Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 60
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

ti cherc a ta clovek ki ti je prodal dele ma mogoce se kasne stikala za sipe , nucam ene za 323f bg 92' letnik ako so mogoce isti :) oz pac nucam enga ki je pregorel

 

?lovek, ki me je prodal te dele je mel doma ostanke od h?erkine mx-3 tko, da nima ?esa drugega. kar se stikala ti?e, pa mislim, da se bo? na?alost kr na?akal, js ga i??em ?e skor eno leto :blink:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no kot sem omenu ?e v prej?njem postu, rabim volan za mojo zverinico. ko sm nove gledu so volani ?e zmerne cene, pol ?e pa pesta pride vsaj tolko kot ?e en volan poleg. kk je kaj s tem, se da kak volan gor namontirat na ?e obstoje?o pesto. nimam glih vlk pojma kk je s temi volani, tko da ?e je vpra?anje nerodno zastavljeno se opravi?ujem :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jutri je moj dan D, dan ko dobim svojo lubico nazaj.

 

Serviserji pa so naredili naslednje:

 

menjava motorja, zobatega jermena, sprednjih brezm plo??ic, olja in oljnega filtra, leve polosovine in obeh volanskih kon?nikov. napolnili so tudi klimo, jutri sledi ?e optika potem pa avto kon?no pride nazaj v moje roke.

 

Medtem, ko sem ?akal na avto sem nabavil ?e oba sprednja sede?a in stikalo za el. pomik stekel tako, da se ?e veselim moje prenovljene mazdice

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

spet js, pa spet mam te?avo, no re?mo te?avico. lu?i za rikverc mi ne svetijo, sm hotu zamenjat ?arnice, pa niso ble ?arnice krive, ampak enostavno ne pride ?trom do njih. zdj me pa zanima, kaj bi bil najbolj mo?en razlog za to. js sm si to nekak tak predstavljo, da je mogo?e, da mi tisti ko mi je avto ?ravfu pozabu kaj pri menjalniku priklopit(sklepam, da obstaja kak?no stikalo ali tipka, ki se spro?i, ko da? v vzvratno), zdj me pa zanima, ?e kdo ve kje se za zadeva nahaja al pa ?e je ?e kak drug mo?n razlog. ne delata pa mi obe rikverc lu?i

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa si ?e sam odgovoril!

 

Ima? stikalo spodaj nekje v bli?ini menjalnika,in ta ponavadi je krivec!

Lahko pa da je samo kje pretrgana ?ica!

Avto na dvigalo in pogledat :bravo:

 

Ve? bo pa mojster Marko mx3 vedu!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko ma hudi? mlade, jih ima dosti, to se je spet danes dokazalo.

 

Zjutraj sem se pelal v slu?bo, na trenutke je bil volan trd, kot da nebi imel serva, mal kasnej je ?e delal kot mora. Po koncu slu?be spet isto. Glede na to, da nism ravno strokovnjak za avte, sem mislu, da bi bil lak problem pri teko?ini(olju al kar koli je) za servo. Pogledam zadevo, pa je notri dovolj tega.

Pol se napotim v Ljubljano, sm moru it po nove gume, k me zarad slabga profila na zadnjih niso ?ez tehni?nega spustili. Namontiramo gume in se peljem nazaj proti mb-ju. Mal naprej od cestninske postaje pri tepanjah, se za?ne v avtu nekaj kadit in mi temperatura pride skor na rde?e. Vgasnem avto in ustavim na odstavnem pasu, pa je za?ela neka voda te?t pod ma?ino(kilerjem). Pogledam ?e mam vodo, jo mam. Torej je verjetno kiler spustu, oz. cev ki vodi do ma?ine.

 

Jutri pride mehanik do mene, pa da vidmo kaj je narobe in kolko je ?kode. Najbolj me zanima ?e je kaka mo?na povezava med kilerjem in servom, po moji logiki je nebi smelo bit.

 

So me pri?lepal do mbja, pol sm se pa do bloka sam odpelal, pa? sm pazu na temperaturo in je bil volan spet trd, kot da ni serva :blink:

 

mal sem zabluzu, sam me zanima ?e ve kdo za kaj se gre.

Jutr sm mev zadn dan za pelat avto na tehni?nega, zdj mi to verjetn nebo uspel in bo spet ?lo 32? v luft :angry:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majster, kak jermen je treba pogledat, jermen ki poganja hidravliko volana, poganja tudi vodno ?rpalko, tako da ti je lahko jermen strgalo ali pa ti je samo dol padel, lahko pa je tudi samo preohlapen.

 

?e bolj jasno kako sta povezana volan in voda ??? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@ YavarYe X6V6

 

hvala za razlago!

 

Smo ?e pogledal in res je jermen strgan. Sam je ?e pa en drug problem, ko smo vodo vlil v kiler je ven stekla, to smo delal na park placu, tko da glih nismo mogl videt a je kriva cev al kiler, ampak glede na mojo sre?o je ve?ja verjetnost da je kiler ?ov. Bomo kmal zvedl, sam upam, da ni ?la vodna pumpa, ker potem mam spet orng neplaniranih stro?kov ?zmeden?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mah pubeci so tko delal, da bi mev ?im manj stro?kov, sam zgleda, da bo na koncu glih obratn izpadlo. ve kdo pribli?no kolk stro?kov bi lak mev s tem?

 

Preve?. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e napi?em po spominu, ker sem na moji biv?i mxi to ?e vse menjaval, je novi hladilnik vode cca 200 EUR, set z vodno ?rpalko (?rpalka, zobati jermen in napenjalci) tudi okrog 200- 230 EUR,

 

najcenej?i je klinast jermen za pogon vodne in servo ?rpalke, tole stane nekje od 5 - 10 EUR...

 

?e motor ni bil predolgo pregret, je mogo?e vse OK z njim... hladilnik, ?e pu??a, ga je treba zamenjat, vodna pumpa pa se tudi ne okvari takoj zaradi vtrganega jermena....

 

seveda pa je pri servisu potrebno vse te sklope dodatno preveriti, ?e so vsi OK...

 

ampak ne obupat :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.