Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

Meni se je pojavil zvok iz spredaj kot ki se sli?i kot da preklaplja neko stikalo, oziroma rele. Ko se avto ogreje preklaplja ko spusti? ali doda? plin.

Kaj bi lahko bilo ot, sumim da je nekaj povezano z alternatorjem in polnjenjem baterije.

Torej zanimam me ?e je mel kdo kaj podobnega oziroma ?e pozna problem in kaj naj jaz, preden kj neha delat. Gre za Mazdo 323 1.6 16V limo, l93

Polno hvalo za pomo?

lp

Samo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm!

Te?ko je karkoli re?t na pamet!

 

Veliko la?je je to ?e sli?i? kaj dejansko se zgodi!

Pa je zvok tak kovinski kot bi ob ?asijo udarilo kaj al kako!

 

Kok pa ima? kaj jermen napet na alternatorju jkaki so nosilci motorja?

Lahko to kam udari ko pospe?i? ali spusti? gas!!!?

 

 

:ne vem:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma po moje to ni, itak sem mel redni servis pred kratkim in jermena so bila menjana in nategovalci tudi. Sli?at je kot stikalo ki preklaplja.

Zelo bi mi pomagalalo ?e bi mel elektro shemo tega avta...?e ma kdo.

Vsekakor pa ni da bi mahansko kaj udarjalo...

hvala za odgovor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha ma druga?e pa ne vem ?e bi kero stikalo blo v zvezi z alternatorjem!

Kok pa se to sli?!!

kaj se to na mestu tudi sli?i ko stiska? na gas?

Morda je kak slab stik z maso ipd. in ko spelje? se pa? kontakt zbol?a in klikne kak rele,se ti pojavlajo kaki simptomi napak morda!

si kj opazil da se kaj takega morda pri?ge ? :ne vem:

 

ma? kj morda pod armaturo kj od?ravfan pa klikne ko spele? ?

 

za kj ve? pa na pamet nebi vedu :D

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?udno, pa da je povezano z gasom?? hmmm....?e gre? po vrsti kaj vse se priklaplja ko je avto ogret pride? do dejstva....ventilator motorja (samo da bi ornk kliknilo ko se vklopi je ?udno), ima? morda klimo in takrat pri?gano??Pri meni se sli?i in tudi ?uti ko se vklopi.

Ena izku?nja glede ?voh alternatorja ipd. Pri meni se je v kabini sli?alo vklapljanje in izklapljanje nekega releja (tk,tk...tk,tk) ko je bil alternator ?e ?isto na koncu oz. je avto potem v parih minutah samo ugasnil. ?trom je jeba ja :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sli?i se tko komaj, kot bi bilo nekje v sovoznikov delu armature. ni da bi bilo mote?e. Dobil sem tudi namig da bi bilo mo?no da se sli?i stikalo ki vklaplja in izklaplja polnenje akumulatorja. Pri tem me je opozoril da bi zanl nehat polnit akumulator ?e bi stikalo obstalo na napa?nem mestu.

Da bi pa karkoli drugega bilo zraven pa nisem opazil, tudi nobenga efekta da bi karkoli cukal avto, avto dela prfektno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to bi lahko bilo to...sam alternator ne crkne vsak dan...sej ne da bi ga ?e kdaj menjal sam...

Kj to pomeni da lahko po?as razmi?ljam o novem alternatorju...kolk ?asa ti je ta Tk Tk delal...

lp

 

 

Stikalo za polnjenje aku?

 

A ni tako da je v altenatorju vgrajen reglar, ki uravnava napetost s katero potem avtomatsko polni aku?

 

 

To je tko ja, kar je spet mo?no, sicer ne vem kako se reglar ogla?a..?e se, lahko pa pove?em s tem da ko ja avto mrzel se to ne ?uje, oziroma ko avto zapali?, torej je ti?ina dokler se akumulator na anpolne nazaj...

mo?no je to...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

res je ! V alrternatorju je reglar ki sklaplja pri cca 14-14,5V polnilne napetosti!

?e je fu? (lahko sveti lu?ka akom.,ti preve? polni in to opazi? v armaturi k ob gasu lu?ke mo?neje zasvetijo)

Mislim da ni stikala za to! ?e pa se motim bom pa nekaj ve? sam vedu!

sam pri avtoelektriki tega nismo nikol omenli :( :ne vem:

Regler pa ma elektroniko no3 in ga ne more? sli?at!

?e ti tudi na mestu klika ko stiska? gas pol pa? sledi zvoku in ?e je to kje pri relejih,jih enega za drugim odstranjuj da vidi? pri keremu se klikanje kon?a!

 

pol pa naprej :D

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.