Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

en lep pozdav vsem

 

sem nov na tem forumu in kar se mazd ti?e

 

udarila je "kriza srednjih let" pa sem si kupil staro mazdo mx5

 

vse lepo in prav, lepo se vozi, skratka u?ivancija,.... nakar lepega dne ni ve? mo?i.... ko da bi avto imel 20KM

te?ko se spelje ne more pospe?evati, ko je mrzla ma?ina ga trese in ?e se plina le dotaknem ga zamori in ho?e ugasnit,.. potem ko se segreje ga je dejansko mo?no voziti a le s te?avo

 

peljal sem ga k mehaniku pa je spucal skupni vod, zamenjal sve?ke, neke cevke,.. nakar je rekel da ga je treba na tester dat da bi pokazal kje je napaka saj je prepri?an da je na elektronki.

grem na amzs, kjer me odslovijo ?e? 2 dni ni mehanikov, in tisti ki je danes tam pravi da ga ne bo na ma?ino priklopu saj nima smisla ker je prepri?an da ni elektronka saj je ?e dolgo v tem ter sumi na neko zadevo pri v?igu ( pravi kot da bi bil iz faze) ali pa na tisto zadevo za fitrom za zrak ki kontrolera pretok zraka.

 

kaj mi je ostalo kot da se odpeljem slabe volje domov :(

 

oba mehanika pa sta rekla da nima smisla da ?raufata in nabijata ure saj ?e na mazdinem servisu vejo kje je napaka bo vseeno ceneje pri njih.

meni se ne hodi na uradni servis ker imam po pravici povedano slabe izku?nje, ?e vsaki? ko sem katerikoli avto peljal tja je pri?el nazaj bolj pokvarjen kot prej. poleg tega so cene bolane

 

mi zna kdo pomagat, bi kdo vedel kje je te?ava, kdo pozna dobrega zaupanja vrednega mehanika za mazde karkoli...

 

hvala v naprej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zadeva se razpleta takole

klical kolega ki dela zraven mazdinga servisa in je tip na mazdi kr ustrelil kot iz topa brez da bi avto vidu to je cin?pula.... hmm ne vem kako je lahko tako sigurn ampak sm si misu ?e ve ...

vpra?am kdaj ma cajt in kok stane pa je reku da ta teden ne in da stane 600? au?

zdej ?e bi jst bil zihr da je cin?pula bi jo lohka drgje neorginalno dubu cenej in tut delo bi bilo veliko ceneje

ampak kaj ?e ni cin?pula potem sem vrgu dnar stran.

jeba

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj, tole se pa mal preve? sli?, bomo pa moral kej ugodneje re?it zadevo, ?e ?eli? ti dam cifro mehankarja, k ?raufa mazdilake ?e lep cajt, pa ni ?e nobenga "ocuru"! Pa kar je najbolj?, ti ne bo kar neki u tri krasne menju, bo najprej po?tudiru in po liniji najmanj?ih stro?kov menju zadevce! :jupiii::ljubezen::ouje:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da zaklju?im zgodbo...

 

 

ve?er so me klicali s servisa in rekli da je avto zrihtan

stalo me je 300 eur

avto moram re?t da dela bolje kot prej in sem vesel ko mali otrok

 

morm res pohvalt fante ki delajo v BTC - mazda, ker so res super zrihtal avto, popravili ?e ene par stvari ki jim jih sploh omenil nisem (malenkosti... ?tevec za benz ni delal sedaj dela, prestavlja se ?e la?je kot prej,...) seveda tega niso ra?unali, tako da so res za pohvalt. morm re?t da je moja prva pozitivna izku?nja od katerih koli uradnih servisov. le tako naprej!

:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da zaklju?im zgodbo...

ve?er so me klicali s servisa in rekli da je avto zrihtan

stalo me je 300 eur

avto moram re?t da dela bolje kot prej in sem vesel ko mali otrok

 

morm res pohvalt fante ki delajo v BTC - mazda, ker so res super zrihtal avto, popravili ?e ene par stvari ki jim jih sploh omenil nisem (malenkosti... ?tevec za benz ni delal sedaj dela, prestavlja se ?e la?je kot prej,...) seveda tega niso ra?unali, tako da so res za pohvalt. morm re?t da je moja prva pozitivna izku?nja od katerih koli uradnih servisov. le tako naprej!

:bravo:

 

super zate :bravo: veselo na vo?no :jupiii:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poobla??en servis? No ja...cena za kiler za 323F V6 je 400?, ra?unaj ?e monta?o pa je 500 <_<

 

To je ve? kot polovica cene avta :blink: Ne vem zakaj podpira? tak te sevise. Je res, da je dolo?ene zadeve bolje prepustit njim, ter dolo?ene dele kupit orginal mazda (sploh ker ponaredki ne obstajajo).

 

Je pa tudi res, da ti v?asih kak?no delo 5x kvalitetneje opravi kak "doma?" mehanik, ki sicer druga?e dela na servisu drugih avtomobilov. In si vzame ?as in ima ve? volje (ker je pa? kolega) :bravo:

:)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst nkol ve? avta na poobla??en ne pelem. Dokler se je pr njih serviseru naj bi blo kao use ok, pol pa ugotovimo da sm biu zarad njihove lenobe brez zadnjih bremz. Tolk o poobla??enih servisih. Tko k prau Yavar, vid ga sam k se mem pelem :D

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst nkol ve? avta na poobla??en ne pelem. Dokler se je pr njih serviseru naj bi blo kao use ok, pol pa ugotovimo da sm biu zarad njihove lenobe brez zadnjih bremz. Tolk o poobla??enih servisih. Tko k prau Yavar, vid ga sam k se mem pelem :D

 

Pa ne tega okol govort. sramezljiv

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

V mazdo MX5 NA (tvojo serijo) so vgrajevali 1.6 z 90 in pa 115 KM, kot mo?nej?a varjanta je bil ?e 1.9 (1840 ccm) s 140 KM, potem v NB seriji - od 1998 do nekje 2005 ali tam nekje sta bila motorja 1.6 110 KM in 1.9 140 KM, v najnovej?i verziji MX5 - NC pa je na voljo tudi motor 2.0 s 161 KM! Tolk o tem, ve? motorjev se mi zdi niti ni blo na voljo, no mogo?e za kak?ne oddaljene trge! :ne vem:

 

Kar se pa navora ti?e, pa ?e ima? sedaj 1.6, ne vem koliko bi profitiru z motorjem 1.9, kot dizel to ?e vedno ne bo vleklo v nizkih obratih, dale? od tega! :P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ko re?i, bi pa na tvojem mestu iskal kak?no razbito s tak?nim motorjem, pa da se prodaja po kosih! :ne vem:

 

V tem primeru bi bila cena - govorim na pamet 500 EUR max, za motor, potem pa jasno monta?a itd. Mislim, da se ti ra?unica lih ne izide, se bolj spla?a ?e v osnovi mo?nej?o kupit! <_<

 

Nekaj ?asa sem se sam zanimal, da bi dal noter nek 1.8 GT motor (140 KM), vendar zaradi zadnjega pogona MX5ke je marsikaj druga?e postavljeno kot pri avtomobilih s sprednjim pogonom, tako da so me dolo?eni mojstri pou?ili, da ni lih tko, da pa? motor druga?e zasuka? in se ?e pelje?! :bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.