Skoči na vsebino

Vozilo je bilo ukradeno


Blinki

Priporočeno sporočilo

Hehe,ne za dolgo Boj?,verjami,sploh glede na tvoje doma?e razmere(family pa to)! :D

 

Saj vem, samo vsake toliko me zagrabi... B)

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 73
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Saj ni va?n kira avto hi?a je nem zaenkrat koga obto?eval ker ?e vedn upam na nek primeren dogovor z njimi ampak dokler se na policiji vse premika tako po?asi tut ne vrjamem da bodo sploh pri?li ?emu do konca al pa je vse to sam politi?na fora avti so bili po?teno kupljeni pri nas dr?ava je itaq dobila od tega davek zdaj pa nastrada narod mislim vse skup je sramota.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Va?no je,da te ne zagrabi-hrbet,Vse ostalo je dovoljeno. :P:D

 

:D:bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Meni se je v?eraj zgodil, da sem hotel podalj?ati registracijo (?e drugi? - avto imam ?e dve leti) in mi pove gospa za ?alterjem, da je VIN ukraden. Sedaj me mu?i kaj moram naredit, da probam obdr?ati avto.

 

Kak?na je situacija pri tebi Blinki? Ali se je ?e kaj premaknilo?

 

lp

Matej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kater avto ma?? Ali je bil uvo?en?

 

Sicer je Fiat Stilo MW, uvo?en iz Italije. Kupil sem ga pri ljubljanski firmi 4.5.06, zahtevek pa naj bi bil vlo?en januarja 2008!!!

Po mojih informacijah je v Slo cca 4.000 tak?nih vozil.

 

Jutri se dobim z odvetnikom, da vidimo kako dalje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojih informacijah je v Slo cca 4.000 tak?nih vozil.

 

:blink:<_<:( Lahko re?em le: Ubogi vsi ti ljudje, ki so mislili, da so dobili poceni in dober avto iz Italije. Moj prijatelj ima mimogrede tudi Cliota 1.8 16V iz Italije sicer kot 2. lastnik v SLO ?e tako, da lahko le upam, da ne bo isto. Enkrat prej sva pa gledala sicer super lepo in ohranjeno Primero GT iz Italije pa je ni kupil le zaradi izvora. Mogo?e je imel vseeno prav. :blink:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni se to zdi velika svinjarija da nas takle nasirjejo :angry:

nekateri si ?e tako komaj privo??ijo avto potem pa takole... vzamejo ga nazaj meni ni? tebi ni?

ostane? brez avta pa ?e oblatijo te mislim ej kira svinjarija se dogaja na svet (ne morem druga? re?t)

tisti ko re?e da te denar ne pokvari si zaslu?i metek u glavo!!

?e tako ali tako smo na isti ravni kot balkanci brez prebite pare

?e malo pa bomo mogli kredit uzet za ?truco kruha... prekleta mafija italijanska in slovenska :angry:

bomba nej pade na vse skup pa bo mir

 

 

se opravi?ujem ampak v?asih mam tak dan :P

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te ?ist razumem... tudi mene v?asih popade tak bes. :(:(

 

Zmerej bolj me je strah it na registracijo - tudi moja je namre? iz ''mafijske dr?ave'' kaj ?e mi jo odvzamejo? 5cho ali so ti avto zaplenili? Dej prosim vas pi?ite tukaj o napredku in postopku re?evanja teh zadev, da s svojimi izku?njami pomagate drugimi z temi problemi. Na? ?ofer mel ravno v?erej zaplet z italijanskimi organi - so ga izlo?ili iz prometa - pa malo vidim na kak na?in deluje njihova papirna vojna - NIKAKVO!!!

 

Upam da re?ita zadeve!

5578_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trenutno sem aktiviral odvetnika, da pridobimo uradni izpisek iz SIS sistema, potem pa bomo videli kako naprej. Bom poro?al glede postopkov in kako se bo stvar re?ila. Po zakonu imam nad avtomobilom lastninsko pravico, ker sem ga kupil v dobri veri, po tr?ni ceni in od registriranega trgovca.

 

Danes mi je sodelavka povedala, da ji je njen tip povedal, da pozna podoben primer, ki se je po dveh mesecih re?il tako, da je avto ostal lastniku, vendar se oznake ni brisalo iz evidence, tako da je on avto prodal naprej, ker te lahko v tujini baje precej zezajo, ?e te ustavijo.

 

Bomo vidl, kaj se bo zgodilo. Bom poro?al

 

5cho

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene bolj zanima kako se v bodo?e izogniti takim situacijam - se da v Italiji overiti kupoprodajno pogodbo (kolikor sem sli?al, je ITA kupoprodajna obi?ajno nakracana na list papirja, brez overitve!)?

 

 

LP,

 

Milan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene bolj zanima kako se v bodo?e izogniti takim situacijam - se da v Italiji overiti kupoprodajno pogodbo (kolikor sem sli?al, je ITA kupoprodajna obi?ajno nakracana na list papirja, brez overitve!)?

LP,

 

Milan

 

 

To da pride kupoprodajna nakracana na list papirja mi je po pravici povedano malo mo?na, vsaj jaz do sedaj ?e nisem videl take kupoprodajne (pa sm jih videl ?e kar nekaj), kupoprodajna se ve kak?na mora bit in kaj mora vsebovati, vse kar je druga?e je pomojem nezanesljivo in verjetno kak?na mućka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Madmax, kaj predlaga? potem vsem, ki imajo avte uvo?ene iz Italije pa so trenutno "verjetno" ?e vsi legalni a se ne ve kaj bo ?ez par mesecev?

 

A da grejo na policijo pa preverijo stanje in zahtevajo kak?en papir, da je avto "neopore?en"? Ker pri teh prascih italijanskih se ti lahko zgodi , da si z avtom recimo kje v tujini pa te ustavijo in ugotovijo, da je avto prijavljen kot ukraden pa ti ga enostavno zaplenijo - pol se pa znajdi kaj bo? naredil s svojo dru?ino pa vso robo.

 

Ne vem... verjetno vsaj na na?i Schengenski meji bi verjetno zalegel kak?en tak papir al ne. :ne vem: :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To da pride kupoprodajna nakracana na list papirja mi je po pravici povedano malo mo?na, vsaj jaz do sedaj ?e nisem videl take kupoprodajne (pa sm jih videl ?e kar nekaj), kupoprodajna se ve kak?na mora bit in kaj mora vsebovati, vse kar je druga?e je pomojem nezanesljivo in verjetno kak?na mućka.

 

Tudi meni je ?udno, kako je to mogo?e.

Menda je ta oblika (nakracani podatki avta, kupca in prodajalca na papir - vem za konkretne primere) obi?ajna, ko gre avto iz Italije v Avstrijo ali Nem?ijo...

 

LP,

 

Milan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni je ?udno, kako je to mogo?e.

Menda je ta oblika (nakracani podatki avta kupca in prodajalce na papri - vem za konkretne primere) obi?ajna, ko gre avto iz Italije v Avstrijo ali Nem?ijo...

 

LP,

 

Milan

 

 

Pri tem, da nato uradni dokumenti o odjavi "hodijo" kak?en mesec ali pa ?e ve?. V tem ?asu so idealni pogoji, da se vse skupaj ponaredi in da dobi? la?ne dokumente o odjavi. Se pravi, da avto verjetno ni nikoli zares odjavljen v Italiji in samo ?aka na dan D, da ga prijavijo kot ukradenega in oddajo zahtevek na zavarovalnici. Ta resni?no ugotovi, da avta ni in izpla?a zavarovalnino in avto prijavi v sistemu pogre?anih vozil.

 

Prodajale se sladko smej?ka saj je pokasiral kupnino za avto in ?e zavarovalnino, da pa ima kupec nato probleme je pa nategatorskemu italijanu samo ?e v dodatno zabavo. :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale italijanska stran je super in tudi podatki na njej so dokaj a?urni (preverjeno ;) ), ti pa na ?alost prav veliko ob nakupu ne pomaga saj velika ve?ina teh avtov ki se pozneje izka?e da so prijavljeni kot ukradeni ob nakupu niso "ukradeni" in taki ratajo ?ele pozneje <_<

Vsem bi svetoval ?e ?e kupujejo rabljena vozila porekla iz italije da naj kupujejo od preverjenih prodajalcev in naj se v velikem loku izgibajo biv?ih lizing vozil, saj v tovrstnih nategih prednja?ijo italijanske lizing hi?e (dvojni zaslu?ek od prodaje in nato ?e od zavarovalnice).

Kako je to mogo?e me ne spra?ujte ker ne poznam njihove zakonodaje, ki je zgleda ?e bolj luknjasta od na?e :(

Jaz osebno bi raje dal 1000? ve? za vozilo slo. porekla in mirno spal kot pa kupoval uvo?en avto in potem v worst case scenario kri scal, kajti italijani so svetovni prvaki v nesposobni in po?asni birokraciji.

 

aja, pa glede papirja mo?no dvomim da bi karkoli zaleglo saj ko je enkrat vozilo prijavljeno kot ukradeno je policija dol?na ukrepati....uglaunem celo sranje je z temi avti :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm,samo potemtakem lahko ?isto vsak prodajalec(italijan?ek),ki proda avto v tujino,uporabi to

"finto". :whatever:

Pa kaj njihove zavarovalnice kar na lepe o?i izpla?ajo zavarovalnine?.Pri nas vem,da imajo posebne agente,ki to dobro razi??ejo in ?e pozneje ugotovijo,da je kdo kaj mu?kal,mora denar vrniti in ?e ovadijo ga.

Zdej,?e se to tam ?ez tako pogosto dogaja in "najdejo" tako veliko ?tevilo avtomobilov pri nas in naprej na vzhodu,kaj jim ni vse skupaj rahlo sumljivo? :ne vem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Italija = mafija. Pika.

Od makaronarjev samih, do posrednikov, zavarovalnice, polizie, itd... Tako da se nima smisla spra?evat kako je tako sranje v demokrati?ni republiki Italiji mo?no :)

 

Me pa kar strese ob misli, da se ti kaj takega zgodi :( Skor tako, kot ?e ti ledvice ukradejo.

 

OT: Pa Trst je na?. Pa Istra pa Dalmacija do Dubrovnika :D Pa del Hiroshime.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.