Skoči na vsebino

Tekoce-vzdrzevanje


Priporočeno sporočilo

Tukaj bi mogoce lahko napisali kateri rezervni deli, kje se dobijo, koliko stanejo, predvsem potrosni materijal, ki se uporablja pri rednih servisih. Tako da dobimo orientacijo kake so cene, oziroma kje se spla?a kupovat. Ina pa tudi kje se ne spla?a, zaradi cene oziroma kvalitete materijala-delov.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Xedos 6 2.0 V6

Sprednji diski Brembo 16 kSIT

Sprednje zavorne polscice Textar 13 kSIT

Zadnje zavorne ploscice 9 kSIT

4 l olja za motor Vaalvoline SynPower 8 kSIT

Oljni filter 1.200 SIT

+ eno popoldne dela v garazi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Xedos6 2.0V6 - bencinski filter 3200 sit + 1 ura dela, v garazi.

Spotoma se ciscenje lopute za plin.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

YavarYe X6V6:

 

Ali mi lahko napi?e?, kje v Sloveniji si kupil Brembo diske in Textar plo??ice. Jih bom kupil ob naslednji prilo?nosti.

 

Zadnji? sem lepo "razgibaval" svojega xedosa po Vi?njegorskem klancu navzgor, je lepo ?lo 180, in sem se ?e veselil spusta, ko ga bom pognal kolikor se da...

In glej ga zlomka, ravno ko sem pospe?eval (nekje ?ez 210) se je eden voznik dosti pred mano odlo?il prehitevat. Ok, pa gremo malo bremzat... ?ez eno 10 sekund sem moral SPUSTIT PEDALO ker je tako hudo treslo, in hkrati ni? zmanj?evalo hitrost, da ni bilo nobenega smisla dlje vztrajati pri tem po?etju... Sre?a da sem do tedaj ?e zadosti zmanj?al hitrost da sem lahko pre?altal v 4. inpo?akal, da gospod dedek, z klobukom na glavi v avtu :) , lepo prehiti in zavije nazaj na levi pas...

 

Definitivno rabim malo bolj?e diske in plo??ice. Torej YavarYe, PLEASE !!! :bravo:

 

P.s. : Saj ve? kako sva zmenjena glede ostalega: Pokli?i me ko bo? pripravljen, da se lotiva dela: pregledal bo? mojo X6 in podal svoje mnenje. Verjetno mi bo? tudi kaj prodal. Morda bom imel sre?no in mi bo? zrihtal serviserja, morda mi bo? ti pomagal ?

 

L.p. ?eljko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

JA mislim da bo ta tem dobre plodove obrodila.......

 

 

No zdej me pa zanima kolko pridejo kej diski in plo??ice za mazdo 3.....namre?....skorej polovico sem ji ?e zrabil..... :ne vem:

 

 

LP dAVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vi?njegorskem klancu navzgor, je lepo ?lo 180, in sem se ?e veselil spusta, ko ga bom pognal kolikor se da...

 

Samo 180 v klanec, nekaj ne ?tima pri tvojem avtu, jaz se spodaj peljem 140-150, na vrhu pa 200-210 tam vmes nekje. Vse to pa dela samo v 5. prestavi, samo gas dam pa je.Vs e to po ?tevcu seveda. Druga?e pa takohitrost kot ta avto zmore, ?tevec je NE more pokazat, se mo prej neha. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Torej: Mehanik ki mi ga je priporo?il YavarYe je ugotovil da so diski pregreti in plo??ice slabe kvalitete. Zadeva ni porabljena ampak pregreta... Po njegovih besedah so na mojem modelu avta (X6V6) original sprednje zavore premajhne, in se prehitro pregrejejo na dalj?em bremzanju (poglej mojo prej?njo objavo).

 

Kvalitetne sprednje diske ki jih izdeluje nem?ki proizvajalec HP sem dobil za 18.000 in par bolj?ih plo??ic za 10.000.

 

 

Zdaj pa upam da bodo nekaj ?asa bremzale brez tresenja...

 

Seveda jih je treba na za?etku 1000 km ?parat, preden za?nemo z tapravimi "pojemki"...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem ga kon?no na gamo peljal......malo podmazali polosovine...zaradi tistega metalnega klinkanja, in nalo?ili nov software....zaradi previsoke poraba.....

 

Kaj bo pa naprej bomo pa vidli.....sicer sem pa ostal zelo prijetno presene?en na ustre?ljivost uslu?bencev na gami, ?e posebej G. Bunderla...

 

 

Samo pohvale torej....

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...zaradi tistega metalnega klinkanja, in nalo?ili nov software....zaradi previsoke poraba.....

 

 

Kako metalno klinkanje si pa sli?al oz. opazil?? ?zmeden? Za porabo pa dr?im pesti,da se ti bo zmanj?ala... :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za link,sn prebral vse poste!! :whatever: Se bom pa ju3 to?no posvetil temu klenkanju pri moji 3ki,pa bom pozorno poslu?al,?e se tudi kaj ?uje!! B)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.