da je bilo ukradeno potem pa zbirajo podatke vsaj v mojem preimeru ?e dva meseca in ?e vedno ne vedo kaj bo z mojo mazdo.

?e ima kdo kakr?no koli idejo kaj je pametno ?e narediti na koga se obrnit naj mi sporo?i

 

hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 73
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ne mi re?t, da si kupil rabljenega iz Italije? :ne vem:

 

 

?al te moram razo?arat saj tukaj ni enostavne re?itve oziroma vsaj take ne, ki te bo zadovoljila. V kolikor bo ugotovljeno, da je prijava kraje bila upravi?ena bodo avto vrnili tistemu lastniku, kateremu je bilo vozilo odtujeno. Tebe pa ?aka kri?ev pot to?arjenja po sodi??ih. Zahtevati bo? moral denar nazaj od tistega, ki ti je prodal avto.

 

 

Italijani se zelo radi poslu?ijo tudi tak?nega trika, da avto, ki je bil na lizing uradno prodajo saj takrat ?e ni "ukraden". prodajo ga s ponarejenimi dokumenti in ?ez nekaj mesecev pa prijavijo, da je bilo vozilo odtujeno in pokasirajo ?e zavarovalnino. Pa? ciganska dr?ava, ki dopu??a take mafijske poteze.

 

Se pravi ne glede, da si lahko milijonkrat preveril ob nakupu in ugotovil, da je vse OK, ?ez par mesecev pa? ni ve? saj se zdaj ta avto vodi kot ukraden in ob prvi kontroli ti ga zase?ejo.

 

Edina stvar, ki ti jo lahko predlagam je le ta, da si najemi odvetnika in to kak?nega takega, ki ima ?e tovrstne izku?nje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se to sn mislo.....se nisn mislo,da jo je on vkrado. :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si jo kupil od kake avtohi?e,zahtevaj preko odvetnika denar nazaj.?e si jo pa sam ?el kupit v It.,bo pa

malo te?je.Mislim,kak?ne si izmi?ljujejo tam ?ez v de?eli ?pagetov. :(

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok mislim da je malo premalo podatkov dal za nek legitimen odgovor....

 

 

Kje si avto kupil? V tujini? Pri privatnem prodajalcu?

 

Je bila sklenjena kak?na pogodba?

 

Ima? kupoprodajno pogodbo??

 

 

Skratka... poznam primer pri katerem so znancu zasegli avto tako kot tebi, ampak ker je imel vse dokumente, seveda tudi overovljene pogodbe, je najel odvetnika kateri mu je pomagal skozi postopek.

 

 

Bottomline:

 

Avto je obdr?al, in pred kratkim dobil ?e precej mo?no civilno to?bo proti prodajalcu od katerega je avto kupil.... mislim da okoli 50 000 ?.... vrednost avta pa ni presegala 15 000 ?.... :danzoman:

 

Kakorkoli.... ?e ob nakupu avta je potrebno par stvari preverit in preventivno naredit, ker je velikokrat bolj vredno dat ?e 200? zdraven...

 

Upam da bo? re?il to zadevo....

 

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok mislim da je malo premalo podatkov dal za nek legitimen odgovor....

Kje si avto kupil? V tujini? Pri privatnem prodajalcu?

 

Je bila sklenjena kak?na pogodba?

 

Ima? kupoprodajno pogodbo??

Skratka... poznam primer pri katerem so znancu zasegli avto tako kot tebi, ampak ker je imel vse dokumente, seveda tudi overovljene pogodbe, je najel odvetnika kateri mu je pomagal skozi postopek.

Bottomline:

 

Avto je obdr?al, in pred kratkim dobil ?e precej mo?no civilno to?bo proti prodajalcu od katerega je avto kupil.... mislim da okoli 50 000 ?.... vrednost avta pa ni presegala 15 000 ?.... :danzoman:

 

Kakorkoli.... ?e ob nakupu avta je potrebno par stvari preverit in preventivno naredit, ker je velikokrat bolj vredno dat ?e 200? zdraven...

 

Upam da bo? re?il to zadevo....

LP David

 

Sam sem kupil avto v avtohi?i in imam tudi kupoprodajno in ra?un za avto. Ko sem ga kupoval mi je kolega preveril - dela na izravnalnih ukrepih - stanje vozila in ni bilo prijavljeno kot ukradeno. Samo po napisanem lahko sklepam, da ker je avto iz Italije - obstaja mo?nost da se kasneje znajde na tem seznamu??? :( V tem primeru lahko gladko ostanem brez avta?

 

:huh:

5578_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem kupil avto v avtohi?i in imam tudi kupoprodajno in ra?un za avto. Ko sem ga kupoval mi je kolega preveril - dela na izravnalnih ukrepih - stanje vozila in ni bilo prijavljeno kot ukradeno. Samo po napisanem lahko sklepam, da ker je avto iz Italije - obstaja mo?nost da se kasneje znajde na tem seznamu??? :( V tem primeru lahko gladko ostanem brez avta?

 

:huh:

 

 

Kot je meni zakon poznan NE MORE?!! Ker kupoprodajna pogodba je nad zakonom o prekr?kih oziroma ?e povem po doma?e.... v takem primeru ti NE morejo avta vzet, ampak terjajo posrednika, od katerega si avto po legalni poti kupil...

 

Tako da brez strahu.... :)

 

Se pa te zadeve dogajajo neve??im kupcem kateri avto kupujejo v ve?ini primerov tudi brez papirjev..... kar me na nek na?in negativno fascinira kako so lahko nekateri naivni... ampak o tem kdaj drugi?!

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No moja rx-8 je bila kupljena preko avto hi?e v sloveniji in so mi sedaj policaji avto zasegli in zbirajo podatke dokler pa da oni ne zberejo karkoli ?e in dajo naprej na sodi??e lahko jaz samo ?akam in upam na najbol?e to so mi povedli zdaj.

Imam kupo prodajno pogodbo ampak v na?i brezpravni dr?avii ti tudi to da si po?teno kupi? avto ne pomaga celo policaj ti re?e da v bistvu ne more? nikogar to?it mislim ko pa dobim kazen pa jo moram poravnati v dolo?enem roku policaji pa zgleda nimajo nikakr?nih rokov in lahko delajo kot se jim zdi

 

Ko bom vedel ?e kaj vam sporo?im ?e pa ?e ima kdo kaj za povedat na to temo pa kr:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je meni zakon poznan NE MORE?!! Ker kupoprodajna pogodba je nad zakonom o prekr?kih oziroma ?e povem po doma?e.... v takem primeru ti NE morejo avta vzet, ampak terjajo posrednika, od katerega si avto po legalni poti kupil...

 

Ne bo dr?alo in kot vidi? na Blinkijevem primeru je ?al tako, da ti avto, ki je predmet kaznivega dejanja (kraje) enostavno zaplenijo in se po doma?e lahko jebe?. Zaplenijo ti ga ravno iz tega naslova, da ga ne more? uporabljati, obrabljati ali pa celo, da avto ne razbije?.

 

?e se bo ali ko se bo izkazalo, da je prijava kraje nupravi?ena, ?ele takrat lahko pride? do svojega vozila - koga bo? pa potem to?il za ?as nezmo?nosti uporabe? Prijavitelja in ne AvtoHi?o, ki ti je tak avto prodala. Razen v primeru, da ti je AH prodala ?e ukraden avto (malo verjetno) takrat pa to?i? AH. Ampak sem skoraj prepri?an, da je ta avto bil prijavljen kot ukraden ?ele po tem, ko je bi dejansko ?e prodan in pri novem lastniku saj edino na tak na?in AH ni mogla vedet, da prodaja ukraden avto in tudi kupec je takrat kupil popolnoma legalen avto.

 

Da pa po?akajo nekaj mesece in ?ele potem prijavijo krajo je pa to to?no zato, da avtogre ?ez par rok in da se ve? ne ve koga je treba to?it.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vseeno mi je malo ?udno to vse skupaj. :whatever: Kako to,da morajo na?e avto-hi?e ?akat na papirje kak mesec ali dva iz Italije,tega tudi uradno dobijo(z vsemi ?igi in napisanim zadnjim prodajalcem ter pravo ?t.?asije),odjavljenim iz Italije in prijavljenim v SLO,homologiranim in registriranim pri nas in po letu ali dveh

je to vozilo prijavljeno kot ukradeno?? :ne vem: Saj to je potemtakem organiziran kriminal z blagoslovom dr?ave.

Pa kje so tukaj kak?ne kontrole vmes?Se pravi,da je to isto,kot da bi pri nas kupil od nekoga avto in ta isti bi,ko bi dobil denar prijavil krajo avtomobila.In bi nas ustavili z registriranim avtom policaji in bi ugotovili,da je vozilo bilo prijavljeno kot ukradeno.Enostavno bi nam zaplenili avto in ajde lepo pe? domov.In dokazovat,da si ta avto res pla?al in je res tvoj. :whatever: Ne razumem,res te fore...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej po doma?e povedano Italijanski zakoni omogo?ajo naslednje:

Prodati avto, pustiti "sre?nemu lastniku super in poceni avta" kak?no leto veselje na koncu pa prijavi? (da si po enem letu opazil) krajo avta??? :blink: Ja fak in to seveda splooooh ni sumljivo, ampak ker je to po zakonu mo?no ga najebe stranka. <_<:( Prodajalec pa potem ?e enkrat proda avto in ima dvojen zaslu?ek. :vskalo: ma tipa bi ustrelil, pa bi imel manj te?av, vsaj kraje ne bi prijavil pa ?e kupoprodajno bi imel. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznam primer kolega je kupo golfa pri posredniku (?uko celje) po dveh tednih mu avto zaplenijo na mejinato pregovori z istim posrednikom ker je avto prodal na kar je ponujal drugo vozilo ker za kolega ni bilo spremljivo stop do odvetnika kater po?lje prodajalcu za poravnavo oziroma povra?ilo kupnine, ta dabise izognil to?bi vrne celotni znesek zdej pa on ?aka kako se bo razpletlo z avtom.Avto je druga? bil uvo?en pred ?tirimi leti , tko da predlagam dobrega odvetnika ker AH je ta katera bi morala preveriti vse podatke preden avto prodajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznam primer kolega je kupo golfa pri posredniku (?uko celje) po dveh tednih mu avto zaplenijo na mejinato pregovori z istim posrednikom ker je avto prodal na kar je ponujal drugo vozilo ker za kolega ni bilo spremljivo stop do odvetnika kater po?lje prodajalcu za poravnavo oziroma povra?ilo kupnine, ta dabise izognil to?bi vrne celotni znesek zdej pa on ?aka kako se bo razpletlo z avtom.Avto je druga? bil uvo?en pred ?tirimi leti , tko da predlagam dobrega odvetnika ker AH je ta katera bi morala preveriti vse podatke preden avto prodajo.

 

Ta spis pa ni ravno razumevajo?e napisan <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznam primer kolega, je kupo golfa pri posredniku (?uko celje). Po dveh tednih mu avto zaplenijo na meji.Nato spregovori z istim posrednikom, ker je avto prodal, na kar je ponujal drugo vozilo. Ker za kolega ni bilo spremljivo, stopi do odvetnika kateri po?lje prodajalcu za poravnavo oziroma povra?ilo kupnine. Ta da bi se izognil to?bi, vrne celotni znesek. Zdej pa on ?aka kako se bo razpletlo z avtom.Avto je druga? bil uvo?en pred ?tirimi leti , tko da predlagam dobrega odvetnika, ker AH je ta katera bi morala preveriti vse podatke preden avto prodajo.

 

Mogo?e je bilo tako mi?ljeno, ?e ne, se opro??am.

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O fuck. To RX-ko sem pa gledal po netu pred ene dvema mesecema. Ful je mel ?e na za?etku postavljeno nekam nizko ceno. Je bla pa pri eni avto hi?i iz Kopra s tremi ?rkami kot ime JBL al neki tazga, se ne spomnim. N?, jest ti ?elim sre?o pa da se vse sre?no izte?e. ?e bi po?aku ?e mal bi pa lahk mojo kupu, jest zdej ?al prodajam ker rabim karavana. Drga? pa RX-8 je nor avto, pismu te?ko se bo lo?it.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O fuck. To RX-ko sem pa gledal po netu pred ene dvema mesecema. Ful je mel ?e na za?etku postavljeno nekam nizko ceno. Je bla pa pri eni avto hi?i iz Kopra s tremi ?rkami kot ime JBL al neki tazga, se ne spomnim. N?, jest ti ?elim sre?o pa da se vse sre?no izte?e. ?e bi po?aku ?e mal bi pa lahk mojo kupu, jest zdej ?al prodajam ker rabim karavana. Drga? pa RX-8 je nor avto, pismu te?ko se bo lo?it.

 

?koda, da ne ?ivim v LJ, ?e ne bi zamenjal s tabo. :D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda, da ne ?ivim v LJ, ?e ne bi zamenjal s tabo. :D

 

 

Hehe,ne za dolgo Boj?,verjami,sploh glede na tvoje doma?e razmere(family pa to)! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.